Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hogy tudnék még fogyni? fórum

Hogy tudnék még fogyni? (beszélgetős fórum)


1 2
2021. okt. 19. 15:23

Fú lányok (és fiúk ha vannak), de eltertunk a lényegtől. Akkor újra : nem akarok kockás hasat, csupán a mostani (mai mérés) 71kg-omrol szeretnék lemenni olysn 65-66-67kg-ra úgy, hogy mellette tartom továbbra is (mert kell,mert kisbabát is szeretnék) a 160-180g-os szénhidrát diétámat. A diéta mellett persze napi szinten mozgok, de nem akar lejjebb menni a súlyom. Amúgy ha nem írtam volna, 167cm vagyok ehhez a sulyhoz képest, de voltam 78.5kg is egy éve kb mikor tojtam a ch bevitelre.

Szóval már nem sok, csupán 3-4kg mínusz kéne és boldog lennék 🙂. Persze a ch diétát tartva.

41. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 39. - 55Judit)
2021. okt. 19. 15:18
Szia. PCOS miatt 160-180g-os szénhidrát diétát kell tartanom úgy a változókorig 😆.
40. Csillagszem38 (válaszként erre: 34. - D.o.n.)
2021. okt. 19. 15:11

sajnos ez nagyon nem tarthato hosszu tavon es nem ez a jo modszer, az egeszseg szempontjabol nagyon karos, a lo tuloldala


be fogok rakni linkeket amit ajanlok olvasmi es tanulmanyozni a temaban

39. 55Judit (válaszként erre: 38. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 19. 14:54
Nem olvastam vissza milyen mószer vált b e neked a fogyáshoz. Nekem segít a barnarizs fehérje por. A legjobbat veszem, abból is a vaníliásat amit magában iszok, és a naturt, amivel turmixolok. A lényeg, amikor megéhezek de tudom hogy már ettem eleget, vagy nassolnék de nem tudom mit kéne, iszok egy adag fehérjét, és azonnal elmúlik minden kívánósság. Nem leszek éhes, és nasi sem kell. 1 adag 80 kalória körül van és kielégít.
38. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 37. - 55Judit)
2021. okt. 19. 14:26
Nem akarok kockás hasat. Csupán fogyni szeretnék még kb 5kg-ot.a hasamból amúgy nagyon sokat fogytam napi 30 perc intenzív szobabicajjal.
37. 55Judit (válaszként erre: 35. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 19. 11:59

Hasizom gyakorlatot szőnyegen fekve is tudsz végezni. Karok melletted tenyérrel lefelé. Lassú lábemelésnél a karoddal is kissé segítheted magad, ezel a karod is tornáztatod. Lábemeléssel egyidőben a fejed is megemeled, ügyelve hogy a vállak maradjanak a szőnyegen.

A lábadat emelgeted, a törzsedet nem erőlteted. A felülés rendkívül veszélyes egészségeseknek is.

36. Napsugár8 (válaszként erre: 35. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 19. 10:39

Annyiból igaz, hogy ezek a kigyúrt izompacsirták minden izma kifelé dudorodik, karon-hason-combon-... De csak azok után látszik, ahogy előtte a hájat ledolgozták magukról.

Ha gond van a gerinccel, akkor valóban nem célszerű ezt erőltetni, de a törzshajlítás talán naponta néhány nem ártana meg.

35. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 33. - D.o.n.)
2021. okt. 18. 20:46
Azt hallottam, hogy a felülésektől mivel az izmot dolgozod meg, izmosabb lesz a hasad és nem lesz lapos, mert nyilván az izom kifelé fog dudorodni értelem szeruen. Amúgy gerincferdülés miatt nem is erőltetném a felülés témát.
34. D.o.n. (válaszként erre: 26. - Csillagszem38)
2021. okt. 18. 20:43

Tökéletesen igazad van :)))

Sőt, az enyém nagyon nem jó.

Bár nem szenvedek, mert nem vagyok éhes, de a körülöttem lévők egymástól függetlenül önsanyargatásnak szokták bélyegezni azt, amit csinálok. Lehet benne vmi...

33. D.o.n. (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 18. 20:41

Nekem egyetem alatt (a diéta mellett) attól ment le a pocak, hogy felüléseket csináltam, abból is az oldszkúl, avagy gyógyegér teljes felülést (300db/nap).

Használt... :)

2021. okt. 18. 15:30
Én is most, 33 évesen kezdtem életmódot váltani és eddig működik, bár ugye működhetne jobban is. De már az is siker, hogy a legtöbb kiló tavasszal 78.5kg volt, és most 70.5kg.
2021. okt. 18. 15:23

Nincs összefüggés a korod és a súlyod között.


Én 30 éves koromban kezdtem el életmódot váltani és azóta tartom. 20 évesen sokkal nehezebb voltam. ;)

2021. okt. 18. 15:23
😆 Nyilván 😆
29. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - Napsugár8)
2021. okt. 18. 15:22
Én is rendszert vittem az étkezéseimbe és ez a 160-180g ch bevitel sokat segített. Nekem főképp a karomrol és a hasamrol kéne még fogyni de már onnan sem drasztikusan. Tudom, hogy nem leszek 58kg, mint 20 éves koromban, ezt már elfogadtam.
2021. okt. 18. 15:20
pedig a pocak a jó kajálástól fog lemenni
27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - D.o.n.)
2021. okt. 18. 15:18
Nem méregetem magam ilyen szinten mert alapból arányos a testem. Csak a pocak az, ami nem akar elmenni 😁.
26. Csillagszem38 (válaszként erre: 24. - D.o.n.)
2021. okt. 18. 15:05
Igazat adok, de ez sem a legjobb megoldás amit te kovetsz.
25. Napsugár8 (válaszként erre: 24. - D.o.n.)
2021. okt. 18. 08:55

Totál egyetértek!

Sokfélét végigcsináltam, valóban nem a drasztikus megvonások, majd a hősies visszatérés a régi étkezési módhoz (libikóka hatás!) hoz eredményt, hanem a teljes étkezési mód megváltoztatása.

Évek alatt leadtam több mint 25 kg-ot, most már én is csak kb. 6-8 kg-t szeretnék, de nagyon ragaszkodnak hozzám. Amit nyáron leadok, az télen visszajön. Gondolom, a kevesebb mozgás miatt.

Jelenleg a 8/16 módszert tartom. Reggelit elhagyva, délelőtt 11-től este 19-ig, napi 4 alkalommal étkezek. Ebből 2 főétkezés, és 2 valami pár falat apróság.

Eszek tk. kenyeret, napi kb. 8-10 dkg-ot, és igyekszem az alacsony GI %-os kajákat enni, mert azok jobban telítik a gyomrot, és kevésbé éhezek meg.

Az, hogy a nap 24 óráján belül mikorra teszi valaki a 8 órát, amikor eszik, az egyéntől függ, van aki pl. reggel 8 -tól d.u. 4-ig eszik, totál mindegy. És ha ezt tartom életem végéig, elfogyni nem fogok, mint a gyertyaszál, arra azért majd vigyázok.

24. D.o.n. (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 17. 21:37

Mindig mehet le több!

Persze nézz utána, mennyi az elegendő bevihető napi kcal limited, de fogyni úgy lehet, ha negatív az energiamérleged.

Persze az se mindegy, mit eszel, lentebb láttam kaptál linkeket, leírásokat. Azok biztos jobbak az én saját tapasztalatomnál.

Amit én tapasztaltam, nincs olyan, hogy túl keveset eszel a mozgáshoz képest és vészüzemmódba kapcsolva a szervezet nemfogsz fogyni. Ez mese habbal, vagy pont az én szervezetem működik másként, mint mindenki másé. Ezt nem hiszem.:)

Azt, hogy nem lehet többet fogyni az értelmezhetetlen számomra ha arra gondolok, hogy én fogytam már 70 nap alatt 35kg-t. Igen, durva volt, igen, az elején nagy része víz volt, meg biztos izomvesztés is volt, bár a napi kb 40km-es kerózás szerintem tett ezellen, legalábbis a lábamon.

Ami eszembe jutott, én azt figyeltem meg magamon, ha bubis dolgokat ittam, akkor több voltam a következő napon, napokban, holott semmi máson nem változtattam.

A szervezet vízvisszatartása, raktározása is beindul, ha nem iszol elég vizet. Ez a megfelelő méregtelenítés miatt is fontos.

(Jaj de okos vagyok más irányába, holott napközben csak a kávézás jut eszembe, a vízivás ritkán)

Az egészséges mértéktől több só se jó, mert sok vizet megköt a szervezetben, több kg leszel.

Ami csodákra képes a fogyásban és méregtelenítésben az az 1-2 napos böjt és a napon belüli 8-12 órás nem evés. Nézz utána a pontos időtartamoknak, ezeket csak úgy idedobtam.

Én azt tapasztaltam - meg mielőtt erről az intermitten vagy mi böjtről olvastam volna - ha túl is ettem magam a diéta alatt, egy böjtölős napoal nemhogy helyrehoztam a hibát, de heti átlagban többet fogytam, mintha végis toltam volna az alacsonyabb kcal-t.

Tudom, csak a kcal figyelés hülyeség, a kaja minősége, milyensége is fontos.

Egyértelmű, hogy nem diéta jelleggel kell tekinteni egy súlycsökkentő programot, hanem valóban meg kell változtatni az addigi szokásokat.

Én mindig eltervezem, hogy leaszkétázom magamról a kilókat és utána visszafogom magam egy tartható szintű kajálással.

Ez eddig nem jött be 😏

Most lassabban fogyok, de megint tervezek egy brutál szakaszt, hátha utána tartani tudom. 😅

23. D.o.n. (válaszként erre: 21. - Fisica)
2021. okt. 17. 21:19

Jaja, a centiket is mérni kellene.

Derék, csípő, stb.

22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - Fisica)
2021. okt. 17. 16:59
Köszi 😊
21. Fisica
2021. okt. 17. 16:44

Azért azt vedd hozzá, hogy ha épül izom és fogysz zsírból,akkor a mérlegen nem látszik változás. Nem kell elkeseredni.

Én mondjuk nehezen tudok 100g ch fölé menni ha odafigyelek rendesen, hogy mit eszek.

2021. okt. 17. 16:34
Sztem életünk végéig javasolt🤣😉🙈🙈
2021. okt. 17. 16:01
Nem görcsölök rá. És a PCOS miatt a változó korig ajánlott csinálni a ch diétát.
2021. okt. 17. 15:58

Amikor nem gorcsolsz majd rá, akkor fog lemenni az utso pár kg.

Én 80-rol fogytam 8.5 évvel ezelőtt 59-60ra és évekig nem mentem lejjebb (közben szültem is) mikor nem gorcsoltem rá, lementem 55ig is 😳😳 de az már kevés volt):)


Csak csináld az edzést és ésszel egyél! Meglesz az eredménye, csak csináld egy életen át!

2021. okt. 17. 15:56

Nem, nem zabalok, 3 óránként érkezem megszabott mennyiséget.

Futok és bicajozok.

2021. okt. 17. 15:55
Ennél keményebben sajna már nem megy. Ez is nagy teljesítmény tőlem meg ez az életmód is amit folytatok. Már igy is sokat változtattam, szóval lehet megbékélek vele, hogy csak ennyi megy le 😊.
2021. okt. 17. 15:50

Ja látom itt írod.


Hát pedig ez a kulcsa az egésznek. Nyomd keményebben az edzést és NE FOGYOKURABAN gondolkodj,hanem eletmodvaltasban!

14. Csillagszem38 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 17. 15:48

Nem, nem jönnek fel a kilók attól mert 34 éves vagy. A kilók attól jönnek fel h zabalunknes nem mozgunk kortól függetlenül.


Mit mozogsz mert azt mintha nem írtad volna.

13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Bichi)
2021. okt. 17. 15:45
Köszönöm. Semmi zsirosat nem eszem már 4 hónapja és azért a ch diétát csinálom, mert az alap probléma a PCOS volt. Igazából dietetikus mondta, hogy a 160-180g-os ch diétával nem fogok 10-15kg-ot fogyni, max csak egy kettőt, de a PCOS-emnek jót fog tenni. Csak mikor láttam, hogy mégis megy az a fogyás is, akkor gondoltam, hogy valami hatásosabb fogyókúra kéne, amiben ugyanilyen kevés a ch bevitel is.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook