Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hogyan tudnék július elejére 18 kilót fogyni? fórum

Hogyan tudnék július elejére 18 kilót fogyni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
99. marthasmith (válaszként erre: 97. - Anthico)
2013. jún. 4. 16:46

én jövőhéten kezdem el!

Heti majdnem 5 kiló az zseniális!:) Leírnád nekem privátmailben , hogy miket csináltál és hogyan? Én aerobikra járok mellette és csak gyümölcsöt-zöldésget és néha joghurt evést tervezek :) ! Hajrá a továbbiakhoz!


Márti

98. b8bf0f8c3a (válaszként erre: 97. - Anthico)
2013. jún. 3. 18:17

Jaj nem,még februárban fogytam 8kilót,és az elmúlt időben a többit:)

Köszi a jókívánságot :)

97. Anthico (válaszként erre: 96. - B8bf0f8c3a)
2013. jún. 3. 18:10

Szűk 3 hét alatt a mérleg 14 kg-mal mutat kevesebbet? Az heti 4,6 kg.


Én csak azt tudom mondani, hogy nem fogyókúrában kell gondolkozni, hanem diétában, életmódváltásban. Ésszerű, egészséges táplálkozás (folyadékbevitel!!!), és ha lehet, rendszeres, testsúlyhoz igazodó mozgás. Ha fogyókúra után csak arra tér vissza az ember, amit előtte csinált ugyanúgy hízni fog. Főleg azért, mert a csökkent súllyal már kevesebb az energiaigénye. De tényleg nem akarok belepampogni. Kívánom, hogy ne menjen vissza ez a hirtelen, javarészt nem zsírból leadott mennyiség.

96. b8bf0f8c3a (válaszként erre: 95. - Anthico)
2013. jún. 3. 17:36

Pultos voltam,reggel 6-tól dolgoztam sokszor másnap reggelig...de legalább éjfélig.Pakoltam a láda italokat,egész nap ugráltam,lépcsőztem.

De szerencsére az a 30 kiló már csak 16 :)

Bár,lehet hogy nem kellene annyi se,de azt szeretném hogy a régi nadrágjaim kényelmesen rám jöjjenek.

95. Anthico (válaszként erre: 94. - B8bf0f8c3a)
2013. jún. 3. 17:30

Ekkora súlyfelesleggel nem is nagyon kell erőltetni a futást, ugra-bugrálás. Ilyenkor a legjobb valami gyorsabb gyaloglás, ami nem terheli annyira az ízületeket.


4-5 hónap alatt a 30 kg szerintem nagyon sok. Átlagosan heti 1,6 kg. A munkádban végzett fizikai tevékenység mit takar? Nagyon megerőltető, fizikai munka? Mert ha igen, akkor érthető, hogy amikor kimaradt ez az életedből, akkor miért volt szinte hízlaló az, hogy ugyanúgy táplálkoztál, mint előtte.

Mert ha egy ember ülő munkát dolgozik, és nem sportol, akkor lényegesen kevesebb energiabevitelre van szüksége a szinten tartáshoz, mintha ugyanezt csinálná, de mellette heti 2-3-4x aktívan sportolna.


De mondom, nem vagyok otthon ebben, de nekem a 4-5 hónap alatt felszaladt 30 kg nagyon soknak tűnik. :S Ha nálam lenne ilyen, azért kivizsgáltatnám magam, nem-e van valami a háttérben.

94. b8bf0f8c3a (válaszként erre: 92. - Anthico)
2013. jún. 3. 17:18

Most 101 vagyok.

Amikor otthagytam a munkahelyem,85 körül voltam.

4-5 hónap alatt rám ragadt 30 kg,mivel fizikai tevékenységet nem végeztem.

Tudom,hogy mozognom kellene,de szerintem depressziós vagyok,nagyon sok problémánk van,és semmi kedvem futni,tornázni :(

Ezért folyamodok inkább ilyen alacsony kalóriás diétákhoz :(

93. zebracsikó (válaszként erre: 87. - B8bf0f8c3a)
2013. jún. 3. 16:56
Lelassul az anyagcseréd, pánik-módra kapcsol a szervezeted.....ha abbahagyod, triplán szaladnak majd fel rád a kilók. Ennél nagyobb hülyeséget még nem is hallottam, hogy 600 meg 800 kalóriás diéta...
92. Anthico (válaszként erre: 91. - B8bf0f8c3a)
2013. jún. 3. 16:46

Nem tudom, most hány kg vagy, de neked szerintem külön ivásból is 3 literre minimum szüksége lenne a szervezetednek.

De étkezésben is szerintem egy egészséges mértéket kellene tartani, ami nem 300, 600, 800 kcal naponta, hanem több. Elvileg napi 1200 kcal alatt nem is nagyon szabadna táplálkozni, mert az már tényleg az alja. Inkább az kellene, hogy olyan hasznos étrendet állítsd össze, ami mellett egészségesen tartod magad és egészséges ütemben fog menni a fogyás is. A gyors fogyás nem egészséges, elbontod az izmokat is, ami látványra se szép, lelassul az anyagcsere, vagy rosszabb esetben visszajön minden leadott kg (akár duplán is).


Írtad, hogy akkor híztál meg hirtelen, mikor abbamaradt a munkádban a fizikai része. Most szerinte 2 lehetőség van:

- vagy ugyanannyit ettél előtte és utána, és mivel nem igényelt volna annyi bevitt energiát a (már nem aktívan mozgó) szervezeted, elkezdte raktározni szépen

- vagy valami egyensúly megbomlott benned (kérdés, hogy hány hónap alatt jött fel mennyire és hány kg?)

2013. jún. 3. 16:36
Oké...iszok többet.Vagyis megpróbálok.
90. Anthico (válaszként erre: 88. - B8bf0f8c3a)
2013. jún. 3. 16:31

Éhezik és szomjazik a szervezeted. Ezzel ne játssz!!! :O

Rengetegféle módon szokták számolni, mennyi folyadékot kell bevinni összesen naponta, és ki tudja, mi a jó, de az biztos, hogy napi pár deci iszonyúan kevés. :O Én napi 2,5 litert iszok (+ ami egyéb étkezéssel megy be). Ez alá nem nagyon szeretek menni, de nyáron simán megvan a 4 liter víz is.

89. Anthico (válaszként erre: 87. - B8bf0f8c3a)
2013. jún. 3. 16:24

Valami rendszert kéne bevezetni inkább, mert az a legrosszabb szerintem, hogy hol már kórosan keveset viszel be, hol többet. :S

Hiányos táplálkozás mellett garantált az izombontás is, ami ugye nehezebb, mint a zsír. Nem vagyok otthon kalóriákban, mert én inkább az elfogyasztott ételek minőségére figyelek, de szerintem nagyobb súlyfelesleggel még a 800 kcal is nagyon kevés naponta. Nemhogy a 600 vagy 300. :S

88. b8bf0f8c3a (válaszként erre: 86. - Anthico)
2013. jún. 3. 16:10

Vagy lehet a folyadékhiány?

Van úgy,hogy csak napi pár dl-t sikerül innom :(

87. b8bf0f8c3a (válaszként erre: 86. - Anthico)
2013. jún. 3. 15:56

Nem hinném,igazság szerint nem mindig sikerül ugyanannyi kalóriát ennem,a 2 hét alatt volt hogy napi 300,volt hogy 600,800,vagy egyszer 2000.... :D

Most visszaálltam 800-ra,de nem megy.Valamelyik nap azt hittem megindult,de aztán mégse.

86. Anthico (válaszként erre: 85. - B8bf0f8c3a)
2013. jún. 3. 15:54

Nem lehet, hogy annyira megvonod a táplálékot magadtól, hogy

- egyrészt a szervezeted a maximumra kapcsolta a raktározást, mert éhezik;

- másrészt totálisan lelassult az anyagcseréd ennek köszönhetően?

2013. jún. 3. 15:49

Köszönöm a tanácsokat! :)

Még 16 kiló van hátra,több mint 2 hete stagnálok :(

2013. máj. 28. 12:27
Bocsi,nehanyszor mondandom kozben magatol korrigált a telom..:))nem vettem észre!:)
2013. máj. 28. 12:25

Kitartas,esszeru,egeszseges dieta,turelem,mozgas mozgas mozgas es kitartas kitartas kitartas!!!

En egy ev utan( -8 kg) jut irtam el oda,nem eri meg vegletekjel dolgozni.Ha kieheztettem magam,picit pihentem,majd stag alas,vagy pici vissza,utana siras,ujra lendulet.. Stb

Sokat akart a szarka -az en esetemben- :)

Most inkabb mar 1200kcal,heti 5-6 nap edzes,futas es turelmesen kitartok! -Neha kutya nehez,:)), de nem ugralok a merlegre .. Nem hagyom, kizokkentsen! Csak Nagy levego es "Calm down and carry on!!" :))) merlegeles pedig havonta! :) sok sikert,turelmet,es kitartast kivanok nektek!!!

82. Eni015 (válaszként erre: 7. - B8bf0f8c3a)
2013. máj. 28. 10:36

Szia!

Szerintem 103 kilónál nem lehetetlen havi 9 kiló. :) Viszont tornázz mellette mindenképpen valamit, különben csúnya lesz a bőröd. Saját tapasztalat sajnos. :( Én anno 85 kiló voltam, kb 4 hónap alatt ment le 25 kiló, de nem nagyon tornáztam, maximum az volt, hogy gyalog mentem munkába (oda-vissza 6 kilóméter), de nagyon csúnya a bőröm. Illetve a karom löttyedt. :/ Most nem könnyű ezt helyre hozni, azt nem is tudom, hogy mennyire lehet. Igaz most visszahíztam 7 kilót, úgyhogy megint fogyózom. De most tornázok is mellette.

Sok fehérjét, gyümit és zöldséget egyél, a kenyeret, tésztákat pedig sajnos el kell felejteni. Pedig nagy kedvenceim. Ha eszel is ezekből, szorítsd minimálisra és teljes kiőrlésűt, tésztából durumtésztát. :)

Sok sikert! :)

2013. máj. 19. 14:07
Oké,majd lesz valami... :)
80. Csurmi
2013. máj. 19. 13:51
Javítok, a csaj az első hónapban 8 kg-t fogyott. Bocsi elírtam.
79. Csurmi (válaszként erre: 77. - B8bf0f8c3a)
2013. máj. 19. 13:50

Még annyit, hogy én szedek Pink Fittes anyagcsere gyorsító fogyi port és iszom a shak-et is, + tegnap vettem egy másik shaket is. Egyet reggelire, egyet vacsira iszom.


Sajna a stagnálás egy agyrém, de muszáj kivárni, utána ismét megindul. :) Ne add fel.

78. Csurmi (válaszként erre: 77. - B8bf0f8c3a)
2013. máj. 19. 13:46

Sajna nem tudom, nekem még nem állt meg a fogyi, de szerintem jövő héten már meg fog. Én utána 3 napig szerintem 900-ni fogok, aztán 800 700... stb. de arra is gondoltam ma, hogy lehet tartok két nap shake napot, amikor nem eszem, csak iszom 3*1 shaket.


Most néztem egy naplót, egy lányét, aki már lefogyott. Ő 3 hó alatt fogyott 16 kg.

Kigyűjtöttem a fogyását az első három hónapra:

1-30. nap : itt -7 kg-t fogyott

30-60. nap: itt -4 kg

61-90: -5 kg.


Ahogy néztem ő kb 15 napot stagnált, sőt hízott is ez alatt két kilót de az vissza is ment még ebben a 15 napban. Utána kb 4-5 naponként ment le neki 1-1 kg.


Ez sajnos türelem játék :( Majd beindul neked is.

Mennyit tornázol egy nap? Esetleg a tesi mennyiséget növeld, vagy csinálj Rubint Rékát. Én arra tornázom egy hete. (Most igyekszem a mennyiséget 1 óra feltolni)

77. b8bf0f8c3a (válaszként erre: 76. - Csurmi)
2013. máj. 19. 12:27

Szia!:) Én pont ott tartok hogy megállt :( Tegnap majdnem 900-at ettem a 600 helyett,de ezt hány napig kell csinálni,hogy ismét meginduljon a fogyás?

Jajj kétségbe vagyok esve:( Nagyon szomorú leszek ha nem sikerül :(

76. Csurmi
2013. máj. 19. 09:52
Sziasztok lányok! Hogy megy a fogyi. Nekem ma telik le az első hét. :) Holnap azért mérlegelek, de eddig 4,5 kg minusz. Tudom ez csak víz, és mivel elérem az 5 kg-t most a napokba utána tuti megáll a fogyásom, szóval erre számítok :). De nem adjuk fel :) Tegnap már 616 kal-ig lecsökkentettem a napi adagomat, ha megállt a fogyi ismét felemelem 900-ra majd ismét csökkentem. Szép napot nektek!!!
75. zebracsikó (válaszként erre: 74. - B8bf0f8c3a)
2013. máj. 18. 14:51
barnarizs, köles, hajdina, lencse, bab , hal, olívaolaj, sok zöldség - szerintem ez a titka a dolognak, lassú, de biztos fogyás
74. b8bf0f8c3a (válaszként erre: 73. - Csak18)
2013. máj. 18. 14:38
Csak18,a 600 kalória megvan,tornázgatok is mellette de a tegnap reggeli -90dekához képest ma reggelre ugyanennyi visszajött :/ Pedig tegnap is 550-et ettem.
73. Csak18
2013. máj. 18. 13:30

Ha ennyire fogyni akarsz, szerintem:


Max 600 kalória / nap (A szépségért szenvedni kell. :D)


-Heti 5 Aerob edzés+Kardió [Futás, Bicaj, Futás, kis súlyzós edzés] pl bicepsz egykezesekkel. Nyugi nem leszel izmos tőle.:)

2013. máj. 18. 11:38
hogy halad a diétád?
71. b8bf0f8c3a (válaszként erre: 69. - Csurmi)
2013. máj. 18. 11:36
Ez nincs benne :/
70. Csak18
2013. máj. 18. 10:58
Diéta + Aerob edzés x Akaraterő = Fogyás
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook