Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hogy tudnék még fogyni? fórum

Hogy tudnék még fogyni? (beszélgetős fórum)


1 2
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Unom)
2021. okt. 17. 15:42
Futás és szobabicaj minden nap. Egy órákat szoktam vagy tekerni, vagy futni.
11. Bichi (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 17. 10:46

Sokaknak megáll a fogyás hónapokra egy ponton, és általűban itt szokták az emberek fel is adni, pedig pont itt kell a kitartás.

Egyébként a 180 g szénhidrát egyáltalán nem sok, sőt, diétában a testsúlykilógramonként 2, vagy ha olyan típusú vagy, akkor az ennél is kevesebb szénhidrátot ajánlják, ami nálad 140 g. Egyébnként meg lehet hogy pl zsírral kompenzálsz, szóval a szénhidrát még önmagában kevés.

A fogyás elsősorban a kalóriadeficittől függ, nem a ch mennyiségtől. Lehet a többi étel a ludas. Én azt szoktam javasolni a klienseimnek, hogy pár napig írják fel, hogy konkrétan (grammra) mit esznek és isznak, akkor is kerüljön a listára, ha az csak 3 szál ropi. Kicsit macerás, de igazából abból utána ki lehet indulni, hogy hol van elszúrva a dolog, mert az esetek 99 %-ában el van...

Szóval kitartást :D

10. unom (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 17. 10:35

A mozgásról nem írtál.

Mennyit mozogsz hetente, és milyen intenzíven?

A korod egyáltalán nem indokolja, hogy nem tudsz fogyni, még fiatal vagy.

9. Napsugár8 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 17. 10:28
Én évekkel ezelőtt átálltam a teljes kiőrlésű kenyérre, lisztre. Egy év óta magam sütöm a kenyeret is, mert a tk. kenyér ára az üzletekben a csillagokat veri. A cukor helyett xilit, vagy hasonlók, és persze minimálisat. Szerencsére nem vagyok édes szájú, de a főtt tészták, vajas kenyér és hasonlók ha nem figyelnék oda, és persze a krumpli sütve!! a legfinomabb. :))
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Napsugár8)
2021. okt. 17. 10:15
Lehet, hogy van ebben valami, bár sosem voltam tartósan 70kg.
7. Napsugár8 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 17. 10:13
Egyébként valahol régebben azt olvastam, ha fogyózás közben elérünk egy olyan súlyt, amelynél korábban hosszabban időztünk, a szervezetnek ismerős az állapot, hiszi azt hogy "megérkeztünk" és megpihen. Olyankor kell valami mást, másfajtát csinálni, hogy kizökkentsük a "fotelból", mondván: nincs lazsálás, gyerünk tovább. :))
6. Napsugár8 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 17. 10:11

A Fogyózás, egészség c. naplómban a nyitáskor, tehát az első bejegyzésekben szedtem össze a különböző fogyózós módszereket, ott kezdd az olvasás, ne a napjainkban történt bejegyzéseket.


A Glikémiás Index lényege az, hogy az alacsony ch-tartalmú ételeket javasolja elsődlegesen, mivel azokban levő ch-t a szervezet lassabban, fokozatosan bontja le, tehát ritkábban éhezünk meg.


Alapjaiban a GI % besorolás:

- alacsony a 0-50 % közötti

- közepes az 51-80 %

- magas 81-...

A Súlykontroll szerinti besorolás, amit a fogyózóknak szab, az alacsony kategóriánál még szorosabbra húzza a határt: 0-30 % közötti besorolású ételeket javasolja.

De a Fogyózás... c. naplómban eléggé részletesen írtam, még a kajákat is besorolás szerint csoportosítottam... keresd ki, és össze fogod tudni szedni belőle magadnak a napi határon belüli menüt. Kombinálva az 5 hetes menütervvel, szerintem segít kilendíteni a holtpontról.

5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Napsugár8)
2021. okt. 17. 09:53
Köszönöm, rákukkantok 😊!
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Napsugár8)
2021. okt. 17. 09:53
De nekem a szénhidrátot mindenképp 180g-ra kell egy nap leszoritani. Nem akarok újra PCOS-t, szóval erre én ezért figyelek fokozottan. Cssk nem értem miért állt meg a fogyás már kb két hónapja.
2021. okt. 17. 07:03
De "Fogyózás, egészség" c. naplómban többféle módszer linkjét is megtalálod, igaz, eléggé vegyesen.
2021. okt. 17. 07:01

A Súlykontroll = Glikémiás Indexen alapuló diéta 5 hetes menüje:


[link]


Ebben a naplómban a fejrészben találod a linket, naponta mit ehetünk reggeli-ebéd-... és az 1-2--... bejegyzések a főtt étel receptjét egy-egy napra.


Az egyes GI%-ba sorolt kaják listáját is megkeresem és felrakom, ha esetleg úgy gondolod, hogy közelebbről is megnéznéd.


Én jelenleg mindent eszek (mértékkel), és a 8/16 szerinti étkezést tartom, plusz napi mozgás.

2021. okt. 17. 05:32

PCOS miatt 180g-os szénhidrát diétát írtak elő és sok mozgást, ezeket nyár elején el is kezdtem és 76.5kg-ról le is fogytam 70kg-ra. Azt mondta az orvos, jó lenne egy 10-est ledobni, de valahogy ennél a 6kg-nál megállt a dolog. Jobb napjaimon volt, hogy lementem 68.8kg-ra,rosszabbakon 71.5kg is vagyok. Már nem tartom olyan nagyon szigorúan ezt a diétát, bár nem esik nehezemre, hisz nem éhezek, nem sanyargatom magam, csak nem eszek cukrot, fehér lisztet, meg semmi olyat amiben szénhidrát van. És jobban érzem magam így.

De szeretnék még fogyni, mert bár a PCOS-én hála az égnek megszűnt, mégis jobb lenne az a 4-5 kg mínusz még, de már nincs ötletem, mit vessek be a siker érdekében.

Bár most is boldog vagyok, hogy ennyit sikerült fogyni és, hogy a betegségem már nincs, de azért kíváncsi lennék másoknak mi vált be fogyókúra kapcsán. Szénhidrátot továbbra is nagyon minimális mennyiségben szeretnék fogyasztani és gondolkodom, hogy a glutént is ki kellene iktatnom a táplálkozásomból.

Ha valakinek vannak ötletei, esetleg mintaétrendje amit követ és számára hatásos volt, azt szívesen fogadom 😊.

Egyébként 170cm vagyok, szóval nyilván így 34 évesen már jönnek fel a kilók egy pohár víztől is. Kövér nem vagyok már, de lenne még mit leadni.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook