Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Helyesírás használata internetezés közben fórum

Helyesírás használata internetezés közben (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
11. szomorkodó (válaszként erre: 10. - Durciful)
2013. nov. 26. 09:30

Egyetértek veled. Anyám régen 30 éve, vállalta diplomamunkák gépelését. Én szoktam neki diktálni. Mérnökök, biológusok, közgazdászok stb. írásait volt szerencsém olvasni. Néhányon halálra röhögtem magam már kislányként, olyan csapnivalóan helytelenül írt. Az egyik ilyen ismerősünk mérnöktanárként praktizál, és elismert, jó szakember. Szerencséjük van a diákjainak, aki nem tud helyesen írni, mert egy írásbeli dolgozatnál nem éktelenkedik a sok aláhúzás, mivel a Tanár úr észre sem veszi a vétségeket.

Engem nem zavar, ha nem tudnak helyesen írni, attól még jó emberek. Csak tudjam kisilabizálni mit akarnak.:)

2013. nov. 26. 09:07

Az viszont zavar, ha egy fórumban a témától eltérően az emberek elkezdenek vitatkozni és egymásra megjegyzéseket tenni a helyesírás miatt (vagy bármi miatt). Én nem teszek ilyet. Elolvasom, azt kész. Nem én vagyok a tanára.

Olyan sok jó fórumot tesz tönkre a kötekedők megjelenése.

2013. nov. 26. 09:03
Engem is zavar. Egyébként velem is előfordult már, hogy a túl gyors gépelés miatt egy-két betű kimaradt, felcserélődött, mivel nem ellenőriztem, úgy is maradt :( Bár szerintem az egyértelműen látszik, amikor valaki elgépel vagy nem ismeri a nyelvtant. Állandó téma, hogy a muszáj az muszáj, de sokaknál mégis muszály marad.
8. vikucka (válaszként erre: 3. - Hoxa)
2013. nov. 26. 08:38
Nem kekeckedni és személyeskedni szerettem volna, és nem is megszólni szeretnék senkit, hanem általánosságban kérdeztem, hogy vajh' mi lehet az oka ennek a jelenségnek.
2013. nov. 26. 08:32
engem is baromira idegesít...
2013. nov. 26. 08:31

Szia! Igen, sajnos ez a helyzet, de ez nem az internet hibája, inkább annak tudható be, hogy az emberek nagyon keveset olvasnak, hiszen ha napi szinten olvasnának, egy idő után berügzülne a helyesírás...és sajnos olyannal is találkoztam, akinek dr van a neve előtt és pontos j-vel írta le a király szót és nem véletlenül, mert rendszeresen úgy írta...

Magyarországon megdöbbentő, hogy mennyi a potenciális analfabéták száma!!!!!

A gyerekek nem tanulnak meg írni az iskolában, és ez sokakat elkísér egész életében, és nézd meg a médiát, ott is találni olyan borzasztó elképesztő óriási hibákat, amiket az ember már észrevesz még akkor is, ha nem is figyel oda rendesen

5. feb96fdf3a (válaszként erre: 3. - Hoxa)
2013. nov. 26. 08:29
Össze is lehetne vonni a többi 50 -nel :))
2013. nov. 26. 08:27

Engem nem zavar,mert nem nyelvtan órán vagyunk ,hogy egyest osztogassunk egymásnak ,csak mert nem mindenki született gyors és gépírónak .

Engem az zavar,ha a mondani való helyett fennakadnak egy egy muszályon,vagy amiket még soroltál .


Amúgy kb 50 fórum indult ebben a témában ,ha már kekeckedünk :))))

3. Hoxa
2013. nov. 26. 08:27
Előre megkérlek titeket, hogy ne menjen át a fórum személyeskedésbe, más felhasználók cikizésébe, sértegetésébe! Volt már hasonló topik és kénytelenek voltunk törölni a fentiek miatt.
2013. nov. 26. 08:27
Nekem ez a vesszőparipám! :) Hiába van ellenőrző program, ha pl. az arra szót ara-nak írják, elfogadja mint ara vagyis menyasszonynak. :)
2013. nov. 26. 08:19
Itt is és a fészbúkon is egyre több fórum, és klub tagja vagyok. Szinte mindenhol felmerülnek ordító helyesírási hibák. Én sem írok mindig pontosan és helyesen, de azért az ijen-ilyen, lesz-lessz, ilyesztő-ijesztő, juk-lyuk, muszáj-muszály szavak között tudok különbséget tenni. Ennyire nem fontos a nyelv (nyelvtan) védelme? Vagy ennyire szarunk rá már az iskolában is, ahol meg kellene tanulni szépen és helyesen írni? (Most azzal nem foglalkoznék, hogy a mondat nagy kezdőbetűvel, vagy kis kezdőbetűvel van, vagy épp a az ékezetes betűk hiánya - megléte, mert én is szoktam nem magyar billentyűzetről írni.) Várom a tapasztalataitokat, hogy láttatok-e már égbekiáltó , durva helyesírási hibákat?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook