Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért csökken a számítógépünkön a szabad memória terület internetezés közben? fórum

Miért csökken a számítógépünkön a szabad memória terület internetezés közben? (tudásbázis kérdés)


16. vikasz (válaszként erre: 4. - Db4f1eff6b)
2010. aug. 11. 22:46

Megcsináltam Ccleaner-rel. Nagyon durva! 43 GB szabad terület lett. Szóval valami rejtett dologról volt szó. Remélem nem törölt ki semmit,amit nem kellett volna. Kissé szőke vagyok a témában :-))


Egyébként tegnap letöröltem a gépről majdnem 2 gigányi fájlokat. Erre ma már megint majdnem nullán volt estére a szabad memória.


Még egyszer köszönöm a tippet!

15. db4f1eff6b (válaszként erre: 14. - Vikasz)
2010. aug. 11. 20:32
Olvasd el a 4. hsz-t!
14. vikasz (válaszként erre: 10. - Iviiiiii)
2010. aug. 11. 09:32
Ez már megvolt, de semmi nem változott.
13. vikasz (válaszként erre: 5. - Dragoon)
2010. aug. 11. 09:18
Nem lassult le a gép. csak a memória fogy folyamatosan.
12. db4f1eff6b (válaszként erre: 11. - Gordonka)
2010. aug. 11. 07:01
Meg kell nyomni a Ctrl+Alt+Del billentyűket egyszerre, akkor előjön egy ablak, ahol ki lehet "lőni" a felesleges programokat. Másik megoldás: töltsd le a Ccleaner-t, és nézd meg miket tölt be a rendszer induláskor! Egyedül a vírusirtót kell betöltenie! Harmadik megoldás: töltsd le az xp-Antispy nevű programot, sok mindent be lehet állítani vele.
2010. aug. 10. 23:28
Nekem totál lelassult a gépem, pedig mindig mindent tisztítok.
2010. aug. 10. 23:03
A cookiek és az ideiglenes fájlok miatt. eszközök/internetbeállításoknál lehet őket törölni, hetente érdemes.
2010. aug. 10. 22:32
Köszönöm, megnézem. Remélem sikerrel járok...
8. db4f1eff6b (válaszként erre: 6. - Vikasz)
2010. aug. 10. 14:43
Meg kell nézni, mert ezt nem tudom. Nekem xp és win7 van a gépemen. Feltételezem, hogy a Vistán is így van.
7. vikasz (válaszként erre: 6. - Vikasz)
2010. aug. 10. 12:07
_Ez kérdés akart lenni :-))
6. vikasz (válaszként erre: 4. - Db4f1eff6b)
2010. aug. 10. 12:06
Köszi! Nekünk Vista van a gépen. Abban az esetben is így van.
2010. aug. 9. 23:54
Nem szabadna, nagyon esnie a szabad memóriának, ha csak mellette nem futtatsz valami mást is, ami használja. Pl.: Vírusirtó háttérben futhat. Internetnél csak a böngésző megnyitása és használata vesz el a memóriából. Esetleg kevés a memóriád, és régóta használód a gépet újraindítás nélkül. Probáld meg, hogy újraindítod, ha akkor is, akkor ott komolyabb a baj. Nem lassult be a géped a közben, hogy a memória fogy?
2010. aug. 9. 23:51

Még egy dolog, amire érdemes odafigyelni: ha XP van a gépen -feltételezem, hogy az van, - akkor meg kell nézni a rendszer-visszaállítást is, hogy hogyan van beállítva, tudniillik rengeteg merevlemez területet képes elvenni a merevlemezből. Ezt így lehet megtudni: Sajátgép-jobb klikk-Tulajdonságok-Rendszer visszaállítás-Meghajtó-beállítások. Ha csökkenteni akarjuk a visszaállítási pontokat, akkor csúszka-balra, ha növelni, csúszka-jobbra. Persze, akár ki is kapcsolhatjuk ezt a funkciót. Aztán belépni a Total commanderbe, láthatóvá tenni a rendszerfájlokat, és akkor ott látunk egy ilyet: System Volume Information. Ide gyűjtögeti magának az XP a telepített új hardverekről az információkat. Ha a gépen FAT32 a partició, akkor könnyebb a dolgunk, mert simán letörölhetünk több Gb-ot. NTFS-nél már rendszergazdai jogok kellenek.

Még egy dolog: a Ccleanert le kell tölteni, és alaposan kitisztítani a rendszert,mert a háttérben rengeteg felesleges "szemetet" letölt az Internetről az xp.

2010. aug. 9. 23:48

Sziasztok!

Járt már valaki így? Van valakinek ötlete?

2010. aug. 9. 23:47
Egyáltalán nem mentek le semmit és mégis folyamataosan csökken a gépemen a szabad memória mérete miközben internetezek. Ez mitől lehet? Hogyan lehet kiküszöbölni? Vagy ez normális dolog?
2010. aug. 9. 23:46
Miért csökken a számítógépünkön a szabad memória terület internetezés közben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook