Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Helyesírás használata internetezés közben fórum

Helyesírás használata internetezés közben (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
101. Eszterkee (válaszként erre: 98. - Virag32)
2013. dec. 4. 08:00
Egyetértek.
100. Eszterkee (válaszként erre: 99. - Vikucka)
2013. dec. 4. 07:58

:)


Ami még nagyon zavar: a központozás helytelen használata vagy a használatának teljes mellőzése. Most nem arra gondolok, ha kimarad véletlenül egy szóköz, hanem, amikor nem tesznek a vessző/pont után szóközt vagy még rosszabb, ha elé is tesznek.

99. vikucka (válaszként erre: 63. - Eszterkee)
2013. dec. 3. 23:17

Hú erre nem is gondoltam :)) Én inkább valami anglicizmusra gondoltam, hogy w=v. :D


Amúgy a másik vesszőparipám, ha valaki olyan hasonlatokat használ, ami az adott szövegkörnyezetbe abszolút nem passzol.

Vagy, ha valaki sok idegen szót használ, mutatva ezzel, hogy ő mennyire intelligens. Persze inkább szánalmas, mert totál rosszul használja őket. :)

2013. dec. 3. 16:02
Ja, és olyan nincs, hogy valaki tud helyesen írni, csak nem akar. Ha pisztolyt tartanának a fejemhez, akkor sem írnék helytelenül, mert egyszerűen nem tudok. Ez nem döntés kérdése, valaki vagy helyesen ír, vagy nem. Ez nem hangulatfüggő.
2013. dec. 3. 16:00

Azt hiszem, megtaláltam a nekem való fórumot. :))


Nálam nagyobb nyelvtannácit még a Föld nem hordott a hátán. Nem bírom elviselni a helyesírási hibákat, de persze van egy pár típusa ezeknek, amiért az illetőt azonnal rögtönítélő bíróság elé állíttatnám és kivégeztetném.


Az első ilyen csoport a nagybetűzőké. Akik puszta hazafiságból nagy m-mel írják a Magyar szót, és ahogy már írtátok, az egyszerű főneveket is, Orvos, meg mittudoménmi.


Egy másik dolog, ami nem hiba, de egyszerűen agyf...t kapok tőle, az a "hogy" szócska elhagyása a "lehet" után. "Lehet,megnézem", "lehet,elolvasom", stb, horrrrrrrrrror, iszonyúan idegesít, pár éve jött ez is divatba.


Ééééééés a győztes, ami mindent visz: a pár évvel ezelőtt kezdődő járvány, ami egyre több áldozatot szed. Nevezetesen az igekötős szavakat rosszul írók csoportja. Komolyan, nem tudom megfejteni, ki ez, aki ezt elindította, miért tette és miért van egyre több ember, aki képtelen jól használni ezeket a kifejezéseket. "Megfogom nézni", "megmerem csinálni", egyszerűen nem értem,hogy ennyi logikájuk, intelligenciájuk, paraszti eszük nincs ezeknek az embereknek,hogy rájöjjenek,hogy nem így kell ezeket írni??? Vagy nem jártak általános iskolába? Ha ilyet látok, legszívesebben mindig kijavítanám, csak nincs annyi energiám.


Én ötéves korom óta egyfolytában olvasok, úgyhogy pontosan tudom,hogy ezeknek a helyes megtanulása kizárólag ezen múlik. Olvasás, olvasás, ez a titka, szívből sajnálom a mostani generációt,hogy sosem fognak tudni megtanulni helyesen írni, borzadály.

2013. dec. 3. 14:53

Igazad van, nem tudom... Csak gondolom, hogy így lehet. Vagyis azt hiszem, hogy nem lehet kizárni ezt sem.

Mert, tudod, valaha én is tanultam "helyesírni". És voltak esetek, amikor hibáztam. (Még mindig vannak...) Sose felejtem el, hogy egyszer elküldtem egy levelet, amelyben úgy írtam, hogy "higyjed el".

Kb. ezy gondolom én ezekről a hibázásokról.

95. Eszterkee (válaszként erre: 94. - 8e830f2dfa)
2013. dec. 3. 14:47
Honnan tudod, hogy ki mit hisz és milyen "indíttatásból" használja az ly-t vagy a j-t? Csupán ezért.
2013. dec. 3. 14:43
Megmagyaráznád, miért tartod érdekesnek?
93. Eszterkee (válaszként erre: 92. - 8e830f2dfa)
2013. dec. 3. 14:41
Igazán érdekes a gondolatmeneted :)
2013. dec. 3. 14:11
Azért, gondolom én, mert azt HISZI, hogy az a helyes. (Vagy hejes??) :-D
91. Eszterkee (válaszként erre: 89. - 8e830f2dfa)
2013. dec. 3. 13:42
Nem igazán értem ezt az "igyekezetet". Miért írja valaki ly-vel az általad felsorolt szavakat, ha nem akar hibázni?
90. Eszterkee (válaszként erre: 87. - 66429b468f)
2013. dec. 3. 13:39
Szintén játszottam. Kettőn is. Sajnos már nem.
89. 8e830f2dfa (válaszként erre: 86. - Bnedora)
2013. dec. 3. 13:14
Lehet, nem tudom... Én azért hoztam fel mint példát, mert elég sokszor használjuk, és ha valaki ly-vel írja, annak a helyesírás-ismerete hiányos ugyan, ahogy azoké is, akik ijen-ojan-amojan-oznak, csakhogy a "muszály"-ozó semmiképpen nem akar hibázni, azért írja ly-vel a muszájt (vagy a papagájt, hajót stb.), tehát "igyekszik". Nekem ez az igyekezet a "szimpatikusabb".
88. 66429b468f (válaszként erre: 86. - Bnedora)
2013. dec. 3. 11:15
Megnéztem a Helyesírási tanácsadó szótárat: muszáj!!! a helyes formula.
87. 66429b468f (válaszként erre: 85. - Eszterkee)
2013. dec. 3. 11:13

Igen, játszom kettôn is.

A munkám sarkallatos része pedig helyesírás.

86. bnedora (válaszként erre: 84. - 8e830f2dfa)
2013. dec. 3. 10:39
A muszály szó azért érdekes, mert én úgy emlékszem, mi még anno ly-nal tanultuk, most meg j-vel írjuk.
85. Eszterkee (válaszként erre: 83. - 66429b468f)
2013. dec. 3. 10:38

Ez nagyon találó hasonlat! :)


Egyébként játszol valamilyen hangszeren?

2013. dec. 3. 09:55

"Olyan nincs, hogy itt elengedi magát"

Olyan biztos vagy ebben? (Van egy hoxázó, aki az egyik fórumon förtelmes hibákat vét, egy másikon nem... Nyilván játék ez a számára.)

Mellesleg: a számomra szimpatikusabb, ha valaki olyanokat ír, hogy "muszály" és hasonlók, mint ha "ijen-ojan-amojan" dolgokat.

2013. dec. 3. 09:26

Véleményem szerint a helyesírás olyan, mint a zenélés. Téveszthet, de ismeri a kottát.

Jöhet egy bonyolultabb formula, de tudja elemezni, mert ismeri az elôjegyzéseket, illetve ismeri a szabályokat, melyeket próbál elemezni.

Aztán jöhet a gyakorlás és az ismétlés.

Olyan nincs, hogy itt elengedi magát, (hamisan játszik, mert itt jó így is), máshol pedig törekszik a hibátlan írásra (hibátlanul játszik).

82. M0ncsa (válaszként erre: 78. - Eszterkee)
2013. dec. 3. 08:55
Szerencsere nekem se... Olyanokhoz viszont annal gyakrabban, akik verig sertodtek, ha kijavitottunk (en, vagy valaki mas) egy-egy szarvashibat.
81. M0ncsa (válaszként erre: 77. - Manyi8)
2013. dec. 3. 08:53

Ez lenne a normalis. Nyilvan formalis levelben nem hasznalunk roviditeseket, amiket egyebkent chaten, forumokon megengedunk magunknak.


Ritka kivetel vagy amugy, altalaban az olvasottsag egyenes aranyban all a helyesiras tudasaval. Lehet, hogy megiscsak IQ kerdese (is) a dolog? :)


(...es most utalhatsz, mert ekezet nelkul irtam a hsz-t :p)

80. M0ncsa (válaszként erre: 74. - 66429b468f)
2013. dec. 3. 08:50
:DDDD
79. M0ncsa (válaszként erre: 75. - Zebracsikó)
2013. dec. 3. 08:49
Erdekes, en ezeknek pont az ellenkezojevel (tehat nem egybe-, hanem kulonirassal) talalkozom. Korabban emlitett "egyet ertek", de vannak meg finomsagok, pl.: "meg probalni", "bele nyalni", "gyerek orvos" es hasonlo finomsagok :)) (utobbiakat most puskaztam, nem kamu :p).
78. Eszterkee (válaszként erre: 73. - 8e830f2dfa)
2013. dec. 3. 07:34
Szerencsére még nem volt szerencsém ilyen "egyéniségekhez".
77. Manyi8
2013. dec. 2. 17:55

Én nem voltam nagy zseni a suliban, mindig úgy noszogattak, hogy legalább egy kettest hozzak össze. A kötelező olvasmányokat inkább elkerültem. Olvasni csak néhány újságot olvastam. Az érettségimet lazán letettem, nem lett benne kettes.

Amikor olvasok egy szöveget, egyből feltűnik, hogy ott valami nem stimmel. Mindig ki szoktam akadni. Amikor az írásjelek hiányoznak és még a szavak is hibásan vannak leírva, akkor a falnak tudnék szaladni.

Én is szoktam hibázni, mindenki szokott, de sokan túlzásba viszik.

Szerintem figyelmesség kérdése az egész.


A rövidítésekről csak annyit, hogy én is szoktam rövidíteni, de megvan az a kör, hogy nála lehet, (család, barátok) nála nem- (önéletrajz, hivatalos ügyek, főnök)

2013. dec. 2. 17:48

Nem tudom, sokan hogy érettségiztek le :(

Az én idômben négy súlyos hiba esetén már "buktautca" volt magyarból.

2013. dec. 2. 17:36

Legjobban az igekötők helytelen írása zavar, de az kegyetlenül.

Sajnos, a hozzászólók elég nagy része írogat olyanokat, hogy "megakarom tudni, kifogom próbálni, letudom rajzolni" és hasonló rémségek.

Pedig ehhez inkább csak józan ész kell(ene)

2013. dec. 2. 17:30
Mindenki jó valamire... ha másra nem, elrettentô példának.
73. 8e830f2dfa (válaszként erre: 72. - Eszterkee)
2013. dec. 1. 12:37

Így vagy ezzel te, rendben.

Én azonban olvastam már olyan hozzászólásokat, amelyek arról szóltak, hogy micsoda marhaság ez az egész szabályozottság, meg hogy mit hogyan "kell" írni. És "már pedig én csak azért se, mert minek!"

Szóval: engem az zavar, ha valaki még propagálja is az igénytelenséget.

72. Eszterkee (válaszként erre: 71. - 8e830f2dfa)
2013. dec. 1. 11:16
ezzel nem értek, egyet. ha ismerem a helyesírást, automatikusan alkalmazom írás közben. ahhoz, hogy hibákat ejtsek, külön "erőfeszítést" kellene tennem.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook