Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Házisárkány az anyósom fórum

Házisárkány az anyósom (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Házisárkány az anyósom

2011. jún. 15. 13:58

szerintem az egész "házisárkány-anyós" kérdés alapja az, ha az anyuka nem képes elengedni a "kisfiát", ha nem veszi észre, hogy az ő pici édes kisfiából érett, önálló férfi lett, aki nem anya szoknyája alatt áll már, hanem igenis önálló életre vágyik. Csak szegény fiú nem képes a sarkára állni, mikor a szívében ott van az a sok jó, amit anyukájától kapott(és ez így helyes és szép! örüljön az a fiú, akinke ilyen anyukája van/volt, hogy csak érte élt) viszont megjelenik a szerelem, aki mondjuk nem feltétlen szimpatikus az anyukájának. Ilyenkor a pasik elkezdenek örlődni...A férjem egyke, persze, hogy anyukája imádta, de azért emgem is elfogadott, sőt mondhatom lányaként szeretett, viszont ehhez kellett az én toleranciám is. Nem feltétlen tetszett nekem sem minden, de nem estem az anyósomnak és nem nyitottam ki minden apróságért a szám. Pl: anyósom mindig kipucolta a férjem cipőjét, mikor a felesége lettem, közöltem én ezt nem teszem meg, pucolja ő, ő sem pucolja az enyémet...vagy ha a buliból úgy jött haza, hogy a wc is kapott, kezébe nyomtam a domestost és közöltem ezt ő fogja kitakaírtani...És a férjem ezt egyből elfogadta, én nem egy anyuka vagyok, aki ilyen szinten is kényezteti a gyerekét, és cseléd sem vagyok...persze ha éppen úgy hozza a helyzet szívesen kipucolom a cipőjét, de szeretetből és nem azért mert ezt várják el tőlem. de nincs belőle rendszer...

Sokszor anyósom is beleszólt(próbált) az első babánál, hogy mikor mit és hogyan csináljak vele, én szépen mosolyogtam és úgy csináltam, ahogy én akartam. nem kell ezen konfrontálódni, meghallgattam és csináltam a magam feje után. Viszont sokszor kikértem a véleményét is, így ő úgy érezte, hogy fontos a véleménye, nem felesleges.

szóval mi egész jól elvoltunk, kár, hogy meghalt. most kimondottan hiányzik, és rosszabb hogy nincs

2011. jún. 15. 13:53

Az anyós szigorának a menyével szemben éppen úgy evolúciós oka van, mint legtöbb jelenségnek a társadalomban.

Az anyós védi a fia, azaz a saját génjeit azzal hogy fokozottan felügyeli a menyét, figyel annak esetleges félrelépéseire.

83. mirror
2011. jún. 15. 13:40
az én anyósom a "szemedbe mosolygós, hátadba viszont késdöfős típus". bármilyen hihetetlen nem volt ez mindig így, mi 9 éve vagyunk együtt, 3 éve került a családba az "új" sógornőm, azóta minden megváltozott. sem én sem a párom nem vagyunk túl szívesen látott vendégek, sőt mikor bejelentette a práom hogy feleségül kér, teljesen le voltak döbbenve. Nem tudom 9 év után mit vártak ?:) jah de mégis tudom, egy MÁSIK menyt! :D
2011. jún. 15. 13:39
Az én anyósom igazi házisárkány és iszonyatosan utálom és ez nem is lesz másként soha ebben biztos vagyok, mellesleg a szememben jópofizik de szerintem ugyanúgy nem szeret mint én őt.
81. geranna7 (válaszként erre: 75. - Liaeverglot)
2011. jún. 15. 13:38
ÁÁÁÁ amig jelölt..addig minden szép szokott lenni.DDD
80. 4c30444687 (válaszként erre: 79. - Muraja)
2011. jún. 15. 13:38
????
79. Muraja (válaszként erre: 77. - 4c30444687)
2011. jún. 15. 13:32

igazad csak le ! sajat magad ...

sajnos nem tudjatok azt hogy kell elni szbadon es egymasiranyti respektben !

78. Akvamarin (válaszként erre: 1. - B6c82a1307)
2011. jún. 15. 13:31

Akkor mi van,ha az "anyóst" már a saját gyerekei sem igen tudják elviselni,max néhány órára,és muszájból néhány napra!...nemhogy a menyei,vagy a veje? És mindenkinek ugyanaz a véleménye róla,pedig 5 gyereke van..??

Akkor sincs "rossz" anyós?

Bennem hosszú évek (15) alatt,lassan alakult ki az érzés,hogy nem tudom őt elviselni,és már nem is nagyon akarom.

77. 4c30444687 (válaszként erre: 74. - Muraja)
2011. jún. 15. 13:28
Pedig létezik a női munka. Egész pontosan az az, amit csináljon a ***va anyád :D
76. Nanaki
2011. jún. 15. 13:27

Kedves Eszter!

Kívánom, hogy ez maradjon a véleményed egész életeden át.

Szerencsés vagy, ha még nem találkoztál házisárkány anyóssal.

2011. jún. 15. 13:26

Pedig létezik "lányos házisárkány anyós". Az én anyám is ilyen. Semmit nem tett a párom, egyszerűen anyám nem ilyen pasit szánt nekem... Dehát nem ő dönt... :)

Én viszont egyenesen imádom párom anyját, mindig gondol rám, ha csomagol az ő pici fiacskájának, mindig szívesen lát, kiáll mellettem, ha kell. Nála jobb anyós(jelölte)t nem is kívánhatnék.

74. Muraja
2011. jún. 15. 13:24

Soha nem tettem kulömbseget a fius es a lanyos munkak köszt !ugyszinten a jatekokban es az öltöszködesben inkab a unisex volt keznel - sokal praktikusab.

Fiam gyesen volt a kislanyaval , kenguruban hordta picikoratol .

Minden a szulöktöl fugg hogyan neveljuk , itt csak kölcsnre vannak nekunk kell vezetni es szeretni öket.

73. Sziszi-szöszi (válaszként erre: 71. - A14deb9047)
2011. jún. 15. 13:21
Akkor valamit mégis csak jól csináltál :-)
72. 4c30444687 (válaszként erre: 53. - Muraja)
2011. jún. 15. 13:19
Szerintem perverz, ha valaki apának vagy anyának szólítja azt, akivel szexuális kapcsolatot létesít.
71. a14deb9047 (válaszként erre: 59. - B-zs)
2011. jún. 15. 13:16

Egész kicsi korától igyekeztem megtanítani a fiamat az alapvető háztartási munkákra, sikertelenül 25 éven át. Bár műszaki ember, még a mosó-mosogatógépet se volt hajlandó bekapcsolni.

Már csak inget nem vasal...

Képzeljétek el: törölköző kiterítve a fürdőkád szélére szépen, nesszeszerben minden szépen benne, se zokni, se alsó, ruha a vállfán, cipők nem lerúgva, stb.

És be tud vásárolni...

70. Muraja
2011. jún. 15. 13:11

eppen arra gondoltam en is! ELÖRE !

de ugy ahogy megerdemled , senki sem erdemli mag a bantalmazast - legyen az psychikai vagy ne add Uram fyzikai !

69. 5d58fc17fc (válaszként erre: 66. - Muraja)
2011. jún. 15. 13:10
Egyenlőre késő, nincs vissza, csak előre sajnos... Most nincs kiút, hosszú story, de természetesen nyitva tartom a szemem a lehetőségekre, de egyáltalán nem másik pasira gondolok.
68. Sziszi-szöszi (válaszként erre: 37. - Tartcherry)
2011. jún. 15. 13:09

Én is ilyen helyzetben vagyok/voltam.

Én azt tanácsolom, hogy ha szeretitek egymást, akkor tartsatok ki egymás mellett. Az már jó pont, ha férjed kibeszéli őket, mert akkor bízik benned!

NE NYOMULJ! Tarts egy kis távolságot! Legyél hűvösebb. Talán így észbe kapnak. Próbáljatok minél messzebb költözni, így ritkák lesznek a találkozások.

Hidd el ennek ellenére nagyon boldog lehettek együtt! Fel a fejjel!

67. Muraja (válaszként erre: 62. - 5d58fc17fc)
2011. jún. 15. 13:07

igen es teljesen igazad van ezt nevelni kell igy

en igy neveltem a fiamim - egyelvalt egyedul alo pappa a kicsi csak 8 honapos volt mikor hozza kerult.

En nem sokat segitettem mert nekem is van meg eleg tehat - nevelni a sracokat ugy hogy megaljak a sarat az eletben.

66. Muraja (válaszként erre: 62. - 5d58fc17fc)
2011. jún. 15. 13:04

Kedves kbee1

es most mar kesö ?

Hidd el nem !!!

En iskesztem - többször .

Egyszer elesni es 10x fellkelni !

65. gyopár (válaszként erre: 52. - B-zs)
2011. jún. 15. 13:03
Ezt én is aláírom! :)
64. gyopár (válaszként erre: 48. - B-zs)
2011. jún. 15. 13:03

Ezt a problémát itt nagyon jól kifejtetted.


Amit írtam korábban, a beleavatkozásokra, ezt még súlyosbítja nálunk az a féltékenység is, hogy anyós számára kiderült, hogy én egy csomó dolgot tudok, amit ő nem. Én nem csináltam ebből soha problémát, de ő elkezdett rám féltékeny lenni: pl. a főzésben, csak mert pl. én sokkal többféle ételt tudok, csak mert a fia inkább fönn akart velünk vacsorázni és nem ővele lenn, az ő főztjéből... meg sok iylen apró kis hülyeségnek tűnő dolog.

63. Muraja (válaszként erre: 58. - Sziszi-szöszi)
2011. jún. 15. 13:01

No ez lenne a csucs ! UNDORITO !

erz a tipikus egocentrikusan felnevelt " mammafiuk " elfalyult szolitasa...

62. 5d58fc17fc (válaszként erre: 53. - Muraja)
2011. jún. 15. 13:01
Nevelni gyerek korban kell, aki az én férjemen tud alakítani, azt legyezem egy hétig és fagyit kanalazok a szájába... (12 évvel idősebb nálam, 35 volt mikor megismertem én 23 voltam, senkinek nem ajánlom az azóta eltelt éveimet és ez csak az én hibám, olyan messzire kellett volna szaladnom, amennyire csak lehet)
61. Sziszi-szöszi (válaszként erre: 52. - B-zs)
2011. jún. 15. 13:00

Ezért van a Bibliában: elhagyja anyját, apját és ragaszkodik feleségéhez!

Ha ezt minden férfi felvállalná, nem lenne probléma.

60. 4c30444687 (válaszként erre: 37. - Tartcherry)
2011. jún. 15. 12:59
Kerüld őket messzire!
59. b-zs (válaszként erre: 53. - Muraja)
2011. jún. 15. 12:59
No ebben is egyet értünk! Nekem két fiú testvérem van, akik úgy lettek nevelve, hogy igenis tudnak magukra kimosni, vasalni, és nagyon jól főznek! A férjemnek meg az anyja minden reggel kikészítette a ruhát, hogy mit vegyen fel másnap a munkahelyre. Amikor összekerültünk, komoly problémát okozott neki reggel, hogy nem tudta, mit vegyen fel, csak állt a szekrény előtt! Én meg megmondtam neki, hogy nem az anyja vagyok, nem fogom a ruháját előkészíteni. A teán kívül főzni semmit nem tudott, pedig szerintem alap dolog, hogy egy férfi egy halászlét, pörköltet, bundás kenyeret, vagy egy fasírozottat ki tudjon sütni, főleg, amikor a feleség a kórházban van, mert baba született, addig ő ne haljon éhen.. Azóta eljutottunk oda, hogy rengeteget főzünk kint az udvaron, és ő a szakács, mert a férfiak igenis jól tudnak főzni! Hogy miért nem nevelik az anyukák önállóságra a fiukat?! A válasz erre az, mert amíg nem önálló, addig úgy gondolják, szükségük van rájuk. De miért is ne lenne bárkinek szüksége az anyjára?! Nem értem..
58. Sziszi-szöszi (válaszként erre: 53. - Muraja)
2011. jún. 15. 12:58
Igen! Ezen én is mindig kiakadok! De azon jobban kiakadok, ha a férfi hívja Anyának a feleségét. Nekem taszító.
57. 5d58fc17fc (válaszként erre: 52. - B-zs)
2011. jún. 15. 12:58
:DDDDDD tudod mennyi házasság nem jönne létre? De jóóóó szöveg. :)
56. Sziszi-szöszi (válaszként erre: 27. - HViki)
2011. jún. 15. 12:56

Hogy én mennyit sírtam már Anyósom miatt!!!!!!!!!

Igen, engem úgy neeltek, hogy tiszteld az idősebbet, és nem vagyok az a szájalós, beszólogatós tipus. DE ha a másik fél az a tipus, akkor én hiába nyelem csendben a megaláztatásokat, sértéseket...5 és fél éve! Én is utálom a találkozásokat, gyomorgörcsöm van minden alkalommal, de én nem fogok anya-fia közé állni. És nem fogok piszkálódni, sértegetni. Az senkit nem tesz boldoggá.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook