Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Házisárkány az anyósom fórum

Házisárkány az anyósom (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Házisárkány az anyósom

115. d5ef6da91d (válaszként erre: 114. - 22ed3ba179)
2011. jún. 15. 16:30
Kapnál? Mit kapnál?
114. 22ed3ba179 (válaszként erre: 105. - D5ef6da91d)
2011. jún. 15. 16:27
KIJAVÍTOD? Na én kapnék olyat hogy csak na! :D
113. 22ed3ba179 (válaszként erre: 17. - Kalomoira)
2011. jún. 15. 16:25
Én is pont ezek miatt SOHA nem szeretnék összeköltözni egyik szülővel sem... hogy mit hoz a jövő azt meg majd meglátjuk, sorsára hagyni tehetetlenül nem fogjuk hagyni egyiket sem, de mi sem szeretnénk ha ez konfliktus lenne közöttünk.
112. d5ef6da91d (válaszként erre: 103. - Sziszi-szöszi)
2011. jún. 15. 16:20

És te mit mondtál az anyósodnak?

Mondtad-e, hogy "M néni, köszönöm, hogy ellátta a gyereket és orvoshoz vitte. Azonban én ellenzem az antibiotikumot és megkértem, hívjon, ha valami történik. Nem hívott föl, amikor lázasak voltak a gyerekek. Azén gyerekeim, a kérésemet nem tartotta tiszteletben, így a gyerekeket legközelebb nem hagyom itt aludni."

111. d5ef6da91d (válaszként erre: 110. - Sziszi-szöszi)
2011. jún. 15. 16:17

Akkor M néni.


Miért mész elébe a pofonnak? Gyerekeid vannak, férjed van és nem vagy képes felnőttként viselkedni és kiállni magadért? Miért?

110. Sziszi-szöszi (válaszként erre: 109. - D5ef6da91d)
2011. jún. 15. 16:10

Á! Nem lehet őt Anyukának hívni. M.Néni és kész!


Az a baj, hogy én nem tudok ilyen határozott lenni, és hazamegyünk, csak szó nélkül. Egyszer próbáltam elmondani, hogy mi bánt, és úgy nekem estek, szidtak, mint a bokrot. Hónapokig tartott mire összeszedtem magam, és el tudtam menni hozzájuk újra. Én soha többet nem szólok 1 szót se.

109. d5ef6da91d (válaszként erre: 108. - Sziszi-szöszi)
2011. jún. 15. 16:05

Ezt csak magadnak okozod. Semmi értelme sincsen felvenni a hülyeségeket.


A tűréssel kapcsolatosan: ha saját magadat nem tiszteled annyira, hogy megvédd és lábtörlőként viselkedsz, akkor mit vársz, mi változzon meg és hogyan viselkedjenek veled mások?


"Anyuka, ne beszéljen így, ez bántó. Csókolom, hazamegyünk." ÉS hazamentek. Nem tyúkketrec, nem megbeszélés, hazamenés.

108. Sziszi-szöszi (válaszként erre: 107. - D5ef6da91d)
2011. jún. 15. 16:02
Igazad van! Az elmételet én is tudom, csak képtelen vagyok túl tenni magam a sok keserűségen :-( A legrosszabb pedig az, hogy mire az egyik sb begyógyulna, kapom a következőt. Soha nincs vége.
107. d5ef6da91d (válaszként erre: 106. - Sziszi-szöszi)
2011. jún. 15. 15:59

Köszönöm kedves megjegyzésedet, magam is érző lény vagyok.

Ám egyrészt nem vagyok önsorsrontó, hogy azon keseregjek naphosszat, hogy miért nem ezt vagy azt tette egy ember, aki a kora okán már úgysem fog megváltozni, tehát fölösleges magamat szívatnom azzal, hogy sajnálom magam vég nélkül.


Másrészt, nem szerethet mindenki, ezt azért egy felnőtt képes belátni. Pláne, ha a lelkiismerete tiszta, s tudja, nem ő tehet a dologról, mindig udvarias volt és kedves.


Harmadrészt, nem vele házasodtam össze.


Negyedrészt nincs annyi időm, hogy mások hülyeségein hergeljem magam.

106. Sziszi-szöszi (válaszként erre: 105. - D5ef6da91d)
2011. jún. 15. 15:53

Hát én ettől érzőbb lény vagyok. Szívok is rendesen.

Örülj neki, hogy téged nem visel meg...

2011. jún. 15. 15:45

Őszintén?

Nem értem ezt a kakaskodást két felnőtt között, egyáltalán: minek felvenni a kesztyűt? Az én anyósom is nehéz eset néha, de én nem is veszem észre.

Nem élünk együtt, nem szorulunk rá, ha beszól valamit, akkor kijavítom, hogy nem, hanem ez úgy volt, hogy....s másról beszélünk.

Általában egyik fülemen be a másikon meg ki, s mivel nem tud kibillenteni a lelki egyensúlyomból, egyedül meg ciki balhézni, ha nincs kivel, így nem is tud :-)


Kit érdekel, most komolyan? Nem érdekes, mint mond és kész.

104. 53dfddad18 (válaszként erre: 99. - 4c30444687)
2011. jún. 15. 15:39
Sőt, a hűtlenségnek is. :)
103. Sziszi-szöszi (válaszként erre: 102. - 4c30444687)
2011. jún. 15. 15:38

A gyerekeknek magas láza volt, és semmi más tünet. Se orrfolyás, se köhögés, se torokfájás, semmi.

Ez vírus. A vírusra fölösleges az antibiotikum.

Ezt mindenki tudja.

Nyílván az Anyósomat akarta megnyugtatni a doki, hogy írt fel gyógyszert, mert puszi pajtások.

102. 4c30444687 (válaszként erre: 94. - Sziszi-szöszi)
2011. jún. 15. 15:31
Gondolom, a gyerekorvos nem a mama kedvéért írta fel a gyógyszert, hanem azért, mert a gyerekek betegek voltak.
2011. jún. 15. 15:30

A cikk írója saját tapasztalatából elég nagy általánosítást von le :) sajnos mindkét eset előfordul sokszor: az anyuka nem fogadja el a lánya párját, vagy a fiacskája kedvesét. Én saját környezetemből pont fel tudok hozni olyan példát, amikor az előbbi volt a probléma forrása.

Minden ember más, a szülőknek sokszor elég érdekes, már-már beteges elvárásai vannak a gyereke választottjával szemben, és ha nem olyan érkezik a házhoz, akkor a mama házisárkánnyá változik... vagy képes kompromisszumot kötni :) ez a jobbik eset.

A cikk írója szerencsés, hogy nem került még olyan szituációba, mint amiről azt állítja, nem létezik.. de attól még sajnos van ilyen, még pedig sok párnak kell szembe néznie ezzel :(

2011. jún. 15. 15:30

hal istennek az anyosom majdnem 2000km-re van:))))de ha msn-en beszelunk sokszor tepem a hajam,mert onnan "okoskodik,parancsolgat" en gyorsan lerazom.:)))


de bevallom oszinten amikor magayrorszagon laktunk nem volt vele semmi gond.

99. 4c30444687 (válaszként erre: 93. - 53dfddad18)
2011. jún. 15. 15:26
Összefügg valóban. Viszont ugye nem akarod azt állítani, hogy a hűségnek evolúciós oka van? :)
98. Sziszi-szöszi (válaszként erre: 97. - Orsy27)
2011. jún. 15. 15:19
A cikkíró tényleg örülhet, hogy elképzelni sem tudja.......mi meg várjuk, hogy egyszer vége legyen :-( Sajnos 50 év fölött már nem változnak az emberek...én ebben nem reménykedem.
97. Orsy27
2011. jún. 15. 15:15
Én sem jövök ki az anyósommal. Ő olyan társat képzelt a fia mellé, aki csendes, visszafogott, lehet irányítani, mert anyósom egy katonai kiképzőtiszt! 7. éve nem bírunk normális viszonyt kialakítani, ha találkozom vele akkor is folyton beszól valamiért, az unokáját szereti, legfőképp ezért is találkozunk vele, de valahogyan még mindig nem bírja elfogadni azt sem, hogy felnőtt a fia, és a felesége lettem. Sjanos beszélni nem lehet vele, mert nagyon vehemens, és letagadja folyton hogy valami baja van...A fián keresztül üzenget nekem, meg visszahallok családtagoktól dolgokat...Szóval hiába is próbáltam meg már jópárszor normálisan megbeszélni vele a dolgokat, nem jártam sikerrel, mindent ő akar megszabni nekünk, mindenben ő akar dönteni. :(
96. gyopár (válaszként erre: 94. - Sziszi-szöszi)
2011. jún. 15. 15:01

Szerintem is sokszor erről van szó.

Valamiért sok szülő/ anyós képtelen elfogadni, hogy a gyerek felnőtt, önálló döntéseket hoz, hogy kompetens szülő, hogy autonóm személy. valamiféle ilyen "csakazértis úgy lesz, ahogy én mondom" van bennük.

95. Sziszi-szöszi (válaszként erre: 92. - Gyopár)
2011. jún. 15. 14:58
Részvétem, tudom milyen ez. Persze ők meg bennünket szidnak és nem értik, hogy mi a bajunk!
94. Sziszi-szöszi (válaszként erre: 90. - Kevian)
2011. jún. 15. 14:57

Sajnos az én Anyósom is ilyen!

1x kikönyörögte agyerekeket, hogy hadd aludjanak nála.

Másnap felhívom őkt, hogy mi újság.

"Nem akartam zavarni, jól vagyunk. Este mindkét gyerek lázas volt, de kértem a szomszédtól lázcsillapítót, reggel elvittem őket az orvosomhoz, aki írt fel antibiotikumot, minden oké, jól vannak."


Azzal a feltétellel hagytam ott a gyerekeimet (2 és 3 éves) könnyes szemmel, hogy ha baj van, telefonál....ő meg tojt rám. Persze letoltam, hogy miért nem szólt... mi van ha a gyereknek gyógyszerallergiája van? Amúgy antibiotikum ellenes vagyok és ezt tudja is...direkt akart uralkodni.

Várhatja hogy elengedjem a gyerekeimet..soha!

93. 53dfddad18 (válaszként erre: 89. - 4c30444687)
2011. jún. 15. 14:53
A kettő is összefügg.
92. gyopár (válaszként erre: 90. - Kevian)
2011. jún. 15. 14:49
Döntések tekintetében az én anyósom is ugyanezt szokta csinálni. Ezért jutottam én is arra, hogy minél inkább kerülöm, a gyerekek is csak akkor vannak vele, ha muszáj :( Megbeszélni nem lehet vele, sajnos.
91. kevian (válaszként erre: 90. - Kevian)
2011. jún. 15. 14:32
Ja egyébként neki voltunk ott segíteni. A férjem járólapozott és csempézett, én meg segítettem neki, mert ők inkább tv-tek.
90. kevian
2011. jún. 15. 14:31

Nálunk nem lenne gond, ha nem jöttem volna rá, hogy kétszínű az anyósom. Így kerülöm a társaságát és eléldegélünk egymástól 60 km-re nyugalomban.

Nem is akarnék rá rosszat mondani. Inkább leírok 1 hetes storyt.

Anyósomnál voltunk. A kisfiamat 2 éves múlt, se szó se beszéd elvitte magával "sétálni". Szerinte a kisfiam megunta a sétát és a szomszédba akart bemenni. Ezzel védekezett mikor elrántottam a nótáját, hogy miért vitte be oda, hiszen a legkisebb gyerek lázas beteg. Normális, egy ennyi idős gyerekre fogni a saját rossz döntését???

89. 4c30444687 (válaszként erre: 84. - 53dfddad18)
2011. jún. 15. 14:30
Az evolúció biológiai fejlődés, a javak védelme pedig szociális kérdés.
2011. jún. 15. 14:23
A következő nemzedék is jó anyós lesz :D
87. martin3 (válaszként erre: 86. - Fairytalentum)
2011. jún. 15. 14:04
:)
2011. jún. 15. 14:01

Ez a topic arról szól,hogy potenciális házisárkány palánták" azt képzelik,ők majd másak lesznek,ők bizony majd jobban csinálják... :))

Nagy pofára esés lesz ám! :D

A könyörületesség és a bölcsesség kéz a kézben jár.Hiábavaló és képtelen dolog mások korlátozottsága és tökéletlensége miatt

panaszkodni.De van itt egy recept nektek a kérdésre,hogy vajon hogyan bocsáthatunk meg azoknak,akik a jelek szerint nem érdemlik meg?Ez képtelenségnek tűnik.Ha megértjük mások vonatkoztatási rendszerét,emberi korlátait és kötöttségeit,genetikai és társadalmi programozását,az ember korlátozottságának tudomásul vételével és elfogadásával sok gyűlölködéstől és bajtól menekülhetünk meg. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook