Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Az anyósom tönkretette a házasságom.. fórum

Az anyósom tönkretette a házasságom.. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
134. 9678a02221 (válaszként erre: 133. - Bogica28)
2012. okt. 8. 22:10
Gyere at a forumomra Anyos kepe a ferjem tarcajaban,ott valoszinu talalsz te is embereket akik segitenek..Egesz jo kis banda alakult ki.
133. Bogica28 (válaszként erre: 132. - 9678a02221)
2012. okt. 8. 18:35

Szia!Gyerkőc még nincs,sajnos.De most szeretnénk,csak még nem jött össze. :( Attól félek,ez is lehet az állandó idegeskedés miatt.

Apósom nincs,a férjem nem nagyon ismeri az apját,elhagyta őket,mikor párom 2-3 éves volt.

Próbálok beszélni vele,állandóan próbálok rávilágítani a tényekre.De másnap anyósom bemegy hozzá munkahelyre,beszélnek,és már más az álláspontja.Bár ma is bent volt nála,és felhúzta a férjemet,.....remélem így este ha beszélünk róla,rájön végre,hogy felesleges egyáltalán foglalkozni vele!!!

132. 9678a02221 (válaszként erre: 131. - Bogica28)
2012. okt. 8. 18:22

Szia

Latom nem vagyok egyedul az anyos problemaval:(

En azt javasolnam probalj meg beszelni a ferjed fejevel,Hatha hasznal.Ne allitsd valasztas ele,annak semmi ertelme,csak vilagits ra dolgokra.

Gyereketek van?Aposod el meg?Nalunk az apos sokat segitett,ok is elvaltak mar jo regen.

Sok szerencset neked!

131. Bogica28 (válaszként erre: 130. - Ddb6feace1)
2012. okt. 8. 18:15

Köszi,eddig Én is eljutottam!Arra gondoltam,aki átesett hasonlón,annak a tapasztalatait szeretném megtudni,mit jó/nem jó tenni ilyenkor!

A többieknek köszönöm.Próbálok kicsit lenyugodni,éssegíteni a férjemnek!Csak egyszerűen mindig felcs.szi az agyam!!!

2012. okt. 8. 16:50
Segíts magadon és az Isten is megsegít!
129. Mirandas (válaszként erre: 126. - Bogica28)
2012. okt. 8. 16:28
Elhiszem, hogy nem szereted. Ettõl függetlenül azt javaslom próbálj meg nem ellenséges lenni vele, mert az csak rontani fog a kapcsolatodon a férjeddel. Javaslom ne vegyél róla tudomást, a férjed pedig hallgasd meg. De bízd rá, hogyan kezlje az anyjával a problémáit. Inkább légy vele együttérzõ, mert elég nagy lelki megterhelés lehet neki egy ilyen anya.
128. tilbog (válaszként erre: 127. - Bogica28)
2012. okt. 8. 16:10
Szerintem jól tudja a férjed, milyen valójában, de végül is a gyereke, nem tudsz mást tenni, minthogy távol tartod magad a dolgaitól. Az én szüleim sem jártak már sajnos egymás szüleihez. Így is meg lehet oldani.
2012. okt. 8. 15:43
Ha valaki még olvassa a fórumot,és tud tanácsot adni,átesett már ezen,az segítsen nekem!!!!
2012. okt. 8. 15:41

Sziasztok!

Örülök,hogy ide találtam,talán Ti tudtok nekem segíteni!

Anyósom egy hárpia,alkoholista is,leszarja a 3 gyerekét és unokáit,csak akkor keres valakit,amikor pénz kell.Sosem nevelte a gyerekeit,eldobta őket,otthagyta a férjem,mikor már csak ő lakott vele,és még gimis volt,elköltözött egyedül,....meg ilyen szép dolgok.Semmi bajom nem volt vele,amíg nem ivott ennyit,rossz indulatú,gonosz,állandóan játssza a hattyú halálát,hogy őt mindenki utálja,mindenki kihasználja.Pedig ezt ő csinálja.Én már vagy fél éve nem láttam.De tudom,hogy már ő sem szeret engem,mert mióta összeházasodtunk a férjemmel,elköltöztünk tőle(már 1,5 éve),és kevesebbet tudunk hozzá elmenni.És a férjemnek új munkahelye is van,alig van szabad ideje,azt általában együtt töltjük.Erre mondja neki,hogy mennyire megváltozott mióta megnősült,stb.De hát nem ez a normális?És az elmúlt hetekben bejár férjemhez a munkahelyére,dödög a fülébe,addig-addig,míg férjem már sajnálja,hogy szegény anyu,milyen egyedül van.Persze azon anyósom nem gondolkozik,miért van ez.De addig-addig mondja a magáét a férjemnek,míg attól tartok,....kettőnk közt lesz balhé.Mert tényleg komolyan mondom,hogy szörnyű egy nő,se munkája(megmondta,hogy ő nem fog soha már dolgozni,elege van),iszik mint a kefekötő,se senkije nincs már.Nem akarom,hogy vissza édesgesse a férjemet. :( Nem tehetem meg,hogy uszítom őket,mert felnőtt ember,azt csinál,amit akar.De el akarom érni,hogy észrevegye,hogy milyen az anyja valójában!!!! :(

2011. jan. 24. 14:37

Sziasztok!!!

Hát én is beleértem ebbe az ördögi körbe.Mi nem voltunk házasok,de nem hagyta abba az ácsánkodást és a furkálódást amíg el nem érte ezt.Külön vagyunk és Szeretjük egymást!!!Nem tudom felfogni mért nem állt a lábára a párom???Engedett az annyának mondván nem szeretné ha kikészülnék idegileg.Nem mintha igy jobb lenne.Veszettül hiányzik és fáj hogy nem vagyunk együtt.A párom nemes egyszerüséggel azt mondta hogy ugy sem fog nyugodni az annya amig szét nem szed minket ezért haggyuk egymást békén mivel ő az én érdekeimet nézi és nem akarja hogy tönkremennyek idegileg.Az annya olyanokat mondott neki hogy én meg akarom fogni.Kérdezem én....Ki az a hülye aki a boldogságot nem akarja megfogni????A párom nem tett semmit.Itthagyott a szenvedéssel és a szívfájdalommal.Az annya gondolom teljesen büszke magára hogy megmentette a fiát tőlem abba bele sem gondolván hogy talán ő árt a legtöbbet a fiának.Mostmár megnyugodhat mert sikerült neki.Remélem élvezi hogy láttja a fia szomorú és ki sem mozdul a szobájábol mert bele pusztul ebbe ő is.Milyen anya az ilyen????Aki tönkreteszi a fia életét merő önzésből.Rmélem megkapja a méltó büntetését.Egy szerencséje van....Hogy ezt a büntetést nem én szabom ki rá.

124. Pocy88
2010. jún. 19. 15:32
2 hónap múlva lesz az esküvőnk és már előre látom, ha nem költözünk el záros határidőn belül anyóséktól, még jobban ki fognak csinálni bennünket.
123. 2e2a566199 (válaszként erre: 122. - PiciLeány)
2009. febr. 10. 21:56
Szívesen!
122. PiciLeány (válaszként erre: 107. - 2e2a566199)
2009. febr. 9. 21:57
Köszönöm szépen amiket küldtél!
2009. febr. 9. 19:21

"És a legnagyobb baj, hogy az anyja mellett áll. Ennek következtében hétvégén költözik is haza."


"Ezért hagyja el a férfi apját és anyját, ragaszkodik feleségéhez, és lesznek ketten egy testté. úgyhogy már nem két test, hanem egy. Amit tehát az Isten egybekötött, ember azt el ne válassza." (Máté 19,4-6). "-Bocs, de csak így tudom érzékeltetni a helyzetet.


Sajnállak, és nem értem a férjed, miért vett el téged, ha még mindig az anyukája mondja meg mi legyen. Hagyd, hogy elmenjen. Ha te mindent megtettél a béke érdekében, akkor ne sirasd mert nem vesztettél, ez csak rosszabb lenne.

Az én anyósom a világ legjobb anyósa, jobban szeretem mint a saját anyámat. Neked is kívánok ilyen anyóst.

120. vicus80 (válaszként erre: 118. - Gyula)
2009. febr. 9. 19:11

Tudom, mindig ezt irod. De ha a fiatalok is tanàcstalanok? Ha a fiù anyja gonosz, ès mindent elkövet, hogy elvàlassza öket? Segiteni tudunk itt egymàsnak, akik màr tapasztaltabbak, àtadjàk gondolataikat a többieknek. Mièrt jàrnak az emberek pszichològushoz? Mert nem talàlnak vàlaszt a leki problèmàikra. Nekünk az anyòs okoz lelki problèmàt, azzal, hogy utunkban àll, vagy èppen gyülölködik, ès nem fogadja el menyèt.

Különben ez az utolsò vers amit küldtèl tetszik, köszönöm.


Itt egy jo anyòs vicc:


"Férj a feleségéhez:

- Tudom, hogy ragaszkodsz hozzá drágám de így 10 év után már igazán ideje lenne elküldeni az anyádat!

- Az enyémet? Azt hittem a tied!"


Az èn szivemben bèkessèg van, inkàbb az anyòsomèba kivànj egy kis bèkèt, szeretetet, tiszteletet. Nem hiszem, hogy csak kèt ember tud segiteni egymàsnak, ahogy te irod. Sokszor a külsö segitsèg kell, hogy a fiatalok meg tudjàk menteni a hàzassàgukat. Az anyòsnak megvannak a mòdszerei, hogy szètvàlassza öket.

119. gyula
2009. febr. 9. 15:17

Bocsánat, a vers lemaradt


Két kicsiny virág


Földünknek legsarkán jeges vihar tombol,

fát, hegyet és völgyet biz porig rombol.

Földünknek legsarkán él két kicsiny virág,

s küzdnek elemekkel, bár ellenük a világ.

Mind, mi árthat nekik, hencegi erejét,

de a két kicsiny virág fogja egymás kezét.

Irdatlan sziklákat sodor a dühödt szél,

de a két kicsiny virág túlélést remél.

Pokolnak zord tüze a tájat felperzseli,

de virág a virágnak kezét nem engedi.

A tengerkékfolyók fájón kiszáradnak,

de a két apróságnak semmit sem árthatnak.

Szomjazó testük, ha mást már nem tehet,

átsuhan ajkukba egy csöppnyi lehelet.

A zöldellő erdők egyszer csak eltűnnek,

de a két kicsiny virág vágyai nem szűnnek.

Földünknek legsarkán, mi forrás mind elapad,

de a virágok kis szíve egymásért megszakad.

Csillagok fényét az éj súlyos láncra veri,

De virág a párját, ily vakon is megleli.

S ha köröttük végül romba dől a világ,

Akkor is megmarad együtt a két virág.


Bernát János

118. gyula (válaszként erre: 116. - Vicus80)
2009. febr. 9. 15:16

Segíteni nem tudok, de senki sem tud!

Csak az a két ember aki benne van tud segíteni egymásnak, ha igazán szeretik egymást, nincs az a harmadik, aki szétválasztja őket.

Nem szabad a kudarcainkat másra hárítani,bárki is lehet az, nálad anyós, másnál a drog, megint másnál az ital.

Sajnos nagyon sok csonka család van, mert nem sikerült együtt , és ez tény.

Neked küldöm ezt a verset, békességet a szivedbe üdvözlettel...

Gyula

117. dorinna
2009. febr. 9. 10:05
Sziasztok! Én is ezzel az anyós dologgal küzdök már jópár éve, sikertelenül. Nálunk nagyon durva a helyzet, valószínű szét is fogunk menni, de egy biztos: a legtöbb anyós ilyen a lánnyal, ezt a fiúnak kéne kézben tartania helyesen. Szeressék az anyjukat, tiszteljék, de legyen egy pont , amikor már nem ő irányítja az életüket. Sajnos az én esetemben ez nincsen meg. A pasim elmúlt 30 éves, egy fal választ el az anyjáéktól, külön bejárattal,de együtt laknak, az anyuka sűrűn átjön, alapból olyan típus aki mindenben szeret dönteni, kedves nagyon, de hátulról támad. Nem hagy élni, és ezt csak én érzem így. A párom imádja, áthívja ha kell, ha nem, hozzá hasonlítgat, mindig neki ad igazat, szóval halott ügy. :( Kivagyok tőle, de nem tudok már mit tenni. Remélem ti nagyobb sikerrel fogtok járni!
116. vicus80 (válaszként erre: 115. - Gyula)
2009. febr. 9. 09:38

Gyula,


legjobb vèdekezès a tàmadàs. Tudom, mit probàlsz nekünk itt "tanitani", nem veszed èszre magad, csak papolsz. Megtalàltam a gyenge pontjaidat, ezèrt tàmadsz. Sajnàllak, mert nincs emberismereted, azt hiszed, ha a te anyukàd szuper, akkor minden anya az. A menyek pedig ostobàk, ezt sugallod minden hozzàszòlàsodban. Vedd èszre vègre, hogy a te eseted nem hasonlithatò össze a miènkkel! De valamièrt mègis èrdekel tèged ez a fòrum... Kedves Gyula, ha nem tudsz nekünk segiteni, akkor ne is osztogass "okos" tanàcsokat. Ideje felnöni, èn is ezt tudom neked mondani.

115. gyula (válaszként erre: 112. - Vicus80)
2009. febr. 8. 21:02
Mégegyszer végigolvastam a leveled, de így már undorító.Biztos hogy nagyon sok problémád lesz még az életben, ilyen hozzáállással, sajnállak téged.
114. kattyus
2009. febr. 8. 19:35
Az én férjem maradéktalanul szereti és tiszteli az édesanyját. Mindemellett mondhat neki véleményt, anyósom nem veszi rossznéven ha esetleg kritikát kap. Szerinte a kritikából mindenki tanulhat. Ennek ellenére a férjem engem is szeret és tisztel.Nehéz megtalálni az egészséges középutat. De lehet:)
113. gyula (válaszként erre: 112. - Vicus80)
2009. febr. 8. 18:49
Sok ostobaság, és butaság az amit összehordasz, legalább olvass vissza a véleményekben,amiket írtam, mielőtt ilyeneket írsz!
112. vicus80 (válaszként erre: 109. - Gyula)
2009. febr. 8. 15:45

Oh, Gyula!


Hàt ez a bajod? Nem megy a hàzassàgod? Nehèz belegondolnod, hogy anyukàd is lehetne az oka? A Te anyukàd Istennö volt, ès imàdni valo, tudjuk. Làtom, jol belèd nevelte, hogy örökre ö legyen az elsö neked. A felesèged mit szol az anya imàdatodhoz? Vagy talàn ö nem is tud rola? Milyen tanitvànyaid vannak? Talàn ellened vannak, azèrt irsz ennyit a tiszteletröl? A gyülölködès elàrulom, az olyan èdes, dràga anyàktol kezdödik, akik "imàdjàk fiaikat". De ha a fiu vak ès bàlvànyoz? Szegèny felesèged, kapott egy nagy gyereket, aki soha nem lesz felnött! Akkor sem, ha tanàr bàcsi a szakmàja. Tudod, mennyi orvos, vagy màs magas kèpzèsü ember szenved abban, mint te? Fordulj szakemberhez, ezt tanàcsolom. Mi nem tudunk rajtad segiteni, hiàba irsz anya imàdatodrol...bocs!

111. gyula (válaszként erre: 110. - 2e2a566199)
2009. febr. 7. 23:12
Nem tudtam hogy zavar egy másik ember őszinte véleménye.
110. 2e2a566199 (válaszként erre: 109. - Gyula)
2009. febr. 7. 22:32

Kedves Gyula!


Miért látogatod ezt a fórumot?

109. gyula (válaszként erre: 103. - 2e2a566199)
2009. febr. 7. 00:12

Igen ideje felnőni emberré válni, és nem mást okolni azért ha tönkremegy egy házasság. Ha az enyém ne afdj Isten tönkremenne, ott csak én, és a feleségem lenne a hibás.

Két intelligens enber meg tudja oldani a problémáit külső támadások ellen, ha igazán szeretik egymást, és tisztelik egymást, szüleiket, barátaikat .

Igen, ehhez fel kéne nőni, de sajnos még nem tartunk itt, a tanítványaim zöme nem tudja mi a tisztelet, nemhogy egymás iránt, még a saját szülei iránt sem.

De ha csak gyűlölködést lát, mit visz tovább az életbe, nem lát toleranciát, megbocsátást, nem tanúlja meg, hogy lehet emberségesen viselkedni, hogy ne váljunk magunk is olyanná, olyan emberré, amikről Ti Írtok.

Igen, ideje felnőni, emberré lenni!

2009. febr. 6. 23:47
Most látom Vicusnak címeztem véletlenül. Az utolsó két bejegyzés Picilányé!:)
107. 2e2a566199 (válaszként erre: 102. - Vicus80)
2009. febr. 6. 23:44
Még annyit: Minden gyeremek egyedi, más és más környezeti mintákkal. Ostobaság lenne rég múlt "anyucik" tapasztalataitaival bajlódni. Egyrészt, mert már rég elfelejtették, másrészt, mert azóta nagyot fordult a világ, a mostani anyukák sokkal tudatosabban nevelik a gyermekeiket. Az anyai megérzések most a legaktívabbak. Bízz magadban és használd, amit tudsz! A te gyerekednek rád van szüksége és csak arra. Pont az kell neki, ami benned van, se több, se kevesebb. Nincs szükség hatalmaskodó "mostohákra"!
106. 2e2a566199 (válaszként erre: 102. - Vicus80)
2009. febr. 6. 23:26

A gyermek rázogatásáról csak annyit, hogy bár idősebb rokonaink nem ismernek határt..., mert "segíteni AKARNAK!", - ami egyébként a szeretetéhségük, önzőségükről szól- a rázogatás a fejlődésben lévő agyra kifejezetten veszélyes, nem javasolt. Persze, mert sír a gyerek valamit tenni kell, de erre jó a ringatás, bebugyolálás, hasika simogatás (masszírozás), ének és anya szeretetteljes odafordulása... ha hasfájós így is úgy is sír, de az anya nyugtalansát csak fokozza egy okoskodó személy asszisztálása. Olyan egyszerű, csak annyit kell mondani a tolakodóknak: Köszönöm, nem kérek segítséget, ezt magam szeretném csinálni. Ha megsértődik, azzal csak ostoba önzőségét árulja el.

Innen üzenem a férjednek: Ha szükséges, éljen a dominanciájával!

105. 2e2a566199 (válaszként erre: 101. - PiciLeány)
2009. febr. 6. 23:05

Szia


Elküldtem a : gyermek biológia fejlődését + fejlődéspszichológiát. Mindkettő fontos. Olvashatsz belőle Anya gyermek kapcsolatról a kötődésről. Ha mélyebben érdekel ajánlott irodalom: olvasmányos, érdekes: Raunsburg Jenő Szeretet, erkölcs, Autómia,Mérei Ferenc-Binét Ágnes: Gyermekpszichológia,Cole-Cole: Fejlődéslélektan, Vajda Zsuzsanna: A gyermek pszichológiai fejlődése- A könyvtárba iratkozás ingyene kismamáknak. Bár gondolom nem sok időd van mostanában, ezért, amit küldtem az is valami.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook