Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért lesz valakiből házisárkány? fórum

Miért lesz valakiből házisárkány? (beszélgetős fórum)


16. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 7. 07:37

"Ismerd meg önmagad!

Nulla dies sine linea."


Aztán nézz vissza az eddigi életedre és rá fogsz jönni, hogy miért is lesz ilyenné az ember.

15. globus (válaszként erre: 13. - Globus)
2020. jan. 6. 11:05

Megvan :D


Kannibál törzset alkalmaz egy cég biztonsági embereknek. Tartanak tőle, hogy el-eltűnnek majd alkalmazottak, de a törzsfőnök megesküszik, hogy nem fognak megenni senkit a cégtől. Fél évig minden rendben is megy, de aztán eltűnik az egyik takarítónő. Miután a körzete koszos marad, keresni kezdik, de nem találják, így mivel úgy gondolják, hogy a kannibálok voltak, kirúgják őket.

A törzsfőnök bosszúsan hordja le a többieket:

- Nem megmondtam hogy a takarítónőket ne bántsátok? Itt olyan jó helyünk volt! Hat hónap alatt megettük a menedzsmentet, a kontrolling osztályt, és a marketingeseket is, senki észre sem vette a hiányukat. Erre ti megzabáltok valakit, aki tényleg dolgozik is itt valamit!

2020. jan. 6. 11:02
Azt pontosan nem tudom megmondani,de a kolléganőm biztos tudna rá válaszolni.
13. globus (válaszként erre: 12. - Magdi985)
2020. jan. 6. 09:15

Ők akkor sem változnak, ha teszem azt, a sárkány meghal. Családban történt ilyen, hátramaradottakat simán megeszi a mocsok.

Sokáig lehet fedezni, ha igénytelenek és kevésbé igénytelenek élnek együtt, erről van egy emberevős-takarítónős vicc, most nem találom 🙂

2020. jan. 6. 08:59

A szomszédunkban 40-es házaspár lakik, két gyerekkel. 18 és 10 éves gyerekek. Na az az igazi sárkány. Férjemmel így is nevezzük, Sárkányék. Kifelé tündér nő, de a családjával meg üvölt. Minden nap, válogatás nélküli szitkok. Komolyan, azt várjuk, hogy mikor lesz egyszer egy nagy csatt, majd csend. Férj mikor vág neki valamit. De az csak hallgat.

A probléma mindig ugyanaz:

-mindent én csinálok

-mindenki mindent széthagy

-a férj a gyerek elé még egy bundáskenyeret se tesz oda

-ha ő nem ellenőrzi le az iskolatáskát este kilenckor, a gyerek elmegy úgy iskolába hogy nincs kész a lecke

-őt senki se kérdezi meg, hogy mitől ilyen fáradt

-ő talpon van hajnaltól este 11-ig

-férj este hétkor befekszik az ágyba és lesi a tévét ő meg még mosogat

-stb stb stb


Értem én a bajait, csak hát szerintem ide el kellett jutni a 20 év házasság alatt. Ha a férj valóban olyan, hogy este hétkor bedől az ágyba, aztán visz a víz mindent, ez már nem 45 évese korában fog megváltozni.

2020. jan. 6. 08:09

Amikor az ifjú feleség:

- majd én kiviszem a szobából a büdös zoknidat drágám

- majd hozok én be neked sört, ezért ne állj fel a fotelból

- az is természetes, és lelkesen csinálja, hogy az egyszem gyermek szobáját ő takarítja.. és hasonlók


Csak a családtagok ehhez túlságosan hozzászoknak, túlságosan természetesnek veszik, és 1-2 évtized alatt ez már kezd a feleségnek teher lenni. Így el kezd durúzsolni, veszekedni. Elkezd parancsolni, irányítani, de ha valaki meg is csinálja helyette, nehogy már kimenjen a kezéből a "hatalom": semmi sem lesz szerinte jó, csak ha ő csinálja. És ha idővel még bekerül a családba egy meny/vő, azokat is szépen betereli a bégető bárányok közé. Kész a házisárkány, kész a saját maga által ásott gödör, amibe nemcsak önmagát, az egész családot belerángatta.

10. tamtamano (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 6. 06:54
Az idióta suttyó pasik az oka mindennek!😝🤗😆
2020. jan. 6. 06:23

Én inkább a fiatalabb, huszonéves korosztâlynâl tapasztalom ezt a jelenséget.

Az utóbbi időben, a haveri társaságunkban folyamatos probléma, hogy a lányok nemnormâlisak, el vannak sárkányosodva. :@

2020. jan. 6. 06:03

Szerintem ahogyan idősebb lesz a nő lesz önállóbb meg már nem azt az időt éljük amikor is mindent el kell tűrni a nőknek. Egy vélemény meg az igazamért ki állás nem egyenlő a sárkány vagyokkal. Amúgy meg ahogyan bánik a férfi a nővel azt úgy vissza is kapja. Talán fiatalon sokat tűrt el tőled amit most idősen már nem tolerál úgy és szépen vissza adogatja.


Jól teszi! 😀😉

7. Guruljka (válaszként erre: 4. - Brunette*)
2020. jan. 6. 01:13
Különben ebben a fél-definícióban ráismertem vagy két Hoxa-tagra, mindkettő hímnemű.
6. Guruljka (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2020. jan. 6. 01:10

Egyetlen jel a szerző kilétére: a címkép tetején meghagyott név...


Pedig nem is akárki írta:

[link]

2020. jan. 6. 01:07

Na most akár sárkányság, akár nem, az általad linkelt megosztásban volt-e említve az eredeti szerző?


[link]

4. brunette* (válaszként erre: 3. - Guruljka)
2020. jan. 6. 00:53

Jó, akkor már transzgenerációs hatásnak is hívhatjuk az elsárkányosodást. :)


A sárkányság inkább a stílusban jelenik meg és a gyakoriságban. Bár nincs egzakt definícióm - de úgy általában az apró dolgokon való állandó jellegű morgás és/vagy mártírkodás az irányítás vagy az önsajnáltatás átvétele végett.

3. Guruljka (válaszként erre: 2. - Brunette*)
2020. jan. 6. 00:42

Ez a könyv akkor volt divatban, amikor még pajzán gondolat sem voltál. Akkor kivesézték oda is meg vissza is. Csak éppen még nem az internet volt a viták helyszíne.

Bárkiből lehet sárkány bármikor, ha teljesen meg van győződve az igazáról. Sőt akár igaza is lehet.

2. brunette* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 6. 00:13

Nem tudom, de 24 éves nőként kezdem észrevenni a jeleket, és nagyon ijesztő, teljesen tudattalanul zajló folyamat. Barátnőmnél is megfigyeltük ugyanezt. Kontroll alatt tartani nagyon nehezen lehet. Bár az elsárkányosodást kapcsolatokra értik, de én úgy általában mindennel szemben kezdek egyre kritikusabb lenni. Gyermekként biztos nem mertem volna szóvá tenni egy idegennek, ha elégedetlen vagyok a modorával vagy bánásmódjával, most már egyre bátrabban csapok az asztalra.


Valahogy úgy érzem intuitíven, hogy a kettő összefügg.


Minap ezt a szatirikus hangoskönyvet hallgattam, ami a témába vág:


[link]

2020. jan. 6. 00:03

Miért lesz valakiből házi sárkány??



Egy aranyos kislányból h lesz idős korába egy gonosz sárkány akihez hozzá szólni se lehet vergődik szinte tüzet fúj és kibírhatatlan..

Hova tűnik az az ártatlan lélek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook