Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Használ valaki Lindynette 20 fogamzásgátlót? Mi a tapasztalatotok? fórum

Használ valaki Lindynette 20 fogamzásgátlót? Mi a tapasztalatotok? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
2010. márc. 3. 17:34

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni...hogy a Sensonette 20 ugyan az mint a Lindynette 20? Mert érdekes módon nekem ezt adtak a gyógyszertárban Lindy helyett....

:S

1463. dia0522
2010. márc. 3. 11:26

Kedves Mindenki!

Én 3 éve szedem a lindynette 20-at gond, nincs vele csak az, hogy aki az első fejfájást észleli azonnal forduljon orvoshoz, és fejezze be ezt a gyógyszert, mivel nekem most derült ki, hogy 3 éve kínoz olyan migrénes fejfájás ami egyre fokozódik, hányással végződik...stb ami valószínűleg ettől volt, szóval ez csak egy jó tanács, hogy senki ne járjon így!

1462. ginginke
2010. márc. 1. 21:39

Szia!

Nekem volt egy 3 napig tartó pecsételő vérzésem, nem olyan mint amikor meg szokott jönni a 2. napján vettem be. Nagyon féltem, hogy mi lesz, írtam a neten dokiknak és mind azt mondta h. 1 hónapig kiegészítő védekezést használjak. Megvártam az 1 hónapot és utána nekem a 7 napos szünetben megjött a 4. nap és azóta nekem beállt. Mindenképp meg kell várni az 1 hónapot,emrt az alatt tuti h. védett leszel. Ha gondolod akkor eltudom neked küldeni azokat a levelezéseket amiket írtam 3-4 dokinak a neten és nekik a válaszát.

1461. GabCSIGAbcsi (válaszként erre: 1460. - Darcsoo)
2010. márc. 1. 21:22

Szia!

Mivel minden tablettában ugyanaz a hatóanyag és ugyanannyi van benne, ezért mindegy, hogy mikor melyik tabit veszed be. A napok azért vannak ráírva, hogy segítsenek neked és könnyebb legyen lekövetni, hogy mondjuk aznap bevetted e már vagy mondjuk az előző napiban nem vagy biztos de ha jó a nap akkor megnyugodhatsz! :D Annyira rutinná válik maga a tabletta bevétele mint cselekmény, hogy tényleg néha még az aznapit is elfelejtem, hogy az MA volt??? :) Szóval ilyenkor jól jön az a kis H vagy K betű a köv tabi mellett!


Szóval azzal a nappal kezd amikor be kell venned az elsőt, ha ma akkor az egyik H betűset vedd be! :)

1460. Darcsoo
2010. márc. 1. 20:53

Sziasztok!

Lenne két nagyon fontos kérdésem.

Igaz, nekem Lindynette 30-at írtak fel, gondolom attól még a használata ugyanaz. Tehát egyik kérdés, hogy ha kis barnás folyás jelentkezik, akkor még ugye ne kezdjem el, csak az első napon,amikor teljesen megjön? A másik pedig, hogy nem egészen értem az elkezdését. Eddig olyanról hallottam csak, hogy mindenképp a levél első darabját kell beszedni, és számozva vannak a napok. Itt nem az elsőt kell mindenképpen, ha nem azt amelyik napon megjön? Tehát ha mondjuk kedden jön meg, akkor a másodiknál kezdjem, haladjak a nyíl irányában, és ugye ami első lett volna, az lesz az utolsó? Nagyon fontos lenne, hogy még ma válaszoljon valaki :$

Előre is köszi: Dari

1459. Sly001
2010. febr. 26. 17:14
Szerintem nem lehet minden panaszt a tablettára fogni.De biztosan egyéni érzékenység kérdése is,ki hogyan reagál rá.Én már 5 éve szedem,a kisfiam születése után 10 hónappal írták fel,és semmi panaszom sincs tőle,mármint nem híztam,vérzési gondom sem volt.Előtte 7 évig szedtem a Tri-regolt,azzal sem volt semmi gondom,se hízás,sem más.Elhízást nem szabadna okozniuk,maximum étvágynövelő hatásuk van.De persze valakinél ha megzavarja a hormonrendszert,az okozhat elhízást.Akkor gondolom nem a megfelelő gyógyszert írták fel az illetőnek.Depressziósok figyelem:egyik jónevű orvos írta egy cikkében,hogy a Prozac nevű fog.gátló kifejezetten javítja a depis tüneteket,már kezd gyakorlattá válni,hogy ezt írják fel depressziós nőknek.
1458. pemete
2010. febr. 26. 16:11
Én 1 év alatt 20 kilót híztam tőle:S
2010. febr. 26. 15:44

Lindinette 20

Tapasztalataim: 1 levél után 7 nap szünet,mensi megjött de 1 hónapig pecsételtem.Mióta szedem szorongok,idegesebb vagyok.

Aztán 2 levél Lindinette30 (rosszul adták ki a gyógyszertárban)Nem gond egy levélel beszedtem.Már az éppen elmúló pecsételésemre azért jó volt.

3.levél újra Lindinette20 egy éjjel fejgörcsre ébredtem,tuti a gyógyszer mert nem vagyok egyáltalán fejfájós,iszonyúan fájt a fejem a tarkóm.

Mindig időben jön meg max1-2 nap csúszással.első nap fáj csak a hasam utána semmi.6 napig van meg.Fejem ilyenkor érzékenyebb a frontra.

Szorongás viszont elmúlt!

Aminek örülök hogy az arcom rendbe jött már nem is használok púdert pedig előtte anélkül ki se mentem az utcára.

Aminek pedig nem örülök az a +3,5fél kg.deréktól lefelé.

És a combom tiszta narancsbőr.:-((((

Nem tudom mire vélni,mert a szoptatás abbahagyása után rögtön gyógyszert írattam,így nem tudom hogy amúgy is híznék vagy a gyógyszertől.

Most nagyon küzdők hogy lemenjen.Hát meglátjuk.

1456. pemete (válaszként erre: 1455. - Lolitarita)
2010. febr. 26. 15:39

Hú, hát ez kemény:(

Én sajnos nem tudom hová kéne ezzel fordulnod. Esetleg a háziorvost nem kérdezted, hogy ő mit javasol milyen orvoshoz fordulj?

2010. febr. 24. 13:39

Sziasztok!!!

Lehet,hogy nem jó helyre irok de azért megpróbálom,hátha tudtok nekem segiteni!!!

Tavaly augusztusban hagytam abba a fogigátlót(Belara).Nem volt vele semmi bajom csak egyszerűen elegem volt!!!

Azóta megpróbálok egészségesen élni.Mozgok,normálisan étkezem,méregtelenitek,(rengeteg natúr zöld tea)stb.

A problémám:kb.3 hónapja csoportokban kicsi kiütések (mint a miteszer csak nem fekete a teteje) jelentek meg a nyakamon.Valamelyikből göb keletkezik,és hetekig nem múlik el.Voltam kivizsgálásokon is minden rendben van.(hormonokkal,nőgyógyászatilag,fogilag,stb)

A bőrgyógyász a fogigátló utáni férfihormonszintre tippel. Differint irt fel.Két hete használom de nem javul a helyzet.

Nem hiszem,h a méreganyagok csak itt csapódnak ki de azt sem,h a ffi hormonom mostanra lett magas mikor augusztus óta sok idő telt el!!!Mellesleg novemberben teljes hormontérképet csináltattam és minden jó lett!!!

Segitsetek légyszi!!!Milyen dokihoz menjek???Vagy mit tegyek????

Köszönöm!!!!!

1454. Vera21
2010. febr. 24. 13:08

Köszönöm Szépen a válaszokat!

Akkor 7 napos szünet és utána az új gyógyszer

köszi:)

1453. Sly001
2010. febr. 22. 17:25
Ha elfogy a Lindinette,megtartod a 7 napos szünetet és elkezded a Sensonettével.Én is most váltottam egy hónapja,de ez nem is váltás tulajdonképpen,mert teljesen ugyanaz a két tabi hatóanyaga.
1452. nyta (válaszként erre: 1451. - Vera21)
2010. febr. 22. 16:31
igen ahogyan írtad,gyógyszerváltáskor ugyanúgy kell eljárni,mintha a régit szednéd.
1451. Vera21
2010. febr. 22. 16:10

Sziasztok!

Jelenleg Lindynette-t szedek, de ha elfogy ez a levél áttérek a Sensonette-re.

Ez lesz az első gyógyszerváltásom.

Ti hogyan tértetek át? Ha elfogy a Lindy hagyjak 7 napos szünetet ahogy szoktam, vagy szünet nélkül azonnal kezdjem el szedni a Senso-t?

Úgy hallottam hogy szünet nélkül kell áttérni, de azért megérdeklődöm tőletek is, gondolom ti már voltatok ilyen helyzetben:)

Várom válaszaitokat

2010. febr. 21. 19:16

Hehe, én is jártam már úgy talán 3-4szer hogy kéőbb vettem be a tablettát és olyan 15 óra múltán pótoltam, nem lett belőle semmi.

Ne parázz, nem lesz gond!

1449. Sly001 (válaszként erre: 1448. - Viola0703)
2010. febr. 21. 19:13
Ne aggódj,nem lesz gond,még a 12 órán belül voltál,nyugodj meg.
1448. viola0703
2010. febr. 21. 12:15

ha elfelejtettem bevenni a lindynette tablettát a szokásos időben, de 12 órán belül bevettem, attól még hat? azóta rendesen szedem. félek h nem hatott...? (10 óra után vettem be...)

ez pont akkor történt amikor elkezdtem szedni a harmadik levelet és pont az első tablettát elfelejtettem bevenni, az változtat valamit a 12órás előíráson?

1447. e48ab364a9 (válaszként erre: 1446. - Jázmin85)
2010. febr. 20. 18:39

Ne lepődj meg ha a szünetben erősödni fog a vérzésed.

2-4 tabletta bevétele után kutya bajod se lesz. :-)

Ha jól tudom most a Lindy 6300-6900 között mozog, Senso 3900-4900 között van, érdemes előbb több patikába is megérdeklődni mielőtt kiváltod, így ezzel is lehet kicsit spórolni.

1446. Jázmin85
2010. febr. 20. 17:13
Az első levél hétfőn fogy el. Akkor ha ez beválik szólok neki a Sensó miatt. Köszönöm a tanácsot.
1445. e48ab364a9 (válaszként erre: 1444. - Jázmin85)
2010. febr. 20. 15:52

Nem lesz semmi baj, mennyi van még az első levélből?

Attól függ mit ír fel a doki, hogy melyik gyógyszergyártó céggel van szerződésbe.

Ördögi kör ám, de ha szólsz neki a Sensoról akkor felírja azt.

1444. Jázmin85 (válaszként erre: 1443. - E48ab364a9)
2010. febr. 20. 11:49

Semmit nem szedek a betegségemre már egy hete. Bár lehet, hogy attól nem tudok aludni, mert nem fáradok el rendesen. 2 hete ki se tehetem a lábam a lakásból:( . A házimunka meg nem fáraszt ki annyira mint ha eljárnék dolgozni.

Nagyon nem vérzek, csak kicsit pecsétel. Bár már érzem, hogy meg fog jönni. Feszít a hasam. Kicsit fel is vagyok puffadva.

Ha a Lindy és a Senso ugyan az akkor miért nem a Senso-t írják fel? A dokiknak nem a legolcsóbb gyógyszert kéne mindig felírni?

1443. e48ab364a9 (válaszként erre: 1442. - Jázmin85)
2010. febr. 19. 18:13

Ha nem rendeződik a ciklusod 3 levél után sem, akkor cserés, ill ha nagyon vérzel, de nyugi, minden oké lesz, legtöbben átéltük.

Ha nem válna be akkor a Sensonette sem a legjobb választás mert ua mint a Lindynette 20.

Esetleg ha beválik szólja dokidnak h Senso-r írja mert az fele annyiba kerül.

Szerintem az alvászavar nem a Lindytől van, miket szedsz a betegségedre?

Azokat a betegtájékoztatókat is érdemes elolvasni.

1442. Jázmin85
2010. febr. 19. 14:46
Sziasztok! Egy hónapja szedem a Lindynette 20-at. Pecsételő vérzésem van. Olvastam, hogy ez sok mindenkinél így van. Ha mensi után nem áll be akkor kérjek másik gyógyszert? Sensonet-re lehet váltani ha ez nem jött be? Lehet, hogy a gyógyszertől nem tudok aludni? Én azt hittem, hogy azért, mert táppénzen vagyok. Mandula és gége gyulladásom van:(.Cicim nekem is feszül, nem is tudok hason aludni:(
1441. Jázmin85 (válaszként erre: 1440. - E48ab364a9)
2010. febr. 19. 14:17
Rendben. Nagyon szépen köszönöm.
2010. febr. 19. 13:35

Van Lindy fórum, oda kellett volna egyből írnod.

Szerintem a Liny szedő nők 85%a tapasztalja a pecsételő vérzést.

Közte voltam én is, első levelet végig vérezgettem, utána a szünetben erősödött és a második levél elkezdte után olyan 2-3 szemnél abba maradt és beállt a ciklusom rendesen.

De mondom nézd meg a Lindys fórumot, rengetegen írják a pecsételő vérzést.

2010. febr. 19. 12:24

Inkább a dokid véleményét kérd ki, hisz esetedben épp a káoszt akarta rendbetenni, de ez rosszabb, mint az összevissza mensizés. :(((


Amúgy én Lindyt szedek 3 éve, nekem tökéletesen bevált.

1438. Jázmin85
2010. febr. 19. 12:22
Össze-vissza mensizés miatt Norcolut-ot kellett szednem. 3 nap alatt 20 darabot, hogy lórúgással lebombázzuk a méhnyálkahártyámat. Mikor megjött a mensim a nődoki felírt fogamzásgátlót. Hétfőn veszem be az első levélből az utolsó darabot. De én azóta is mensizek. Vagyis ilyen áttörő barna pecsételésem van. Olvastam a betegtájékoztatót, hogy ez előfordulhat. De ennyi ideig? Ez normális?
1437. gigi1029
2010. febr. 17. 18:31
Köszi a válaszokat, nekem akkor múlt el a fejfájás amikor megjött a menzim, szóval kicsit félek ha majd ujra elkezdem szedni, nem kezd-e el fájni megint a fejem a tabitól, remélem nem.
1436. ginginke
2010. febr. 17. 10:36
Nekem nem fájt a fejem szerencsére, bár nagyon front érzékeny vagyok. Sajna nekem még 5. levél tabi után is menzi előtt 2 héttel el kezd fájni a cicim :S
1435. Sly001
2010. febr. 16. 22:35
Nekem is fájt a fejem,most a 7 napos szünetben.Már alig vártam,hogy be kelljen venni az első tabit,mert akkor elmúlik.Erre számítani lehet,de egyszer fáj,egyszer meg nem.Minden hónapban változó,függ még a frontoktól is.
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook