Hasplasztika tapasztalatok (beszélgetés)
Tettem fel képet is milyen 6 hetesen
Sziasztok ! 6 hete volt a műtétem . Nagyon szép lett . Teljesen lapos vilt a hasam a duzzanat is elmult. Viszont még érzéketken a köldököm alatt. Tegnap este viszont azt vettem észre hogy bedagadt a kőldök alatti hasrészem. Az normális szerintetek? Mert eléggé feszit. Valakinek tapasztalata?? Köszönöm.
Neked is teljes hasplasztikad volt? Nekem meg a korhazi lapomon is rajta all,H 7 nap nyomokotes es utana lehet napi fel orara levenni a haskotot. Egy hete volt varratszedesem,nekem azt mondta az orvosom,h a 6 hetet mindenkepp varjam ki es addig ne sportoljak. En futopadra szeretnek allni,o javasolta a flabelost. Meg van par hetem kitalalni:)
Nekem az lenne a kérdésem, hogy mikor kezdtetek el rendszeresen tornázni a műtét után, s mivel kezdtétek?
Érdekes amit sokan írnak én az első két hétben kétnaponta jártam ellenőrzésre és át is kötötte a doki meg is nézte, s csak akkor lehetett megmosnom amikor a pörcös bőr leszáradt.
Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Sajnos a dokim nem mondott túl sok infót.
Igen! Normalis,mert 7 napig nyomokotes kell legyen rajta. Nekem addig a haskotot sem szabadott levenni:)
Addig egyenesedek óvatosan amig jóViszont azt vettem észre hogy reggel jobban megy.Estére úgy görbülök már,mint a ? jel .
Szerintem igen.Engem a műtét után 1 hétre hívott be a doki bácsi( addig nem nyulhattam hozzá. )Akkor lebetadinozta,megmutatta mit kell csinálni és aznap már fürödhettem.
Egy hétig nem kötöttek át. Szóval 7 napig csak találgattam, hogy mi lehet a kötés alatt. Mikor haza mentem egy hét után a kórházból, akkor láttam először a hasamat.
Lányok! Az normális, hogy még nem kötöttek át egyszersem a műtét óta? Szerda reggel műtöttek....
😀 ugyis erzed sztem,mert ha nem kenyelmes ugyis automatikusan vissza huzod magad. Haskoto nelkul en meg egyaltalan nem egyedesedek ki . Erdekes. A vegeredmenyre mar annyira kivancsi vagyok,de nem turelmetlenkedem 😀
Én speciel úgy csináltam a kiegyenesedést, hogy fokozatosan kb. 3. héttől. Mindig picit próbáltam egyenesedni. Csak addig nyújtózkodtam amíg jól esett és mindig jobban tudtam.
Tettem fel varratszedes utáni képet. A köldökömben maradt 3 helyen zsinór,kész vagyok...Ha kijjebb jön felhívom a dokit,hogy kihúzzam én,vagy menjek vissza.Ma teljesen egyedül megfürödtem,bekentem magam és vissza raktam a haskötőt.Már látom az alagút végét!!
Hat a törzskörzést kihagynám meģ:D
Szia
Örülök,hogy jól vagy.Nekem is ilyen érzésem volt,mert nekem a haskötő naturba is lenyomta simán. Viszont amikor kinyitottam jöt a meglepetés:))
Gyóyulgass,pihenj sokat!
Sziasztok. Na végre én is túl vagyok rajta ☺️. Rosszabbra számítottam. Ma vagyok 2 napos és fájdalom mentesen ébredtem. Bár a tegnapi nap szörnyű volt. Sétálni is tudok és egész egyenesen megy, úgy kell figyelni, hogy görbüljek vissza. Még nem láttam a hasam, de nagyon parázok, mert a haskötő alatt ugyanolyan nagynak érzem. Más is volt ezzel így? Remélem azért csak faragtak belőle......
Akkor nem húzogatom magam,végül is nem sietek sehova :) köszönöm
En az orvosom javaslatara nem is probaltam felegyenesedni,csak neha eszre vettem meg ram szoltak h egyre egyenesebben jarok. Mikor eszbe kapok,gorbulok. Az alvasnal vettem eszre,h egyre jobban birom. Eleinte felhuztam a labaim es ugy aludtam,mostmar ki van nyujtva. De azert meg mindig magasabban alszok,mint szoktam. Nekem az orvosom azt mondta,h ebben az idoben a legeselyesebb,h kinyiljon a seb. 3 hetes vagyok ma. Mert ilyenkor mar jobban mozgunk,tobb a hirtelen mozdulat.. ezert en probalok meg oda figyelni,h ne jarkaljak egyenes hattal .
Szia.Igen teljes hasplasztika volt.Koldok athelyezessel,zsirleszivassal es izomvarrassal.
Nézzétek mit találtam:
[link]
Szerintetek reálisak a leírtak?
És imot is varrtak?Hú,de ügyes vagy,én 15 napja görbülök.
Jó hogy ezt írod, már egy hónapja túl lehetnék rajta és még most sem kaptam új időpontot. Elment a kedvem az egésztől, a gyerekek szerint jó vagyok én így is. Talán május második felét igéri a doki, de attól nagyon tartok. Lehet jobb lenne őszre halasztani...
Jobbulást kívánok neked!
Szeretném megkerdezni?hogy akinek lassabban ment a kiegyenesedés annak hogy sikerült?Úgy értem,hogy finoman próbáltátok kihúzogatni magatokat amíg a belső varrat engedte,vagy csak hagytatok és egyszer csak egy fényes reggelen alltatok,mint a cövek?Tehát picit finoman erőltessem,vagy egyáltalán ne?
Sziasztok Lanyok!Annyi mindent olvasok itt.2napja volt a mutetem.Gondoltam leirom en is
tapasztalataimat.Nagyon sokat olvastalak titeket az elmult 2honapban es utobb AZT mondom,h. csak az a kerdes,h.ki csinalja 2orvosnal jartam ket kulonbozo modon akartak megcsinalni. de elso ebredesnel amire emlekszem fajdogalt azota semmi.Elso felallasnal kiegyenesedtem.Feszulo izomlazszeru erzes van de ennyi.Remelem a tovabbiakban is igy marad.😊 Mindenkinek aki elotte all hajra,nincs mitol felni.
Sziasztok! En ma vagyok 3 hetes,teljes hasplasztikam volt es en nyomat sem erzem,h mutve lennek :) duzzanat van meg,mar varom a vegkifejletet :)
Tegnap voktam varratszedesen amit szintén túl aggódtam sajnos,de en ilyen vagyok.Tenyleg nem fájt:))Azt mondta a doki lassan kezdhetek kiegyenesedni,de ne eroltessem.Mondtam neki ha akarnam se tudnek ...erre ő:mindennek eljön az ideje,de nem fogok így maradni az a lényeg:)Az első menzit mar túl eltem par naposan szószerint,hat "ejha" volt.
Két hèt után már egyenesen de csiga módra közlekedtem. 🙂 Ma már talán avatatlan szem nem veszi észre a járásomon és ma rengeteget talpaltam..de talán itt Az ideje hiszen letelt az 1hónap.A menzesz első napja tini időket idézte 😮 De aztán az is jobb lett.
Jó reggelt
Képzeljétek rémálmom volt.Azt álmodtam,hogy kicsomagolom magam és újra ott a nagy has :O
Jó volt felébredni :)
További ajánlott fórumok: