Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha valaki a vaterán rendelt árut nem veszi át, kötelezhető az eladó a vételár visszafizetésére? fórum

Ha valaki a vaterán rendelt árut nem veszi át, kötelezhető az eladó a vételár visszafizetésére? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
2012. dec. 26. 15:13

Az a nyűgje, hogy nem ért oda időben.

Nekem megváltozott a tel. számom, de a vatera még nem írta át.

Anyukámon keresztül kerestek meg. Kérdeztem is, hogy ez meg mi, honnan tudja az anyum számát, erre flegmán: Az Ő férje ..... 2 perc volt kideríteni Anyukám számát.

Ez azért már több a soknál!

2012. dec. 26. 15:13
mikor rendelte meg és mikor utalta a pénzt?
2012. dec. 26. 15:12
Így van ,köteles átvenni.A posta sajnos késhet főleg ilyenkor de mi az hogy nem ért oda és ezután nem veszi át...köteles!!!Nehogy visszautald.
4. kristo_f (válaszként erre: 1. - Jéghegy)
2012. dec. 26. 15:11

Miért nem vette át

Hibás árú, mást küldöt és hasonlók miatt igen

Az hogy nem tecc, mégse kellett, akkor nem


Ott van valahol a VAtera szabályzatában leirva


Az nem olyan mint a "távollévök között létrejött szerződés" ahogy a PTK fogalmaz, hogy ha jól tudom, 8 napon belűl indoklás nélkül visszadható

2012. dec. 26. 15:10

Mi? Szánt szándékból nem veszi át,ergo meggondolja magát?

Hát akkor nem.A szabályzatban benne van hogy,a megrendelt árut köteles a vevő ki fizetni és átvenni.

2012. dec. 26. 15:09

XY megvásárolt tőlem egy játékot még karácsony előtt.

24-én felhívott, hogy Ő ezt karácsonyi ajándéknak szánta, de nem ért oda, így azonnal utaljam vissza a pénzt.

Majd elkezdte, hogy ő nem fogja átvenni az árut, az majd visszajön a címemre, és akkor vissza kell fizetnem az összeget.

Ő tudja, hogy ez, hogy működik, mert az Ő férjének a munkája ....... (direkt nem írom, hogy mi, nehogy beszüntessék a tudatbázis kérdésemet)

Most ez, hogy van?

2012. dec. 26. 15:07
Ha valaki a vaterán rendelt árut nem veszi át, kötelezhető az eladó a vételár visstafizetésére?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook