Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Panelprogram - Kötelezhetnek rá? fórum

Panelprogram - Kötelezhetnek rá? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
102. Whisky (válaszként erre: 78. - Vica009)
2015. márc. 13. 19:05
a közös képviselő nem tudja felújítani, neki azt kell csinálni amit a kőzgyülésen megszavaztak. ne a közösképviselöre haragudj
101. Whisky
2015. márc. 13. 10:42
egy két éve szigetelték a végfalakat, előtte a lépcsőházban ablakot cseréltek.mind ez nem jó az otthon melege programnak ezért megszavazták a cseréjét.azok közzé tartozom akik nem tudják fizetni a felújítást.
2012. febr. 4. 14:55
Megyünk a közgyűlésre,lesz ott mindenféle hozzászólás,rengetegen morognak..szerintem,ha megkaptuk az állami támogatást,azt már nem tudjuk visszafordítani.
99. f64f0d9a69 (válaszként erre: 90. - 3532273647)
2012. febr. 3. 19:23

A közgyűlésre mindenkinek, aki nem szeretne ennyit fizetni, el kell menni és jelezni kell, hogy márpedig mi ezt nem fizetjük ki!

Vagy előre aláírást kell gyűjteni azoktól, akik nem akarnak ennyit fizetni.

Ha vannak jónéhányan akik nem hajlandók fizetni akkor mi van???

Vannak többen is?

98. michelle.r (válaszként erre: 97. - Globus)
2012. febr. 3. 14:22

Nem kell elviselni. A sarkukra kell állni és elkapni a házkezelőt. Először csak kicsiben, de amikor rájönnek, hogy nincs kontroll, egyre bátrabban nyúlják le.

Ha saját ingatlan alatt a családi házat érted, na az az igazi pénznyelő :o)). Mi most adtuk el és boldogan költözünk egy kisebb, tetőtéri lakásba. Az eladó büszkén mutatta, hogy több mint 900.000 forint maradt a külső felújítás után, a közös képviselő értékpapírokba fekteti a pénzt, hónapról-hónapra küldi, hogy mennyit hozott. Igaz, csak 5 lakásos a ház, az minden szempontból könnyebben kezelhető.

97. globus (válaszként erre: 96. - Michelle.r)
2012. febr. 3. 13:46

Én nem panaszkodom, mert nálunk már évekkel ezelőtt megtörtént a dolog, meg vagyok elégedve.

Csak azért írtam ezt le, hogy támogassak itt egy korábbi hozzászólót a véleményében, a lakásszövetkezetek bizony sunyin kezelik a pénzt. 15 ezreket havonta fizetni elvileg semmiért, ez tényleg lehúzás. Amíg nem telik saját ingatlanra, sajna el kell viselni :(

96. michelle.r (válaszként erre: 95. - Globus)
2012. febr. 3. 13:43
Akkor egyszerű az eset: tudjátok, mennyi van az alapban, azzal el kell számolniuk, hogy mire költötték el. A ti pénzetek, nem garázdálkodhatnak vele szabadon.
95. globus (válaszként erre: 94. - Michelle.r)
2012. febr. 3. 13:36

A befizetett közös költségről kapunk éves elszámolást. Ebben szerepel, hogy mennyi kerül a felújítási alapba.

Csak arról nem kapunk, hogy a lakásszövetkezet mire költött.

94. michelle.r (válaszként erre: 93. - Globus)
2012. febr. 3. 13:34
Minden évben van közgyűlés, miért nem számoltatjátok el a közös képviselőt? Nem lehetetlen, hogy ellopja a pénzeteket. Állítólag fedezik? Hol vannak a számlák? Mit csinál a felügyelő bizottság vagy hogy a manóban hívják őket? :)
93. globus (válaszként erre: 92. - Michelle.r)
2012. febr. 3. 13:29
A közös költségben évtizedek óta szerepel felújítási alap. Ennek ellenére mindenre külön pénzt szednek... állítólag ebből fedezik a homlokzati felújításokat, tetőszigetelést, és a jövőbeni utcafronti erkélyek kilazult részeinek cseréjét. Mióta áll a ház, ezeken javítás még nem történt. Határozottan tiltva van, hogy ezeken egyedileg változhasson a lakó, ha szeretne. Sőt, saját szakállra parabolaantennát sem lehet felszerelni a homlokzati részre.
92. michelle.r (válaszként erre: 78. - Vica009)
2012. febr. 3. 13:23

Ha csak a közös képviselő akarja felújítani, nem hiszem hogy menne. A lakók többsége akarja.

Egyébként ezért kell felújítási alapot is képezni, azt befektetni, hogy ilyen esetekben ne legyen sokk. Csak az emberek többsége nem szeret előre gondolni arra, hogy egyszer úgyis ki kell adni a pénzt.


Szerinted mi a megoldás? Hogy mindenki fizessen sokkal többet, ne korszerűsítsenek, csak mert néhány ember nem teheti meg? Vagy egyszerűen csak nem akarja?


Akkor nincs más megoldás, nekik kell elköltözni egy olyan házba, ahol a többség gondolkodik hasonlóan. Bármily kegyetlenül hangzik.

91. globus (válaszként erre: 90. - 3532273647)
2012. febr. 3. 13:23

Mit fognak csinálni ebből a pénzből? Ablak, fűtési rendszer, vízórák, szigetelés?

Ez nem kis összeg...

2012. febr. 3. 12:55

Fel vagyok háborodva-nem csak én:közel 300 lakásből álló (10 emeletes panel sorház)tavaly megszavazta a panelprogramot. Tegnapelőtt kaptunk egy " Tájékozható az épületre és lakásra eső költségekről és a finanszírozásról"

Ez az én 53nm lakásomnál önerő egy összegben fizetve 678620Ft, 8 éves futamidőre 9614Ft. Természetesen a jelenlegi 8700Ft közös költség mellett. Persze, már a befizetési határidők is le vannak írva. Nálam a nyílászárók már cseréltek, ahol ezt nem tették meg egy összegben közel egy millió a befizetendő összeg?

Normálisak ezek?

Mindenki fel van háborodva, szerdán közgyűlés, de szerintem ez már nem visszafordítható. . . de miből fogjuk fizetni. .

Most olyan papírok jelennek meg a lépcsőházban, hogy fogjunk össze, ne engedjük, hogy néhány ember megszavazza, hogy 1M kiszedjenek a zsebünkből-szerintem ez akkor már eldőlt amikor megszavaztuk-én nem.

Ezt szerintem úgy szavazták meg, mint MO kedvenc gyümölcsét(narancs)

2010. febr. 9. 23:00

milyen kicsi a világ... ;)

szintén.

88. kingi7 (válaszként erre: 87. - Sajert)
2010. febr. 9. 22:45

Ohh, yes :) lehet, hogy ismerjük egymást? Én is :)

Kerti büfét ismerted?

87. sajert (válaszként erre: 85. - Kingi7)
2010. febr. 9. 22:43

Üdv, földim :-DDDDD.

Én Rákoskerten lakom.

86. kingi7 (válaszként erre: 83. - Golfáramlat)
2010. febr. 9. 22:11
Hát látod ebben is van valami!!! :)
85. kingi7 (válaszként erre: 84. - 0ef5da02f3)
2010. febr. 9. 22:10
Akkor tényleg :) én a XVII-ben :)
84. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 81. - Kingi7)
2010. febr. 9. 08:38
Én a XVI-ban mátyásföldön.
83. golfáramlat (válaszként erre: 78. - Vica009)
2010. febr. 8. 23:42

Nagyon jó dolog (lenne) a panelprogram, ha mindenkinek lenne rá anyagi fedezete.


Már nálunk is pedzegetik, hogy meg kellene pályázni..... egyelőre tuti nem sikerül, mert sok a ház közösköltség-kintlévősége. Ahogy látom még egy jó darabig így is lesz.

A mi esetünkben az a véleményem, hogy először tanuljunk meg emberhez méltóan élni (pl: ne tapasztgassuk ki a liftet rágóval, a szemétledobót tartsuk tisztán, a cigerettacsikket ne az ablakon pöcköljük ki, ne firkáljuk a lépcsőházat). Ha mindez meg van, akkor kell a panelprogrammal nagyképűsködni.

És még a rezsi-számlák fizetéséről nem is beszéltem.

82. golfáramlat (válaszként erre: 81. - Kingi7)
2010. febr. 8. 23:32

Hellóka! Én is szomszéd vagyok :DDDDD

Bokáig járunk a latyakban, kitört a csizmám sarka, az autót úgy kell kitolni a parkolóból, a babakocsit pedig már elő sem veszem....., stb.

Az egész ország egy nagy SZOMSZÉDSÁG Éljeeeeeen!!!

81. kingi7 (válaszként erre: 74. - 0ef5da02f3)
2010. febr. 8. 23:14
Véletlenül nem egy helyen lakunk? Szomszéd esetleg? :)))) Mintha hasonlóak lennének a gondjaink :)
80. kingi7 (válaszként erre: 77. - Sajert)
2010. febr. 8. 23:13
Oké, tanyán teljesen jó, de nem Budapest egyik peremkerületének családi házas övezetében...
79. kingi7
2010. febr. 8. 23:12
Mi az a hókotró? :DDDDD én még az idén nem láttam...
78. vica009 (válaszként erre: 11. - Szindike)
2010. febr. 8. 19:50
A mi házunkba is vannak nyugdíjasok,és egyedül élő anyuka is,aki neveli a kislányát.Talán ezek az aranyos emberkék az utcára fognak kerülni mert nem tudnak nyárig leperkálni 1 millát?Mert a házunkat fel akarja újítani a közös képviselő.
77. sajert (válaszként erre: 65. - Kingi7)
2010. febr. 7. 21:17

Nekünk is vannak méheink :-DDD.


Igaz, egy tanyán, a legközelebbi lakott településtől 7 km-re. Az egyetlen szomszéd meg cirka 200 m-re :-DDDD.

Na, ott is laknék (mármint a tanyán), de csak nyárom, és ha be lenne vezetve a víz, villany. A szomszéd nem zavaró tényező, ellenben a munkalehetőség, az életvitel jóval nehezebb lenne. Nyáron sokat vagyunk lent, na az a paradicsomi állapot, mégha sokat dolgozunk is a méhekkel :-DDD. Érdekes módon a gyerek ott soha nem nyűglődik, nem hisztizik. Szó szerint csak aludni jár be a házba (igaz, a déli alvása előtt is fürdést kell rajta végrehajtani).

76. globus (válaszként erre: 72. - F8db0709b8)
2010. febr. 7. 20:59
Panelre rákölthetsz akár 2 milliót, akkor sem lesz sosem a "tiéd", a szó klasszikus értelmében.
75. Panni58 (válaszként erre: 74. - 0ef5da02f3)
2010. febr. 7. 20:19
Azt az utat is csak keskeny sávban takarítják, amin busz jár. Jött szembe a másik, meg kellett állni a sarkon, amíg elhaladt mellettünk, utána tudott befordulni a mi buszunk...
74. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 73. - Panni58)
2010. febr. 7. 19:51
Én is kb egyszer találkoztam hókotróvan az utcánkban :( A párom kocsival jár, és kétszer akadt el.Miért csak a főutat takarítják?Azt hiszik hogy a mellékutcában nem lakik senki?
73. Panni58 (válaszként erre: 57. - Sajert)
2010. febr. 7. 19:47

Mi letakarítottuk a beállókat, járdát, fél úttestet itt a környéken, jópáran. A havat a fák tövéhez hánytuk, nem az úttestre! Erre jött egy hókotró (az első és utolsó idén), és az összes maradék és összekupacolt havat betolta a házak előtt letakarított részre...

Köszönjük a segítséget! :)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook