Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha valaki a vaterán rendelt árut nem veszi át, kötelezhető az eladó a vételár visszafizetésére? fórum

Ha valaki a vaterán rendelt árut nem veszi át, kötelezhető az eladó a vételár visszafizetésére? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
37. kristo_f (válaszként erre: 33. - Bea0124)
2012. dec. 26. 15:43

Ha a kommentemre utaltad ezt

Kicsit pökhendi volt a srác és a többi

36. sálálálá (válaszként erre: 32. - Kristo_f)
2012. dec. 26. 15:42

a PIN kódod csak a bankkártyához tudod használni.

persze, kérnek személyes azonosítót, minden banknál más a neve gondolom. de PIN kódot soha senki nem kérhet tőled.

35. kristo_f (válaszként erre: 17. - Jéghegy)
2012. dec. 26. 15:41
Meglep!
34. sálálálá (válaszként erre: 31. - Kristo_f)
2012. dec. 26. 15:40

minden főnöknek van egy főnöke. anyám meg egyébként a római pápa... messziről jött ember azt mond amit akar.

egyébként mekkora összeg ez amin itt megy a huzavona?

és fenntartom: én tíz fillért nem utalnék vissza neki. aki sérti az anyám személyiségi jogait, annak meg pláne. és tutira nem hagynám annyiban.

2012. dec. 26. 15:40

Hát én tőlem is vettek már pár forintért mégis készségesen elküldtem.Szerintem ez hozzá tartozik az eladáshoz.De persze te ki irtad.:-D


Hát nagyon kíváncsi vagyok hogy a kedves fórum indító mire fog jutni :-D

32. kristo_f (válaszként erre: 24. - Sálálálá)
2012. dec. 26. 15:40

Nem mondod, ha felhivom a bankot és érdeklődöm a te bakszámod és adataid iránt, nem kér pin-t

Sőt más a PIN a b.kártyára és más a telebankhoz

Telebank? Pénzfelvétel? stb

Befizetésnél persze nem

31. kristo_f (válaszként erre: 28. - Sálálálá)
2012. dec. 26. 15:36

megköszönnék neki a főnökei."


Ő a főnök!

:)

30. kristo_f (válaszként erre: 21. - Jéghegy)
2012. dec. 26. 15:35

Mit tennék?

Erre a dumákra én húznám az időt és jól felidegelném

:)

Aztán kérném, hogy saját költségére postázza és majd akkor utalnám vissza a pénzt


Mindezt csak a "pökhendisége" miatt , lássa hogy nem esel hasra sem tőle sem a férjétöl



Valaki rendelt tőlem 1Ft-os cuccot, irtam hogy személyes átvétel, nehogymár 1Ftért csomagolgassak egy bonyolult formát és autózzak is


Egy idő után kérdezi a termék oldalán "mikor küldöm a cuccot?"


Se egy emil, se egy cím, se elolvasva a személyes átvétel

"Akkor minek rakom 1Ft-ra fel és majd jól negativra értékel + bejelenti a Vaterának"


Volt már hogy udvariasan kértek, küldeném el az 1Ft-os cuccot, elküldtem

Ilyen dumára viszont nem. Aztán belátta a tévedését, maradtunk a + és semleges értékelésben



Szoval húzzd az időt, hadd lássa be hogy nem egy "valaki " ő sem

2012. dec. 26. 15:31
ha vissza is küldöd a posta költséget ne.és az értékelésbe meg írjál olyat is hogy személyes adatokkat derít ki jogtalanul.
28. sálálálá (válaszként erre: 23. - Jéghegy)
2012. dec. 26. 15:31
akkor nehezebb dolgod lesz, bár náluk a hivatali visszaéléseket jóval szigorúbban veszik. én megmondanám a t.vevőnek, hogy sajnálom, csináljon amit akar, de a párjára meg teszek egy feljelentést. a mai világban mindennek nyoma marad. ha kiderül, hogy a párja piszkált bele egy mobilszolgáltató vagy bank adataiba, és nem volt rá semmilyen jogalapja, nem hinném, hogy megköszönnék neki a főnökei.
2012. dec. 26. 15:31
Ha te ezt előre feltüntetted, hogy a megrendelést követően 3-4 napon belül tudod csak postázni az árut, akkor semmi oka a felháborodásra. De egyébként sincs, mert nem úgy működnek a dolgok, hogy ő kinéz egy dátumot-jelen esetben karácsonyt-és ha addig nincs ott az áru, akkor nem fizet. Fordulj a vatera ügyfélszolgálatához, írd le részletesen az esetet, küldj el nekik minden korábbi levelezéseteket. Ők nagyon szigorúan veszik az ilyen dolgokat, hiszen az oldal hírneve forog kockán és kivizsgálják!Majd ők küldenek egy emlékeztetőt a szabályzattal a kedves vevőnek, hogy milyen jogai és kötelezettségei vannak! A pénzt vissza ne utald, az téged illet jogosan, ő meg kezdjen, amit akar a csomagjával!Semmi közöd ahhoz, hogy ő mikor szándékozott volna megajándékozni azzal mást!Ez jogi kérdés és ha tényleg ott dolgozik a kedves férj, ahol mondja, és ha a hatalmával visszaélve jár el, telefonszámokat kér le, majd azon keresztül zaklatnak, akkor nyugodtan mondd meg neki, ha legközelebb hív, hogy ebből bizony egy csúnya fegyelmi lesz, ha nem szállnak le rólad és a családodról!Őrület, hogy milyen emberek vannak!
2012. dec. 26. 15:30
Mi lenne, ha írnál a vevőnek egy siívhezszóló mailt, amiben feltennéd azt a nagy kérdést, hogy honnan is tudta meg az anyukád tel. számát?
2012. dec. 26. 15:29

A vatera nem ad ki információt a vevőnek?

Gondolom nem, mert Ők nem nyomozgatnak!

24. sálálálá (válaszként erre: 22. - Kristo_f)
2012. dec. 26. 15:28

PIN kódot soha semmilyen bank nem kér tőled telefonon.

és bármelyik bankos hozzá tud férni bármelyik ügyfele adatához. pláne ha tudja a számlaszámot. mesterjelszó nélkül is.

23. Jéghegy (válaszként erre: 20. - Sálálálá)
2012. dec. 26. 15:26
Nem bankos, állítólag r..őr!:)))
22. kristo_f (válaszként erre: 15. - Jéghegy)
2012. dec. 26. 15:26

Ugye kezd az ördög kibújni :)


Ha tudod, hogy tudta meg a telszámot, merthogy a bank nem hiszem hogy kiadta vola, akkor már csak azért is tedd meg a fel és bejelentést

Ez utóbbit az ombucmannak, foglalkozik vele.


HA nem adom meg telefonon a pin-t még a bankos sem tud hozzáférni az adataimhoz

Persze biztos vannak főelvtársak akiknek van "mesterjelszava"

21. Jéghegy (válaszként erre: 16. - Kristo_f)
2012. dec. 26. 15:25

Meghirdettem valamit, már az áru adatlapján is szerepelt, hogy az utalást követő 3-4.napon postázok.

Átutalta a pénzt, feladtam a csomagot, majd jeleztem Neki, hogy feladásra került.

Erre telefonált, hogy még nem kapta meg, elhordott mindennek.

Gondoltam ok., visszautalom a pénzt, csak ne cirkuszoljon, erre ekkor vágta a fejemhez ezt a 2 perc volt kideríteni dolgot, na ekkor lettem én is ideges, és most legszívesebben beintenék neki egy nagyot!

20. sálálálá (válaszként erre: 15. - Jéghegy)
2012. dec. 26. 15:24

figyi, ha a férje bankos, akkor a rendszerükben simán nyoma marad, hogy nézegette anyukád számláját az ő felhatalmazása nélkül.

simán kirúgják érte. tudom, ott dolgozom :)

2012. dec. 26. 15:23

Ha te nem szegted meg a szabályzatot,és a hirdetésben is bent van hogy 3-4nap múlva postázol akkor én nem küldeném vissza.

Linkeld be a hirdetést.

18. sálálálá (válaszként erre: 13. - Kristo_f)
2012. dec. 26. 15:23
nem hinném hogy nyilvános, mert akkor a vásárló nem lett volna olyan marha büszke arra a májer férjére, aki sec-pec kiderítette. egy publikus telefonszámot nem kunszt kideríteni, akkor azt mondta volna: megkérdeztem a tudakozót.
17. Jéghegy (válaszként erre: 13. - Kristo_f)
2012. dec. 26. 15:22
Régi számom van meg, ezt a vásárló is megerősítette.
16. kristo_f (válaszként erre: 9. - Jéghegy)
2012. dec. 26. 15:22

Nem értem egészen

Utalt, postára adtad és utána jelezted neki hogy mikor ér oda, vagy feladás elött már tudattad vele?


Jelezte-e elötte hogy feltétlen karácsonyra kell neki?

15. Jéghegy (válaszként erre: 13. - Kristo_f)
2012. dec. 26. 15:22

De, pont, hogy több a soknál, ugyanis anyukám számlaszámáról utaltam a 100-ft-ot, anyukám tel,. száma pont, hogy titkos, a bankja sincs felhatalmazva arra, hogy adatokat adjon ki.

Szóval, hogy is van ez?!

14. Panka78 (válaszként erre: 11. - Sálálálá)
2012. dec. 26. 15:20
Igazad van, meg mi van akkor, ha visszautalod a pénzt, Ő meg átveszi a csomagot. Akkor a szerencsétlen "fórumindító" mit csinál?!
13. kristo_f (válaszként erre: 7. - Jéghegy)
2012. dec. 26. 15:18

Anyuka száma bizonyára nyilvános, igy ez nem "több a soknál"


Szerintem meg a Vaterán ha átirod a tel.számod azonnal mentésre kerül, de szerver frissitéskor biztos, az meg vagy fél óránként van

Emil sem működött?

12. Panka78 (válaszként erre: 8. - Kristo_f)
2012. dec. 26. 15:18

Miért, az nem mindegy? Feladta, tudja igazolni, ez nem elég?

Mert mi van, ha pl., késve adta fel? Ilyenre is kitér a vatera szabályzata?

11. sálálálá (válaszként erre: 7. - Jéghegy)
2012. dec. 26. 15:17

ezzel viszont simán személyiségi jogokat sért, akár fel is jelentheted hivatali visszaéléssel.

de rühellem amikor valaki így játssza az eszét, és visszaél a hatalmával...

én már csak azért se utalnám vissza neki a pénzt, ott gebedjen meg.

10. Jéghegy (válaszként erre: 8. - Kristo_f)
2012. dec. 26. 15:16
Azt így fejből meg nem mondom, de időben szóltam, hogy az utalást követő 3-4.nap tudok postázni, így is tettem.
9. Jéghegy (válaszként erre: 6. - Bea0124)
2012. dec. 26. 15:15

Az utalással nem volt semmi baj.

Rákérdeztek a postán, ahol azt mondták, hogy csak 28-án ér oda a csomag, erre hívott, hogy akkor neki adjam vissza a pénzét, mert így nem lesz a karácsonyi ajándékából semmi, és akkor, ha visszautalom még jó fej is lesz, mert nem negatív értékelést fog adni.

8. kristo_f (válaszként erre: 2. - Jéghegy)
2012. dec. 26. 15:14

Nem érdekes hogy ő mire szánta, gondolkodott volna elötte

DE

mikor rendelte és te mikor adtad postára?

Ördög a részletekben...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook