Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha valaki a vaterán rendelt árut nem veszi át, kötelezhető az eladó a vételár visszafizetésére? fórum

Ha valaki a vaterán rendelt árut nem veszi át, kötelezhető az eladó a vételár visszafizetésére? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
2013. jan. 1. 15:19

Micsoda emberek vannak...:S


Ha meg karácsonyi ajándékot kíván vásárolni, akkor kalkuláljon bele pár nap késést is, ne az utolsó percre hagyja, akkor biztos időben megérkezik. De ehhez ész kéne...

66. d71ef05a8e (válaszként erre: 45. - Sálálálá)
2013. jan. 1. 14:29

A másik fél tudta nélkül felvenni egy beszéllgetést tudtommal éppúgy törvénytelen és személyiségi jogokat sért.


Az adatokról még valami jutott eszembe: van valami központi adatizé hivatal, ami pénzért bárkinek kiadja az adataikat alapból, hacsak írásban nem nyilatkozunk arról, hogy ezt nem tehetik. Így kapja meg pl. a Reader's Digest, és így tovább. Akkor tudtam meg, amikor férjhezmentem, megváltozott a nevem, amit még sehol nem jelentettünk, még a személyim sem lett kicserélve, de egy ilyesmi cég már az új nevemen keresett meg postai úton valami ajánlattal.

Akkor megírtam azt a bizonyos levelet, és azóta nincs hasonló probléma.


Szóval még ez is lehet a háttérben, mondjuk nem hiszem, hogy ez 3500 FT-ért megéri.

65. d71ef05a8e (válaszként erre: 21. - Jéghegy)
2013. jan. 1. 14:23

MÉg ha a végén valami miatt mégis úgy döntesz, hogy visszautalod a pénzt, akkor se tedd addig, amíg a csomag vissza nem kerül hozzád. Ez nem lesz egy-két nap. Ellenkező esetben te visszautalod a pénzt, ő meg átveszi, és még ha lehet is ezt biznyítani, hosszú macera és utánajárás kell hozzá, tudakozvány és haosnlók.


Az anyuka telefonszámának kiderítéséhez no comment, ha nem érzed méltóságodon alulinak, nuygodtan közölheted vele, hogy legalább annyi esze lett volna, hogy nem dicsekszik a nagyfejes férje etikátlan tettével, ha ezzel a férje állását kockáztatja:)

2013. jan. 1. 13:09
Én is vettem utolsó percben a vateráról árut. Nekem időben megjött. De ha az ember karácsonyi ajándéknak szánja jó az utána is. Szerintem inkább az volt,hogy a vevő meggondolta,hogy mégsem kell az a játék ezért reklamált. Igaz ,az,hogy csak "az licitáljon aki komolyan gondolja".
2012. dec. 28. 17:25
Na, +oldódott?
2012. dec. 26. 16:32

A vatera szabályzata ha valakit érdekel



[link]

2012. dec. 26. 16:31
A vatera semmi infót nem ad ki.
2012. dec. 26. 16:27
A vetera egyébként ad ki infót? Pl. IP-cím vagy valami?
2012. dec. 26. 16:27

Szerintem is küldje el nekik.Én nem pörögnék rajta annyit van az embernek elég gondja.

Írd be ezt neki és hogyha nem tart igényt rá akkor A postaköltséget levonod az árból.Amennyiben ez sem tetszik írsz a vaterának aki korlátozni,tiltani fogja őt addig míg te nem zártad úgy le ezt hogy jó.

58. kristo_f (válaszként erre: 55. - Ekka)
2012. dec. 26. 16:23

hogy nekik mindent szabad..."

Igen, ez igy van és így volt mindig



Arra nem gondolsz, hogy esetleg egy nyerget vett a vevő és akkor mi lesz a pónilovon a karácsonyfa alatt?

Majd ott hüppög a főelvtárs csimótája nyereg nélkül?

57. Panka78 (válaszként erre: 56. - Bea0124)
2012. dec. 26. 16:21

Magyarán, úgy vergődi ez család, ahogy csak akar.

Jéghegy nem kötelezhető visszafizetésre.


Én a helyében elküldeném ezt a szabályzatot, és mellékesen megjegyezném, hogy én is nyomozába kezdek, hogy honnan is tudják az én Édesanyám személyes, és titkos adatait.

2012. dec. 26. 16:16

vatera szabályzatból

3/15. A tranzakció lezárását követően az eladó és a vevő között szerződés jön létre. A szerződésben foglaltakat mind a vevő, mind az eladó köteles teljesíteni és betartani, vagyis az eladó köteles a felkínált terméket/szolgáltatást a kialakult leütési áron a vevőnek értékesíteni, a vevő pedig, az eladó szerződésszerű teljesítése esetén köteles a terméket/szolgáltatást ezen a leütési áron megvenni és átvenni/igénybe venni. Amennyiben a vevő a terméket nem veszi át, a szolgáltatást nem veszi igénybe és ezt az eladó a Vatera ügyfélszolgálatán jelzi, a Vatera jogosult a vevő felhasználói hozzáférését részlegesen, vagy teljes egészében korlátozni, felfüggeszteni, addig, ameddig a tranzakciót (pl. az adásvételt) az eladó sikeresnek, vagy teljesítettnek nem igazolja vissza. Amennyiben az eladó, a vevő teljesítése ellenére a terméket/szolgáltatást nem adja át/nem nyújtja a vevő részére, és ezt a vevő a Vatera ügyfélszolgálatán jelzi, a Vatera jogosult az eladó felhasználói hozzáférését részlegesen, vagy teljes egészében korlátozni, felfüggeszteni, addig, ameddig a tranzakciót (pl. az adásvételt) a vevő sikeresnek, vagy teljesítettnek nem igazolja vissza.

55. Ekka (válaszként erre: 54. - Kristo_f)
2012. dec. 26. 16:05

Azért én 3500ft-on nem vergődnék, nem élnék vissza azzal, hogy a rend őre vagyok.

Komolyan, mit gondolt, hogy ezzel nem ütheti meg a bokáját, mert mi van, ha jéghegy panaszt tesz v. valami, vagy ezek úgy gondolják, hogy nekik mindent szabad, ők mindent megúsznak?!?!

Basszus 3500ft.. Megkapta volna az a gyerkőc 28-án, mint utókarácsonyi ajándékot, és pont.

Minek cirkuszolni?

54. kristo_f (válaszként erre: 47. - 74740b7c7c)
2012. dec. 26. 16:01

Nem az arrogancia dönti el hogy jogos-e a visszautalás

Ezért "tenném helyre" elöször a vevőt


Elég vitatott a helyzet, lehet mindkettőnek is igaza

Én visszautalnám, mert ilyen vagyok :)

53. 74740b7c7c (válaszként erre: 51. - Bea0124)
2012. dec. 26. 16:00

És ilyenkor mi van.

nem veszi át, ok., de az eladót kötelezi valami törtvény a pénzt visszafizetésére?

52. 74740b7c7c (válaszként erre: 48. - Bea0124)
2012. dec. 26. 15:59

Persze, hogy nem mindegy, de ha ilyen is van, nehogy már ezért terelje a dolgot jogi útra.


Nekem pl. már volt olyan, hogy más dátum volt a csomagon, mint a feladóvevényen.

Mondjuk az ilyen eset is furcsa.

51. Bea0124 (válaszként erre: 47. - 74740b7c7c)
2012. dec. 26. 15:58
Azért annyi esze csak van hogy amíg vissza nem jött a játék nem küldi a pénzt.
50. Jéghegy (válaszként erre: 46. - Bea0124)
2012. dec. 26. 15:57

Mivel jött a karácsony, nem a levelezéseimet olvasgattam. Feladtam amit kellett, nem csak nekik, és ezzel letudtam a dolgot.

Amúgy 3 nap után kezdett el vergődni, fenyegetni stb.

Miután felhívott, beléptem a levelezéseimbe, így már a feladást követő 2. napon olyan leveleket írt nekem, hogy égnek állt tőle a hajam.

49. kristo_f (válaszként erre: 41. - Jéghegy)
2012. dec. 26. 15:56

Ird meg neki, hogy te meg szólsz keresztapádnak, akinek a vezetékneve tökéletesen azonos egy kihalt fafaragó szakmával és éppen a pipatóriumban kvaterkázik most egyik szüléddel

:)

48. Bea0124 (válaszként erre: 44. - 74740b7c7c)
2012. dec. 26. 15:56
Gondolom neked sem lenne mindegy ha pl.10.-én ott a pénz de a játék sehol.Ezért kérdeztük hogy mikor adta fel.
47. 74740b7c7c (válaszként erre: 43. - Kristo_f)
2012. dec. 26. 15:54

És mi a garancia arra, hogy visszakapja a játékot?

Kötelezhető a visszautalásra?

Ilyen rohadéknak én tuti nem utalnám vissza.

Én is teszveszezem, korrekt szoktam lenni, velem lehet egyezkedni, pénzt is visszafizetek, de ilyennek egy fillért nem adnék vissza.

2012. dec. 26. 15:53
Hát szerintem nagyon durva.Amúgy miért csak telefonon beszéltek mail?nekem ez furi hogy telefonszám után kell kutatni hogy elérjen téged.
45. sálálálá (válaszként erre: 41. - Jéghegy)
2012. dec. 26. 15:53

az ő férje se csinál azt amit akar. annyira nem lehet nagykutya, ha 3500 ft-ért verik neked a nyálukat.

szerintem ne utalj neki vissza semmit. és helyezd kilátásba, hogy jogi útra tereled a dolgot. és ha soká fenyeget még, tedd is meg.

ügyelj rá, hogy ha lehet írásos nyoma maradjon, ha nem, vedd fel a beszélgetéseiteket.

2012. dec. 26. 15:53

Miért, most az oszt v. szoroz, hogy mikor lett feladva az a nyamvadt játék?!?!?

Feladja mondjuk 28-án, na és, fel lett adva nem?!?!

Jó ok., ez már a korrektséget érinti ill., azt, hogy nem volt az, de ennek van valami jogi következménye?

Szerintem nincs. Megkapta, kész.

43. kristo_f (válaszként erre: 40. - Sálálálá)
2012. dec. 26. 15:52

OK



Mi legyen Jéghegy játékával?

Én úgy tenném ahogy irtam

Húznám az idegét, ugyis neki kell elöször értékelnie hivatalosan a bizniszt

Aztán visszautalnám

42. Bea0124 (válaszként erre: 39. - Jéghegy)
2012. dec. 26. 15:51
Hát ha tényleg utalsz vissza neki akkor ezt vond le.
2012. dec. 26. 15:50

Akkor most mit csináljak, semmit? Hagyjam, hogy vergődjön magának, vagy utaljak rá, hogy cuki volt tőle, hogy úgy jutott anyám adataihoz, hogy ehhez neki semmi köze!


Bár a felesége közölte, hogy az Ő férje azt csinál amit akar, én ne packázzam velük. (persze mindezt szép, nyájas stílusban)

Ja, meg Ő már nyomozott utánam a közösségi oldalon is, és megtalált. (vicces, mert nem is vagyok tag:D)

40. sálálálá (válaszként erre: 38. - Kristo_f)
2012. dec. 26. 15:48

én nem ezt mondtam...

az otp például azonosítónak hívja. persze hogy minden bank azonosít téged.

én csak azt mondtam, hogy a PIN kód csak a kártyához használható.

félreértettél :)

39. Jéghegy (válaszként erre: 34. - Sálálálá)
2012. dec. 26. 15:48

Egy 6000ft-os vadi új játékot vett meg tőlem 3500ft-ért. úgy, hogy ebben se postaköltsége se semmi más nem volt.

Magyarán én feladtam 980-ft ért, mert nem kértem külön postaköltséget.

38. kristo_f (válaszként erre: 36. - Sálálálá)
2012. dec. 26. 15:45

Olvasom hogy bankos vagy

Ne mond már, hogy nem mondja az automata hogy nyomkodja be a telebankos kódját

bármit is nevezünk most PIN-nek


Hogy tudnék utalni, ha akarnék, telebankon keresztül? Azt mondom hogy én vagyok XY a tulaj?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook