Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » H1N1 oltás - terhesség vagy szoptatás alatt fórum

H1N1 oltás - terhesség vagy szoptatás alatt (beszélgetős fórum)


210. genlips (válaszként erre: 183. - *Pillango*)
2009. nov. 7. 13:56

félreértesz. nem azt mondom, hogy a lázat ne csillapítsa, hanem az ellen ágálok, hogy egyáltalán kismama beoltassa magát!

ha rendesen táplálkozik egy kismama, rendben van az immunrendszere, feleslegesnek tartom az oltást beadni azért, hogy az immunrendszerét megkerülve bejuttassanak egy vírustörzset!

209. Kedveske (válaszként erre: 205. - Sanita1978)
2009. nov. 7. 07:49

Ez tök jó, pont ma hallottam a rádióban (kossuth), hogy a Czeizel nem ajánla. Fel is kaptam rá a fejem, mert a neten én is olvastam "tőle" támogató szöveget. Na most akkor ki hazudik, és főleg kinek, minek hidjen az ember?!

Mivel én már a 30. hétben járok, nem adatom be az oltást, mert a láznak szerintem ebben a korban már nincs magzatra nézve magzatkárosító hatása, ellenben az oltóanyagban ki tudja mi van. Szeritnem nem is lett rendesen letesztelve a kismamákra nézve. Inkább megelőzök.

Az viszont teljesen felháborít, hogy a doki nem adják be, aki kéri, vagy ha igen PÉNZÉRT! (saját környezetemben volt erre példa)

2009. nov. 6. 22:30

Én is így jártam, hogy a háziorvos dokinő nem hajlandó beoltani, nem tudja / akarja a felelősséget vállalni.


Néhány ötlet, hogy mit lehet tenni (Budapesten)

- állítólag kórházi ambulanciákon, ha bementek beoltanak, nekem egy kedves orvosunk (nem házi jellegű) javasolta a Belklinikát 1088 Szentkirályi u. 46. tel:266-0926, ott szerinte beoltanak. De vinni kell az oltó anyagot.

- mi most végül azt választottuk, hogy magán orvoshoz bejelentkeztünk, és ott oltatjuk magunkat, kislányomat, férjemet, engem (18.hét)


Egyébként nekem a körzeti dokinéni gond nélkül felírta és oltás pedig volt az első patikában, ahova bementem.


A magam részéről oltás párti vagyok ...itt van a hűtőben .... remélem jól dönt(öttem)ök.

2009. nov. 6. 13:18

nagyon egyszerű a h1n1 vírus ellen védekezni:


Ha ön beteg, háegyenegy (h1n1) almát.



(vicc)

2009. nov. 6. 12:18
Mi probálkozás alatt vagyunk , igy bármikor terhes lehetek. Én ma beadattam . A gyermekeim is megkapják
2009. nov. 6. 12:05

Sziasztok4


Én elolvastam az alábbi cikket (engem meggyőzött, egy elismert genetikus nem merne valótlant állítani).

10 hetes kismamaként beoltattam magam (mindkét oltást kértem H1N1 és AB), habár a háziorvosom ellenezte, úgy gondolom egy genetikus mégiscsak nagyobb szaktekintély. Egyébként is mindenféle vizsgálatra kell majd kórházba járnom, ahol nagy eséllyel megfertőződhetek, én nem kockáztatok egy betegséget.


[link]


Dr. Czeizel ajánlja

2009. 10. 26.

Dr. Czeizel Endre orvosgenetikus kétségkívül mindig is a várandós anyák és gyermekük érdekeit tartotta szem előtt. Ezért is gondoltuk úgy, hogy megkérdezzük, mi a véleménye a várandós anyák H1N1 elleni oltásáról.


Milyen veszélyekkel járhat a magzat szempontjából, ha a várandós anya elkapja a betegséget?


A magzatra az influenza-vírusok közvetlenül nem veszélyesek. Az influenza azonban általában magas, sokszor 39 Celsius fokot maghaladó lázzal jár, és a magas láz fejlődési rendellenességet okozó hatása igazolt. Hazai vizsgálataink szerint az influenzán átesett várandósok gyermekeiben a fejlődési rendellenesség össz-gyakoriság a szokásos 4 %-ról 6 %-ra, vagyis 50 %-kal növekedett. A mintegy 200 fajta fejlődési rendellenesség közül az ún. magas láz spektrumába tartozók előfordulása emelkedett jelentősen. Ha az influenza a várandósság második. hónapjában zajlott le, az idegcső-záródási rendellenességek - anencephalia: agy- és koponyahiány, valamint a spina bidida: nyitott/hasadt gerinc -, ha a várandósok a 2-3. hónapban betegedtek meg, az ajakhasadék - szájpadhasadékkal vagy anélkül -, szívrendellenességek és többszörös fejlődési rendellenességek, ha az influenza a 3-4. hónapban történt, akkor a szájpadhasadék gyakorisága emelkedett. A szem veleszületett szürkehályogja a várandósság 2. és 9. hónapja közti megbetegedésekor a csecsemőkben tízszeresére növekedett.

Az oltások ugyan nem védik ki mindenkiben az influenzát, de a megbetegedések általában náluk is enyhébb formában zajlanak le.


Ön ajánlja-e a kismamáknak az oltást?


A várandósok influenza elleni oltásnak elsődleges célja az anyai halálozás, illetve a magzat magas láz okozta fejlődési rendellenességeinek a kivédése, illetve mérséklése. Mindezek alapján a szakembereket magába foglaló nemzetközi bizottságok véleménye egységes. Az orvos feladata, sőt kötelessége mindent várandóst felvilágosítani a várható influenza pándémia kapcsán az oltások hasznáról és veszélyeiről, kifejezve azt a szakmai álláspontot, hogy a haszon nagyságrendekkel felülmúlja a ritka szövődményeket, mivel sok anya életét és a magzatok százainak egészségét védheti meg. A döntés joga és felelősség természetesen a várandósé, és ez az országok többségében az elvártnak megfelelő, mivel sarlatánok nem keltenek indokolatlan félelmet körükben.

A nemzetközi ajánlás szerint a várandósokat, függetlenül várandóssági idejüktől, azonos napon, de eltérő helyen - jobb és bal felkarjukon - érdemes mind az új, mind a régi influenza-vakcinával beoltani.

Mindazok, akik a várandósokat felelőtlen riogatással erről lebeszélik, szememben hasonlítanak azokhoz a tűzoltókhoz, akik az égő házban lévőket azzal rémisztgetik, hogy kint elütheti őket a tűzoltó kocsi.

2009. nov. 6. 10:35

Sziasztok. Tegnap voltam egy egészségmegörző programon, ahol az előadást tartó emberke azt mondta, hogy felfújt ez a h1n1 vírus. Aztán azt is mondta, hogy az oltásoknak azért nem sok értelmük van, mert ezek a vírusok mutálodnak, és ahogy jött,úgy el is fog tünni. Az az orvoscsoport, akikkel dolgozik, nem támogatják az oltást.

Ki tudja mi a jó.


Tömegbe én sem megyek,autóval járok, igyekszem nem pusziszkodni senkivel. Ahova én járok terhesgondozásra, magánrendelőbe, ott annyian vannak, mint az oroszok.

2009. nov. 6. 09:59
Azért ez tényleg borzasztó, hogy így elbizonytalanítanak minket. Engem sem érdekelne ez az egész, ha nem egy kisember szíve dobogna a hasamban. Szeretném megvédeni Őt. De hogyan?
202. Jasmine
2009. nov. 5. 19:46
Hát én most ott tartok, h veszek szájmaszkot, vitaminozok, van kézfertőtlenitő Sterillium(gyógyszertárban kapható) nevű folyadékom, ezt ajánlom figyelmetekbe(!!), és nem megyek tömegbe. A terhesgondozást megoldottam már hamarabb, mert magán helyre járok, nem közkórházba (persze ezzel nincs megoldva de kissebb a rizikó, mert jóval kevesebben vannak) és többet nem tudok tenni. Félek az oltástól is, a nem oltástól is.
2009. nov. 5. 16:02
Nem tudom, hogy zajlottak a kísérletek. De ha más nem, mivel láttam, hogy az allergológus más kismamáknak ezt írta fel, gondolom más nincs, és ha probléma adódott volna jelentenie kell. Így gondolom a több 10ezres létszám megvolt,megvan és gondolom több évre visszamenőleg nézték, hogy a gyógyszert szedett kismamáknál lépett-e fel probléma. De nem vagyok szakértő. Azért kíváncsi lennék : ne oltassuk magunkat, mert árt...ha elkapjuk az influenzát ne szedjünk lázcsillapítót mert árt (rá van írva h terhesek nem szedhetik, mikor a riportban is említi Czeizel, hogy ez hülyeség)...szóval csak tétlenül üljünk két hétig 40fokos lázzal, igyunk kamillateát és üljünk hideg vizbe? Mikor is van nagyobb kockázat?
2009. nov. 5. 15:24

Sziasztok,


Még csak most kezdtem el olvasni a hozzászólásokat.

Kismama vagyok, 8.hétben és a dokim nagyon ajánlja hogy adassam be a védőoltást merthogy a Czeizel Endre tudja mi a jó a kismamáknak..

Nem tudom annyi véleményt hallottam már, tök tanácstalan vagyok:( A vakcinával kapcsolatban is irnak ijesztő dolgokat h ilyen meg olyan anyag van benne..

Ha nem lennék várandós nem adatnám be de most elgondolkodtam nagyon.Azért most már nemcsak a saját életemért vagyok felelős.

De mi van ha ártok vele valahogy a babának?:((

199. *Pillango* (válaszként erre: 198. - 69dc39df19)
2009. nov. 5. 14:46
Czeizel egy többezres csoporton pl kísérletezett azzal a Zirtec gyógyszerrel? Csak mert a gyógyszercég igen. (vagy több tízezres, százezres, erre sztem magánemberként, orvosként nincs lehetőség)
2009. nov. 5. 14:00

[link]

ugyanitt van egy másik interjú is, miszerint a magyar oltás jobb mint a külföldi.

Én Czeizel szavára nagyon adok. Első gyerkőccel végigszenvedtem az allergiát; lázas beteg is voltam (én minden évben átesek egy két hétig tartó lázas megfázáson v influenzán, hiába próbálok védekezni) , tudatlanságból, ja meg mert az akkori védőnőm szerint semmit se szabad bevenni terhesen. Bár nem tudom ez mennyire játszott szerepet, mert végül HELLP szindrómával 28 hétre koraszülött lett a babám. Szerencsére semmi baja, 4 éves egészséges. Második gyerkőccel másik védőnőm volt, szokásos allergia nyáron, megfázás télen, látta milyen szarul vagyok, de nem tudott a gyógyszerre rábeszélni először. Majd elővet egy könyvet Czeizel írta, és minden magyarországi gyógyszer mellé véleményezve odaírta hogy terheseknek árt, nem árt..stb. Pl. Zirtec betegtájékoztatóján az van ráírva terhesen tilos szedni, Czeizel kutatásai szerint szedhető, nem káros a magzatra. Amúgy későb láttam a klinikán h több kismama is szedi. (Amúgy valahol olvastam valami olyasmit , hogy könnyebb a betegtájékoztatóra ráírni h terhesség alatt nem szedhető, mivel a terhesek számára engedélyeztetés..stb nagyon sokba kerül). Szóval végül a második gyerkőccel szedtem gyógyszereket, tovább ki tudtam hordani. Amúgy mindenkinek magának kell tudnia, hogy mennyire veszélyeztetett, milyen közösségbe jár. Én tudom, hogy állandóan iskolásokkal tömött buszon utazok, hiába mosok kezet, ha valaki a levegőbe hapcizik, úgyis beszívom. A gyerkőc is oviba jár, onnan is mindent hazahoz, jó példa rá, hogy a kicsi másfél éves , ő velem van itthon, mégis együtt betegednek le. És hiába oltatom be a férjem és a nagyobbik gyereket, ők védettek lesznek, de ugyanúgy hazahozzák a vírust pl. ruhájukon, vagy kezükön, arcukon megtapadva...és elég egy ölelés, vagy puszi...azt azért mégse csinálhatjuk, hogy a kislányomért érte megyek és mikor kijön nem érek hozzá csak teljes mosakodás után...azonnal a nyakamba ugrik.

Most a harmadikat várom...én nagyon arra hajlok hogy beadassam magamnak. A családnak beadatom.

Amúgy mindenféle összeesküvés elméletet én is olvastam a titkos chip-től kezdve,az oltással akarják megtizedelni a lakosságot..stb. És arra senki nem gondolt ha már az összeesküvésnél tartunk, h lehet azok akarják épp megtizedelni a lakosságot aki az oltás ellen vannak?!

Amúgy nem vagyok olyan aki minden ellen oltatja a családját, a kötelezőkön kívül semmi ellen nem oltattam a gyerekeket, de ez most komolynak tűnik.

197. Shellfish (válaszként erre: 194. - Kedveske)
2009. nov. 5. 13:34
No én nem kicsit furcsálltam. Viszont ezt az élményemet gyorsban megosztottam 2 másik kismama társammal, akik ugyanezt tapasztalták.
196. Shellfish (válaszként erre: 192. - 00346cf747)
2009. nov. 5. 13:33

Mindezek után tegnap visszahívtam a nőgyógyászomat, aki teljesen elképedt a dolgok hallatán, de azt mondta, ha megszereztem az oltást, akkor ő szívesen beadja.

Viszont nem szereztem meg, úgyhogy azt gondolom, nem is fogom.

195. Christineee (válaszként erre: 193. - 00346cf747)
2009. nov. 5. 13:31

Így van. Azt olvastam hogy a 71 halálos áldozatból csak 3-nál tudták kimutatni a H1N1-t.

Szóval marad a tanácstalanság.

Egyébként is iszonyú gyorsan tudnak mutálódni ezek a vírúsok.

194. Kedveske (válaszként erre: 191. - Shellfish)
2009. nov. 5. 13:22
Aztért kicsit furcsálom, hogy a háziorvos ezt megteheti. Mi az hogy nem adja be?! Szerintem ő nem dönthetne helyetted, ez pedig nem lelkiismereti kérdés, ami alapján elutasíthatja az ellátást.
193. 00346cf747 (válaszként erre: 190. - Christineee)
2009. nov. 5. 13:20
Ha valami más, közös haláloki tényező van, akkor felmerülhet a gondolat, hogy abban a bizonyos három emberben a H1N1 esetleg tünetmentesen, mellesleg fordult elő. Őrület...
192. 00346cf747 (válaszként erre: 191. - Shellfish)
2009. nov. 5. 13:18
A védőnő, vagy nőgyógyász is beadja?
2009. nov. 5. 12:44

Sziasztok!

16 hetes kismama vagyok az alábbi friss és ropogós tapasztalattal:

Tegnap óta és ha lehet mégjobban elbizonytalanodtam, mint eddig.

Eddig nem akartam beoltatni magamat, sem a háziorvosom, sem a védőnőm nem javasolta. Hozzáteszem, több orvos / egészségügyben dolgozó ismerősöm sem javasolta.

Tegnap a nőgyógyászom viszont igen.

Erre felhívtam a háziorvosomat, hogy mikor mehetek oltásra. Közölte, hogy ők nem oltanak be. Kérdeztem, hogy miért, mire az volt az indok, hogy nem ismerik az állapotomat, majd beadja a védőnő vagy a nőgyógyász, ha javasolják.( egyetlen kismama ismerősömet sem oltja be a háziorvosa).

Ők viszont recept nélkül nem tudják kiváltani nekem és nem írhatnak receptet erre.

Így újra hívtam a háziorvost, aki ígérte, hogy ma reggelre mehetek a receptért (ennyit arról, hogy térítésmentesen jár a kismamának soron kívül).

Elmentem ma a receptért, majd a patikába. A patikában nem adták ki, mert rosszul írta fel az orvos. Mire megkérdeztem, hogy milyen térítésű kategóriába tartozik egyébként, lévén kismama vagyok. Erre a gyógyszerész elbeszélgetett velem, hogy a helyemben nem oltatná be magát, mert immungyengülés a következménye minimum, ami viszont vetélést is okozhat rossz esetben. Azt javasolta, hogy kerüljem a tömeget, tartsak otthon lázcsillapítót és ha mégis tömegben kell lennem, viseljek szájmaszkot. Na meg C vitamin és baby vitamin.

Na, erre varjatok gombot! Ha akarnám se tudnám beoltatni magamat.

2009. nov. 4. 19:17

Hát igazából csak találgatnak az Ukrajnai helyzettel kapcsolatban.

Íme egy idézett:

Az ukrajnai influenza járvány eddigi 71 halálos áldozata közül csak háromnál mutatták ki az újinfluenza vírusát - mondta az ukrán járványügyi főorvos, aki szerint ez azt bizonyítja, hogy nem a H1N1 okozza az országot sújtó járványt. A nyugat-ukrajnai régióban már hivatalosan is járvány van, de a többi megyében állítólag nincs feltűnően sok beteg.


Sajnos a kismamikat szerintem nehéz megvédeni pont a baba miatt. Főleg a terhesség elején. De ha már 17 hetes vagy akkor talán túl vagy már a fejlődés legérzékenyebb szakaszán.

Szerintem meg kell próbálnunk erősítenia z immunrendszert és amennyire lehet kerülni a tömeget, ahol könnyebb elkapni a vírusokat. És persze kerülni a lázas állapotokat.

189. Jasmine (válaszként erre: 186. - Christineee)
2009. nov. 4. 19:14

Én legtöbbször azt hallottam a híradóban, h nagy valószínűséggel a H1N1 miatt haltak meg sokan és amiatt van annyi beteg. Össze vissza beszélnek, sztem senki se tudja már ezt biztosan.

Azt is tudom, h kismamáknak nem ajánlják...de akkor minket ki és mi véd meg? :-(

2009. nov. 4. 19:09
Egyébként kismamáknak nem nagyon javasolják az oltást mert nem tudni milyen hatásai vannak a babára.
2009. nov. 4. 19:05
Bár néhány esetben azt is kimutatták.
2009. nov. 4. 19:03
Ukrajnában nem a H1 N1 támad így az ellen nem is véd ez az oltás.
185. Jasmine
2009. nov. 4. 19:00
Van itt valaki aki bedatta már a védőoltást? kezdek nagyon félni, Ukrajnában szörnyű állapotok vannak, mint hallhattátok Ti is...fogalmam sincs mitévő legyek. 17 hetes kismama.
184. *Pillango* (válaszként erre: 181. - Genlips)
2009. nov. 4. 11:42

a megelőzés nagyon fontos, de az még nem kizáró ok, hogy valaki összeszed akármit is. bár, ha egy gumiszobában élünk 9 hónapig, akkor lehet, hogy 100% hogy nem kapunk el semmit, különben nem biztos.

én biztosan nm adatom be az oltást, a családom sem. szóval nem annak a pártján vagyok, csak sztem nem korrekt amiket írsz...

183. *Pillango* (válaszként erre: 179. - Genlips)
2009. nov. 4. 11:40
terhesen a 38 fok fölötti lázat csillapítani kell! különben magzati károsodás léphet fel, vagy vetélés, koraszülés. ha nem tudod mit beszélsz, minek írsz, nézz utána előbb. remélem, ha várandós leszel (nem valószínű, hogy ilyen beszólással valaha is voltál), akkor erre majd emlékezz, ha neagyisten lebetegednél!
182. Christineee (válaszként erre: 181. - Genlips)
2009. nov. 4. 10:48

Sajnálom hogy ennyire hirtelen felindulásból írtad...de teljesen megértem a felháborodást.

Nekem eszemben sincs beoltatni magamat de a környezetemben se akarja senki. Ez az influenza nem súlyósabb mint a szezonálisok szoktak lenni.

És tényleg jobb ha az immunrendszert erősítjük, bár babásan ez kissé érdekes dolog. Hisz a baba direkt lenyomja hogy ne lökje ki.

De azért valamennyire lehet erősíteni.

És az sokkal ártalmatlanabb mintha mindenféle oltással vagy gyógyszerekkel tömnénk magunkat.

181. genlips (válaszként erre: 180. - Christineee)
2009. nov. 4. 10:45
elolvastam, értem, hogy mire írtad. hirtelen felindulásból írtam, azt hiszem, ez kihallatszik belőle... de engem nagyon is feldühít, hogy amikor van lehetőség a megelőzésre gyógyszer és oltás nélkül, néhányan mégis a kényelmesebb, de kockázatosabb megoldást választják........... no comment

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook