Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » H1N1 oltás - terhesség vagy szoptatás alatt fórum

H1N1 oltás - terhesség vagy szoptatás alatt (beszélgetős fórum)


300. c42aaaac41 (válaszként erre: 296. - Veri1976)
2009. nov. 11. 12:08

nagyon jól teszed,hogy inkább a megelőzésre koncentrálsz.ha mégis kell menned valahova használj védőmaszkot!!!


a szívbeteg exanyósomnak is azt ajánlotta az orvosa!

299. Dinus82
2009. nov. 11. 12:08

Én 23 hetes vagyok, és eszem ágában nincs beoltatni magam.

A hírekben sok ostobaságot beszélnek és jó sokan be is dőlnek neki. Én csak az orvosaimra hallgatok (nőgyógyász, házidoki). Senki más nem tudna rábeszélni, Ők meg nem teszik. Ez amúgy is csak a pénzről szól.

Gondold végig...

Először azt mondták, hogy a terheseken és a 3 éven aluli gyerekeken kívül mindenki megkaphatja.

Nem fogyott eléggé az oltóanyag, ezért következő héten kamerák elé állították a Czeizelt és bemondatták vele, hogy az a kismama aki nem oltatja be magát, az árt a babájának. Már ez is gyomorforgató. Szerencsére a kismamáknak van annyi eszük, hogy nem kockáztatnak mivel szinte semmit nem lehet tudni erről a szerről.

Ezután jött az újabb fordulat. Már oltható az egy év feletti gyerek is. Most őszintén, kit néznek hülyének? Egyik héten még nem szabad, a másikon, már igen???

Én nem akarom bántani azt aki beadatta, vagy beadatja, de én tuti, hogy nem tenném.

298. dtrr (válaszként erre: 296. - Veri1976)
2009. nov. 11. 12:08
Egyetértek.
297. b393c24117 (válaszként erre: 296. - Veri1976)
2009. nov. 11. 12:05
:) Lehet, ez a legbölcsebb dolog :)
296. Veri1976 (válaszként erre: 292. - Kíwa)
2009. nov. 11. 12:05
Sziasztok! Május óta ezen görcsölök ugyanis telje rettegésben tartják az eembereket! Egyébként nem érdekelne ha nem lennék terhes. Most 31 hetes vagyok és úgy döntöttem, hogy inkább a megelőzésre koncentrálok.... tömegközlekedésen nem utazok, társaságba nem járok, gyerekem nincs aki hazahozza, a férjemet pedig beoltatom!
295. dtrr
2009. nov. 11. 12:03
Egyébként 1 hét alatt úgysem kapsz védettséget.
294. dtrr
2009. nov. 11. 12:03

Én nem oltatom be magam, mert szoptatok még, a kisfiam 8 hónapos.

Terhesen meg sem fordulna a fejemben!!

2009. nov. 11. 12:01

Ez egy nagyon jó kérdés.

Nekem a nőgyógyászom mint ember (nem mint az orvosom) nem ajánlotta.Sőt a környezetében, családjában sem javasolta kismamának.

292. Kíwa
2009. nov. 11. 11:59
Ti beoltatnátok magatok H1N1 ellen terhesen? Mindenhol eltérő vélemények vannak. Van aki azt mondja az első trimeszterben nem lehet. A környezetemben eddig 2 kismama oltatta be magát, ők már 2. és 3. trimeszterben vannak. A járvány 1 hét múlva elér hozzánk is.. Mi a jó megoldás?
2009. nov. 11. 11:58
Szia! Nem vagyok oltáspárti, eddig sohasem adattam be magamnak a hagyományos influenza elleni oltást, de ahogy arról a híradások szólnak, és sajnos itthon is van már rá példa, a kismamák fokozott veszélynek vannak kitéve. Nem tudom mit csinálj. Én felhívtam az Országos Epidermológiai Központot, hogy ajánlják e a 3 éves gyerekemnek, talán ott te is kapsz megfelelő választ. Sok sikert, és kívánom, hogy minél hamarabb összejöjjön a babuci!
290. Yágo (válaszként erre: 288. - HaziManka)
2009. nov. 11. 11:58

én 33 hetsen, de beoltattam volna magam sokkal hamarabb is, ha nem lett volna körülötte ez a cirkusz... bár az első trimeszterben semmiképp nem érintett volna, mert akkor még híre sem volt a járványnak...

hány hetes vagy?

289. bancsi77 (válaszként erre: 287. - Rlibertas)
2009. nov. 11. 11:32

ezt egy másik fórumról másoltam neked ide, talán segít.


SZIASZTOK! VÉLETLEN RÁTALÁLTAM ERRE AZ OLDALRA, SZERINTEM ÉRDEMES ELOLVASNI!


Szerdától már rendelhetik a patikusok az Egészségügyi Készletgazdálkodási Intézettől (EKI) az új típusú influenza elleni vakcinákat. Ez azt jelenti, hogy jövő héttől már bárki számára elérhető lesz az oltás. Eközben Czeizel Endre orvos, genetikus azt mondja: az első három hónapban is lehetne/kellene adni a szérumot, amiért egyébként szakmai felelősséget is vállal.


hirdetés

Kapcsolódó cikkek



Czeizel Endre orvos "nagyon dühös" a H1N1 elleni vakcinával kapcsolatban az országban kialakult közhangulat miatt. Erről az orvos-genetikus beszélt egy szerdai sajtótájékoztatón. „Ez már a várandósok és a kisgyerekek egészségét is veszélyezteti”- mondta.


Czeizel szerint természetes, hogy a várandósokra gyakorolt hatást sehol nem ellenőrizték, mikor még a klinikai vizsgálat szakaszában volt az oltóanyag, hiszen nemzetközi szabvány szerint ezt nem is teheti meg senki. „Se új gyógyszert, se új vakcinát nem próbálhatnak ki rajtuk”- mondta. Azt viszont hozzátette, hogy a beoltottakat lehet monitorozni. 1961 óta összesen 20 millió embert oltottak be, „de tudomásom szerint senki nem halt meg a vakcina miatt. ”


Első három hónapban is lehet oltani


Azt a statisztikát már a genetikus is elismételte, hogy egy influenzajárványnál a várandósok közül hétszer többen halnak meg, mint a lakosság többi része. „Nem az influenzának, hanem a láznak van súlyos egészségkárosító hatása a magzatra nézve”- tette hozzá. Néhány igen rémisztő ténnyel is alátámasztotta ezt: az a kismama, aki a terhesség második hónapjában betegszik meg, 90 százalékkal növeli a magzatban a nyitott gerinc lehetőségét.


A harmadik hónapban elkapott influenza 220 százalékkal növeli az ajakhasadék, míg egy egy hónappal későbbi betegség 120 százalékkal emeli a szájpad-hasadék esélyét. „És mindez az oltással megelőzhető”- tette hozzá. Czeizel Endre szerint viszont ebből következik, hogy az első három hónapban is lehetne/kellene oltani, hiszen ebben az időszakban alakulhatnak ki a súlyos rendellenességek.


Jövő héttől már a patikákban is kapható (Fotó: Magócsi Márton)


A Hírszerző kérdésére, miszerint ha egy várandós mégsem akarja beoltatni magát, és ha influenzás lesz, csillapítja a lázát, kialakulhatnak-e szövődmények, Czeizel Endre azt válaszolta: nem. „Viszont mindig hamarabb érzi magát rosszul az ember, mint ahogy realizálódna, hogy beteg. Az már kimutatható, hogy egynapos láznak is lehet egészségkárosító hatása, ami nem történne meg, ha beoltatná magát”- mondta.


Falus Ferenc országos tisztifőorvos pedig hozzátette: a lázcsillapító legfeljebb a magzatot védheti meg, az anyát nem, és éppen a fenti statisztika bizonyítja, hogy az influenza a várandós nőkre is nagyon veszélyes.


Már szállítanak vidékre is


„Mindenki, aki azt mondja, hogy nem adható az oltás a rizikófaktorba tartozóknak, súlyos szakmai bűnt követ el. Azért, mert ijesztget, és mert nem mondja el, hogy mik a veszélyek. Miért alkalmatlan az oltás? Netán rendellenességet okoz? Vagy súlyos mellékhatásokat? A várandósokat nem lehet olyan helyzetbe hozni, hogy elbizonytalanodjanak. Ebbe ugyanis belehalhatnak, és százával születhetnek beteg gyerekek. Én személyesen vállalok szakmai felelősséget azért, hogy a vakcina semmilyen rendellenességet nem okoz”- mondta a genetikus.


Pál Tamás, az Országos Gyógyszerészeti Intézet volt főigazgatója azt mondta: a magyar vakcina nemzeti törzskönyve egyenrangú az európai engedéllyel, de az bármikor törzskönyvezhető négy hét alatt.


Kárpáti Zsuzsa, az EKI főigazgatója azt mondta: szerdától rendelhetik meg a patikák az EKI-től az oltóanyagot, méghozzá a szervezet honlapján lévő formanyomtatvány kitöltésével. Mivel az EKI vakcinát nem vásárol vissza, ezért azt ajánlják minden gyógyszertárnak, hogy inkább a fogyás mértékében rendeljen sűrűbben. A szerdai napon egyébként összesen 1520 vakcinát szállítanak ki, nem csak a fővárosban, hanem többek között Békéscsabára, Tapolcára és Nagykanizsára, de folyamatosan érkeznek be hozzájuk a rendelések. Ez azt jelenti, hogy jövő héttől már biztosan elérhetőek lesznek a patikákban is a szerek.


Mivel az oltóanyag vényköteles, így aki szeretné beoltatni magát, és nem tartozik az ingyenes körbe, annak előbb el kell mennie a háziorvoshoz, hogy felírja, majd a patikába kiváltani, ezután újra vissza az orvoshoz, hogy beoltsák. Falus Ferenc szerint ugyanakkor valamennyi receptre kapható injekciónak ezt a menete.

2009. nov. 11. 10:46

Sziasztok,


Ti akik beoltattátok magatokat, hanyadik hétben tettétek? Csak azért kérdezem mert sok helyről azt hallom,h az első trimeszterben nem javasolt, mert akkor fejlődik ki mindene a babának de utána igen.

Én még az első trimeszterben vagyok és egyelőre nem szeretném beoltatni magamat.

287. rlibertas (válaszként erre: 286. - Rencsi79)
2009. nov. 11. 10:45

Azért kérdezlek mert te oltás párti vagy.Szerinted a terhesség elején beadható? mert az eslő trimeszterben nem is ajánlják.

Én csak tervezem a babát, de mi van ha már megogant csak még nem tudom, és beoltanak.PErsze tudom te sem vagy orvos, csak hátha hallottál valamit.

2009. nov. 11. 10:19
Sziasztok!Látom nem sokan vagyunk, akik mégis inkább az oltás mellett döntöttek. 26 hetes kismama vagyok, a második gyermekemet várom, beoltattam magam. Úgy gondolom jobb megelőzni a bajt, sőt a 3 éves ovis gyerekem is megkapja az oltást. Nem értem az embereket. Nem szeretnék bántani senkit, inkább csak a véleményemet mondom el. Nem kell messzire mennünk, Ukrajnában 10esével hallnak meg az emberek, ők összetennék a kezüket, ha lenne oltóanyag. Mi meg elutasítjuk. A svédek nem csinálnak politikai kérdést belőle, minden egyes ember beadatja magának. Csak nálunk megy ilyen döcögösen. Azt hiszem szerencsétlen szegedi kismama is utólag az oltást választaná. Miért várjuk meg, hogy legyen nálunk is példaértékű kismama- halálozás, ettől a betegségtől? Ha nem lenne oltóanyag,akkor az lenne a baj, hogy ez a Kormány nem csinál semmit, most, hogy van, ráadásul a WHO ajánlásában is szerepel a magyar vakcina, a kutyának nem kell. Én nem szeretnék senkit sem rábeszélni, mindenki döntse el maga, de úgy gondolom, ha van egy lehetőség, akkor lehet jobb élni vele.
285. genlips (válaszként erre: 282. - Cb6e54c3d9)
2009. nov. 10. 22:52

Félig igaza van az orvosodnak, vannak olyan vitaminok, amik nem használnak. A kulcsszó az, hogy szintetikusan előállított vitaminról van szó vagy természetes vitaminról. Maga Szent-Györgyi Albert mondta, hogy a lime-ból és paprikából kivont por sokkal hatékonyabban képes a skorbutot és érrendszer károsodását helyreállítani, mint a tiszta, izolált C-vitamin. Sajnos a vitaminos tabletták nagy része ez utóbbi! A hangsúly azon van, hogy a bevitt vitamint milyen mértékben tudja hasznosítani a szervezet. A szintetikus vitamin esetében ez néhány százalék. Jó étrendkiegészítőknek a 60% felett hasznosulókat tartják.

A tartalék nagyobb betegségre nemcsak a zsírban van. A betegségre nem tervezni kell, hanem megelőzni azt :) ha tiszta növényt szeretnél, azt magadnak kell nevelni (persze a termőföldre vigyázni kell, amibe ültetjük akár cserepes, akár szabadföldi növényről van szó). De hogy igazi választ adjak a kérdésedre, a csíra nagyon-nagyon jó és olcsó megoldás erre.

Igazad van abban, hogy egy átlagos ember rengeteg vegyi anyaggal találkozik akár a nap első 20 percében!! De mind kikerülhető, van erre is megoldás... akár samponról, tisztítószerről, mosószerről, babaápolóról van szó, mert tény, hogy egy hipermarketben kapható kenceficék (nem túlzok) 100%-a kukába való.

Ne viccelj, megéred te a lányod ballagását, még az unokák érkezését is! Egyébként is a gondolatnak teremtő ereje van :))

284. kingi7 (válaszként erre: 283. - Nemetherika)
2009. nov. 10. 21:39
1800-1900.- körül van, de azt hiszem, hogy 1 éves kor alatti hozzátartozóknak ingyenes..
283. nemetherika (válaszként erre: 230. - Jerrykoma)
2009. nov. 10. 21:36

mennyibe kerül?


nem gondolkodtál azon amit a kisebb babáknak adnak azzal próbálkozni inkább..

az biztos másabb ha 6 hónapos kortól is beadható?

282. cb6e54c3d9 (válaszként erre: 281. - Genlips)
2009. nov. 10. 21:34
Én nem vagyok terhes,már.Viszont szoptatok és tartok a mellékhatásoktól is.De azt hiszem attól hogy nem láthatom a lányomat felnőni mégjobban félek.Szülés után 42 kiló voltam 163 cm vagyok,és időm sincs enni olykor.Nem fogyokúrázom egyszerűen így alakult(elötte sem voltam csak 43 kiló)Szóval szerintem nekem nincs tartalékom egy nagyobb betegségre.Úgy gondolom megér ennyi kockázatot a dolog.Viszont az egészséges étketésről már más a véleményem. Mi az egészséges étkezés ma? Van egészséges, tiszta földbe,tiszta levegőbe és (tisztaklór és más vegyi anyag nélküli vízzel locsolt) termelt zöldség, gyümölcs? Talán az eső tiszta?Annyi vegyi anyagot szívunk és eszünk meg hogy egy kis higany már "belefér".A párom vitamin barát.Megkérdztem a gyerekorvost melyiket szedjük,a válasz:felesleges szedni semmit sem használ. Nem tudom mi a jó nekem vagy másnak,de bízom abban hogy megérem a lányom ballagását,valahogy.
281. genlips (válaszként erre: 278. - Cb6e54c3d9)
2009. nov. 10. 20:25
hmmm akkor nekem már csak a higanytartalom miatt kell, hogy elbizonytalanodjak... hát nem is tudom, hogy jót tesz-e a babának... kicsit morbid voltam, de miért kell higanyt (is) nyomni egyszerre két szervezetbe, ha megelőzhető természetes módszerekkel is a betegség?
280. Kedveske (válaszként erre: 270. - B.Rea)
2009. nov. 10. 20:12
Köszi, hogy utána néztél:-)
2009. nov. 10. 19:51

Sziasztok! 8 hónapos terhes kismama vagyok, és hosszú hetek dilemmája után ma beoltattam magam. Kérdeztem háziorvost, nőgyógyászt, védőnőt - szóval akit csak lehetett -, hogy mit tegyek. A válasz minden esetben az volt, hogy mindenki saját felelősségére oltatja be magát. Persze elmondták, hogy milyen előnyei vannak, de konkrét tanácsot senki nem adott. Magamnak kellett mérlegelnem, persze a családtagokkal együtt, akik legalább annyira tanácstalanok voltak, mint én.

És ma amikor beszéltem a háziorvosommal, hogy kérem az oltást, az volt a válasz, hogy jól döntöttem. Szóval sztem az a lényeg, hogy senki nem meri bevállalni, de pl. az orvosok többsége támogatja. Persze nem akarom reklámozni az oltást, mert ezért a döntésért mindenkinek magának kell vállalnia a felelősséget.

278. cb6e54c3d9 (válaszként erre: 277. - Genlips)
2009. nov. 10. 18:43
Nem tudom lehet e ilyen esetben várni a tesztekre.Mire kiderül a hosszútávú hatása eltelik 10en pár év
277. genlips
2009. nov. 10. 16:46

arról hallottatok, hogy a lengyel kormány nem vesz vakciának pontosan az eredmények megkérdőjelezhetősége miatt? vagyis a vakcinát addig nem rendelik meg még az egészséges (!) állampolgárok számára sem, amíg nincsenek hosszú távú, igazi eredmények a szer használatával...

az egyetlen kormány a világon, amelynek helyén van az esze

276. Yágo (válaszként erre: 274. - 00346cf747)
2009. nov. 10. 16:43
nekem ez hozta a megnyugvást, de eszemben sincs befolyásolni téged...
275. noedi (válaszként erre: 271. - Yágo)
2009. nov. 10. 16:40

Tök igazad van Yágó.


Nekünk most nem ezzel parával kellene foglalkoznunk, hanem annak örülni, hogy kisbabát várunk, és élvezni a kismamaságunkat...


Én személy szerint egyre jobban hajlok afelé, hogy beoltatom magam.


Elegem van már ebből a hisztiből, nem akarok félelemben élni, de homokba dugni sem a fejem, és bezárkózni a 4 fal közé.


Újra önfeledt, boldog kismama szeretnék lenni. És ha ehhez az kell, hogy beoltsanak, és megnyugodjak, akkor ezt fogom tenni...

274. 00346cf747 (válaszként erre: 271. - Yágo)
2009. nov. 10. 15:46
Pontosan ,erről van szó! Annak a pár ezer embernek, aki csak egyik felét hallotta, már nem lesz kerek a történet.
273. *Pillango* (válaszként erre: 254. - Cb6e54c3d9)
2009. nov. 10. 15:25
inkább nem is konkrétan ellene vannak, hanem nem tudják mi ez, miből áll, mi van benne, tehát a bizonytalanság, nem a sima tiltakozás ellene.
2009. nov. 10. 15:24

Sziasztok!


Az én munkahelyemtől ingyen megkapjuk az oltást,de előtte kaptunk egy betegtájékoztatót:


Eredeti melléklet letöltése


BETEGTÁJÉKOZTATÓ


Fluval P szuszpenziós injekció


Mielőtt beadják Önnek ezt az oltóanyagot, olvassa el figyelmesen az alábbi betegtájékoztatót!


Ez a betegtájékoztató minden információt tartalmaz a készítménnyel kapcsolatban, amit Önnek tudnia kell.


Tartsa meg a betegtájékoztatót, mert a benne szereplő információkra a későbbiekben is szüksége lehet.


Az új influenza elleni vakcina vényköteles. E gyógyszert az orvos személyesen Önnek írta fel. A készítményt másoknak átadni nem szabad. A készítményt csak a háziorvosok, az egészségügyi szakdolgozó és a foglalkozás-egészségügyi orvos adhat be Önnek.


A Fluval P vakcina elölt, teljes (A)H1N1 vírust tartalmaz, amely megfelelő ellenanyag előállítására készteti a szervezetet. A pandémiás influenza elleni monovalens vakcina embrionált tyúktojáson elszaporított influenza vírustörzsek tisztított és koncentrált, formaldehiddel inaktivált, alumíniumfoszfát gélhez adszorbeált szuszpenziója. A monovalens oltóanyag adagonként 6 mikrogramm A/California/07/2009-szerű NYMC-X-179A reasszortáns törzset tartalmaz.


Az elölt vírus nem tud influenzát okozni. Arra viszont alkalmas, hogy hatékony immunválaszt váltson ki a szervezetben. Az oltás beadása után két héttel alakul ki védettség. A védőoltás beadását követően is elképzelhető, hogy bekövetkezik a fertőzés, de annak lefolyása sokkal enyhébb lesz.


A vakcina a (A)H1N1 vírus ellen az ember élete végéig védettséget ad. Tudni kell azonban, hogy az influenzavírus nagyon gyorsan változik, így egy új változat ellen ez a védőoltás már nem véd.


A jelenlegi információk szerint az új influenza egyelőre nem súlyosabb és nem veszélyesebb a hagyományos influenzánál, markánsabb tünetei miatt azonban érdemes beoltatni magunkat. Fokozottan ajánlott az oltás a nagyobb közösségben élők és dolgozók számára.



A Fluval P nem alkalmazható:


1. Ha az oltandó személy kórtörténetében a vakcina bármely összetevőjével vagy a nyomokban visszamaradt tojásfehérjével, formaldehiddel, gentamicinnel, neomicinnel, vankomicinnel és ciprofloxacinnal szemben fellépő anafilaxiás (életveszélyes allergiás) reakció szerepel.

2. Akut, lázas megbetegedés esetén az oltóanyag csak a tünetek elmúlta után 2-3 nappal adható be.

3. Allergiás betegségekről, immunszupresszív készítmények alkalmazásáról a kezelőorvost feltétlenül tájékoztatni kell az oltóanyag beadása előtt.

4. Amennyiben korábban vakcina alkalmazása során Ön bármely problémát tapasztalt.



A Fluval P fokozott elővigyázatossággal alkalmazható:


1. A vakcinát fokozott elővigyázattal kell alkalmazni olyan személyek esetében, akiknél ismert (anafilaxiás reakciótól eltérő) túlérzékenység áll fenn a vakcina bármely összetevőjével (ezen belül a segédanyagok bármelyikével), a tiomerzállal, vagy a nyomokban visszamaradt tojásfehérjével, formaldehiddel, gentamicinnel, neomicinnel, vancomicinnel és ciprofloxacinnal szemben.

2. Immunválaszt befolyásoló készítmények szedése esetén konzultáljon kezelőorvosával.



Terhesség és szoptatás:


A szigorú szakmai előírások miatt klinikai vizsgálatokat terhes nőkön nem végeztek. Az állatkísérletek nem mutattak magzatkárosító hatást. A nemzetközi szakirodalom egyetért abban, hogy egy influenzafertőzés összehasonlíthatatlanul nagyobb eséllyel károsíthatja a magzatot, mint az oltás. Az oltást csak a terhesség első trimeszterének vége után adják be. A terhesség korai időszakában javasolható a terhes nők védelmére a velük egy háztartásban élők oltása.


Szoptatás ideje alatt a Fluval P alkalmazható.


A Fluval P szuszpenziós injekció hatása a gépjárművezetéshez és gépek kezeléséhez szükséges képessegekre hatással nincs.


A Fluval P együttadása más oltóanyaggal:


A Fluval P vakcina a szezonális influenza elleni vakcinával külön-külön végtagokon oltva egy időben alkalmazható. Mindkét oltás ajánlott a várandós nőknek.


Más oltóanyagokkal együtt történő alkalmazásról nem állnak rendelkezésre adatok.



LEHETSÉGES MELLÉKHATÁSOK


1. Általános tünetek és az alkalmazás helyén fellépő reakciók: fájdalom, bőrpír, duzzanat és beszűrődés az oltás helyén; fáradtságérzet, rossz közérzet.

2. Ritkábban fellépő mellékhatások: fejfájás, ízületi fájdalom, verítékezés, izomfájdalom, láz. Ezen reakciók mindegyike enyhe és rövid lefolyású volt, kezelés nélkül is 1-2 napon belül elmúltak.

3. 100 oltásból kevesebb mint 1 esetben előforduló tünetek: általános bőrreakciók, mint viszketés, hólyagos bőrelváltozás, csalánkiütés.

4. 1 000 oltásból kevesebb mint 1 esetben előforduló tünetek:


• súlyos szúró vagy lüktető fájdalom egy vagy több idegen


• bizsergés


• görcsök


• átmeneti vérlemezkeszám csökkenés


• allergiás reakciók, amelyek a vérnyomás veszélyes leesésével, sokkos állapot kialakulásával járhatnak.


5. 10 000-ből kevesebb mint 1 esetben előforduló tünetek:


• a véredények szűkülete vagy elzáródása veseproblémákkal


• gyulladás az agyban vagy a gerincvelőben


• átmeneti ideggyulladás, amely fájdalmat, gyengeséget és bénulást okoz a végtagokban és gyakran ráterjed a mellkasra és arcra is (ideggyulladás, Guillain-Barré szindróma).


Ha bármely mellékhatás súlyossá válik, vagy ha a tájékoztatóban felsorolt mellékhatásokon kívül egyéb tünetet észlel, kérjük, értesítse orvosát vagy gyógyszerészét.



Felelősség az esetleges mellékhatásokért:


A termékfelelősség a gyártót, a védőoltás szakszerű alkalmazásának, beadásának felelőssége az oltó orvost terheli. A beoltatandó személy aláírásával azt tanúsítja, hogy a betegtájékoztatót megkapta, azt elolvasta, és a kockázatok és mellékhatások megismerése után az oltást önként vállalta.


Az oltóanyag gyártója:


OMNINVEST Oltóanyagtermelő és Kutatásfejlesztő Kereskedelmi Kft,


2097 Pilisborosjenő, Fő út 7.


OGYI-T-20970/01 (1x)


OGYI-T-20970/04 (20x)


OGYI-T-20970/03 (500x)

271. Yágo (válaszként erre: 268. - 00346cf747)
2009. nov. 10. 15:24

mivel kutatásokkal támasztotta alá az állítását, valószínű csak félreérthettek vmit abban a rádióbeszélgetésben... ha gondolod megadom a "neves genetikusunk" telefonszámát...

mivel én már túl vagyok az oltáson, engem már nem lehet megingatni... értelme sincs, írtam egy cikket itt a hoxán a saját átélt kálváriámmal kapcsolatban (még nem jelent meg) azért is kérdeztem, h kismama vagy-e... nehéz szavakba önteni mit kell átélnünk emiatt a tömeghisztéria miatt. Én már megnyugodtam és elégedett vagyok... én éltem át amit átéltem és vén tudom milyen nehéz volt... most végre nem kell idegeskednem és újra csak a baámra figyelhetek... nagyon jó érzés... nem is tudom mit keresek még a témával kapcsolatos fórumokon...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook