Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatás terhesség alatt és után fórum

Szoptatás terhesség alatt és után (beszélgetős fórum)


16. Jk
2009. júl. 8. 16:46
köszönöm az írásokat. leszokott. szép lassan mire az új jövevény öt hónapos lett panna abbahagyta a szopizást. nem sürgettem, nem taktikáztam vele. magától szép lassan sorban elhagyta és már nem is akar szopizni. inkább a mesét kéri lefekvésekkor és mindig....:)
2009. márc. 30. 08:13
Szia! En mindenhol azt olvasom a temaval kpcsolatban,hogy ez is olyan "korszak" fuggo dolog,mint az ujszulott hason altatasa.Regebben azt tanacsoltak,hogy ne szoptass, ma pedig csak akkor tanacsoljak az elvalasztast,ha nyomos, orvosi oka van,mint ahogy elottem mar emlitettek.(Hajlamos az illeto vetelesre, koraszulesre,nyitott mehszaj, stb.) En biztosan szoptatnek legalabbis az utolso nehany honapig.Amennyiben nem ereznem,hogy valami gond van,akkor pedig vegig.Amugy valoban nagy az eselye,hogy a baba elvalasztja magat,mert a terhesseg 4. honapja korul altalaban nagyot csokken a tej mennyiseg es az ize, osszetetele is megvaltozik.A termeszet ugy alakitja,hogy a tej osszetetele a szuletendo gyermek igenyehez alakuljon.Ezert valoszinu az elvalasztodas magatol.Nos, en ennyit tudok,de mostanra mar biztosan eldontotted hogy teszel.;-) Gratulalok es sok sikert kivanok az uj babahoz!!! :-)
14. Jk
2009. márc. 19. 21:02
köszönöm az eddigieket. úgy látom mindenki arról akar meggyőzni, hogy szoptassak nyugodtan. egyelőre nem tudom mitévő legyek.
13. Pocok:) (válaszként erre: 1. - Jk)
2009. márc. 19. 15:10
Várj egy kicsit lehet magától le fog szokni...barátnőmnek úgy megváltozott a teje mikor terhes lett másodszorra(az első még csak 6 hós volt) hogy nem is kellett a kicsinek...de lehet magától el fog apadni mert elképzelhető hogy a terhes hormonjaid miatt szép lassan lecsökken a prolaktin hormonod ami a tejelválasztást serkentené
2009. márc. 19. 15:02

Szia!

Első lányom 10 hónapos volt, amikor megfogant ketteske. Akkor már inkább csak konfortszopizott, mert nagyon lecsökkent a mennyiség, ráadásul nagyon érzékeny lett a mellem, fájt a szoptatás, úgyhogy egy évesen elválasztottam. Ketteske 2 hós korában viszont véletlenül terhes lettem újra, kb. 6-7 hetesen elvetéltem, szerintem a napi 6szoptatás ebben jelentősen közrejátszott:( Szerintem ahogy érzed magad, az alapján dönts, az orvosok nagy része úgyis azt mondaná, hogy válaszd el.

2009. márc. 19. 13:52
Én pszichés oldalról közelíteném a kérdést: te mit gondolsz? Te szeretnéd-e leszoktatni a kislányodat a szopiról? Mit érzel a szíved mélyén? Mert az ösztönöd többet tud, mint a nőgyógyászod, ez tuti!
2009. márc. 19. 13:48

[link]


Nézd meg ezt, pont erről van szó!

2009. márc. 19. 13:48
többet=többen
2009. márc. 19. 13:46
Én szoptattam a 2. gyerkőcömet a 3. terhességem felééig- nem okozott semmi problémát, végig zárva maradt a méhszájam...szerintem ha nincs problémád /nyitott méhszáj/ akkor érdemes több orvost megkérdezni. Az én környezetemben többet szoptattak terhesen hosszabb, rövidebb ideig amig a tesó azt nem mondta elég. Engem az orvosom is támogatott benne.
2009. márc. 19. 13:45
Ezt orvos irta, állítolag nem gond...Persze, a te orvosod biztosan jobban tudja, hogy neked személy szerint mi a jó, én is kíváncsi vagyok milyen tanácsokat kapsz a szoptatás megszüntetésére. Amúgy gratula az új babóhoz! :)
2009. márc. 19. 13:43

Terhesség mellett szoptathatok-e?

Igen, akár a szülésig szoptathatsz, hacsak nem vagy különösen hajlamos a vetélésre, koraszülésre (ha korábban már előfordult ilyen) és nem nyílt ki a 36. hét előtt méhszájad, illetve ha az orvosod kifejezetten meg nem tiltotta pl. gyakori, idő előtti (36. hét előtt) méhösszehúzódásokra hivatkozva.

5. drnéni (válaszként erre: 4. - Jk)
2009. márc. 19. 13:42
Ebben elméletileg lehet valami, bár nekem van ismerősöm, aki 11 éve szoptat, 6 gyereke van, sose hagyta abba. Szerintem erről egy szoptatási tanácsadó többet tudhat az orvosnál. Komolyan.
4. Jk
2009. márc. 19. 13:36
azt mondta a szoptatás oxitocint termel, ami vetéléshez vezethet:(
2009. márc. 19. 13:36
Mivel indokolta, hogy az első babát szoktasd le a szoptatásól? Nem vagyok szaki ebben a témában (még csak egy gyerekem van nekem is), de úgy tudom, hogy sokan szoptatnak a terhesség alatt végig...
2. drnéni (válaszként erre: 1. - Jk)
2009. márc. 19. 13:35

És mit mondott, miért kell leszoktatni? Mert arról már hallottam, hogy a teherbeesés érdekében kell abbahagyni (sok nőnek nincs peteérése a szoptatás idején), de ha már sikerült?

Nagyon irigyellek ám!

1. Jk
2009. márc. 19. 13:33
Kislányom elmúlt egyéves, de még mindig napi háromszor plusz éjszaka szopizik. Közben váratlanul újra becsöngetett hozzánk a gólya és a dokim azt mondta le kell szoktatnom a szopizásról a lányom. Ötleteket szeretnék, hogy ezt hogyan tegyem vagy ne tegyem? köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook