Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » H1N1 - akik már elkapták a vírust fórum

H1N1 - akik már elkapták a vírust (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯
2009. dec. 4. 12:56

Mondátok meg nekem, hogy a kismamákat miért nem az amerikai vakcinával oltják be? van ismerősöm aki legyengült immunrendszerére ezt kapta, rákos volt!

Ha a terhesség is legyengült állapot akkor mért nem amerikaival oltanak??????

224. Ana888 (válaszként erre: 223. - Dócy)
2009. dec. 4. 12:54
Mert ha megkapná az oltást, nem biztos hogy kibírná a h1n1-et
223. Dócy
2009. dec. 4. 12:52
Most hallottam, h egy munkatársam ,akinek szívbetegsége van, nem kaphatta meg az oltást.
222. e792523100 (válaszként erre: 220. - Dócy)
2009. dec. 4. 12:39

Azért a média a kórházi történeteket már körültekintően közelití meg.


Mert van mitől félniük. Óriási perek,költségek. Sem újság,sem újságíró nem viszi ebben a bőrét a vásárba. Míg egy "kiszeltündis" kacsa hír is sokba van már nekik.

221. e792523100 (válaszként erre: 220. - Dócy)
2009. dec. 4. 12:36
Mert hírzárlat van. Nálunk is az van sok más dolog miatt.
220. Dócy (válaszként erre: 219. - E792523100)
2009. dec. 4. 12:15
De miért nem mondják ezt a médiában?Vagy csak én nem hallottam?
219. e792523100 (válaszként erre: 218. - Dócy)
2009. dec. 4. 12:10
8hónapos a kicsi,a nagy 11.A többiek közte.
218. Dócy (válaszként erre: 217. - E792523100)
2009. dec. 4. 12:01
Kisebbek, vagy nagyobb gyerekek?
217. e792523100 (válaszként erre: 216. - Dócy)
2009. dec. 4. 12:00

Jelenleg 7 gyerek. És tegnap 2 másik elhelyezve mert nincs több hely gépi lélegeztetettek számára. Az intenzív osztályok viszonylag kicsi,8-10 ágyas részlegek.


Egészséges gyerekek voltak.

216. Dócy (válaszként erre: 213. - E792523100)
2009. dec. 4. 11:58
Ez borzasztó!És hány gyerek van gépen?Volt valami alapbetegségük?
215. e792523100 (válaszként erre: 198. - Borsicica)
2009. dec. 4. 11:31

Egyébként ha abban a 16 áldozatban benne lenne a hozzátartozója bármelyik oltatlannak is,akkor nem így vélekedne. Vagy lehet hogy igen.


Már az sem lenne meglepő.

214. e792523100 (válaszként erre: 198. - Borsicica)
2009. dec. 4. 11:30

Szia. Látod,az én véleményem pont attól más,mert én láttom,és nem csak a sajtóbül tudom milyen a szövődménye az új influenzának.


Nálunk mindenki oltott. Orvos szakdolgozó,segédnővér. És oltóközpont is vagyunk.

213. e792523100 (válaszként erre: 211. - Kingalaura)
2009. dec. 4. 11:25

Szia. Ha látnád a gépen pöfögő lélegeztetett gyerekeket,és azt hogy a tüdő elárasztodott vérrel,akkor oltatnál.


Fordítsuk meg a dolgokat. Vegyük úgy,hogy itt a járvány,a médiából "dől" a sok információ (ez esetben igaz is a hír),hogy halálos áldozatai vannak a H1N1 -nek.


És vegyük azt,hogy nincs oltóanyag. Úgy mint mondjuk Ukrajnában.


Mit tennének az emberek?? Pánikolnának,és mennének ide-ode,Bécsbe,stb oltóanyagért.


Most meg megy a hiszti mert van,és akkor miért van,és akkor biztos mikrocsippes,stb baromság.


Sok barom akinek nincs más dolga mint a pánikot kelteni.


És sok rákos beteg is örülne ha csak egy icipici oltás lenne arra hogy ne haljon meg.


No,ennyit gondolok erről.

2009. dec. 4. 08:34

Ja! Koccintók egészségetekre!!!!!!!!


Lehet, hogy nektek van igazatok...!

2009. dec. 4. 08:33

Sziasztok!


Most hallom, meg olvasom, hogy természetesen egyre több a halott, sajnos mára megint elhunyt egy férfi, aki túlsúlyos volt, és egy idős bácsi, aki súlyos szívbeteg volt! Szomorú.


De már kampányolnak mindenhol, a bevásárló központokban ez megy a hangosból, meg buszmegállókban is felszólítanak az oltásra, és atemplomokban is prédikálják!


Na most mi van?


Lehet, hogy a legtöbb ember oltatna , ha lenne bizalma! Ahogy itt előttem mondta valaki!


változott valakinek a véleménye oltás-ügyben?????????

210. mandella (válaszként erre: 209. - Bruschi)
2009. dec. 3. 21:22
Váljék!
209. Bruschi
2009. dec. 3. 21:18
Egészségünkre!
208. mandella (válaszként erre: 207. - Bruschi)
2009. dec. 3. 21:13
nanananaanaaaaa! álljunk csak meg, én is öblögetek néha HP-vel, pedig hölgy, sőt úrinő vagyok! :)
207. Bruschi (válaszként erre: 205. - Borsicica)
2009. dec. 3. 21:03
A H1N1 törzs okozta az I.világháború utáni, spanyolnátha elnevezésű influenzajárványt. A halálesetek nagy részét a bakteriális felülfertőzés okozta.Két baktérimtörzs a fő veszély. Most a vírus direkt módon támadja a szerveket, állítólag. Érdekes, hogy a szakemberek szerint nem terjed a vérben, csak légúti fertőzés. Akkor hogyan támadta meg az elhunyt kismama szívét,, veséjét? Egyébként érdekes elolvasni vezető virológusok régebbi, egy-két évvel ezelőtti nyilatkozatait (pl. Bencsik György.Most ő is oltáspárti, de az előző nyilatkozatai érdekesek. Keressetek rá a NET-en. A kismamák a terhesség okozta immungyengülése, a tüdő összenyomódása miatti folyadék,amelyben szaporodhat a vírus sem új dolog, az régi járványoknál is rizikófaktorba tartoztak. magasabb számban haltak meg. Szerintem egyébként ez a vírus valóban veszélyes. Én oltatnék, ha lenne bizalmam, vagy tudnám, hogy a múlt héten nem ezen estem át rajta. Azonban már nem bízom senkiben, inkább öblögetek házipálinkával (szerintem itt inkább hölgyek vannak, ezért nektek nem ajánlom a HP-t).
206. Kingalaura (válaszként erre: 205. - Borsicica)
2009. dec. 3. 17:44

Király!!!!!!!!!!!!!!!!!


És még mi fod kiderülni...!?

egyébként bocs, most , hogy újra írod leesett, hogy írtad már a munkád...! Hülyülök!


Szegény kis öregek, mi fiatalabbak is kinyiffanhatunk sajna bármikor, na de nekik tényleg minden nap ajándék, és általában annyi bajuk van, hogy semmin nem lepődnek meg...


Olvasom az előbb valahol a hírek közt, hogy az új kis gyilkos képes 48 óra alatt kigyilkolni, minden tünet és előzmény nélkül...



na, mit tudnak még....?

2009. dec. 3. 17:05

mindjárt betojok a gyönyörtől, ezt nézzétek:


Gyengíthetik az influenzaoltások hatékonyságát egyes gyógyszerek[origo] | 2009. 12. 03., 11:45

Címkék:belgyógyászat, influenzaoltás, H1N1, fertőzésekJobb, ha lemondunk az olyan szerekről, mint az aszpirin, a tylenol és az ibuprofen az oltás előtti és azt követő néhány hétben.

"Az a személy, aki aszpirint - amit szív- és érrendszeri betegségekben is használnak -, vagy paracetamolt szed (Magyarországon ezt a hatóanyagot gyakran tartalmazzák lázcsillapítok, fájdalomcsillapítók és influenza ellni szerek) nagy eséllyel nem rendelkezik antitest-válasszal" - nyilatkozta Dr. Charles Brown, állatorvosi patobiológus docens, a Missouri Egyetem munkatársa.


"Ezek a gyógyszerek a COX-1 nevű enzim működését gátolják, melynek végeredménye a szervezet antitesttermelésének csökkenésében nyilvánul meg. Az antitestek pedig az immunológiai védelem kialakítását szolgálják."


A széles körben használt COX-gátlók esetén, habár nem tudjuk pontosan, milyen mechanizmussal, számos mellékhatás ismert. A szóban forgó kutatás felfedezte, hogy a COX-2 és a COX-1 gátlása a vakcinák hatásfokát nagymértékben befolyásolja.


A Missouri Egyetem kutatói a gyulladás szabályozását tanulmányozták, hogy ez hogyan vezet betegséghez, valamint miként lehetne megelőzni. Korábbi eredményekkel szemben a gyulladás egy normális válasz, mely segít a fertőzések elleni védelemben. A nem-szteroid gyulladásgátlók ugyanakkor a gyulladás mérséklése mellett az antitest-választ is kikapcsolják, ami pedig szükséges lenne a kórokozók elleni harcban.


"Egyelőre még csak állatkísérletes modellben végeztünk vizsgálatokat, azonban a következő lépés az embereken végzett teszt lesz" - mondta Brown. - "Ha sikerül kimutatni, hogy a COX-1 gátlószerek akadályozzák a vakcinációt, akkor jobb, ha lemondunk az olyan szerekről, mint az aszpirin, a tylenol és az ibuprofen az oltás előtti és azt követő néhány hétben.


[origo]

204. borsicica (válaszként erre: 202. - Kingalaura)
2009. dec. 3. 17:00
ja és a néni nem ijedt halálra, ebben a korban nekik már minden mindegy alapon megy, aranyosak, mindent elfogadnak, na jó vannak kivételek is :D
203. borsicica (válaszként erre: 202. - Kingalaura)
2009. dec. 3. 16:59

intenzív terápiás szakápoló vagyok :)

1 éjszaka az ITO-n, egy éj az SBO-n :)imádom

A sürgősségin mindent csinálok,de ugyanazt végzem mint a mentőtisztek :)

Az intenzíven is mindent mi csinálok, a komolyabb beavatkozás (pl. gégemetszés) azt már orvosok

202. Kingalaura (válaszként erre: 201. - Borsicica)
2009. dec. 3. 16:02

Teljesen egyet értek Veled! Erre írta valaki, hogy ezért kell háziorvosnál beoltatni magunkat. Na jó, csak ugye szó volt az orvosok leterheltségéről, no meg lássuk be, hogy sokan rohannak valamelyik oltópontra, mert minél előbb, annál jobb!....


De ez így van, soha nem tudod mi zajlik a szervezetedben!!!!!!!!!!!


Azt megkérdezhetem, hogy milyen "poszton" dolgozol?

A néni sztori aranyos! szegény, nem ijedt aztán halálra?


A sajtóval meg tele a ...az! Itt is minden más egy kicsit, mint a bulvárban....!

201. borsicica (válaszként erre: 200. - Kingalaura)
2009. dec. 3. 13:57

azt azért megkérdezném személyesen, hogy ki oltatta be magát mert a sajtó azt mond amit akar, ha 4-5 orvos felvállalja, élesen a kamerába, nyilatkozik, hogy igen én beadattam, akkor elhiszem, mert messziről jött ember azt mond amit akar, ez van, sajnos vagy nem sajnos :)


Nem beszélve arról, nekem csökken a lymphocyta számom március óta, ami ugyan nem jó, (de majd meglátjuk, hogy alakul) de az oltóponton simán beoltanának :) soha nemtudni kiben mi lappang éppen, vagy milyen betegsége van, amit még maga a páciens se tud, én ezért merésznek tartom, hogy mindenkit csak úgy spontán beoltanak aki odatéved :)


Ami nem függ össze az oltásal, de aranyos multkorábban hozztak egy nénit, mert fájt a hasa, kissé elesett volt, mikor húzztunk róla EKG-t kiderült pitvarfibrillál, kérdeztük tud-e róla, erre ő, aranyom semmi bajom nem volt még, soha, hát a laborjában is volt eltérés bőven!a néni 70 felett járt :)

Tehát soha senki nemtudja, hogy mi zajlik benne, ha csak nem add tünetet, persze ez nem egyenlő azzal, hogy heti rendszerességel járjunk orvoshoz! :)

200. Kingalaura (válaszként erre: 198. - Borsicica)
2009. dec. 3. 13:20

Igen, az a vélemény nekem is tetszik!

Tele vagyunk minden nyomorult vírussal, ki a fene tudja, még az orvos sem, hogy éppen melyik melyik!


ha aygereket levittem, mert ment a hasa, volt egy kis láz, meg apró kiütések, azt mondta, hogy VALAMI vírus. Ha kérdeztem, hogy mégis mi, azt mondta mit tudom én, valamelyik!


szóval ő is azon a véleményen van, mint itt a Kedves Hozzászóló, hogy ezt is kibírjuk, ki kell... mint más influenzát.


egyébként csak mondom, mert rögtön beugrott szegény kismama esete, aki sajnos elhunyt, hogy az orvosok ott azonnal beoltatták magukat, mert látták mekkora a baj. Így nyilatkozták. Ott így reagáltak.


Egyébként az elhunytak nyugodjanak békében, a hozzátartozóknak sok erőt...!!!!

199. Anikó-77 (válaszként erre: 198. - Borsicica)
2009. dec. 3. 13:05
Igen, ez az. Ez 1 kitűnő vélemény. Köszönöm!
2009. dec. 3. 12:21

Biztos már többen is láthatták, más H1N1 fórumon, hogy SBO(sürgősségi) ITO-n (intenzív) dolgozom, még mindig az oltás ellen vagyok, illetve vagyunk. Nálunk jóformán senki nem kért oltást, pedig az elmúlt 1 hét alatt rengeteg lázas beteg jelentkezett nálunk.Még mindig azt mondom, túléljük :) mint más influenzát!Már ez is mutálodott, jövőre meg még inkább mutálodni fog :) Nem hiába van az embereknek immunrendszerük,végezze a dolgát :)

Nálunk a férjem és én 4 napig szenvedtünk folyamatos fejfájástól, mellé enyhe szédülés, étvágytalanság, láz nem volt, mellkasunk itt-ott fájdogált, gyengesség, kis torokfájás 1 napig :) a 11 éves fiamnak nem volt baja, kitudja ez mi a manó volt ??? most mindennap rohanjunk szűrésre??oltásokért??

A kolleganőm bent a sürgősségin belázasodott, 39 C, rögtön leszűrtük, lásd H1N1 teszt NEGATÍV további 4 napig volt még láza, más baja nem is volt. Na ez milyen vírus??

Szerintem vírusok mennek, jönnek, nem lehet mindent kivédeni a mai világba, ha el kell kapni, akkor úgyis elkapjuk, ami megvan írva az ellen úgyse tehetünk semmit :) :)


Ja és nem utsó sorban, hogy elhallgattak az Ukránoknál, ők is össze-vissza találgatak!!beharangozták a közel 200 halottat, de úgy gondolom 2 millió megbetegedett emberől tudtak, hát még hányan vannak akiről nemtudnak!!!Tehát 2 milka emberből 200-ról van szó, akik sajnos nem élték túl, és ki tudja abból hány volt krónikus beteg!

Nálunk kb. 100 ezer H1N1 megbetegedésről TUDNAK, ebből 16 halálos áldozat volt, úgy gondolom ha már 1000 fölé növekedne a halálozás száma, ebből a 100ezerből akkor lehetne tényleg a sajtónak harsonázni!!!De a 16-ból 13 már eleve krónikus betegségekben szenvedett!!

Félreértés ne essék, sajnálom ezeket az eseteket, csak tényleg úgy csinál az ország mintha már tonna számra hullanánk.


Ez egy saját vélemény, természetesen aki oltatt, azt tiszteletben tartom, tartjuk.

197. Kingalaura (válaszként erre: 196. - Bruschi)
2009. dec. 3. 12:18

Ezek nagyon jó kérdések! És igen jó lenne, ha lenne valaki, akinek fel lehet tenni BIZALOMMAL!!!!!!!!!!!!!


Én nagyon ellene voltam az egész oltás-mizériának, de tény , hogy a médiák halálra, szó szerint halálra ijesztik az embereket! amit tegyenek is meg, ha valós veszélyről van szó!!!!!!!!!!


De nekem is itt jön képbe a zavar ( teszem hozzá, ha a sógornőm nem felejtette el, már a recepten megvan a védőoltásunk), hogy a legtöbb háziorvos legyint, és egyéltalán nem az látszik a magatartásukon, hogy igen-igen, nyakunkon a lepra, a pestis, és oltás nélkül ki nem mész!!!!!!!!


ekkora volna atudás közti különbség? az egyik halálos kórságot lát, a másik egy olyan influenzát, ami mindig is volt, és mindig is szedett sajna áldozatokat????


Mert ez nem eltérés a véleményekben, hanam a két véglet!!!!!!!!!


Valaki ezt magyarázzas már el nekem! Mert azt badarságnak tartom, hogy vannak orvosok, akik nem akarnak oltani, mert plussz munka.... Azért ez nem így van!


Itt az orvos beadja ugyanm ha tragaszkodsz hozzá, de a véleménye az, hogy menjen mindenki a fenébe, aki hisztit kelt, mert szerinte tök mindegy, hogy melyik influt kapod el!!!!!!!!!!!!


Szerinte ugyanaz a kockázat, ugyanaz a kezelés!!!!!!

Ezt egyébként a szememben igazolni látszik az, hogy tényleg jogos, akkor miért nem küldenek minden gyanús mintát vizsgálatra??????????????


Bezárják az iskolát: mondjuk 3 gyerekről kiderül, hogy h1n1... beteg sok más is. Hú!- akkor a hírek este: újabb iskolát zártak be, 600 gyerek beteg h1n1-el! Mert ráfogják, hogyaz, mert 3 minta pozitív!


Csak tudjátok mia baj? Hogy sok helyen, feltűnően sok helyen hallani, hogy valaki bveteg, és a családtagok nem kapták el!!!!!!!!!!!


akkor viszont miért olyan biztos, hogy a 3 gyereken kívül is h1n1 van jelen?????????


Csak valószínű! De ez nekem kevés!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Ha pl. fosik az ember, meg lázas, azonnal küldik a kakit vizsgálatra.... pedig a szalmonella pl. nem akkora ügy, mint most ez! Vagy ez egy annyival költségesebb vizsgálat?


Jogosak akérdéseid!


Nekem is kapart a torkom, folyt az orrom, furán voltam pár napig. Ki tudja? Állítólag nem lehet semivel összetéveszteni, mert jellemző nagyon a magas láz, és az erős izomfájdalom. Ezt Dr.Szlávik János infektológus mondta a video rendelésben.


Én is kíváncsi vagyok az előttem szóló kérdéseire, ill. a válaszokra!


Ha vannak...!

196. Bruschi (válaszként erre: 169. - E792523100)
2009. dec. 3. 11:15
A súlyos betegségek esetében védőoltás párti vagyok. Minden védőoltásnak vannak kockázatai, abból eredően, hogy minden ember másképp reagálhat. Engem az háborít fel, ami az elmélet, és a gyakorlat között van ebben az országban. Minden médiából harsogják az orvosok, hogy nagyon veszélyes, oltani, oltani, oltani! Ha valaki megkapta 6 órán belül elkezdeni antivirális szerekkel a kezelést. Nálunk az óvodai kampányoltás után néhány napra minden gyerek megbetegedett 23-gyerekből 23! Nem akarom összefüggésbe hozni a védőoltással, nem ez a lényege a felháborodásomnak, ez csak a történet kezdete, nem a tanulsága! Szabad orvosválasztás van, a szülők 25 felé vitték gyerekeiket orvoshoz. Az én két iskolás gyerekem is lebetegedett 1 napra rá (közös néptánc csoportba járnak az óvodásokkal). Láz:38,7, kéz, láb, fejfájás, tüsszögés, orrfolyás). Orvos: vírus okozta, lázcsillapítás, Coldrex, négy nap múlva kontroll, nem háromnapos betegség lesz. Három -nem túl magas- lázas nap (37,2-38,3), kis fejfájás, később enyhe köhögés. Három nappal utánuk mi is elkaptuk a párommal. Láz nem volt, erős tüsszögés, orrfolyás. Közben az egyik óvodás szülő gyerekorvosa mintát vett a beteg gyerektől, amely pozitív lett:H1N1. Visszavittem a gyerekeimet az én orvosomhoz kérdezem tőle: Tud az esetekről? Annyit hallott, hogy bezárták az óvodát, és egy mintát beküldtek, de semmi mást. Megkérdeztem, hogy miből állapítja meg az általános tünetek mellett, hogy ez H1N1, vagy sima influenza, vagy az ezerféle vírus egyike, hiszen a H1N1 sok embernél még lázat sem okoz? Semmiből, mondta. Van teszt, de azért fizetni kell. Akkor lehet, hogy mi most átestünk a H1N1-en?-Kérdeztem. Lehet-a válasz. És ha a jövő héten behozom a gyerekeket beoltatni ellene, akkor beoltja fölöslegesen, teszt nélkül? Kénytelen vagyok, ha nem fizeti ki a tesztet! Kérdéseim:miért nem jelentik az ÁNTSz-nek a tömeges, gócszerű megbetegedéseket? Miért nem finanszíroz az OEP ilyenkor néhány tesztet? Miért nem tájékoztatják a körzetben tevékenykedő háziorvosokat? Miért nem aggógnak a háziorvosok ugyanúgy, mint a TV-ben szereplő orvosok, akik 6-órán belüli antivirális kezelést írnak elő? A háziorvosok magukra vannak hagyva az ügyben! A lényeg: eladni a védőoltást, aki megbetegedett, annál megvárjuk, hogy mire fejlődik, ha fulladozik mjd gépre dobjuk, azután jól bemondjuk a TV-híradóban, növelve a pánikot, ezzel az oltási kedvet! Alapból hányok minden tolvajtól, aki politikusnak álcázza magát, de most még inkább kimutatták a patkányságukat, saját céljukra felhasználva az ügyet (minden párt egyformán egyik, vagy másik megközelítésből), közben a kisember le van t...-va. Mi az, hogy hírzárlat van? A Kádár rendszerben vagyunk? EZ MÁR MINDENNEK A TETEJE! Most oltassak, vagy átestünk rajta, vagy fizessek 5000 ft-ot a tesztért? Kimutatja utólag?
❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook