Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » H1N1 - akik már elkapták a vírust fórum

H1N1 - akik már elkapták a vírust (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯
255. e792523100 (válaszként erre: 229. - Borsicica)
2009. dec. 4. 22:07

Erről beszélek....a Lászlóról...


nincs több hely a gépi lélegeztettek részére,és egy ARDS után nem szedsz le senkit a gépről. Ha összeomlik a légzés ..neked nem kell mondjam.


Szóval azt gondolom aki vacilál az a vásárba viszi a bőrét.


Látom naponta mit okoz ez a vírus, és látom a reménytelenséget ha valakinek a tüdeje felmondja a szolgálatot.


Nekem nem volt kérdés az oltás.


most azon gondolkodtam én is,ha tényleg a járvány igy elhatalmasodik,vajon lesz e elég respirátor.


És szakszemélyzet,meg eszközös háttér.


Ma a herbáriában cinikusan röhögött az eladó,mert valaki pont az oltás előnyeit ecsetelte neki. Félő egy nap ráfagy a mosoly a pofijára. Nem szóltam bele,csak felhúzott a tudatlansága,és a szakmai rálátás hiánya,mégis felsőbbrendűségből osztotta az észt ,és javasolta az "ezüstkolloidos" bigyóját..


Vásárolni akartam,de kijöttem....

254. e792523100 (válaszként erre: 228. - Kingalaura)
2009. dec. 4. 21:58

Én aneszteziológus asszisztens és intenzíves ápoló vagyok.


Oltóközpont sok helyen van,nézd meg neked mi esik közel.

253. makrai.lilla (válaszként erre: 252. - Kingalaura)
2009. dec. 4. 21:48

elhiszem...sajnos elég sok a tévedés.

mamám is orvosi hiba miatt halt meg...

252. Kingalaura (válaszként erre: 251. - Makrai.lilla)
2009. dec. 4. 20:15

Tudod elmondok valamit: nyáron volt egy éve, hogy a gyerkem nagyon beteg lett, és vittem orvoshoz egyből! Akkor volt 10 hónapos. 40 fok láz, szinte ájult...

Így találtam reggel, minden előjel nélkül, rohantam vele!


A doki megnézte a torkár, á, rózsasznebb, ez a baja! Kérdem, hogy az csinál-e ekkora lázat. Azt mondta, persze.

Nem tudtam levinni a kölyök lázát, sem gyógyszer, sem hűtőfürdő, sem vizesruha.


Délután másik orvos, mert nem nyugodtam. Nem tudja mi ez.... De biztosan csak " gyerek kórság", valami nyári egy - két napos.


Kikísértem az orvost a kapuba, és amikor vissza értem, s nem trécseltem vele...., a gyerek görcsökben vonaglott elkékülve...!


Azonnal mentőt hívtam! A doki akkor mérte maga a lázát, azt mondta nem veszélyes....

Ja!- és benn tőlem kérdezgette az orvos, hogy szerintem azért beküldje-e a kórházba, hogy átnézzék....


Szóval mentő, vizsgálat, ott végre csináltak labort, a gyerek halálán volt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Majdnem vérmérgezést kapott, mert egy született rendellenesség miatt a saját pisije vissza is folyt, és fertőzte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


küzdöttek érte! Ez egy pénteki nap volt. Azt mondta a Főorvosnő, hogy a gyerek otthon nem éri meg a hétfőt!!!!!....


hogy miért meséltem el?- most az az orvos, aki nem találta komolynak a dolgot, aki után én riasztottam két perccel a mentőt mondja, hogy ne oltassak......


nos ezért vagyok én bizonytalan, ezek után.....

szar!

251. makrai.lilla (válaszként erre: 249. - Kingalaura)
2009. dec. 4. 18:22
Énis ,sosem voltam még ennyire bizonytalan semmiben ,elég vicces
2009. dec. 4. 18:12
Itt röhöhgök kínomba: jájj more , jájj, ez má nagyon vírus....!
2009. dec. 4. 18:10

várom, hogy a férjem haza érjen, és még mindig gondolkodom, hogy irány-e az oltópont..!


Mert tudom, hogy mire este megnézem a híreket, sírógörcsöt kapok....!

248. Kingalaura (válaszként erre: 247. - Makrai.lilla)
2009. dec. 4. 18:09
Na erről van szó!!!!!!!!!
2009. dec. 4. 18:03

épp most olvasom orvostudakozon egy orvos irja:


kérem kérdezzen meg mást,mert én nagyon oltás ellenes vagyok...vmi fül orr gégész....

2009. dec. 4. 17:50

végülis azok akik meghaltak stb sajna nem tehetenek róla,(ez az egész ország a hibás)lehet Ök is ugyanigy filóztak,variáltak,mert ha egyértelmüen elmondták volna hogy Oltasd be vagy Ne,akkor más lenne.IGEN vagy NEM, de nem,egyik ezt mondja,másik azt.

persze hogy mindenki bizonytalan...

245. makrai.lilla (válaszként erre: 244. - Kingalaura)
2009. dec. 4. 17:48
nyugi nekem is....
244. Kingalaura (válaszként erre: 240. - Kingalaura)
2009. dec. 4. 17:39

Nem úgy értettem, persze, hogy honnan tudná a nevét!

Hanem úgy értettem, hogy kész, meghúzza a vállát, egy vírus ez is és kész... Érted? mert itt az orvos így állat hozzá! h1n1, kis víruska... aztán meg közben gyilkol szépen!!!!!!


engem ez idegesít! Mennek a hírek, egyre komolyabb bajok, és egyre több, és még mindig van, aki legyintget!!!


elegem van! ÁH!

2009. dec. 4. 17:09

Na kisfiam is túl van rajta, nincs is semmi gáz, időpontra kellett mennünk, nem ülhetünk be a rendelőbe, a levegőn kellett várakoznunk :) onnan be rohantunk, megszúrták, szólt a dr-nő ott öltözünk fel és spuri ki, hát kicsit morbid volt :) de kicsit meg is nyugodtam :)

Hazajön a férjem lassan és akkor ő is megy :)

Azt mondta a gyerekorvosunk, naon szerettem egyébként, megbízható, hogy 1 hét múlva kicsit folyhat az orra, meg fájhat a torka, ezt figyelte meg oltás után, de ez nem baj, hát meglátjuk.

2009. dec. 4. 17:07
10 féle az kevés...100féle
241. makrai.lilla (válaszként erre: 240. - Kingalaura)
2009. dec. 4. 17:06
persze de szted amikor ilyenkor kb 10 féle megfázásos virus van honnan tudná a nevét ????
240. Kingalaura (válaszként erre: 235. - Makrai.lilla)
2009. dec. 4. 16:35

Nem jutottam el oltásra, mert a férjem még dolgozik, aki meg be tudott volna vinni nem ér rá!


Megint itt vagyok, és gondolkodom!


És neked csak ennyi indok, és kész, az orvos részéről?


egy vírus és kész?????? A HIV is csak egy vírus, de köszike....!

Mondjuk itt sem indokolt a doktor!


Annyit mondott, hogy soha nem oltatott senkit maga körül, meg magát sem!


Na jó, lehet, hogy mákja volt....


Én még meglátom, ha időben , 8-ig be tudunk menni, mi szerintem bemegyünk oltatni!

239. makrai.lilla (válaszként erre: 238. - Borsicica)
2009. dec. 4. 16:05
láz nincs abszolut...
238. borsicica (válaszként erre: 237. - Makrai.lilla)
2009. dec. 4. 16:00

jellegzetes tünete:

naon magas láz, erős torokfájás, torok kaparás,és végtag fájdalom, aki ezekben benne van azt nem oltják, én úgy tudom ha 3 infleunza tüneted van nem kaphatod meg!

237. makrai.lilla (válaszként erre: 236. - Borsicica)
2009. dec. 4. 15:57
hát ja de én most akkor is félnék beadni mert mi van ha ez már épp az,.
2009. dec. 4. 15:54

nemtudok okos lenni :( múlthéten 4-5 napig fájt a fejem, meg szédültem mellé, én ezt elmondtam, azt mondják semmi gond, beadták :)

és jól vagyok, és sokan rajtam kívűl ma és tegnap kapták meg, jól vannak!

Ne féljetek, nem lehetünk okosak, csak megteszük az első lépést!

235. makrai.lilla (válaszként erre: 233. - Kingalaura)
2009. dec. 4. 15:05
én ugyanigy vagyok,vmi nem ok,lementem orvoshoz azt mondta ez is virus stb,szal nem adja be most,.
2009. dec. 4. 14:55
Ezt lehet, hogy nem kéne, de hallva a híreke, meg itt Titeke, engem szó szerint elkapott afosi az előbb!!!!!!!!!!!.......
233. Kingalaura (válaszként erre: 231. - Borsicica)
2009. dec. 4. 14:53

A LÁnyaimmal most akarom, most, és nem holnap felkeresni au itteni oltópontot, mert nekem is elég!!!!!!!!!!


figyelj: mi lehet a következmény, ha esetleg lappang bennünk valami kórság, esetleg ha maga a h1n1? Akkor is beadathatom? Ebben a pillanatban senki nem lézas, de nekem mintha valami lappangana!


örülnék, ha itt lennél még és tudnál válaszolni, mert lasan indulunk, ott meg ki tudja, hogy tálékoztatnak-e, vagy csak leszúrnak...!!


Köszike!

232. Kingalaura (válaszként erre: 230. - Borsicica)
2009. dec. 4. 14:50

Szia!


Akkor egyszerre " nyílunk"! ha itt vagy kérlek jelezz!

231. borsicica (válaszként erre: 214. - E792523100)
2009. dec. 4. 14:21
Igazad volt, ha gondolod írd meg priviben, te melyk kh.-ban vagy én is megírom szívesen, de nem közös falon, nem szeretném ha publikus lenne :)
2009. dec. 4. 14:18

reggel beadattam magamnak, a gyereket és férjemet du. oltjuk! Egyenlőre semmi bajom :)

Sajnálom, hogy hírzárlat van, ha emberek tudnák, hogy tényleg ilyen jellegű tüdűgyulladást még az orvosok se láttak, meg én se :( akkor szerintem sokan elindulnának az oltópontok felé, igazándiból nemtudsz okosnak lenni ebben a témában, lehet, hogy jó, hogy beoltattom magunkat, lehet hogy nem, de én meg tettem a tőlem telhetőt!

Az én véleményem 360 C fordult múlthét óta, ez van

2009. dec. 4. 14:15

szia mindenkinek!


Este bementem dolgozni, gyerekek beszartam, már bocsánat, ki kellett üriteni egy 40 ágyas osztályt, mert a Lászlóba teltház van!!!

Az ITO-n meg köt. biztositanunk 4 ágyat, 4 respirátoral(lélegeztetőgép), a kollegám ismerőse meghalt 38 évesen, tüdőgyuszi, ARDS, nálunk jelenleg 3 felnőtt fekszik gépen.

Mi központ lettünk a László kh. helyett.


AZT HISZEM NEKEM EZ A LÖKET KELLETT, HOGY FELNYILJON A SZEMEM!

2009. dec. 4. 13:33

Ja és Chaterina!


Ha úgy döntök, hogy mielőbb oltás, mivel írtam, hogy még most fog a recept a kezembe kerülni, akkor hol oltathatok a hétvégén? Oltópont, vagy ügyelet?


Te ápoló vagy?

227. Kingalaura (válaszként erre: 213. - E792523100)
2009. dec. 4. 13:23

szia!


tudod nekem igazából a bizonytalanságom az adja, amit valahol már írtam is, hogy orvosok is annyira más véleményen vannak!


Ez miért van? De tényleg érdekel! Hogy a fenében lehet az, hogy vannak gyökeres elentétek?


Tudod én felirattam az oltást, de olyan kelletlenül írták....


ott voltam a lányaimmal ,kétévesek, és ha nem is szó szerint, de elhajtottak. Itthon agyaltam, és ment a sógornőm is valamiért orvoshoz, mondtam, hogy irassa meg a recepteket, ne kérdezzenek semmit. Nos megírták, és most ott vannak még nála...


Szóval nem szeretnék felelőtlen lenni, de valahol felháborít és elbizonytalanít, hogy az orvosok közt is megy az igen-nem, nemcsak a jónép közt. Mert az utóbbi nem érdekel, mit mondana, ha az orvosok egyértelműek lennének!


Egyébként ha már megszólítottál, akkor kérdeznék Tőled, esetleg írj egy privát levelet:


úgy érzem, hogy bennem bújkál valami nyomorúság, torok kaparás, stb, de lázam nincs. Be lehet az oltást ilyenkor adatni? És mi van, ha ez a vírus indult el bent, akkor még lehet oltatni?


Erről beszélgettünk itt, hogy ki tudja mi van az emberben, lehet-e veszélyes ez az oltás?


Köszi a válszt előre is!


Egyébként elhiszem, hogy borzasztó szegény piciket még látni is így...! Én is féltem a két csöppöt, ráadásul lombikbabák, ha lehet ilyet mondani, én még inkább féltem Őket...


Szia!

Vigyázzatok a betegeitekre, hajrá!!!!!!!!!!!!!!!!!

226. Dócy (válaszként erre: 224. - Ana888)
2009. dec. 4. 12:58
És ha nem kapja meg az oltást, akkor meg a H1N1-et kapja meg nem?
❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook