Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » H1N1 - akik már elkapták a vírust fórum

H1N1 - akik már elkapták a vírust (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯
285. makrai.lilla (válaszként erre: 279. - Hencike73)
2009. dec. 6. 18:17
sajnos semmi sem egyértelmü,én oyat is olvastam h amerikában kb 30 x esetben volt az hogy egyáltalán nemis volt Láz
284. makrai.lilla (válaszként erre: 283. - Tücsimücsi)
2009. dec. 6. 18:16
nagyon???
283. tücsimücsi (válaszként erre: 282. - Borsicica)
2009. dec. 6. 17:51
A barátnőm és a gyereke az oltás beadása után 1 hétre lett beteg...
282. borsicica (válaszként erre: 272. - Angyal44)
2009. dec. 6. 17:45

Nagyon sajnálom, őszinte részvétem :(


Tényleg nem lehetünk okosak :(


Főleg, hogy itt van ez a szerencsétlen, aki be is oltatta magát!Most azt hallottam, azért élte túl, mert be volt oltva, nyilván, nem fog senki maga ellen beszélni, és ismerjük a mondást is.


Mi pénteken lettünk oltva, még mindig semmi nem jelentkezett, és már nem is fog szerintem

281. Bruschi (válaszként erre: 279. - Hencike73)
2009. dec. 6. 17:20
Csináltass tesztet! Én is okosabb lennék, ha megteszem. Mi a múlt héten voltunk betegek. A háziorvosoknak kiadott ÁNTSZ szakmai anyag alapján csak a rizikófaktorba tartozóknak kell, de én most már szívesen kifizetném, hogy biztosat tudjak.
280. angyal44 (válaszként erre: 279. - Hencike73)
2009. dec. 6. 14:17

Szia.


Leírom szívesen, de majd csak estére, mindjárt megyek bátyámékhoz segíteni. Holnap lesz a temetés, csak annyit, 10 napig ápolták kórházban és az utolsó nap is azt mondták nem H1N1. Magas 39 fölötti láza volt köhögött és náthás volt, semmi egyéb. Ebből lett a tüdőgyulladás. Vérnyomása kicsit szokott ingadozni, más baja nem volt soha.

279. Hencike73 (válaszként erre: 276. - Angyal44)
2009. dec. 6. 14:02

Szia!

Őszinte részvétem!Ha van erőd leírnád pontosan hogyan kezdődött és volt e valami olyan betegsége ami miatt jobban legyengült az immunrendszere?Bármi,asztma,cukorbetegség,szívbetegség...

Sajnos mára a 11 éves fiam belázasodott,fáj a torka,füle és köhög,de a láza nem magas 38,nem tudom mi lehet,de holnap viszem dokihoz!A h1n1 tünetei nem ilyenek ha jól olvastam!Tiszta ideg vagyok!

278. makrai.lilla (válaszként erre: 267. - Kingalaura)
2009. dec. 6. 09:24

hát igen elég érdekes....


én még mindig nemtudom mit tegyek,a volt gyerekorvosom felhivtam,Ö nem oltatta be magát stb és ellene van,a házidoki mást mond,Mindenki más mond !!!

277. Ágota 77 (válaszként erre: 272. - Angyal44)
2009. dec. 6. 07:15
ŐSZINTE RÉSZVÉTEM!!! Sok erőt kívánok a családodnak!
276. angyal44 (válaszként erre: 275. - Kingalaura)
2009. dec. 5. 22:43

Köszönöm.


Hát igen, sokkoló, állunk és nézzünk tehetetlenül, mondogatjuk, hogy ilyen nincs, de nem jön az ébredés ami azt hozná, hogy brrrrrr ez csak egy rémálom volt.

275. Kingalaura (válaszként erre: 272. - Angyal44)
2009. dec. 5. 22:29

ŐSZINTE RÉSZVÉTEM A CSALÁDNAK...!


MINDEN HALÁL BORZALMAS, DE SOKKOLÓ, HOGY EGÉSZSÉGES EMBEREKET, FIATALOKAT IS ELVIHET ....


NAGYON SAJNÁLOM.......

274. Kingalaura (válaszként erre: 269. - Tücsimücsi)
2009. dec. 5. 22:26

Igen, az előbb hallottam én is. Erre két magyarázatot fogadhatunk el. Az egyik, hogy ez így van, bár tényleg enyhe lefolyásról beszéltek oltottak esetében, de nála ez volt az enyhe... A másik, hogy nyílvá nnem fogják azt mondani, most, a legnagyobb oltási kampány közben, hogy hoppá, hát, így is kipurcant minket....


Szóval megint nem vagyunk okosabbak.... Itt tényleg mindenki magára van hagyva a döntéssel, mert ennek soha nem lesz vége, a találgatások nem állnak meg... Vagy az igazat látjuk a médiákban, vagy nem....


Mindegy, menjetek, oltassatok, én is azt tezsem hétfőn, ha addig nem dőlök ki, mert soha nem lehet tudni!!!!!!!!!


Valami vidámabb: BOLDOG MIKULÁST MINDENKINEK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

273. Kingalaura (válaszként erre: 268. - Borsicica)
2009. dec. 5. 22:21
Igen, egy autoimmun magyarázat lehetne... elég érdekes...
272. angyal44 (válaszként erre: 198. - Borsicica)
2009. dec. 5. 21:54

"Nálunk kb. 100 ezer H1N1 megbetegedésről TUDNAK, ebből 16 halálos áldozat volt, úgy gondolom ha már 1000 fölé növekedne a halálozás száma, ebből a 100ezerből akkor lehetne tényleg a sajtónak harsonázni!!!De a 16-ból 13 már eleve krónikus betegségekben szenvedett!!

Félreértés ne essék, sajnálom ezeket az eseteket, csak tényleg úgy csinál az ország mintha már tonna számra hullanánk. "



Sziasztok. Bocs hogy belebeszélek, nem is értem igazán a végére még a hsz-ek olvasásának, csak itt elakadtam. Nem vonom kétségbe, hogy sajnálod az áldozatokat. Tényleg nem. De ez a statisztika csak addig nyugtat meg amig a 16. nem a te unoka öcséd, aki még a 25 évet sem érhette meg, aki 6 évi szerelem után az egyetem befejezése után 4 hónapja örök hűséget fogadott társának. Nem kell minden estét a bátyádnál és családjánál tölteni és aggódni értük mert a temetés közeledtével egyre jobban összeroppannak. Innen nézve egész más jelentősége van a számoknak. Ő egyike volt a 3-nak aki egészséges volt.

271. Bruschi
2009. dec. 5. 21:08

Mielőtt a háziorvosok fejét vennénk, olvassátok el az ÁNTSz szakmai tanácsadóját! Azért ilyenek a háziorvosok, mert ezt írta elő nekik az ÁNTSz!!!

[link]

270. Bruschi
2009. dec. 5. 20:22
Ma beszéltem az unokatestvéremmel. Pár napot töltöttek a hároméves gyerekkel kórházban. Influenza tünetek+hányás, hasmenés. Hétfőn vették le a tesztet, szerdára lett meg, amikor már jöhettek haza, mert sokkal jobban lett a gyerek. Pozitív, H1N1. Mozgássérült nagynényém szintén kórházban, de már őt is kiengednék, de ha már bekerült megnézik az izületeit, hátha javíthatóak a fájdalmai. A kislánynak kismértékű tüdőgyulladást kimutatott a röntgen. Az első írásomban leírtam a sztorinkat, mi a héten voltunk betegek. Az unokatesóm azt mondta, hogy biztos, hogy nálunk is az volt. Szeretném,ha arra tudna válaszolni valaki, hogy ki lehet-e mutatni utólag, hogy min estünk át. A teszt a vírust mutatja ki, vagy valami antitestet? Vagy csak vérből, mint az oltások kifejlesztésénél csinálják?
269. tücsimücsi (válaszként erre: 267. - Kingalaura)
2009. dec. 5. 18:39

Az pedig már elég röhejes volt, hopgy a retek klubban azt mondták, ha nem kap oltást már nem is élne.

Eddig arról volt szó, aki oltat és ennek ellenére megbetegszik enyhe lefolyású lesz a betegség. Hát, ha már lélegeztetőre tették, az már nem enyhe lefolyás....és most bakteriális fertőzéssel "takaróznak"....kész cirkusz az egész komolyan mondom!!!

268. borsicica (válaszként erre: 267. - Kingalaura)
2009. dec. 5. 18:08
hát érdekes, nem úgy reagált az immunrendszere, gondolom én, nem volt megfelelő védelme, talán autoimmun betegsége lehet, amiről ő se tud, vagy most akkor mivan???
2009. dec. 5. 17:50

Mit szóltok a rendőrhöz Debrecenben?


ez hogyan lehet? Nem reagált az oltásra az immunrendszere?


Ez is elég jó nem? Lélegeztetőgép, aztán másfél hónapja be van oltva!....

266. tücsimücsi (válaszként erre: 264. - C9cd845d08)
2009. dec. 5. 11:55

Jó kérdés...:)

Talán azért, mert az nem számít szenzációnak.

265. Kingalaura (válaszként erre: 259. - Borsicica)
2009. dec. 5. 11:07

Korrekt...!


biztos, hogy a h1n1 valós veszély, úgy látszik nagyobb kockázat, mint az eddigiek.

De tényleg nagyon fontots a korrekt tájékoztatás!


higgadtan fel kell mérni a helyzetet, és cselekedni!


Én is egy hülye képzelt beteg vagyok sokszor, most, amióta egyre súlyosabb dolgok mennek a hírekben, fáj a torkom, levert vagyok.


Lehet, hogy lappang bennem valami, de túlnyomó részt a pánik...


Ettől függetlenül és hétfőn oltatok, remélem addig kibírjuk!!!!!!!


Itt van, aki még most sem oltat, bár ma reggelre a gyereke 40-es lázzal fetreng. Jó, lehet az bármi más is, de csak aggódik és bízik a szerencsében.


Na megyek csinálok valami kaját...


szevasztok!

264. c9cd845d08 (válaszként erre: 263. - Borsicica)
2009. dec. 5. 10:43

Olyan pánikot keltenek, hogy az emberek már félelmükben is betegek lesznek.

A meggyógyultakról mért nem számolnak be?

263. borsicica (válaszként erre: 262. - C9cd845d08)
2009. dec. 5. 10:08

Hát igen, szerintem minden kórház kiadhatná, és nem lenne pánik keltés, csak, hogy az emberek ne sötötbe tapogatozzanak!

:)

262. c9cd845d08 (válaszként erre: 259. - Borsicica)
2009. dec. 5. 10:05
Köszönjük, végre egy korrekt tájékoztatás, és úgy érzem minden pánikkeltés nélkül.
261. borsicica (válaszként erre: 260. - Globus)
2009. dec. 5. 10:01
thanks, még jó, hogy nem vagyok egyedül :D
260. globus (válaszként erre: 258. - Borsicica)
2009. dec. 5. 09:47
Ez működteti a rendszert! :)
2009. dec. 5. 09:44

hát azt hiszem ez így korrekt!


[link]



A Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központja sajtóközleményt adott ki, amelyben azt írja, hogy H1N1 betegséget kísérő nagy médiaérdeklődésre való tekintettel szeretne minél több információt nyújtani a médiának és hitelesen tájékoztatni az újságírókat.


Éppen ezért 2009. december 4-től kezdve rendszeresen és azonos formában értesíti a médiumok képviselőit a Klinikai Központban kezelt új influenzával fertőzött betegekkel kapcsolatos információkról.


A közlemény szerint az intézményben 2009. december 4. 14 óráig az alábbiakat tapasztalták:


"2009. szeptember 30-án kaptunk először H1N1 pozitív eredményt intézményünkben ápolt betegről. Azóta 2009. december 4. 14 óráig összesen 75 főt vettünk fel influenzaszerű tünetek miatt, közülük 35 fő bizonyult H1N1 pozitívnak.


1 felvett betegnél a vizsgálat még folyamatban van. Az ambulanciákon is nagyszámú beteg fordult meg az érintett időszakban influenzaszerű tünetek miatt, de felvételt nem igényelt az állapotuk.


35 fő H1N1 pozitív beteg közül 7 férfi, 9 nő (közülük 2 kismama) és 19 fő 18 év alatti gyermek.


2009. december 4-én 14 órakor 17 fő H1N1 pozitív influenzás beteget ápolunk:


7 férfibeteg a Fertőző Osztályon

6 nőbeteg közülük 3 fő intenzív ellátást kap és mindhárom gépen van, 1 fő a Fertőző Osztályon van, 2 fő az I. sz. Belgyógyászati Klinikán.

4 gyerek közülük 1 igényel intenzív ellátást és gépi lélegeztetést



Lélegeztetésre alkalmas helyek 2009. december 4-én 14 órakor:


Lélegeztetésre alkalmas hely (Perinatális Intenzív Centrum nélkül): 71

Üres hely: 28

Lélegeztető gépek száma: 61

Lélegeztetett betegek száma: 18 fő, ebből influenza miatt lélegeztetett: 4 fő"

258. borsicica (válaszként erre: 255. - E792523100)
2009. dec. 5. 09:39

hát igen itt ez a gáz,ha tényleg ennyire beindul, nem lesz elég ITO-s ágy, respirátor, személyzet!

És persze majd mi túlórázhatunk, amit majd nem fizetnek ki, mert nincs rá keret, majd 1x lecsúsztattod amit szintén nehéz lesz, mert kevesen vagyunk :)

Ez egy ördögi kör :) de akkor is imádom a szakmámat :)

2009. dec. 5. 09:35

Jelentem én is, illetve apa és gyermekem is be lett oltva, semmi bajunk, tegnap történt, se láz, se levertség, se bőrpír.

De ahol a férjemet oltották naon profin nyomták, vérnyomás-, lázmérés!, meghallgatták a mellkasát, kapott egy papírt a kontraindikácioról, de mivel ő nem tartozik bele, megkaphata, úgy gondolom ez a helyes eljárás!

A gyereknek bele kuksiztak a torkába, dr.-nő meghallgatta, nekem semmi nem volt :(

puff belém vágták a higienián, persze ,mert tudják az eü. dolgozó úgyis tudja ha valami baj van és szól :D:D:D

256. Kingalaura (válaszként erre: 254. - E792523100)
2009. dec. 5. 08:13

Szia!


Itt van közvetlen mellettünk! Csak tegnap már nem tudtunk bemenni. Remélem hétfőig kihúzzuk és még időben oltatunk...!


Állítólag itt még nincsenek megbetegedések...!


Remélem, mert akkor időt nyertünk!

❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook