Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » H1N1 - akik már elkapták a vírust fórum

H1N1 - akik már elkapták a vírust (beszélgetős fórum)


135. mendemona (válaszként erre: 130. - Csillag85)
2009. nov. 25. 16:45
Nálunk ez úgy ment, hogy amikor fiam beteg lett, abban az időben érte el az orvosunk szerint a környék azt a betegszámot, amikor már indokolt, hogy kéri az ántsz-t, vegyenek mintát. Nálunk torokváladékmintát vettek, nem vérmintát. Ha meg csak kíváncsi vagy, átestél e h1-en, azt hiszem akkor kérheted magad is a tesztet, gondolom az a része kerül pénzbe, de ezt nem tudom biztosan.
2009. nov. 23. 10:10
Sziasztok!Amit én tudok,hogy nem kell kifizetni a kivizsgálást,csak ha te személyesen szeretnéd bevizsgáltatni magad.Ha a tünetek egyértelműen az új vírusra utalnak,akkor egyszerűen a szájból egy kenetmintából is kimutatható!Ezután lehet véglegesíteni vérmintával,de ezt nem kell kifizetni,hisz betegként kéred!
133. Ncilány (válaszként erre: 131. - Ágota 77)
2009. nov. 21. 15:39
Mire megjön az eredmény, addigra meggyógyul a beteg.
132. Ncilány (válaszként erre: 130. - Csillag85)
2009. nov. 21. 15:37

Ha tényleg ennyi, Kizárt hogy minden páciensnek megcsinálják.

Nem lehet hogy a hálálozási számmal csak rémisztgetni akarnak minket??

Én kihgyom ezt a szurikát.

131. Ágota 77 (válaszként erre: 130. - Csillag85)
2009. nov. 21. 10:55

Rátapintottál a lényegre. Ennek a fórumnak az alapötlene onnan származott, hogy valóban a H1N1 a betegség oka, vagy "csak" a közönséges influenza, esetleg egyéb felsőlégúti megbetegedés.

Egyébként a tesztet szerintem az orvosok kérik/kérhetik, de nem vagyok benne biztos. Vannak itt egészségügyben dolgozók, remélem ők válaszolnak majd. Ja, és arra is kíváncsi lennék, hogy mennyi idő alatt lesz eredménye a tesztnek.

2009. nov. 21. 10:24
Honnan tudjákot olyan biztosan, hogy H1N1-el fertőződtetek meg, amikor tegnap olvastam, hogy 15.000 ft a teszt ami kimutatja, hogy H1N1-e vagy sima influenza?! Kétlem, hogy mindenki megcsináltatja!
129. madarasfa (válaszként erre: 33. - Borsicica)
2009. nov. 20. 13:47
Nekem is pont ez volt, csak októberben! Péntek reggel kezdődött, és hétfő reggelre, mintha elfújták volna! egész nap tüsszögtem, és folyt az orrom, amit nemt tudtam maradéktalanul kifújni. Nem volt magas lázam, csak hőemim, de nagyon rosszul éreztem magam... De sajnos attól tartok, ez nem h1n1 volt, mert az magas lázzal jár... Pedig jó volna átesni rajta (túlélve... :))... :)
128. mendemona (válaszként erre: 127. - Itimi78)
2009. nov. 19. 15:41
kösz)
127. itimi78
2009. nov. 19. 13:25
Lehet hogy már nem is fogja elkapni.Valószínű nagyon jól működik az immunrendszere.Jobbulást a gyerkőcöknek!!!!
126. mendemona (válaszként erre: 125. - Itimi78)
2009. nov. 19. 10:50
A tizenegyéves ugye túl volt rajta három nap alatt, a kicsi meg visszaesett, két láztalan tünetmentes nap után mehetett suliba, de délután hívott a tanár, hogy belázasodott. Még egy hét pihenés, de nem vészes az egész, kicsit bágyadt, láza sincs. A lánykánk még mindig nem kapta el, pedig őszintén szólva most már reménykedtem, hogy ő is elkapja, és túl leszünk ezen az egész h1-macerán.
125. itimi78 (válaszként erre: 111. - Mendemona)
2009. nov. 18. 18:21
Szia!Ma hogy álltok? Javult vagy rosszabbodott a gyerkőcök állapota?Jobbulást nektek!!!!
124. itimi78 (válaszként erre: 119. - Hoxa)
2009. nov. 18. 18:17
Hová lett a pro és kontra topik?????
123. e792523100 (válaszként erre: 119. - Hoxa)
2009. nov. 18. 14:31

És hol van összevonva?


Vagy még nincs?

122. e792523100 (válaszként erre: 121. - Aniani63)
2009. nov. 18. 14:30
:))))))))))))))
121. aniani63 (válaszként erre: 113. - Slöj)
2009. nov. 18. 14:27

Szia!

Már bocsi...de nem sok ez egy kicsit napi szinten?

200ml üveggel egy hét alatt elfogyasztol? :(

120. slöj
2009. nov. 18. 13:49

Sziasztok,

3 évesnél kisebb gyermek nem szedheti az ezüstkolloidot. Ha szoptatnék, én sem szednék.

A vitamint is túl lehet adagolni, arra is figyelni kell. Főleg azt sok szintetikus hulladékot. Csak ami természetes az a jó. Én is szedem jelenleg az echinacia cseppet, de ezzel is vigyázni kell, mert 8 hétnél hosszabb ideig folyamatosan nem szedhető.

119. Hoxa
2009. nov. 18. 10:36

<b>

A H1N1 topikokat összevontuk, kérlek titeket, hogy a topik címének megfelelő témában értekezzetek az egyes fórumokban!

Szeretnék megkérni mindenkit, hogy ne másoljatok be minden forrást, linket, cikket az összes fórumba, csak a Pro és kontra topikra!

Aki ezt nem veszi figyelembe és sorozatosan nem tartja a kérést tiszteletben, annak a tagságát megszüntetjük.

</b>

118. borsicica (válaszként erre: 109. - Calella1)
2009. nov. 17. 11:49
hmmm, komoly, és ennél a vakcinánál ki tudja évekkel később milyen mellékhatások lesznek!
117. d4b0dd2692 (válaszként erre: 116. - Csibefalat2008)
2009. nov. 17. 10:40
Én félnék az ezüst kolloidtól,baba mellett.Olvastam olyat is,hogy nehézfémként raktározódik el!Nézz utána az interneten.A grépfruitmagcseppet DM-ben gyógyszertárakban is be lehet szerezni,és ártalmatlan.
2009. nov. 17. 10:37
Sziasztok, még nem hallottam erről az ezüstkolloidról, szoptatás alatt lehet inni?Nem tudom ki melyik hiradót nézi -ha nézi- de pont tegnap mondták hogy az oltás ellenére is el lehet kapni csak talán nem olyan erősek a tünetek,viszont tovább tudja adni, mert egy jó darabig bennt marad az emberben.Pont ez a bajom, 5 hónapos babát szoptatok mi van ha elkapom oltás ellenére is és megfertőzöm? Állitólag az anyatejes babákra nem veszélyes, de kérdem én honnan tudják?Kipróbálták?Hiszen még a vakcina se lett rendesen letesztelve. Ráadásul a magyar vakcina elfogyott és már nem is gyártanak belőle az idén, helyette megveszik a külföldit,amiről azt hallottam túl sok bennt az ólóm.Erről mit hallottatok?
115. d4b0dd2692 (válaszként erre: 113. - Slöj)
2009. nov. 17. 10:36

Szia!

Nekem volt itthon,használtuk is.Aztán olvastam olyanokat róla,hogy mérgező lehet,meg nem ürül ki a szervezetből..Azóta nem merem,inkább a grépfruitmagcseppet használjuk.És a probiotikumot,echinaciát,C-vitamint.Szerintem,ha igaz,hogy a szájüregben kezdenek a bacik és vírusok szaporodni,akkor a gyakoribb fogmosás,és az antibiotikumos szájvízek is segíthetnek a betegség kialakulásában.Pár napja éreztem,hogy valami kezdődik,és ezeket bevetettem,reggelre nyoma sem volt semminek!Rákaptam,egyébként a kandirozott gyömbérre,szerintem egy csodaszer,imádom!

2009. nov. 17. 10:33

Hát, én az Echinaceát és a Béres cseppet szedem...

Kíváncsi vagyok:)

113. slöj
2009. nov. 17. 10:26
Igen, az ezüstkolloid a legjobb természetes antibiotikum. Pusztítja a baktériumokat és a vírusokat is. Nálam bejött, ha érzem, hogy kapar a torkom azonnal elkezdem inni. 20-50 ml naponta. Ja, és nem is drága.
112. Mendy
2009. nov. 17. 10:02
Mi sem oltattuk be magunkat. Azt halottam, hogy nagyon jó az ezüstkolloid, hihetetlen mennyire véd. Nagyon megerősíti az immunrendszerünket. Én kipróbálom. A gyógynövénybe kaptam a tanácsot.
2009. nov. 16. 21:11
Sziasztok. Mi, mint sokan mások, nem tudtuk, oltassunk vagy ne. Nagyon a nem felé hajoltunk, azután a gyerekorvosunk mondta, hogy felénk is van pár influenza-tünetes. Eldöntöttük, oltjuk a gyerekeket is, magunkat is. Másnapra volt időpontunk a gyerekorvoshoz oltásra, de aznap hajnalban a 11évesem lázzal ébredt, és így végül mégsem mi döntöttünk oltás-mizériában. Ugye őt nem oltották, öccsét és hugát sem, mert lehet, hogy már lappang bennük, ráoltani meg mi értelme. Két nap múlva a 6éves öccse is beteg lett, a huga viszont azóta sem ,pedig többnyire ő az esendőbb betegségek terén.Nálunk a tünetek a nagynál: két napig tartó iszonyatos fejfájás, 39-40es láz, a harmadik napon enyhe gyomorfájás, majd kisebb hasmenés, légúti tünet, fájás nem volt. A harmadik nap estéjén, mintha elvágták volna. A kicsinél egész más volt, csak a láz közös, de nem fájt semmije, csak bágyadtabb volt, és folyt az orra és váladékosan köhögött még 4napig. Nagyfiam osztályának a kétharmada hiányzott, tőlük vettek torokváladékot, ma lett meg az eredmény, hogy h1n1.
110. e792523100 (válaszként erre: 109. - Calella1)
2009. nov. 16. 20:29

Az influenza is fertőz már a lappangási időben.

Tehát még tüneted sincs,sőt fogalmad arról,hogy benned van a vírus...


Tehát elkülőnitheted magad,az már nem ezen múlik. Max új embereket nem fertőztél tovább,de akikkel együtt élsz azokat fertőzted már a lappangási szakban is.


Hogy nem lettek betegek?? Most olvastam el a László k adataiban,hogy nem fogékomy rá mindenki.


Ott pedig nem a külvilág felé írodott ez a dokument,így hiteles.


Számomra.

2009. nov. 16. 20:16

Szerintem egyáltalán nem meglepő... ha a családtagok nem kapják el. Én is megbetegedtem, de mint a "leprást":-) úgy elkülönítettem magam.Szegény lányomat a szobámba sem engedtem, naponta cseréltük az ágyneműt, mert mintha szaunában lettem volna ömlött rólam a víz, semmilyen megfázásos tünetem, torokgyulladásom nem volt, kizárólag nagyon magas láz (5 napig), nagyon erős fejfájás szinte végig a láz alatt és állandóan rázott a hideg. Ennyi (bár ez épp elég volt). Van itthon kvarclámpák, állítólag fertőtleníti a levegőt, nálunk többször bekapcsoltuk a szobában ahol voltam. Szóval nyilván amikor valaki elkapja mindent megtesz, hogy a családtól elszeparálja magát. Fürdés, wc után domestos.


Egyébként egyik ismerősöm (nem hallgatott ránk nálunk a családból nem oltattunk senkit!) beoltatta magát múlt héten csütörtökön. Vasárnap óta 40 fokos lázzal fekszik otthon. Tudom lehet rámondani, biztos már benne bújkált, hát nem hiszem.

2 évvel ezelőtt pedig egy távolabbi idősebb rokon oltatta be magát sima influenza elleni oltással. Az oltás után 2 héttel lebénult (magam sem hittem volna, ha nem látom!) kórházról kórházra vitték, minden lelete negatív volt, fogalmuk nem volt mia dokiknak mi történhetett vele. Egyik sem merte leírni, hogy az influenza elleni oltás szövődménye lehetett (szóban nem vetették el). Kb. 1 év után jött helyre (nem 100 %-osan), de azóta sincs magyarázat (szerintem az oltás) az egészre.

108. e792523100 (válaszként erre: 107. - Ágota 77)
2009. nov. 16. 15:27
Vérvétel,és torokváladék,úgy mint a streptoteszt a streptococcus esetén. De a vér ami biztos.
2009. nov. 16. 15:16
Egyébként hogyan mutatható ki a H1N1 jelenléte? Vérvétellel, nyálkamintával...stb?
106. ancsika72 (válaszként erre: 105. - E792523100)
2009. nov. 16. 12:23
Ezt én is kifogásoltam már,h miért nem csináltak ilyet,mint a cukorbetegeknél!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook