Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » H1N1 - akik már elkapták a vírust fórum

H1N1 - akik már elkapták a vírust (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯
195. Kingalaura (válaszként erre: 194. - Loveee79)
2009. dec. 3. 08:34

Sógornőm viszi a fiát orvoshoz... ki tudja mi a fene jött szegény gyerekre, mondtam neki, hogy igaz, hogy tegnap voltam ott, és a doki burkoltan ugyan, de lebeszélt az oltásról, most irassa csak fel nekem! bár azt mondták, hogy 3 év alatt nem is fogják beadni... A lányaim kétévesek...


kíváncsi vagyok mit mond majd...

194. Loveee79 (válaszként erre: 192. - Kingalaura)
2009. dec. 3. 08:18

Hát a háziorvossal kell beadatni :) Nekünk a saját dokink adta be.

A gyerekeknek meg a suliban adták be, de kérhettem volna, hogy a gyerekorvos adja be. Mivel az iskolában is megvan a korlapjuk, ilyen szempontból nem volt fontos.

Aki valamire érzékeny vagy allergiás, az úgyis azzal indít minden idegen dokinál, még akkor is ha esetleg a doki nem kérdez rá.

Anyósom egy csomó mindenre érzékeny és allergiás, kész lajstroma van, és magánál hordja a listát, hosszú lenne elsorolnia, inkább átadja, és doki agyalhat :)

Aki meg nem tudja magáról, úgyanúgy járna a háziorvosnál is.

2009. dec. 2. 22:56

Na jó éjt mindenkinek!


Ha nem kap el éjjel a h1n1 . hogy jól kigyilkoljon, akkor holnap találkozunk...!!!!


Tiszta dili lettem: kapar a torkom, fáj a hátam, köhögnöm kell... persze ha nem gondolok a vírusra elmúlik....


ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ ŐŐrület!!!!!!!!!!!

192. Kingalaura (válaszként erre: 176. - Loveee79)
2009. dec. 2. 21:44

Nos nyilván ez így van, vannak dolgok ( gyógyszer , étel), ami valakinek ártalmas, valakinek nem. Az oltásokal sincs ez másképp....


Ezt elfogadom. A higanynak is ismerem az oltóanyagokban lévő formáját, azt is tudom, hgy kiürül, és viszonylag kicsi az esélye, hogy addig is kárt okoz a szervezetben.


az viszont már tényleg érdekes lehet, amire ez a gyógyszerész is hivatkozott, hogy pl. oltópontokon a kutya nem vizsgál meg, nem isemri a kórtörténeted, és beadják az oltást.nála nem lehetett előre tudni, mert ő maga sem tudta, hogy allergiás, de egy háziorvos, aki isemr évek óta, sok olyan dolgot tudhat, ami miatt jobban odafigyel egy-egy oltás után. Nem?

191. Laci 000 (válaszként erre: 188. - Makrai.lilla)
2009. dec. 2. 20:29
Haaaat .....szerintem allergias reakciokat valthat ki es ra van irva a betegtajekoztatora, az oltoanyagra,hogy csak 2-3 nappal utanna lehet beadni a keszitmenyt
190. Loveee79 (válaszként erre: 188. - Makrai.lilla)
2009. dec. 2. 20:24
Hát szerintem előfordulhat. Elvégre az amúgy is gyenge szervezetbe juttatnak be vírust.
2009. dec. 2. 20:23
nem vagyok lázas
188. makrai.lilla (válaszként erre: 186. - Laci 000)
2009. dec. 2. 20:23
miért ? betegebb leszek?
187. Laci 000 (válaszként erre: 186. - Laci 000)
2009. dec. 2. 20:23
E n nem ismerlek, irtad,hogy neked mindig magasabbszokott lenni ,az lehet stresszes eletmodtól is........... nemtudom
186. Laci 000 (válaszként erre: 182. - Makrai.lilla)
2009. dec. 2. 20:21
Huuuuu,hat lázas megbetegedés esetén az oltóanyag csak a tünetek elmúlta után 2-3 nappal adható be.
185. Laci 000 (válaszként erre: 181. - Loveee79)
2009. dec. 2. 20:17
Az nem lenyeg :)) ha tudsz valamit ird le ,mert lehet sokan emiatt nem merik beadni :)))) mert sok mas helyen a higanyt irtak, hogy felnek töle :)
2009. dec. 2. 20:17

Egy kötelező DI_PER_TE oltástól sokkal komolyabb szövődmények alakulhatnak ki. Vagy akár a pneumococ. oltástól.


Sajnos ezentúl számítani kell az ilyen és hasonló pánikot keltő cikkekre,emailekre,stb.


Mert az emberek zöme könnyen pánikol,kevésbé marad realista ha ilyen hírek vannak a médiában.


Olyan ez mint a népmese....szájról szájra,de mindenki tesz is hozzá és el is vesz a történetből.

2009. dec. 2. 20:02
mi van ha vki olyankor van beoltva ha épp van benne vmI?
182. makrai.lilla (válaszként erre: 174. - Loveee79)
2009. dec. 2. 20:02

én már ott vagyok hogy beadatom de elég sokáig huztam...most fáj a hátam, stb,37 a höm,bár az elég sokszor.kb 2 hete volt ugyanez....


igy nem hiszem h beadják...

181. Loveee79 (válaszként erre: 178. - Laci 000)
2009. dec. 2. 20:01
Tudom, de nem akartam túl okosnak tűnni :D
180. Laci 000 (válaszként erre: 179. - E792523100)
2009. dec. 2. 19:48
Igen tudom :) igyakartam en is fogalmazni
179. e792523100 (válaszként erre: 175. - Laci 000)
2009. dec. 2. 19:46
Oltás után az immunválasz elkezdődik. Az ellenanyagszint az ami a hetek alatt nő. De átlag 10 nap ennek az ideje.
178. Laci 000 (válaszként erre: 176. - Loveee79)
2009. dec. 2. 19:46
Oltoanyagba nem a higany mennyisegetöl függ hanem ,hogy 2 fajta van van az etil es metil higany az oltoanyagba etil higany van ami nem toxikus es kiürül :)
177. Laci 000 (válaszként erre: 174. - Loveee79)
2009. dec. 2. 19:43
Egyetertek, ,az eleje jo hasonlat ,ez pontossan igy van ! Ez mindenkinek szol En is elnek egy hasonlattal,lattam olyat is,hogy valaki olyat ,irt,hogy ne oltassuk be magunkat mert en atestem rajta es kb 2 nap alatt ki jöttem belöle, ez is szervezet függö meg kinek milyen az immounrendszere genetikailag, ha pl van egy olyan ember akinek könnyen fog az agya es van olyan akinek nehezebben ,akinek könnyen fog mondhatja a masiknak,hogy ne tanulj erettsegire fölösleges ,mert ugy is sikerülni fog .... igen neki sikerült mert neki eleg volt ha bejart orakra, de lehet a masiknak meg sokkal jobban meg kell szenvednie erte, lehet elbukik .......
176. Loveee79 (válaszként erre: 171. - Kingalaura)
2009. dec. 2. 19:38

Tavasszal anyukám, beteg lett, kapott antibiotikumot rá, nem gyógyszerérzékeny.

Bevette az első szemet, és 3 óra múlva mentőt kellett hívni hozzá, befulladt, és bedagadt az egész teste, allergiás reakció. Majdnem belehalt.

Túl van rajta. A gyógyszert ettől még nem tiltották be, anyu korlapjára felkerült, hogy erre allergiás, ő többet nem kapja. De attól még nem gyilkos antibiotikum, csak anyu allergiás rá.


Higany: nagyon kis mennyiségű van az oltóanyagban, amit a szervezet kiürít. És jópáran kaptunk már belőle, mert a kötelező oltásokban is van.

2009. dec. 2. 19:35
Haaat.... az az idös ember aki mar ,ket hete bent fekszik,az több mint valoszinü,hogy tul kesön kapta meg a vedö oltast ,mert a szervezetnek egy bizonyos idö kell meg felismeri es elkezd ellene ellenanyagot termelni ,legalabb 2 het kell az oltas beadasat követöen
2009. dec. 2. 19:34

Kár belelátni mindenféle összeesküvés elméleteket a dologba. Ez nem egy új oltóanyag, hanem ugyanaz mint a szokványos influenzánál, csak a vírustörzs más.


Nem igazán értem, hogy lehet jobban félni az oltástól, mint a vírustól. Hogy majd milyen hatásokkal lesz ránk 10-20 év múlva? És amit megeszünk? a gyógyszerek amiket beszedünk? a sok szenny amit belélegzünk?

Nézzük a rákot. Már lassan mindenre ráfogják, hogy rákkeltő, tehát ha nem akarsz rákos lenni, akkor inkább ne is egyél, igyál és élj.


Ez az egész olyan, mintha egy ember ülne egy házban, és kifogyott már kajából és italból. És felmerül a kérdés, hogy várjon tovább, hátha lesz kaja és megussza az éhhalált, vagy inkább induljon el kaját keresni, azzal a kockázattal, hogy esetleg út közben meghal, mert nem talál.


Várod, hogy hátha megúszod a vírusfertőzést, vagy elkapod és túléled, vagy beadod az oltást, és esetleg lesz valami következménye 10 év múlva. Amire azért nem sok esélyt látok. Nem mellesleg a vírusfertőzésnek is lehet következménye évek múlva is.


Nálunk az egész család be van oltva. És nyugodt vagyok. Közben látok ismerősöket, akik nem adják be, és rettegnek. Egyik gyerekem cukorbeteg.

Én ahány orvossal beszéltem, mindegyik javasolta az oltást.

173. Ágota 77 (válaszként erre: 158. - Babibi)
2009. dec. 2. 19:25
A gyerekek nem betegedtek meg a H1N1-től. A védőoltástól lettek betegek (fulladtak be) legalábbis a kezelőorvosuk szerint.
2009. dec. 2. 19:12

én annyira hiszek sajna abba hogy ez egy mesterséges virus....

hiszen elég hamar lett érdekes ellenszer rá,mig az aids re kb 20 éve nem jönnek rá ha nem több...

2009. dec. 2. 19:07

Köszi a válaszokat!


Igen évek múlva már tényleg mástól is lehet a károsodás, ez igaz. Sajnos tényleg annyi a káros anyag mindenhol, hogy ha mindent pontosan tudnánk, holnaptól enni sem mernénk...


de a fene egye meg, hogy az előbb is mit mond a Hír tv-n egy gyógyszerész? az oltás után derült ki, hogy allergiás a higanyra, és súlyos allergiás reakciót váltott ki nála az oltás. jó, ezt túl lehet élni, nem úgy, mint a vírust, ha jól elkap...


A legzavaróbb, hogy tényleg minden orvos mást mond... Met ha csak Juli néni jártatná a száját, hogy káros az oltás, kit érdekelne????...


Na midegy, szerintem beoltatom magunkat, ha nem itt, majd máshol...


Jók legyetek!

170. e792523100 (válaszként erre: 153. - B.mona)
2009. dec. 2. 18:55

Gyereket oltattad,magadat meg nem???????????????? nem forditva szokták ezt???


Megleptél.

169. e792523100 (válaszként erre: 161. - Veri1976)
2009. dec. 2. 18:52

Szia:)

én intenzív osztályon dolgozom (gyermek),és rohamkocsizom (szintén gyermek)


Nincs minden géepn pöfögő kisgyerek a tv-ben,újságban,mert sok helyen hírzárlat van.


De tény,hogy jelenleg 6 kisgyerek van gépen lélegeztetve,egyik sem oltott,és igazoltan H1N1.


Én is káoszos voltam az oltást illetően ,a férjem orvos és ő sem tudott sokáig meggyőzni.


Meggyőztek a látottak, az összeomlott keringés,légzés,az instabil állapotú beteg gyerekek.


Nem volt kérdés mi a nagyobb kockázat.


Mi oltottunk. A kisfiam 7 éves,ő is oltva van.


Hátha segítettem...

168. makrai.lilla (válaszként erre: 163. - Kingalaura)
2009. dec. 2. 18:36
orvostudakozon azért minden orvos ajánlja...
167. makrai.lilla (válaszként erre: 163. - Kingalaura)
2009. dec. 2. 18:35
az évek mulva az mástol is lehet már...itt minden káros. a kaja stb minden...
166. makrai.lilla (válaszként erre: 162. - Hencike73)
2009. dec. 2. 18:34
én viszaolvasva vhol olvastam...vkinél
❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook