Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » H1N1 - akik már elkapták a vírust fórum

H1N1 - akik már elkapták a vírust (beszélgetős fórum)


165. Kingalaura (válaszként erre: 161. - Veri1976)
2009. dec. 2. 18:31

Szia!


Itt beszéltem a védőnővel, van két kétéves kislányom, és azt mondta, hogy nem tud mit mondani, ő a 34 hetes kismamának nem ajánlotta az oltást, csak azt, hogy hát már talán nem lesz semmi baja, húzza ki.... Mondjuk ez sem normális hozzáállás...

164. 0d56c4c6dc (válaszként erre: 155. - Ágota 77)
2009. dec. 2. 18:30
Hát ha a legyengített vírusra igy reagál a szervezetük akkor képzeld ha megkapják a betegséget arra hogy reagált volna??
2009. dec. 2. 18:26

Sziasztok!


Olvasom a hozzászólásokat, már több fórumon, és látom, hogy mindenki tiszta káosz általában...

Én is...! A férjem már beoltatta magát, én és a két kétéves lányom még nem. Igaz a férjemnek semmi baja eddig, egy hete oltották.


De azért elmondom az én aggodalmam: látom, hogy sokan mondják, megkapták az oltást, és semmi bajuk. Csak mi van akkor, ha hosszú idő múlva jövőre, vagy évek múlva jön ki a vakcina károsító hatása???????????????

A családban egyébként mindenki oltás-ellens. Én a sok haláleset kapcsán hajlanék az oltásra, csak ne lenne annyi rémhír az oltásról.


Mert az is biztos, hogy nem fogják nagydobra verni, ha az oltás miatt lesz valaki beteg.


Na mindegy, gondolom ez mindenki problémája...


Én arra volnék kíváncsi, hogy van-e itt valaki, akinek a családjában van orvos, és mit tanácsolt!!! Itt ugyanis minden orvos mást mond...

Hátha okosabb leszek!

2009. dec. 2. 18:26

Sziasztok!

Van olyan itt akinek konkrétan baja lett az oltástól?

2009. dec. 2. 18:20
Sziasztok! Én egy másik fórum tagja vagyok és 34 hetes kismama..két hete beoltattam magam és még a helye sem látszott már aznap este sem!( pedig egy kismamának tudvalevő, hogy le van gyengülve az immunrendszere...) Életem legnehezebb döntése volt de az orvosom javaslatára megtettem..inkább minthogy meghaljak én vagy a kisbabám és csak így tudom megvédeni mert ő is védettséget kap! Az 1918-as spanyolnátha idején amikor kipusztult e miatt a vírus miatt fél Európa szegény emberek mit nem adtak volna ha védőoltást kaphattak volna !!!!!!!!!!!!!!!!!! Hagyjuk már a hülyeséget.... Sajnos az kevés hogy ne menj sehova terhesen és hozzád se menjen senki... ez kivitelezhetetlen, főleg hogy hetente menni kell a kórházba!Magyarország fél lakossága paranoiás lett?Miért csak akkor kapnak észbe amikor már meg van a baj? A Pest megyei kismamák miért csak most oltatják magukat amikor sorra kerülnek be az intenzív osztályra és megtörtént az első haláleset?
160. makrai.lilla (válaszként erre: 157. - Borsicica)
2009. dec. 2. 18:08
én már annyira nemtudom hogy mit tegyek...nagynehezen rászéntam magam h beoltatom de 2 napja köhögök fáj a hátam stb,igy nem merem...
159. babibi
2009. dec. 2. 17:26
Bocs, én Ágotának írtam!
158. babibi (válaszként erre: 157. - Borsicica)
2009. dec. 2. 17:25
Valószínű, hogy már fertőzöttek voltak a vírustól. Szegénykék!
2009. dec. 2. 17:05
egy idős ember fekszik az intenzív osztályon, több mit 2 hete , mert megkapta a védőoltást, és rá 3 napra akkora tüdőgyuszija lett, hogy rossz nézni!!!!!!!na ezt miért nem teszik közé a sajtóban???mert nem egy ember szenved szerintem a védőoltás következményétől! hmmmm....
156. Laci 000 (válaszként erre: 155. - Ágota 77)
2009. dec. 2. 16:04
Igen,az olyan fiataloknak ,tenyleg nem ajanlatos az oltas,mert felnött szervezetben lett föleg tesztelve, de viszont az olyan felnötteknek akik olyan fiatalok közeleba vannak sokat azoknak igen :)
2009. dec. 2. 08:57
Egy öt éves és egy másfél éves testvérpár megkapta az oltást. Pár napra rá mindketten befulladtak, a nagyobbik már korábban is, a kicsi most először. Kb. 1-1 hetet töltöttek a kórházban ahol azt mondták, hogy ez az oltás miatt történt.
2009. dec. 2. 01:43

Tisztelt tagok, latom van par aki a vakcina ellen van .Többek között olyan ervekkel,hogy a H1N1 mutalodik ,igen sajnos ez igaz mutalodik,DE a képződő mutációk, amelyek nem feltétlenül fokozzák a vírus károsító hatását, a kórokozónak csak kis részét érintik. Mivel az oltóanyag nagyon sokféle, a vírust több pontján semlegesítő ellenanyagot alakít ki az oltott emberek szervezetében, a víruson a mutáció ellenére sok "céltábla" marad a hatékony antitestek számára.Tehat lenyegeben ,a vakcina a mutalodott virus ellen is vedelmet nyujt . Masik fö ellenerv amit sajnos több forumon is olvastam,hogy a higany miatt felnek.Igaz itt nem olvastam ,de lehet nemirtatok le,ami ebbe van higany az 2 fele higany van van a toxikus metil higany ami mergezest okoz, viszont az oltoanyagban egy etil higany van ,ami maximum a beadast követöen 1 heten belül maradektalanul kiürül a szervezetből masik ellenerv "Legfeljebb lázas leszek néhány napig..." : A vírus a felső légutakon keresztül fertőz, és itt alakul ki a védekezés első vonala. Itt a vírus és az általa kiváltott nagy intenzitású immunválasz károsítja a légutak felszínét borító nyálkahártyát. Ezek a folyamatok a tüdő légző felszínének csökkenéséhez, légzéskárosodáshoz, nagyon súlyos tüdővérzéshez vezethetnek. Ezt a súlyos állapotot csak mesterséges lélegeztetéssel lehet egyensúlyozni, de a folyamat maga így is maradandó tüdőkárosodást eredményezhet.


Aki mind ezek ellenere is ugy dönt nem adja be a vedöoltast : berescsepp c vitamin ,100% -os grapefruit(citrancs lé) de nem kell raszokni mert ettöl viszont cukorbetegseget lehet kapni a tiszta gyümölcsletől ! Miert : azert mert a cukor lebontasi folyamatat megakadalyozo gyümölcsrostok hianyoznak belöle ezert lehet a 100% gyümölcsletöl cukorbetegseget kapni ellenben a gyümölcstöl nem :)

153. b.mona
2009. nov. 30. 06:55
Én is beadattam a gyerekeimnek és semmi gond mem kett tőle. Mostmár azon gondolkodom h én be e oltassam magam azért kicsit tartok ettől a vírustól.:(
152. *Pillango* (válaszként erre: 130. - Csillag85)
2009. nov. 29. 17:40
ha valaki kórházba kerül, ott automatikusan megcsinálják a tesztet a legtöbb gyanús esetné. nem kell érte külön fizetni! lehet, hogy innen tudják.
151. 0c51b6fdc4 (válaszként erre: 145. - 0c51b6fdc4)
2009. nov. 27. 16:51
hoppá...nem is ehhez a fórumhoz szóltam hozzá...
150. 35491a860f (válaszként erre: 148. - C69ff6d3e9)
2009. nov. 27. 15:16
egyetértek
149. babli (válaszként erre: 146. - 35491a860f)
2009. nov. 27. 15:15
Teljesen egyetértek veled!
2009. nov. 27. 15:13
nem.ez is csak a reklámhadjárat része.kissé felfújják.amúgy meg a vírus úgyis mutálódik.hiába az oltás attól elkaphatod
2009. nov. 27. 15:13
Nekem a 8 éves lányom megkapta viszont 1,5 éves kisfiam nem pedig bölcsibe jár de ott azt mondta a doktornéni hogy nem javasolja! szoval nem tudom mit tegyek de már én is tanakodom rajta hogy be kéne oltatni őt is ....
2009. nov. 27. 15:11
A mi gyerekorvosunk lebeszélt erről az oltásról, és megbízható orvosról van szó. Ráadásul mutálódott a vírus, így mindenki megkaphatja az új vírust és le is betegedhet tőle, aki be van oltva. Azért reklámozzák annyira, hogy oltassák be magukat az emberek, mert nem fogy megfelelő mennyiségben a készlet. És ne felejtsük el, hogy ezt a vakcinát még az áprilisi világjárványt okozó H1N1 vírus alapján állították elő, most meg már egy mutálódott, erősebb H1N1 vírusról van szó, így hiába oltatod be magad most vagy máskor, nem sokat fog érni.
2009. nov. 27. 15:10
Én is pont így voltam, mint te. Azóta megkapták a szurit, így nem kell aggódnom. Közösségbe járnak, ezért gondoltam, hogy egyszerűbb, ha beadatom, mintha halálra aggódom magam.
144. Lipiani
2009. nov. 27. 15:10
Én is félek tőle,de mi sem oltattuk be magunkat.
143. kathlee
2009. nov. 27. 15:09
Mi is az oltás ellen voltunk, de vágül beadattuk a 2 éves lányunknak és magunknak is. Semmi mellékhatás!
2009. nov. 27. 15:09
Ezért oltattam be a gyerekeket, hogy elkerüljük a kórházat.
2009. nov. 27. 15:08
Én oltás ellenes voltam eddig, de már kezdek félni.. Na, nem magam miatt.., hanem a 3 éves gyerkőcöm miatt....
2009. nov. 27. 15:07
Téged ne rémít meg, hogy egyre több kisgyermek kerül az intenzív osztályra, a H1N1 miatt?
139. globus (válaszként erre: 138. - Ágota 77)
2009. nov. 26. 22:22
Már csak ezért sem finanszírozza az ÁNTSz a vizsgálatot, amennyiben nincs élet-halál kérdés.
138. Ágota 77 (válaszként erre: 137. - Globus)
2009. nov. 26. 21:47

... szerintem semmi, mert ekkorra már valószínűleg kutya bajod.

Legalábbis eddig úgy tudtam, hogy pár nap amíg megjön a teszt eredménye. Akit már teszteltek, javítsatok ki, ha nem így van!

137. globus (válaszként erre: 134. - Rékaanyu)
2009. nov. 25. 19:27
Kérdés, hogy mi történik akkor, ha megtudjuk, hogy negatív, és mi akkor, ha nem....
2009. nov. 25. 18:04

Ma utaztam buszon mint mindig. Az egyik fiatalasszony ismerősöm is jött. Kérdezte melléd ülhetek?? Mert most jöttem a dokitól, és nagyon beteg vagyok, lázas, hideg ráz. Nem félsz??

Félek - e az egy dolog, de aki nem mondta el, és a buszon utazik, azért mert nem tudom, attól is úgyan úgy elkaphatom...

Mert a rendelőbe ismerőse átült mellőle...

Olyant hallottam, hogy a vakcina akkor hat ha már benned van a vírus..

A homeoátiába van az hogy : hasonlót a hasonlóval...???? gyógyítanak

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook