Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Győri kismamik fórum

Győri kismamik (beszélgetős fórum)


2010. okt. 31. 09:48

Csajok!

Ne haragudjatok, de úgy néz ki, hogy 5.-én nemtok menni a talira, mert most elmegyünk anyukámékhoz, és maradok a fiammal egy darabig, s így a kisbabát is megtudjuk látogatni a sógornőméknél...

Nagyon sajnálom:(((, de a legközelebbin már csak ott tudok lenni!!!!

276. 864c5534c9 (válaszként erre: 270. - Dittti)
2010. okt. 31. 09:46

Én is inkább magándokihoz jártam...


Azt nemtom, hogy a vizsgálati díjakat lehet-e egészs.pénztári kártyára elszámolni, de hívd fel őket (egészségpénztárat), s kérdezz rá!

Ha lehet, akkor pedig olyan dokit kell keresni, aki számlát is ad...

Én sosem kaptam.

275. 864c5534c9 (válaszként erre: 273. - Judit8103)
2010. okt. 31. 09:44
Gratulálok én is! :D
274. solmyr (válaszként erre: 273. - Judit8103)
2010. okt. 31. 08:28

Gratulálok!

Vigyázz magatokra!

2010. okt. 30. 20:47
én kedden megyek UH_ra, kb 4-5 hetes vagyok!!!!!!!! Nagyon boldogok vagyunk!!!!!!!
272. judit8103 (válaszként erre: 270. - Dittti)
2010. okt. 30. 20:45
sajna olyan rendszer van, hogy ajánlatos magándokihoz menni..........Dr Likár Zsolt nagyon jó orvos,én hozzá járok.emberséges, alapos, és jó szakember
2010. okt. 30. 20:43
sziasztok
270. Dittti
2010. okt. 30. 20:40

Hali!


Hogy vagytok? Mi remekül, azt leszámítva, hogy mintha valami égő érzés ne kínozna odalent. Régebben sok gondom volt ezekkel a fertőzésekkel..remélem most a várandósságom megoldja maga. Olvastam a fokozott folyásról is, ami ezt a célt szolgálná..nagyon bízok benne :) Valaki tud ebben valami hasznosat adni? Kedden a dokimnak is elmondom, de hogy őszinte legyek már a tököm ki van ezzel a győri terhesgondozással. Ugyanis mióta idejárok gondozásra, a 8.héttől, azóta a dokim meg sem vizsgált. Ez engem kicsit bánt..nem mintha bánnám, hogy nem kell folyton átélnem a vizsgálatokat, de az hogy soha. ez itt divat Csajok? Az pedgi hogy egy kisdoki van minden kedden, vagy én tudom rosszul? nekem gyanúsan fiatal, és egy doki legalább előttem ne lesegesse a noteszét, hogy mit kell és hova írnia a kismamkönyvembe...Azt hittem elsírom magam legutóbb mikor megláttam!

nagyon azon gondolkozom felkeresek egy magándokit. szerintetek el lehetne számolni a vizsgálati díjakat egészségpénztár kártyára?


puszi És várom a pénteket!

Remélem mindenki eljön!

269. 864c5534c9 (válaszként erre: 267. - Solmyr)
2010. okt. 28. 13:09

Én tavaly a gyerekorvosnővel beszéltem erről, meg a védőnővel, s azt mondták ne.

De amúgy sem kértem volna.

Idén nem kérdezek, mert nem akarom az oltást.

268. Nita081 (válaszként erre: 267. - Solmyr)
2010. okt. 28. 09:37

Sziasztok!


Az oltásról az ember annyit mindent hall, jót-rosszat. Én nem adatom be. Ki tudja későbbiekben mit vállt ki, mit okoz A barátnőm aki most szült a terhessége elején megkérdezte a a dokiját, ő azt mondta, hogy se ellene se mellette, de ha a lányáról lenne szó, akkor ő nem ajánlja. Nem tudom, egyik orvos ezt mondja a másik meg amazt. Nehéz döntés az biztos.


Nekem két napja olyan savam van. Ha többet eszek fáj a gyomrom, úgy látszik nekem most kezd átrendeződni odabenn minden.


Szép napot nektek!

267. solmyr
2010. okt. 28. 09:13

Tegnap felhívott a védőnőm, hogy a háziorvos kérdezteti, hogy akarunk-e H1N1 oltást beadatni.

Úgy emlékszem már volt erről egy-két szó. Mindenki ellene van? Nem adatjátok be? Ha nem, akkor az orvosotok tanácsára nem kéritek vagy saját elhatározásból?

Szívem szerint én se kérném, de már tavaly is óriási hisztit csapott a doki, mikor nem kértük.

266. solmyr (válaszként erre: 264. - 864c5534c9)
2010. okt. 28. 09:08

32. héten? Na az nem semmi.

Az egyik kolléganőm járt hasonlóan.


Én nem bírnám ki addig a kíváncsiságtól.

A párom azt mondta, addig ne is beszéljünk a nevekről, míg ki nem derül a baba neme. Nálunk már a kisfiunk névválasztása se ment egyszerűen, szerintem ez most se lesz másként...de van még jó pár hónapunk. :)

265. Dittti
2010. okt. 27. 13:37

Helló Lányok!


Nekem ismerősömnek a dokija már 17 héten is ajánlotta a 4D-t, hiszen akkor már tökéletes emberke formájuk van, élvezhető a dolog, mert van helyük is mocorogni :) Én olyan december elejére gondoltam, akkor már bőven benne leszünk a 20 hétben. A Babits utcai rendelőben most akció van, a gondozóban olvastam, talán 9ezer Ft most. de szerintem ez nem egy hatalmas szenzáció, mert máshol akció nélkül is ennyi az ár. Érdemes utána nézni, mert láttam már pocsék, felismerhetetlen felvételeket is. Ami persze lehet a késői időpont miatt is. Hiszen egy adott méreten felül már nem is látványos, élvezhető a mozizás.

Szép napot Lányok.

puszi

264. 864c5534c9 (válaszként erre: 261. - Solmyr)
2010. okt. 27. 11:56

Én voltam anno a kórházi 4D-n. Akkor férjem is jött.

Ugyan ott volt, ahol a normál UH rendelések.

Cirka fél órát nézegettük a bébikét, amit aztán dvd-n megkaptunk. 10000 + 500Ft-ot fizettünk. Az 500Ft + 1 képért volt.

Előtte kértem ott csekket, s felhívtam őket időpontot egyeztetni.


De nézzél körül, állítólag máshol olcsóbb.

Én azért ide mentem, mert a nőgyógyászom ajánlotta, s hozzátette, hogy ezeket a 4D-s ultrahangból befolyt összegeket a szülészeti osztály korszerűsítésére használják fel majd.


Én is a 20. hét körül voltam. Már nem is emlékszem, pontosan mikor..;D Elő kellene keresnem a dvd-t..;D


De a nemét ott sem mutatta meg a fiam, csak a 32. heti normál UH-n.

263. Mira81
2010. okt. 27. 11:31

Sziasztok Csajok!


Gyorsan azert csak felkukkantok :))

Jobban vagyok egyebkent, köszönom, valoban segitenek a homeos szerek, mar csak pici köhöges maradt, kimelem magam rendesen, de azert nem fekszem egesz nap, mert az nem jo. Dani tovabbra is sokat mocorog, tegnap bemutatta elsö karate rugasait, hat, nem mondom, volt nemely, amelyik egesz kemeny volt. (Bocsanat egyebkent az ekezet nelkuli betuk miatt, csak atmenetileg mas a billenytuzetem es egy nemetet kaptam)

Mi voltunk 4D-s UH-n mar korabban is, tökeletesen latszik mindene a babanak mar a 16. heten is, edesen kalimpalnak, Dani szopta peldaul az ujjacskajat :D De en is azt hallottam, hogy a 24. - 25. het környeke a legjobb. En mindenkepp megyek, mert a mehlepeny allapotat sokkal jobban meg tudjak vizsgalni 4D-vel, mint sima UH-val es ellenoriztetnem kell, mozdult-e valamit felfele.

Ma reggel nekem is fajt nagyon alul, aztan bevettem magneziumot, most jobb, de megijedtünk azert. Talan nödögel a dragam, nem is gondolok semmi rosszra, nem szeretnek megint depis lenni.


Ja, a neten azert nezzetek utana az araknak, mi a babits utcai 4D-s rendelöben egy szuper akciot fogtunk ki anno es azert nem mindegy, hany ezer forintot adunk ki ilyenre, ott pedig ugyanazok vannak, akik a korhazban is, csak az eppen egy magan vallalkozas.


Sok puszi Mindenkinek!!!

262. Nita081
2010. okt. 27. 09:52
A barátnőm nagyon dicsérte a kórházi 4D. Kimondottan van egy telefonszámon. Egy nő, aki nagyon aranyos és szimpatikus volt a barátnőmmel, én hozzá szeretnék menni.Tőle kérek időpontot. Ha kell nagyon szívesen megadom. De Győrben több 4D-s rendelő is van, változó árakban. A kórházban 10e Ft.30 perc videó+ képet kapsz ezért az árért. Szerintem akció is van némely helyen.
261. solmyr (válaszként erre: 259. - Dittti)
2010. okt. 27. 08:22

Sokan már a 12. hét betöltése után elmennek 4D-re, és már akkor nagy valószínűséggel meg tudják mondani a baba nemét.


A kisfiammal 20. hét után voltunk 4D-n. (20+2)

Most úgy tervezem, hogy karácsony előtt megyünk, addigra betöltöm a 21. hetet, ha minden jól megy.

És remélem kiderül,hogy ki is van odabenn. :)


Egyébként milyen a kórházi 4D? Milyen árban van? Vagy inkább jobb egy magánt felkeresni?

Bár gondolom karácsony előtt (mikor mi mennénk)lehetnek akciók is, vagy kitudja...

260. Nita081 (válaszként erre: 259. - Dittti)
2010. okt. 27. 07:30

Én is azon gondolkoztam, hogy mikortól érdemes menni 4D-re.

Az én barátnőm 25 hetesen kért időpontot a kórházba 4D-re. De ott a nőci azt mondta, hogy várják meg a 27. hetet, mert akkor a legjobb, még belefér a felvételbe, de már mindene tökéletesen látszódik. Hát nem tudom...én úgy tervezem, hogy egy hónap múlva (akkor leszünk 25 hetesek) kérek időpontot, és majd megmondják, hogy most érdemes vagy nem. De hallottam olyat is h. valaki a 16 héten már ment 4D-re.

Szép napot, puszillak Titeket.

259. Dittti
2010. okt. 26. 19:29

Egy hete voltam a védőnőnél, minden okés nálunk, igaz a hepatitis tesztemről még nem tudok semmit, de bízok benne csak nem lesz pont azzal gondom :))

Nagy meglepimre a védőnő közölte, hogy fogytam 2 kilót, ami lehetetlennek tűnik (biztos kisebb volt a gravitáció most a mérlege körül)hiszen annyit eszek mint egy viziló, és annak is érzem magam. Még igyekszem beleférni a régi rongyaimba, de van amit már el kellett tennem, hiába minden strapám, hogy belepréselődjek :)

Ma volt az AFP is, egy hét múlva 16 hetes uh :) Már nagyon várjuk :) Szerintetek mennyi az esélye, hogy megtudjuk milyen nemű lakik odabent?

Ma eléggé erősen szúrkált a hasam alul, nem is értem miért lehetett, pedig ma délután aludtam apával majd 4 órát :)) Remélem nincs gond :S Érdekes, hogy itt győrben csak papíron vizsgál meg a doki, de még mióta ide járok terhesgondozásra, soha nem látott doki belülről. Nem mintha hiányozna nagyon, de akkor is, szerintem kellene....


És mit gondoltok 4D-re mikortól érdemes menni?


puszim

258. Dittti (válaszként erre: 253. - Mira81)
2010. okt. 26. 19:23
A homeos szerek szerintem (ha még kicsit hiszel is bennük) akkor igenis tudnak használni. :) Pihenj sokat, élvezd ki az "anyakirálynő" szerepét, szerintem ez az egyik legjobb dolog a várandósságban. Megyek az utcán és úgy bámulnak rám, mint egy ufóra, aki most jött az íriszről :)) Mindenki kedvesen mosolyog...miért nem ilyenek máskor is az emberek?! :)
257. 864c5534c9 (válaszként erre: 256. - Solmyr)
2010. okt. 26. 14:58

Köszi szépen♥


Igen, nagy az öröm..

Főleg anyós nagyon örül, mert 2 fia lett, aztán első unokája (az én fiam) is fiú lett, s most sikerült a másik fiának egy kislányt összehozni..;DDDD

256. solmyr
2010. okt. 26. 08:41

Milup:

Gratulálok a babához, biztosan nagy az öröm a családban!


Mira:

Gyógyulj meg mielőbb!

255. Nita081 (válaszként erre: 253. - Mira81)
2010. okt. 26. 07:28

Mira! Jobbulást. A Homeos cuccok jók! Én is használtam, és tényleg segített.

puszi

254. 864c5534c9 (válaszként erre: 253. - Mira81)
2010. okt. 26. 07:18

Köszi szépen!!:DDD


Neked pedig jobbulást! Pihenjél sokat!!!!

253. Mira81
2010. okt. 25. 19:59

Sziasztok!


Milup én is gratulálok, édes lehet a Picur, jaj ilyenkor már úgy várom, hogy mondjuk február vége legyen :) Persze tudom, minden hetet, hónapot át kell élni, de akkor is....

Nem tudom, a héten mennyit tudok jönni, mert festő jön hozzánk, csináljuk a Dani szobát, mondjuk én mint egy királynő utasítgatok csak, enyhén szólva bénának és haszontalannak érzem magam - biztos a hormonok is teszik - de Apa nem enged semmit se csinálni :S

Hogy tetézzem még, ismét elkaptam valamit, a kollégáim jól bejöttek betegen dolgozni, így előre látható volt a dolog. Ma voltam dokinál, homeós szereket kaptam, kíváncsi vagyok, még sose szedtem ilyeneket.

Sok puszi Nektek, vigyázzatok Magatokra!!

252. 864c5534c9 (válaszként erre: 251. - Dittti)
2010. okt. 25. 15:23
Köszi szépen!!!♥
251. Dittti
2010. okt. 25. 14:50
Gratula Milup a Bébihez :)
2010. okt. 25. 11:27

Köszi csajok!:D


Ő is császárral szült, mint én (csak másik kórházban;D)...

De a legeslegfontosabb, hogy mindketten jól vannak!!:DDDD

249. Nita081 (válaszként erre: 247. - 864c5534c9)
2010. okt. 25. 11:18
Gratulálok! Sok örömöt, egészséget!
248. 026876815c (válaszként erre: 247. - 864c5534c9)
2010. okt. 25. 10:54
Gratulálok és sok so kegészséget kívánok és jó babázást:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook