Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyógyító Kód tapasztalatok fórum

Gyógyító Kód tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
296. 51304696aa (válaszként erre: 295. - 51304696aa)
2019. márc. 31. 21:27
A folytonos viták és veszekedések teljesen felőrölnek.
295. 51304696aa (válaszként erre: 294. - Sámán56)
2019. márc. 31. 21:26
Sajnos igen. Nehéz megvalósítani. Úgy még rosszabb, hogy nem tudok, (mert alig van szabad pillanatom), hogy magamba mélyedjek és figyeljek, mit akar tőlem a forrás. Szinte alig van egy kis szabad pillanatom erre a célra. :/
294. Sámán56 (válaszként erre: 292. - 51304696aa)
2019. márc. 31. 20:19
Ezek a makacs emberek az újabb feladataid. Meg még a türelem nagyobb fokú elsajátítása. Amilyen egyszerű így leírni, olyan nehéz megvalósítani.
293. 51304696aa (válaszként erre: 292. - 51304696aa)
2019. márc. 31. 18:20
Persze tudom, hogy minden megoldódik csak sajnos az ember kicsit türelmetlen tud lenni. Pedig sosem voltam az, vagyis nem ekkora mértékben...
292. 51304696aa (válaszként erre: 291. - Sámán56)
2019. márc. 31. 18:18
Az elfogadás már fiatal korom óta megvan. Hasonló gondolkozású emberek bevonzása is. Most tartok "az egyre nehezebb feladatok"-nál. Olyan emberek vesznek körül akik iszonyat makacsak és úgy érzem nem tudom megoldani a dolgokat. Az idő meg csak egyre fogy.... :/
291. Sámán56 (válaszként erre: 290. - 51304696aa)
2019. márc. 31. 18:08

Mindenkit elfogadsz olyannak, amilyen. Ő most itt tart az útján, és kész. Nem idegeskedsz semmin. Tudod, hogy előbb-utóbb úgy is megoldódik a probléma.

Saját példa: megállított a rendőr, hogy nincs bekapscolva a biztonsági öv. Persze be volt, erre azt mondta, hogy a 200 méterrel lévő társa jelezte neki, én közben kapcsoltam be. A feleségem természetesen (?) ki kelt magából, de csitítottam. A rendőr kérdezte, hogy fizetek most, vagy feljelent. MOndtam, hogy nem fizetek, jelentsen fel. De közben magam is elcsodálkoztam, hogy a nyilvánvaló hazugság miatt egy csöppet sem "kaptam fel a vizet". Felvette az adatokat, és mondta, hogy megteszi a feljelentést. Ok, eljöttünk. Mire hazaértünk, jött a hír, hogy a rendőrség elnézést kér, tévedés történt.

Na, erre varrjak gombot!


Egyre több hasonló gondolkodású embert vonzol be az ismeretségedbe - similis simile gaudit - a hasonló a hasonlót szereti. Ezért van az, hogy miután hátrahagyod fizikai testedet, "oadát" arra a szintre kerülsz, ami te magad vagy, amilyen a rezgésed, frekvenciád. Itt nem lehet mellébeszélni, ez a Törvény.


Aztán ahogy haladsz előre az utadon, egyre "nehezebb" feladatokat kapsz, egyre problémásabb emberekkel és esetekkel találkozol. De ez így volt az iskolában is!

Az a különbség, hogy itt "ismételhesz évet, életet" ahányszor csak szükséged van rá, hogy megtanuld, amit meg kell, amit még leszületésed előtt letisztáztatok szellemi vezetőitekkel.

290. 51304696aa (válaszként erre: 289. - Sámán56)
2019. márc. 31. 13:41
Az ember milyen jeleket tapasztal magában vagy a környezetében ha már egyszer megtapasztalta a fény "erejét"? És a tanulás útjára lépve?
289. Sámán56 (válaszként erre: 282. - 51304696aa)
2019. márc. 31. 08:03

Elnézést a késői válaszért, de "el voltam havazva".


Első lépésként - egyszerű mondani, de nagyon nehéz teljesíteni - el kell érni, hogy ne kelljen ide a Földre újra leszületned. Ez azt jelenti, hogy sokat tanultál, és képes vagy itt is "fényként" viselkedni minden körülmények között, összes karma letudva, stb.

Következő állomásként olyan szintre kerülsz, ahol tovább tanulsz, és emellett tanítod azokat a lelkeket, akiknek még vissza kell jönniük ide, hogy minél kevesebb hibát kövessenek el, és segíted őket saját fénnyé válási útjukon. Számtalan bolygó van, amelyik ezt a célt szogálja, különböző rezgési szinteken taláhatók.


A szellemi hierarchiát általában 7 fő szintre szokták osztani, a hetedik már az Isteni szint. Egy átlagos ember - a lent lévők jóval több, mint 90%-a halála után a 4. szintre érkezik - és ez azt jelenti, hogy jöhet ide vissza.

Az 5., és főleg a 6. szintről nem kell visszajönni, de ezek a felemelkedett mesterek vállalhatják, hogy egy szellmcsaládba tartozó "rokonuk" miatt, annak tanítása érdekében vállalják a leszületést.

Szóval, nagyon hosszú az út, de időnk végtelen.


Itt, jelenleg akkor tudsz a legtöbbet tenni előrehaladásod érekében, ha minél többször próbálod magadba engedni a Fényt, hogy tisztítson, segítse előre haladásodat.

Ezért jó a kódolás. Nem kell szembesülnöd azzal, mi voltál, mit rontottál el, és emiatt ahelyett, hogy előre haladnál, állandóan azon rágódsz, hogy milyen ember voltál. Ezek a negatív gondolatok szünnnek meg benned, ( a felejtés itala, fátyla, ki hogy nevezi) mikor megszületsz - de "kódolva" hozod magaddal egód legmélyén.


Mit diktál a józan ész? Minél előbb tovább lépni. De nem fölösleges idő, amit itt töltünk, sokat tanulunk. Aztán egyéne válogatja, hogy mennyi idő alatt szívja magába a tudást - a válogatás nélküli szeretetet, a Fényt, amelyik nem kér viszonzást, csak van, csak árad, és mindenki kap belőle, aki kéri.

2019. márc. 30. 23:54

Érdemes megnézni, meghallgatni, ezek közül is a legjobban az első vendéget, Lászlót!


[link]

287. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 282. - 51304696aa)
2019. márc. 30. 23:46

Igényesebb helyeken ezt úgy tanítják, hogy a téves önazonosulások felszámolása.


Egóm az éneim sokasága (sok-éniség), melyekkel azonosítom magam.


Szellemem az EGY-ÉNISÉGEM! A lényegi középpontom. A belső Napom.


Ramana Maharsi így fogalmaz:


"Mindaz, amire az embernek az Önvaló megtalálásához szüksége van, a nem-Önvalók, vagyis a burkok lehántása. Képzeljen el egy embert, aki nem tudja, hogy ő vajon ember -e, ezért hát felkeres valakit, hogy megkérdezze őt erről. Ez utóbbi közli vele, hogy ő nem fa, nem tehén és így tovább, ilyen módon téve világossá számára azt, hogy ő nem más, mint ember."


Szvámi Ráma így fogalmaz:


"Ha öt, hat, hét vagy nyolc lepellel takarjuk el a lámpát, a fény tompán fog világítani. Mikor elkezdjük eltávolítani a lepleket, végül eljutunk a ragyogó fényhez."


Paramhansza Jógánanda így fogalmaz:


"Ha egy aranyszobrot letakartok fekete kelmével, ugye, nem mondjátok azt, hogy a szobor maga megfeketült? Hiszen tudjátok, hogy a lepel alatt a szobor továbbra is színaranyból való. Hasonlóképpen: ha egyszer majd széttépitek tudatlanságotok fekete leplét, amely most lelketeket borítja, ismét gyönyörködhettek önnön isteni természetetek időtálló szépségében."


(Ezek a tudatlanság rétegek minden léleknél más mértékben vannak jelen. Valakinél jobban takarják az Igazságot, valakinél kevésbé. Ilyen mértékben lesz látó, bölcs vagy megvilágosult az illető.)

286. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 282. - 51304696aa)
2019. márc. 30. 23:15
Lelkem tisztasága ismeri a Forrást, de a közbe ékelődött egóm eltakarja, mint felhő a Napot.
285. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 282. - 51304696aa)
2019. márc. 30. 23:12
A közeledésre, megismerésre, megtapasztalásra, visszakapcsolódásra könnyebb válaszolni, de a tapasztalat így is szavakon túli.
284. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 282. - 51304696aa)
2019. márc. 30. 23:11
Ezt csak az tudja, aki azon a szinten van. Aki eggyé vált a Forrással. Kérdezz egy megvilágosodott mestert.
283. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 281. - Sámán56)
2019. márc. 30. 23:09
Egyetértek.
282. 51304696aa (válaszként erre: 281. - Sámán56)
2019. márc. 27. 19:25
Mi kell ahhoz, hogy eggyé váljon vele az ember?
2019. márc. 27. 10:57
Ha eggyè vàltàl az Ősforràssal, akkor màr befejezted a küldetésedet, utad, tanulásod véget ért! Ez viszont hosszú ès rögös út. Addig meg kell elégedni azokal a hosszabb, rövidebb időkkel, míg felvéve vele a kapcsolatot, kezded átérezni a lényeget!
280. 51304696aa (válaszként erre: 279. - D7ba7bf7ff)
2019. márc. 27. 04:52
Te aztán nagyon érted ezt. :)
279. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 276. - 51304696aa)
2019. márc. 27. 00:53

Érdekes, hogy a "religió" szó nem vallást, hanem "visszakapcsolódást", "összeköttetést" jelent.


"Ős" annyi, mint visszatérni mindennek az alapjához, forrásához, kezdetéhez.


Tehát a szellemi fejlődés inkább egy visszakapcsolódás, visszaemlékezés.


"Minden virul, terem, s a kezdethez visszatér szüntelen." /Lao-ce/


"Ha neve nincs: ég s föld alapja; ha neve van: minden dolgok anyja." /Lao-ce/

278. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 276. - 51304696aa)
2019. márc. 27. 00:22

Az "Ős-forrás" egy nagyon jó szó, de ennek a tapasztalásához nincs szükség olyan drasztikus átformálódásra, mint amit a jógik csinálnak.


Ha az ember lecsendesül és megérzi a középpontját, az már bőven elég lehet.


A kapcsolattartás is tapasztalat. Nem feltétlenül kell eggyé válni az Ős-forrással, de tudhat róla az ember. :)

277. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 274. - Dcd522613b)
2019. márc. 27. 00:15
?
276. 51304696aa (válaszként erre: 273. - D7ba7bf7ff)
2019. márc. 26. 18:36

Vannak olyan pillanatok mikor úgy érzem azon a szinten vagyok. De sajnos ezek csak pillanatok. Az embert nagyon ki tudja venni abból az állapotból az e világi dolgok. Milyen jó is volna ha mindenki ebben az állapotban élhetne. Vissza térnénk az "ős forráshoz" (én így hívom), nem volnának ezek a rossz dolgok a világban.


De sajnos sokat kell még tanulnia az emberiségnek...

275. dcd522613b (válaszként erre: 272. - D7ba7bf7ff)
2019. márc. 26. 12:49
Nem írtam, hogy nem kell a lelki okokat felderíteni, ennek a topiknak is pont az a célja, hogy akár tudunk a problémához kapcsolódó okokról, akár nem, ezek megszűnjenek és vele együtt a betegség is. :) Azonban ha valaki gyógyszert szed, semmiképpen nem helyes, ha holnap úgy ébred hogy egyszerűen abbahagyja a szedést.
274. dcd522613b (válaszként erre: 271. - D7ba7bf7ff)
2019. márc. 26. 12:42
Bocs, de én tudok magyarul, ezért sem írok egy mondatban egymással ellentétes dolgokat. A szótáramban benne vannak a fogalmak, de tudom, -vagy ösztönösen vagy tanulás által- hogy hol van a helyük. Még tanulnod kell a nyelvet, ami nem baj, így fejlődik az ember, majd idővel te sem fogsz annyira negatívan gondolkodni a bensődről, mint még most. :)
273. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 268. - 51304696aa)
2019. márc. 26. 00:52
Vannak olyan emberek, akik uralni tudják az ilyen teszteket, de azok általában már jógi szinten vannak, azaz teljesen urai a testüknek, lelküknek. Ez alatt azt értem, hogy a vegetatív funkcióikat is képesek uralni, annyira tudatosak. E mellé az is társul, hogy az agyhullámaik az átlagemberétől teljesen eltérőek. De ezt nem adják ingyen. Az egész életüket a fejlődésre teszik fel és ezek nagyon komoly mellékhatások.
272. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 267. - Dcd522613b)
2019. márc. 26. 00:46
Gyógyszeres kezelés mellett néha nem árt felderíteni az okokat, magyarul a lelket is orvosolni.
271. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 266. - Dcd522613b)
2019. márc. 26. 00:45

Egyszerűen nincsenek a szótáradban ezek a fogalmak, nem így használod őket, ezért mentünk el egymás mellett.


Ha belegondolsz, mindenki másképp fogalmaz, ha egy ugyanolyan témájú könyvet több írótól elolvas.


Nekem az a szerencsém, hogy sok "nyelven" tudok, megértem mások szóhasználatát, még ha nem is az én szájízem szerint használják.


A lényegi mondandó mindig EGY gyökerű, univerzális, csak valaki vagy tud olvasni benne, vagy nem.

270. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 264. - 51304696aa)
2019. márc. 26. 00:38

Negatív energia-információ (gyűjtőnéven stressz) esetén gyenge az izomtónus, így gyenge az ellentartás is, míg nyugalom és kiegyensúlyozottság esetén erős az izomtónus és erős az ellentartás.


Tehát a gyenge izom egy nagy NEM!


Az erős izom egy nagy IGEN!


Úgyis mondhatnánk, hogy az izomteszt lényege az egészséges energia-információ áramlás felderítése, ami tudat alatt működik.

269. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 262. - Tim1983)
2019. márc. 26. 00:20

Pajzsmirigy problémák mindig az önkifejezéssel állnak kapcsolatban.


Ha túlműködik, akkor minden lében kanál az illető, túl "sok", beleszól mindenbe és a környezete idegeire megy.


Ha alulműködik, akkor nem használja ki a lehetőségeit, nem fejezi ki magát, korlátozza a szabadságát, bátortalan.


Csakrája az 5-ös csakra. (torokcsakra és problémái)


Alulműködés esetén több az elfojtás és a feszültség.


A csakrák párokban is összeköttetésben vannak.


Az 1-es a 7-essel, a 2-es a 6-ossal, a 3-as az 5-össel, a 4-es pedig páratlan.


A torokcsakra a köldökcsakrával van párban.


A köldökcsakra a "megemésztés", "feldolgozás" csakrája és egyben a stresszek nagy találkozási pontja is, de ezeket csak a torokcsakra segítségével lehet hatásosan kezelni.


Ha nem vezeti ki az ember a stresszt a torokcsakra segítségével (pl: terápiás indulatkezelés (tudatos őrjöngés), művészetterápia, sport, önismeret) akkor elfojtódnak, feszültséget okoznak és megbetegítenek.


Sokszor már az is elég, ha az ember kibeszéli, kiírja, kisétálja, kitáncolja, kizenéli magából a problémát.

268. 51304696aa (válaszként erre: 265. - Dcd522613b)
2019. márc. 25. 19:57
Az biztos, hogy ahhoz nagy önkontroll kell, hogy ha valaki hazudik akkor ne vegyék észre rajta azonnal. Ez akár érvényes lehet erre a kézlenyomós dologra is. Ha valaki hazudik akkor borul a belső békéje amitől a teste nem úgy viselkedik, vagyis le lehet nyomni a kezét. Ha ezt önkontrollal teszi, létre hozza magában a belső békét akkor akár még egy hazugságvizsgálót is át tud verni.
267. dcd522613b (válaszként erre: 262. - Tim1983)
2019. márc. 25. 17:00
Szerintem erre könnyen beazonosíthatod a választ, ha elmész az orvoshoz. Ha új gyógyszert szedsz, akkor lehet, hogy valóban nem jó, vagy csak a beállított adag nem jó, vagy még idő kell a beálláshoz. Ha már régi gyógyszert, akkor is lehet, hogy már nem hatásos, vagy lehet, hogy az adagot kellene emelni. Először szerintem egy labor kellene, hogy egyáltalán milyenek az értékeid. Ha a pajzsmirigyedet gyógyítod, akkor sem célszerű ahogy írod abbahagyni a gyógyszert. Ilyen esetben én inkább csökkenteném, pár hét múlva meg nézetnék labort és ha tartósan jók az eredmények, akkor tovább csökkenteni a gyógyszert, majd elhagyni, de utána is ellenőrizni.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook