Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyógyító étrend - kinek mivel van jó tapasztalata? fórum

Gyógyító étrend - kinek mivel van jó tapasztalata? (beszélgetős fórum)


2015. máj. 5. 18:14
Én átálltam 4 éve az élő ételek fogyasztására: a vérnyomás normalizűálódott, a súlyom is, a pH -m is, jobban alszom, a bőrömnek és a hajamnak is jót tett és változatosan tudok enni, pl. nyers " süteményt", vagy nyers " főzeléket", fasírtot stb.
2015. máj. 2. 14:56
Sziasztok! Én sem vagyok híve a drasztikus életmódváltásnak, meg magamból kiindulva azt gyorsabban feladja az ember. Szerintem minden ember más és ki kell tapasztalnia, mire hogyan reagál a szervezete. Én nemrégiben kezdtem csökkenteni a bevitt cukormennyiséget, most pedig a húst hússal idöszakomat váltom fel heti 3x salátákkal és barátkozom a tofuval is. Ilyenkor ebéd után elkerül még az a bizonyos "kajakóma" is :). Reggelire pedig találtam egy koleszterinmentes, pikáns szója kenöt, mely tönköly bagettel valami isteni :) ( [link] Ezeken kívül itt a tavasz, többet kell mozogni, sétálni és ellenállni a boltok polcain sorakozó sook felesleges dolognak. Jelige: gyógyszert csak a legvégsö esetben, viszont rendszeres gyógytea fogyasztás hozhat változást. Lényeg, hogy figyelj a szervezeted jelzéseire...
5. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Algea)
2015. máj. 2. 05:49
Egy-egy momentumot, teát, kapszulát nem érdemes kiragadni, mert az úgy tényleg nem használ!
4. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Algea)
2015. máj. 2. 05:47

A méregtelenítésnek lehet értelme, a szervezet egy csomó mindenben helyreállítja a természetes egyensúlyt. Viszont szerintem ne az olvasottak alapján csináld, hanem menj el természetgyógyászhoz, aki összeállítja a problémádra az étrendet.

Én csak azért írom ezt neked, mert egyszer (az orvosokkal ellentétben) a természetgyógyász pont az étrendjével (ami viszont nagyon drasztikus volt) rakta rendbe az egészségemet és az egyensúlyt a szervezetemben. Tehát működik! (Ja, és mielőtt bárki azt hinné, hogy érdekelt vagyok ennek ajánlgatásában, közlöm, hogy nem!)

3. Hedi13 (válaszként erre: 1. - Algea)
2015. ápr. 30. 18:17
Szia! Szerintem először tisztázd, hogy milyen betegségeid vannak és ennek megfelelően járj utána a témának és térj át másfajta táplálkozásra. Ki lettél vizsgálva? Milyen "diagnózisaid" vannak? Drasztikus váltásnak nincs értelme, mindenkinek ki kell kísérletezni, mi a jó neki.
2. kisj
2015. ápr. 30. 16:59

Drasztikus váltásnak sosincs értelme.


Mindig úgy csináld, hogy közben jól érzed magad:)

2015. ápr. 30. 15:38

Van néhány egészségügyi problémám, ami komoly tüneteket nem okoz, de a teherbeesést a jelek szerint megnehezít(het)i.


Két végletet látok: az egyik az orvosi út, amikor egyik gyógyszer még legalább kettő másikat követel, hogy valamiféle egyensúlyt alakítsanak ki a szervezetemben, hatásuk legtöbbször addig tart, amíg szedem őket, és lehetnek mellékhatásaik.


A másik utat a természetgyógyászati irányzatok képviselik. De ha egy terapeuta kicsit is komolyan veszi, amit csinál, akkor mindig oda lyukadunk ki, hogy hiába iszom bármilyen teát, veszek be bármilyen kapszulát, csodaszert, amíg belül nem pucolom ki magam (méregtelenítés), és állok át a megfelelő étrendre.


A hosszú bevezető után itt jönne a kérdésem, hogy mi is a megfelelő étrend? Csodás gyógyulásokról számolnak be a paleósok, de a makrobiotika követői is (ráadásul mondjuk pont IR és meddőség témában mindkettő sikeres), miközben a bevitt táplálék jellege szinte pont ellentétes a két irányzatnál. Biztosan van még más is, amiről nem is hallottam.


Nektek mi a személyes tapasztalatotok? Van értelme a drasztikus váltásnak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook