Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Golden retriverem fórum

Golden retriverem (beszélgetős fórum)


24. sariya (válaszként erre: 23. - C8f7404b48)
2009. szept. 30. 09:49
Jövőre jönni is fog:)
2009. szept. 28. 14:22
én vennék hozzá kisfiút, ha van elég tered és lehetőséged rá akkor szerintem jó ötlet.
22. sariya
2009. aug. 4. 11:44
Nekünk most van egy 9 hetes kislány retink,nagyon rossz,igazi virgonc és mindent összepisil.gondolkozunk rajta,hogy egy kisfiút is szerzünk mellé,de nem tudom ez mennire jó ötlet..szerintetek??
21. c4cd20e0ca (válaszként erre: 20. - Becseiagi)
2009. júl. 15. 20:19
Szia! Nekünk most múlt egy éves a kutyus! Imádjuk!!! Igazi családbarát kutyus!!! Viszont rengeteg szeretetet, törődést és nagy mozgásteret igényel! Hihetetlen mekkora a mozgásigénye, előtte német juhászunk volt, de ebben simán lekörözi, pedig egy elég nagy kert áll rendelkezésére... Nem biztos, hogy lakásba való kutyus, viszont a gyerekek (meg mindenki) imádni fogja őt!
2009. jún. 13. 16:07

Sziasztok!


Nekünk ugyan nincs kutyánk, de nagyon szeretnék majd egyszer egy golden retrit, mert szinte ez az egyetlen kutyafajta, ami tetszik nekem. Csak nézegettem az árukat a neten, és hát elég borsos, na meg panelban lakunk. :( De ha lesz, akkor biztos ilyen lesz! Van 3 gyerekem, és azt halottam, hogy nagyon családcentrikusak, húek a gazdihoz, okosak, nem túl hangosak, barátságosak. Ez mind igaz? Írjatok még légyszike, hogy milyen tulajdonságai vannak még! Mert nagyon érdekel engem. Előre is köszike!

19. fe1fe85329 (válaszként erre: 17. - C8f7404b48)
2009. máj. 23. 17:28

Szia!


Mi a helyzet a kutyussal??

18. fe1fe85329 (válaszként erre: 17. - C8f7404b48)
2009. máj. 10. 04:32

Szia!


Én nem hallottam még ilyet, és a lányom akár lovagolhat is Letti vagy Lucas hátán, mégsem hagyom őket soha de soha felügyelet nélkül..


Nem is baj ha van egy kis külön területe ami az övé..mert ha a retriever unatkozik képes átrendezni a kertet..


remélehtőleg a tacsi mostmár bír magával....ezt le kell nekik rendezniük egymás közt..és egy két sebzés előfordulhat..de ne aggódja a retriever nem agresszív, nem arra lett kitenyésztve..:):)

2009. máj. 9. 22:24

tegnap történt egy szomorú eset amely talán aggódásra is okot adhat. van egy másik kutyánk kis fekete keverék tacskó. dél körül kiszökött, gyorsan rohantam utána nehogy a goldennel összeugorjanak de nem volt semmi baj, tök jól elvoltak, egészen kb. három óráig. A lányom megsímogatta a retit és erre a tacskó neki ugrott a nagynak aki előszőr nem reagált de mikor a tacsi nem hagyta abba ő is elkezdett verekedni. aztán az lett a vége hogy megharapta a kicsi fülét:( tudom hogy ez féltékenység volt a tacsi részéről de én azóta féltem a gyerekem.

Azóta nem hagyom a gyereket egyedül kint egy percet sem mert félek. nehogy baj legyen. hiába békés természetűek a retik de még nem ismertük ki egy hét alatt úgyhogy fő a biztonság.

A férjem egész nap egy hatalmas kutya házat csinált, én meg egy külön kis udvart alakítottam ki neki.

Úgy döntöttünk egyenlőre délelőtt be lesz zárva a saját kis udvarába, majd ha hazaértem a munkából ki lesz engedve.

Remélem nem lesz gond és minden simán fog menni.

ti már hallottatok olyan esetről amikor a reti támadott emberre?

mentem aludni, jó éjt:)

16. fe1fe85329 (válaszként erre: 15. - C8f7404b48)
2009. máj. 8. 17:06

Naa gratulaa!!..csipa hát valószínűleg valami fertőzés..szerintem első körben próbálkozz kamillás lemosással...aztán ha nem javul akkor állatorvos ad rá kenőcsöt vagy cseppet..


Ti merre laktok? ha jól olvasom pest megye..(mi is)...jöhet privibe is ha nem akarod kiírni..DD

2009. máj. 8. 12:14

sziasztok. képzeljétek tegnap óta már jön utánnam a kutyus, kezd helyreállni az érdeklődése.

Nem tudjátok hogy mitől csipás a kutya szeme?

14. c8f7404b48 (válaszként erre: 12. - Fe1fe85329)
2009. máj. 6. 14:31

na akkor nem vagyok egyedül, már kezdtem azt hinni bennem van a hiba, férjem simán szedte és nyomta én meg ott fújjoztam meg minden :)

Igen találtuk, ki volt dobva és szóltak nekünk hogy nem e fogadnánk be. naná hogy igen, mindig is ilyen kutyára vágytam. igen fiú

13. c8f7404b48 (válaszként erre: 11. - Fe1fe85329)
2009. máj. 6. 14:29
okés akkor megnyugszom. gondolom majd az érdeklődése is idővel helyre áll, szegénykém még nem nagyon kíváncsi, ha kint vagyunk akkor odajön hozzánk, játszunk, de ha bemegyünk akkor lefekszik az ajtó előtt és ott vár
12. fe1fe85329 (válaszként erre: 10. - C8f7404b48)
2009. máj. 6. 14:27

Hát engem is kerülget tőlük a hányás..no meg amikor kilapítja az ember Vááááá..


Az a baj hoy nincs már tőlük nyugtunk se télen se nyáron...


találtátok őt?? vagy hogyan került hozzátok??


A nevéből ítélve kan ugye?

11. fe1fe85329 (válaszként erre: 9. - C8f7404b48)
2009. máj. 6. 14:25
Persze szerintem igen....kell neki legalább egy hónap hogy beilleszkedjen a családba, megszokja a helyét, és valamelyest feldolgozza az őt ért traumát...aztán majd fog kiabálni ne aggódj..egyébként az enyémek sem ugatnak túl sokat..
2009. máj. 6. 14:25
pfujj olyan gusztustalan volt ahogy megszívta magát az egyik, olyan nagy lett mint a körmöm. még álmodtam is ezekkel a kis bogarakkal
2009. máj. 6. 14:23
és az vajon normális hogy alig ugat a kutya? vagyis szinte semmit. csütörtökön lesz egy hete hogy nálunk van.
8. fe1fe85329 (válaszként erre: 7. - C8f7404b48)
2009. máj. 6. 14:21
Hát sajna azt egyik sem garantálja hogy nem megy bele vagy rá, hanem csak azt hogy elpusztul a kullancs 3napon belül anélkül hogy megszívná magát...
2009. máj. 6. 14:19

pedig mindkettőről azt hallottam hogy nagyon jó termékek... ezen most jól meglepődtem.

gondolom hamar észrevettétek hogy valami nem stimmel

6. fe1fe85329 (válaszként erre: 5. - C8f7404b48)
2009. máj. 6. 14:10

Én hetente szoktamőket átfésüln illetve erdei séta után mindíg..és sajna a spot on és Kiltix nyakörv ellenére söpröm le róluk a kullancsokat..


az enyém Decemberben! volt babéziás....de szerencsére nagyon hamar észrevettük,...

2009. máj. 6. 14:05

sziasztok,de jó hogy máris vagyunk 3an:))))

okés, amint lesz egy kis több időm teszek fel fotót. Ti milyen időközönként szoktátok fésülni a szőrét? óóó majdnem elfelejtettem az én kutyámat Bobynak hívják.

2009. máj. 6. 12:38
Igen Bettus képet tegyél mindenképp...az enyémekről találtok az állatos naplómban.:)
2009. máj. 5. 23:09
fényképet kérek mindenképp :)
2009. máj. 5. 23:03

Szia!

csatlakoznék..nekem is van retrieverem kettő is egy 9hónapos Golden kan :Lucas és egy 1éves labrador szuka :Letti...


Hár nem semmi előélete van szegény kutyádnak...szeresd őt nagyon és meglátod hamar rendbe jön a lelke is...


aki kidobta arra meg nem is mondok semmit..csak azokat a kínokat élje át minden nap amitennek a szerencsétlen kutyának okozott...

2009. máj. 5. 22:56

sziasztok. kaptam egy kb. két éves golden retrivert, rajongok érte mondanom sem kell...

megkérném a goldenes gazdikat osszák meg velem tapasztalataikat hogy a maximálisat tudjam adni ennek a kutyusnak...

Kidobták, szegénykémet kb. 1 hétig ült valahol, tele lett kullanccsal kb. 70!-et szedtünk ki belőle, ezáltal elkapta a babeososist... 2 napig életveszélyben volt 11 oltást kapott... szerencséje a veséje nem állt le.

most már kezd javulni az állapota, bár még eléggé bánatos és a szemén is látszik, hogy elég komoly betegségen ment át.

Nagyon megszerettük, mondanom sem kell...:)

várok mindenféle tanácsot a kutyussal kapcsolatban

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook