Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Német juhász vagy labrador (nem golden) retriver kutyát ajánlotok házhoz, kis gyerekekhez? Őrzésre is kellene, de gyerekek mellé is családba fórum

Német juhász vagy labrador (nem golden) retriver kutyát ajánlotok házhoz, kis gyerekekhez? Őrzésre is kellene, de gyerekek mellé is családba (tudásbázis kérdés)


1 2
31. syria
2014. szept. 7. 08:28
Német juhász. Bár kissé elfogult vagyok, mert számomra a fantasztikus kutya a németjuhásznál kezdődik, és ott is fejeződik be. :)
2014. szept. 6. 10:43
Német juhász. 3 éves voltam,amikor apu hozta és 16, mikor meghalt. Szenzációs kutya, imádott minket, gyerekeket mérhetetlenül szereti. Még a hátán is cipelt minket a szomszéd lánnyal.
29. Mirtill75 (válaszként erre: 21. - Élili)
2014. szept. 5. 18:54
Sikerült dönteni?
2014. ápr. 22. 14:36
Német juhász... könnyen tanítható, játékos, de tökéletes jelző-őrző-védő kutya is.
27. reload
2014. ápr. 22. 12:08

Labrador teljesen alkalmatlan a házőrzésre szerintem :) A mi kutyánk már 4 éves, de még mindig olyan, mint 4 hónaposan. Még a postásnak is úgy rázza magát a játékával a szájában, hog majdnem szétesik :D Gyakorlatilag az nem jön be tőle a kapun, aki nem akar. Az biztos, hogy a gyerekek húzhatják ahogy akarják.


Inkább ajánlanám a német juhászt, ők is nagyon családbarát kutyák, de mellette nagyon jó házőrzők is.

26. Z.Era (válaszként erre: 25. - Simple)
2014. ápr. 22. 10:32
idén töltötte a 4. évét. :)Csak akkor gyerek ha a "játszó társai" vele vannak. Egyébként szuper házőrző. Szeret játszani, igényli a foglalkozást...kihízelgi magának. :)
25. simple (válaszként erre: 24. - Z.Era)
2014. ápr. 18. 09:46
Mennyi idős a tied? Én is attól félek, hogy sosem fog megkomolyodni....
24. Z.Era
2014. ápr. 18. 08:16
Sziasztok! Én elfogult vagyok a témában...kizárólag német juhász! :D Imádni való, játékos, türelmes. Nyaranta óvó tekintettel figyeli a szomszéd gyerekeit akik a hátsó kertben játszanak. Ha gond van velük nyüszít, ugat. Senkit és semmit nem enged a portára, kizárólag ha a gazdi jelen van és engedélyt ad rá. Szeretetre méltó szőrgombóc, bájos barna boci szemekkel. Az egyetlen problémám az éppen aktuális példánnyal, hogy egy 50 kg-os kifejlett kutya, egy 8 hetes kölyök viselkedésével... :)
2014. ápr. 17. 22:49
Nekem most zsemle szinű labladorom van és nálunk igen jó házörző gyerekekkel és remekül kijön nevelés kérdése de a hangjával minden idegent távol tart Németjuhásszal kapcsolatos tapasztalatom sajna nincs pedig már lassan aktuális lesz tapasztalat szerzés mert a labladorom már 13 éves és ki németjuhászt szeretnék a lablador után Ha kérhetemm írjatok német juhásszal kapcsolatos tapasztalatokat az adatlapon taláható címre köszönöm aki megosztja a tzapasztalatait
22. Mazsinka (válaszként erre: 10. - Ef19b77a15)
2014. ápr. 17. 19:29
Gyerekkoromban németjuhászunk volt, imádtuk. Egy csomóan félnek tőle, mert nagy testű kutya, de semmi alapja, imádja a gyerekeket, "vigyáz" rájuk játék közben, nagyon okos, a miénk focizott, kinyitotta az ajtót a mellső lábaival... de nem tanítottuk semmire. Nagyon szerettem. Most labi van, játékos, ugyanúgy gyerekbarát, de azért ha idegen jön a házhoz, azt megugatja. Nem tudom, betörésnél mit lépne, mert emígy gyorsan barátkozik szinte bárkivel. Tud pár trükköt, mindent megeszik, kedves jószág.
21. Élili
2014. ápr. 12. 10:46
Köszönöm a sok segítséget :) Remélem hamarosan tudunk dönteni, mert mostanában lenne aktuális a dolog.
2014. ápr. 11. 23:13
Nem tudnék dönteni ha most kellene választani, hogy melyik legyen.
2014. ápr. 11. 23:10
Ha mással nem is, de a hangjával tényleg elijesztheti a betörőket. Nekünk lány van, de félelmetes a hangja.
2014. ápr. 11. 23:08

Mind a kettővel van tapasztalatom. A németjuhász nagyon jó házörző és gyerekként német juhász kutyusunk volt.

Most nekünk labink van. Házórzésre teljesen alkalmatlan. Nagyon sok szeretet van benne az biztos és a légynek sem ártana. Egy nagyon fiatal kutyus nagyon szeles és ugrál és úgy fut, hogy borít fel mindent:) Nem tudom,h ogy mennyire való így kicsi gyerek mellé. A mi labink 7 éves, de már sokkal nyugisabb mint 1 évesen. Most már nem borítja fel olyan gyakran a 2 éves fiamat, de ha kergetőzünk az udvaron, akkor még a legnagyobb óvatosság ellenére is volt már, hogy felborította. Iszonyú játékos.

17. jajjj
2014. ápr. 11. 22:56

Nekem labradorom van, nagy fekete kan kutya. Tökéletesen ártalmatlan, de nagy és robosztus. És ha jön valaki ugat, ijesztő öblös hangon... egész addig szerintem, míg be nem nyúlnak hozzá. Minden embert szeret, más kankutyákat támad.

Németjuhászom nem volt, csak láttam két különböző szomszédnál, és mind a kettő kicsit bolond volt. Ezzel nem a fajtát akarom minősíteni, hanem a gazdájukat, akik nem foglalkoztak velük eleget. Én a labradoromat azért szeretem, mert egy kicsit viharosabb kamaszkor után, tökéletesen kiszámíthatóvá vált. Mondjuk a saját kutyáját, biztos mindenki annak érzi. Viszont a vadászösztöne nagyon durva... erdőben póráz nélkül ... soha többé.

2014. ápr. 11. 22:46

Amikor kicsi voltam németjuhász volt mindig a nagyszüleim kertjében, velünk nagyon barátságos volt, simán tűrte ahogy nyúztam később is. Sorra törtek be egy időben a kertekbe, egyedül a miénket nem sikerült kipakolni, ellenben találtunk a kerítés tetején vért, a tövében meg ruhacafatokat :D

Jelenleg -többek között- labradorom van, imádja a gyerkőcöket, tavaly egy gyereknapi rendezvényen egy egész iskolányi 6-14 éves simogatta végig. Egy labi egyébként tuti beszállna az utcán folyó játékba, nagyon apportosak, és még a betörővel is lepacsiznának, annyira kezesek, pláne a standard vérvonalasak. Velük rengeteget kell foglalkozni, nagyon igénylik a szellemi kihívásokat, amit ha nem kapnak meg felássák a kertet, vagy simán kirágnak akár egy gyümölcsfát is -az enyém megtette a szocializációs időszaka alatt :D

Több ismerősöm gyerkőcei is boxerek között cseperednek, nekünk is van, hihetetlenül türelmesek a gyerekekkel, ők igénylik is a nyúzást, a családtagokat és a barátokat szintén imádják, ha jön hozzánk egy ismerős, úgy csóvál a miénk, hogy a feje is belemozog, de ha egy idegen akár csak megáll az ajtónk előtt már befeszül, hallgatózik, és ha nem halad tovább, akkor eleinte halkan ugat, jelzés értékűen, majd elkezd üvölteni. 5x törtek be hozzánk, minden alkalommal ő jelzett, legutóbb annyira megijesztette a betörőket, hogy úgy csapták be az ajtót, hogy még az ablaküvegek is beleremegtek! Emellett igazi vidámság és szeretetbombák, nagy mókamesterek :)

2014. ápr. 11. 22:24

A labrador nem házőrző kutya, mindenkit imád :)

A miénk 7 hónapos. Eddig 1x ugatott, de ismerek olyan labit aki 2 év után "szólalt" meg.

Viszont a gyerekek nyúzhatják, imádják, rendkívül okos, könnyen tanul.

Még a Border collie-t ajánlanám, hogy nézz utána.

2014. ápr. 11. 22:21
A labrador imádnivaló családi kutya, de nem való házőrzésre. Nekünk goldenünk van. Na ő kidobja a játékát az utcára, csak hogy valaki dobja már el neki. A németjuhász viszont őriz és a gyermeket is védi!
13. simple
2014. ápr. 11. 22:03
Olvassátok már el a kérdést....
2014. ápr. 11. 22:02
egyértelmüen labrador...nagyon türelmes kutya, nekünk is az van...
11. Molyka
2014. ápr. 11. 21:54
Labrador!
2014. ápr. 11. 21:27

A németjuhász kutya a világ 10 legokosabb kutyája között szerepel valahol az elsők között. Ez nem azt jelenti, hogy kenyérre lehet kenni, hanem, hogy rengeteget kell foglalkozni vele fizikailag is, szellemileg is, hogy idegileg egészséges legyen.

Egyébként nagyon családbarát kutya!

A labrador viszont alkalmatlan házőrzésre, túl kedves és jóindulatú kutyafajta. :D

9. simple (válaszként erre: 8. - Élili)
2014. ápr. 11. 21:22
Nem fog bevadulni, ha megfelelően nevelitek és foglalkoztok vele.
2014. ápr. 11. 21:16
akkor eddig a német juhász vezet :) köszi, csak attól tartok. hogy nehogy bevaduljon ha pl. kiszökik az utcába, mert sok a gyerek, labdáznak, játszanak ... és minden bajom lenne, ha bántana valakit :(
2014. ápr. 11. 21:13
Mindketto nagyon jo! A nemetjuhasznal fontos, hgy ne legyen tultenyesztett,mert azok sajna meglettyosodnak egy ido utan (tobbsege) mi is ezekben a fajtakban gondolkodunk, csak meg nincs kesz a keritesunk. Annyit tudunk, hgy mindenkeppen menhelyes kisallat lesz :)
6. Mion
2014. ápr. 11. 21:10

Nekünk is volt német juhászkutyánk :) amikor még kisbaba voltam... ha kitettek levegőzni pl babakocsiban, akkor el sem mozdult mellőlem :) később még a házába is bebújhattam és kitúrhattam... hűségesen őrzött ott is :D

Házőrzésre is kiváló.

2014. ápr. 11. 21:08
Mindkettő jó.
2014. ápr. 11. 21:04
Nemetjuhasz :-)
2014. ápr. 11. 21:04
Labrador az teljesen alkalmatlan őrző-védő feladatokra. Németjuhász viszont alkalmas arra is, és családi kutyának is kiváló. Nekem is az van. :)
2014. ápr. 11. 21:02
Én német juhász-párti vagyok, nekünk is az van. Imádja az unokáimat és azok is imádják őt.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook