Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Akinek Golden retrievere van segítene? fórum

Akinek Golden retrievere van segítene? (beszélgetős fórum)


2010. jan. 19. 22:17

Ma már nem is próbálkoztam a táppal. Nem kutyulom bele semmibe neki, mert úgysem eszi meg. Pénteken elmegyünk egy nagyobb kereskedésbe keresek neki valami olyan kutyaeledelt, ami kölyökkutyáknak van,de nem száraz táp és jó.

Örülök, hogy írtad, hogy még pici ahhoz, hogy kint legyen, mert most megnyugodtam. Ugyanis itt van bent velünk, csak a párom mondja mindig, hogy megfogja szokni és nemtudjuk majd kiszoktatni. De akkor továbbra is kitartok az elveim mellett. :)


Neked is gratulálok a kis labradorhoz!

2010. jan. 19. 20:32

Nálunk is új kiskutya jött nemrégiben (4 hónapos labrador) azt tanácsolom a táppal kapcs., hogy ne erőltesd most, egy darabig kapjon mást, aztán pár hét múlva újra megpróbálhatod. Lehet, hogy akkor majd újra szeretni fogja. Az egész napos kintléthez még nagyon kicsik, szerintem azt majd tavasszal kell elkezdeni.

Sok sikert a goldihoz

2010. jan. 17. 21:59

Az ürüléket tudom, de én ilyet még nem hallottam, pláne nem láttam.

Két bilink van. Az egyik zenél,ha belepisil a lányom a másik nem. Általában a zenélőset használja és akkor egyből tudom, ha pisilt megyek és kiborítom. De ha a másikba pisil, akkor nemtudom, csak ha én is wc-re megyek, mert ő nem szól. Ügyesen megoldja a pici egyedül. :)

22. Panni58 (válaszként erre: 21. - 35c81b79eb)
2010. jan. 17. 21:35
Ismerős, már sok kutyás barát mesélt hasonlót. Sőt, az emberi ürüléket is megeszik, ha séta közben rátalálnak valahol. Le lehet szoktatni őket, de nagyon kemény munka. Legjobb, ha nem fér hozzá.
2010. jan. 17. 21:08

Eszemben sincs rászoktatni, hogy itt bent pisiljen. : )

Elég jól alakul a dolog szerintem. Jelezni még nem jelzi, de az ajtó elé pisil. Elég sűrűn kiviszem, de így is becsúszik néha.


A táppal kapcsolatban mi is úgy gondoltuk, hogy amíg pici addig ezt a minőségi tápot kapja, de nem kell neki és van egy csomó. :((


Mozogni biztos, hogy sokat fog, legalábbis így tervezem. Van itt a közelünkben egy haraszt, úgy terveztem, hogyha meglesz minden oltása meg is nézzük. : )


Lenne egy kérdésem, bár lehet érdekesen hangzik majd,de gőzöm nincs miért csinálja a kutyus. A pici lányom bilibe pisil és van hogy nem szól, ha pisilt. Ilyenkor ha véletlenül nem borítom ki azonnal és a kutya észreveszi megissza.

Van vize és mindig friss, úgyhogy nem azért mert szomjas.

20. Panni58 (válaszként erre: 19. - Cukifalat)
2010. jan. 17. 15:54
miénk kb. féléves korára teljesen leszokott a benti pisilésről, pedig még megvolt a helye, de inkább elvonul a kertben. amikor már nem pisil be örömében, bánatában, ijedtében, szóval 5percenként, akkor szépen rászokok a kinti wczésre. semmi gond nincs azóta. "szól", ha mennie kell.
2010. jan. 17. 15:47

amig kölyök közvetlen kaja után kell kivinni

ha már nagyobb akkor kintlét után etetni mert gyomorcsavarodásra hajlamos fajta


szerintem ne várj amig nagyobb lessz, pláne ne szoktasd meg vele h egy hejre pisilhet a lakásban! különben utánna arrol hogy szoktatod le????


az én goldim is imádja a főtt kajcsit, pláne a kenyeret!

kölyökként minőségi tzápot kapott, idősebbnek szerintem annyira nem fontos h 20 ezres tápot kapjon...

de mindenki ahogy gondolja....

18. Panni58 (válaszként erre: 13. - 35c81b79eb)
2010. jan. 17. 14:20
A miénknek is az ízlik legjobban, amit mi eszünk. :) Legyen az leves, borsó, banán... Ettől függetlenül tápot kap, mert az tartalmaz mindent, amire szüksége van. Állatorvos meg tudja mondani, hogy melyik táphoz kell kálcium, melyik tartalmazza kellő mennyiségben. Meg sokat mozogjon, azt nagyon igényli. A kert kevés, kellenek hosszú séták, nagy rohanások. A miénk féléves kora óta kutyasuliba is jár, hogy fegyelmezettebb legyen és szocializálódjon. :) Imádja.
17. 35c81b79eb (válaszként erre: 14. - Genia)
2010. jan. 17. 12:58

Junior tápot kap, azt mondta a tenyésztő akitől vettük, ha nem adok mellé vitamint az sem gond, mert minden benne van. Remélem nem számít reklámnak a Hennes kutyakajáról beszélek. Pénteken esedékes a következő oltás, majd megkérdezem az állatorvost.

Kan kutyusunk van. Van neki helye, amin fekszik (vetbed-nemtudom így ismeritek - e).Ez egy nagyon vastag szőnyegszerűség, ami átengedi a nedvességet is, így a kutyus sosem fekszik nedves helyen, ha megázott akkor sem. Egyszerűen átfolyik rajta a víz. Szerintem nagyon jó. Azt bárhova rakom neki oda megy. Bár éjjel a hálószobában alszik az ágy mellett a földön.

16. genia (válaszként erre: 15. - Panni58)
2010. jan. 17. 12:48

Igy van..nekunk van fedett teraszunk es ott alszik egy kutyakosarba es meg a kosarban is van neki teve eggy szivacsbetet.

Igen rongy bolondok semmihez nem nyul cipo ,vagy labtorlo,de ha rongy ruha akad a szajaba annak annyi a ferjemnek tobb halaszhalot ragott szet..ha kiteritem a ruhat nyarom kepes lehuzni a drotrol a ruhakat ugyhogy figyelnem kell ezerrel,de szivesen teszem mert imadom ot egy ogazi csaladtag.

15. Panni58 (válaszként erre: 9. - 35c81b79eb)
2010. jan. 17. 12:41

A miénk 4 hónapos volt, amikor egyszer átrendezte a lakást,amikor nem voltunk otthon... Azóta kinn a helye, ha egyedül van. De sokat vagyunk vele a kertben, nyáron nyitva az ajtó, ki-be járkál.A házában nem hajlandó benn maradni, kihúzza a pokrócait, viszi a fenyő alá...

Nem tudom, hogy fiú vagy lány kutyád van, a lányok kiskorukban könnyen felfáznak, arra ügyelj, hogy legyen mire lehevernie.

14. genia (válaszként erre: 13. - 35c81b79eb)
2010. jan. 17. 12:41
Nem eleg! Kell neki a tap most a juniort add neki es keverd fott etellel...es vitamin sem art neki en adtam neki eleg surun kerdezd meg az allatorvost.
13. 35c81b79eb (válaszként erre: 12. - Genia)
2010. jan. 17. 12:37

Igen én is észrevettem, hogy a főtt kaját nagyon szereti. :)

De az elég neki, hogy rendesen fejlődjön? Úgy értem, hogy a csontjai elég erősek legyenek stb.

12. genia
2010. jan. 17. 12:34

Nekunk is goldink van 7 honaposan kerult hozzank nem volt a lakasban eggyaltalan o mindeg kint van,de o mar nagylany 3 eves.

A tappal nekunk is volt neha gondunk ,de olyankor keverem a maradek etellel imadja a fott kajat.

Igen en is szoktam valtogatni a kajajat szereti a valtozatossagot!!

11. 35c81b79eb (válaszként erre: 10. - 5f3b9a27bc)
2010. jan. 17. 12:30
Köszönöm. Én is erre gondoltam, de megkérdeztem inkább, mivel csak pici kutyám volt eddig. Ő viszont soha nem tudta megszokni, hogy egyedül van hagyva. Tönkre tett mindent, amit elért. Azért érdekelt.
10. 5f3b9a27bc (válaszként erre: 9. - 35c81b79eb)
2010. jan. 17. 12:26
Nekem is goldim van, mi is két hónaposan vettük, mi nyáron, de amíg kicsi nem szoktattuk ki. Majd ha nagyobb lesz, akkor kint alszik, egyenlőre hideg van, mire megnő, jön is a meleg :)
2010. jan. 17. 12:15

Ő is négyszer kap. Volt a táphoz egy mérőpohár, a zacskón pedig van egy táblázat, hogy hány hetesen mennyit kell kapnia.

Még a céklát is alig tudtam elvenni tőle, mert lelökte a lányom elől és falta, de a táp az nem. Pedig örültem volna, mert abban minden benne van, ami kell a szervezetének.

A kiszoktatást úgy értettem, hogy nem a lakásban szeretnénk tartani. Van egy nagy udvarunk, fedett terasszal. Az érdekelt volna, hogy mennyi idős korban érdemes elkezdeni.

Mert nekem már sok mindent mondtak. Volt, aki azt mondta, hogy már most kirakhatom, mert nem fázik, de azt is mondták, hogy nembaj ha nem rakom ki, mert nem lesz vele gond, ha később kiakarom szoktatni.

Én még picinek tartom hozzá, úgyhogy bent van velünk. Néha kicsit kinthagyom egyedül, de nincs vele baj. Ha jelez, hogy beakar jönni, akkor beengedem.

Nekem előtte szobakutyám volt, uszkárom, ezért nem tudom hogy ez a dolog hogy működik.

2010. jan. 17. 12:12

Gratulálok!

Jó választás,igazi társ és nagyon cuki!!!!

7. Panni58 (válaszként erre: 1. - 35c81b79eb)
2010. jan. 17. 12:10

nekem labradorom van, időnként rájön a dili, és nem kell neki az addig szeretett kaja. olyankor félreteszem, 2-3 hétig mást kap, aztán újra szívesen elfogadja. egyébként hányszor eteted? mert ilyenkor mi még négyszer adtunk neki, mindig kis adagot.

kiszoktatni mire akarod? arra is, hogy valamennyi időn egyedül kinn töltsön.

2010. jan. 17. 12:10

A pisiléssel már nincs nagy gondunk, tegnap pl. csak kétszer volt baleset.

Kölyökkutyáknak való tápot kap. Azt mondták ez a legjobb, színtiszta lazachús, nem is volt olcsó. Levessel keverve megeszi, de jó lenne, ha így is elfogadná.

Egyébként nagyon okos, jó kedvű kutyus.

Csak azt nem értettem, hogyha eddig megette, most miért nem kell neki?

Nekem is volt kutyám 14 évig, beteg lett, elkellett altatni. A lányaim most lettek akkorák, hogy végre vehettünk egy kutyust.

2010. jan. 17. 12:04
Ja meg lehet kapni olyan kutyapelenkát, ami úgy néz ki mint a pelenkázó alátét, ilyen nagy négyzet alakú, a teteje olyan mint egy betét, vagy pelenka belseje, az alja meg nejlonos. Állítólag át van itatva olyan anyaggal, hogy a kutyus arra pisil. Így legalább nem a szőnyegre pisil, míg nem lesz szobatiszta.
2010. jan. 17. 12:03

nekem ugyan nincs goldenem, de kutyám volt.

két hónapos még csak junior kaját kaphat, mert hasmenése lesz. nem birják még megemészteni a felnőtt kaját.

kiszoktatni meg még ráérsz, ha jobb idő lesz.

3. Imo (válaszként erre: 1. - 35c81b79eb)
2010. jan. 17. 12:02
keverd össze a tápot más kajával (levessel, májkrémmel stb)
2. giga455 (válaszként erre: 1. - 35c81b79eb)
2010. jan. 17. 12:02

szerintem vegyél neki másfajta eledelt, az állatok is szeretik a változatosságot, akárcsak mi emberek.

Szobatisztasághoz pedig sűrün, 2-3 óránként kell kivinni még éjjel is, így nem lesz baleset, és megszokja hogy kinn végzi el a dolgát.

Ők még olyanok mint a gyerekek, nem tudják mi az a pisi, és nem is érzik hogy kell, nem tudják visszatartani, csak kifolyik és kész. :)

Sok örömöt kívánok a kutyushoz

2010. jan. 17. 12:00

Két hónapos goldim van. Mikor elhoztuk a kennelből vettünk hozzá ott ugyanolyan eledelt is, amit addig evett, de itt nem hajlandó megenni. Minden mást megeszik, megenne, de a táphoz nem nyúl. Most itt van 15 kg kutyakajám és nemtudom mit csináljak.

A másik kérdésem az lenne, hogy hogyan tudom kiszoktatni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook