Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fundamenta, tapasztalatok? fórum

Fundamenta, tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯
7379. sleewer (válaszként erre: 7378. - LSándor81)
2016. nov. 24. 14:21
ha tudnál szöveget értelmezni (de ezt nem várjuk el, hiszen fundamentás vagy), akkor megértetted volna, hogy a saját munkahelyére gondolt.
7378. LSándor81 (válaszként erre: 7376. - Juda84)
2016. nov. 24. 14:16
Erről beszélek. Egy munkáltatói igazolás nem megy keresztül 8 osztályon. Persze ha eleve rossz helyre adtad le, akkor elképzelhető, de azért ne a Fundamentát hibáztasd.
7377. LSándor81 (válaszként erre: 7375. - Sleewer)
2016. nov. 24. 14:14

Tévedsz, már megint.

Ha a munkáltatói igazoláson pl október 10. szerepel, de a befogadás pl okt 30-án történt meg, akkor az a munkáltatói már csak 10 napig érvényes, teljesen jogosan kéri be a bírálat az újat, ha bekéri.

7376. Juda84 (válaszként erre: 7373. - LSándor81)
2016. nov. 24. 14:02
Na idefigyelj! Az üzletkötőtök félretájékoztatott becsapott hazudott! Kicsúsztak a 30 napos hitelbírálatból. Nálunk nem megy olyan egyszerűen a munkáltatói kitöltése mert 8 osztályon megy keresztül és legalább egy hét mire visszakapom. Nem hergelés TÉNY! Menj inkább vissza dolgozni, hogy gyorsabb legyen az ügyintézésetek ne itt osztogasd az észt mert látom te sem vagy másra képes. Ne oktass ki légy oly kedves mert az oktatást az elején kellett volna amikor belevágtunk, de akkor valahogy ez elmaradt a kedves Fundamenta üzletkötő által. Amennyiben tudom, hogy itt semmilyen határidőt nem tartanak be akkor máshol kezdtem volna ezt az egészet! Jó híreteket nem fogom kelteni és szerintem sokan vannak így még itt!
7375. sleewer (válaszként erre: 7373. - LSándor81)
2016. nov. 24. 13:58

Megint csak gondolsz, csak az vele a probléma, hogy szarul.


Teljesen mindegy, hogy milyen dátum van rajta, a befogadás datumahoz képest kell nézni.

7374. sleewer (válaszként erre: 7373. - LSándor81)
2016. nov. 24. 13:56

Nem hergelés, tények.

A fogalmazás teljesen mindegy.

Tény, hogy a fundamenta nem tartja a hitel bírálati határidőt.

Tény, hogy a fundamenta nem utal 15 napon belül a befogadást, jóváhagyást követően.

Tény, hogy semmiféle tájékoztatást nem adnak arra vonatkozóan, hogy mennyit késnek, mikorra várható a bírálat, kiutalás, stb.

7373. LSándor81 (válaszként erre: 7372. - Juda84)
2016. nov. 24. 13:47

Akkor fogalmazz pontosabban!

Gondolom már a hitel befogadásakor sem volt valami friss a dátum a munkáltatóin, ezért kérnek újat.

Ez bármikor, bármelyik banknál előfordulhat, az it átálláshoz semmi köze.


De most komolyan, nyomtatsz egy munkáltatóit, kitölteted és beküldöd. Ebben mi olyan szörnyű?


Tényleg úgy látom, hogy itt már csak az egymás hergelése megy, és hogy ki tudja a másikat minél nagyobb hülyeséggel stromfolni.

7372. Juda84 (válaszként erre: 7370. - LSándor81)
2016. nov. 24. 13:23
Hitelbírálati határidő lejárta után, hogy neked is tiszta legyen... Nagyon véded őket de ha te buknál milliókat miattuk akkor szerintem másképp állnál te is a dologhoz. Laikus pénzhez nem értő embereket csapnak be az üzletkötőitek. Ezen kellene gondolkodni hogy ne így legyen.
7371. Juda84 (válaszként erre: 7370. - LSándor81)
2016. nov. 24. 13:21
Tudod kit nevezz hazugnak te! Ma kaptam a telefont erről basszus. Hazudok szerinted??? Most rohangálok az új munkáltató miatt. Engem te ne nevezz hazugnak. Szerinted poénból tartok az idegösszeomlás szélén??? Millióim bánják majd a ki afférotokat. 35. napon közlitek a hiánypótlást??? Ez mi???
7370. LSándor81 (válaszként erre: 7369. - Juda84)
2016. nov. 24. 13:17
Hazugság. Hitelbírálat után már csak a kifizetési feltételeket kéri, a munkáltatói ig. pedig nem kif.feltétel, hanem befogadási.
7369. Juda84
2016. nov. 24. 13:13
Jaja jó cég nagyon 35. napba vagyunk a hitelbírálat után és most közölték hogy pótoljuk a munkáltatóit mert lejárt a 30 napos érvényessége :D Az üzletkötőnk nekünk azt mondta 6 hét alatt meglesz minden ezért az adás vételi is így köttetett... Azóta nem tudom elérni az üzletkötőnket... Ma kiderült miért mondjuk azt a megfelelő helyre vitték azóta ahonnan nem tud kijönni... A fundamenta hogy válogatja munkatársait?
7368. LSándor81 (válaszként erre: 7367. - Sleewer)
2016. nov. 24. 12:44

Egyelőre nem tudjuk mihez képest telt el 45 nap, mert konkrétumokat nem vagy hajlandó írni.

Azt sem tudjuk, hogy Lakáskölcsönről, Áthidaló Kölcsönről vagy Azonnali Áthidaló Kölcsönről van szó.

Azt már meg sem kérdezem, hogy az MNB által jóváhagyott bankszünnapokat ugye nem számoltad bele??


Ha 90 nap a határidőd, akkor végképp nem értem a 0-24-ben történő méltatlankodásod okát.

7367. sleewer (válaszként erre: 7366. - LSándor81)
2016. nov. 24. 12:01

Az AV-be 90 nap került...

Ebből már 45 eltelt a fundamentánál és SEMMI nem történt...

7366. LSándor81 (válaszként erre: 7364. - Sleewer)
2016. nov. 24. 11:56

Határidőkkel abban az esetben szokott probléma lenni, ha az ügyvéd az AV-ben túl közeli kifizetési határidőt ad meg.

Ezért szokta javasolni a Fundamenta, hogy AV-be 75 nap kerüljön.

7365. sleewer (válaszként erre: 7362. - Sleewer)
2016. nov. 24. 11:11
akarom mondani október 15 előtt volt a konkrét befogadás. A "személyi bankár" pár nappal előtte vette át tőlem.
7364. sleewer (válaszként erre: 7363. - LSándor81)
2016. nov. 24. 11:09

De, írtam konkrétumokat.

A konkrét dátumot, szerződésszámot nyílván nem fogom megmondani.


Ha csak én pocskondiáznám, mamagma néznék. De ha visszaolvasol, mindenkinek problémája van a határidőkke, információkkal, ígértgetésekkel.

7363. LSándor81 (válaszként erre: 7362. - Sleewer)
2016. nov. 24. 11:01
Folyamatosan pocskondiázod a Fundamentát és a munkatárait, de konkrétumokat nem vagy hajlandó írni. Ne haragudj, de ezek után mégis mit vársz itt?
7362. sleewer (válaszként erre: 7361. - LSándor81)
2016. nov. 24. 10:55

Nem volt hiánypótlásra kérés és semmiféle információt nem kaptunk és kapunk.

A pontos dátumot egy publikus fórumon nem fogom leírni, legyen elég annyi, hogyn november 15 előtt.

7361. LSándor81 (válaszként erre: 7360. - Sleewer)
2016. nov. 24. 10:53

Pontosan mikor történt meg a befogadás? (Nem a amikor a személyi bankár átvette tőled!)


Hiánypótlás volt-e azóta?

7360. sleewer (válaszként erre: 7358. - LSándor81)
2016. nov. 24. 10:41

Hazugság, nem tartja be.


Olvass vissza néhány kommentet.


Esetemben is több hetet csúsznak, a bírálat már több mint 45 napja van bent és még mindig folyamatban.

7359. LSándor81 (válaszként erre: 7357. - Sleewer)
2016. nov. 24. 09:16

Nem tesz szivességet senki, senkinek.

Te kértél kölcsönt, a F. pedig adja a pénzt.

Az indokolatlan negatív hangulatkeltés helyett légy türelemmel, mert bármilyen hihetetlen, rajtad kívül van még néhány ügyfele a Fundamentának.

2016. nov. 24. 09:13

1.A foglaló összege –már amennyiben van- az Eladó és a Vevő közös megegyezése alapján kerül. kialakításra. Ha az eladó irreális összegű foglalót akar, az már önmagában gyanús, keresek másik ingatlant.

Amire te gondolsz, az az előleg, az „szokott” 10% lenni, viszont az előleg visszajár.

Olyan lehetőség is van, hogy foglalóként kerül egy összes az AV-be, de beleírjuk, hogy ha a hitelkérelem elutasítása, illetve hitelkérelemmel kapcsolatos csúszás miatt nem jön össze az adásvétel, akkor a foglaló előlegnek minősül.

2.Betarja, csak most annyi a különbség hogy hivatalos 30 napokat tartja a korábbi kb 2 hetes gyakorlatokkal szemben.

3.Bármilyen meglepő, nem a cc-s bírálja a hitelt, tehát ő is csak azt látja, amit a bíráló már feltöltött.

7357. sleewer (válaszként erre: 7353. - LSándor81)
2016. nov. 24. 08:42

és még egy komment:

ne csináljunk már úgy, hogy a fundamenta tesz nekem szivességet és legyek kur**va hálás, hogy szóba áll velem.


Hitelt akar kihelyezni, amivel több millió forintot fog rajtam/rajtunk keresni az évek során és ennek egy részét visszaosztani az MLM piramisba ("jutalék" formájában).


Bármelyik másik bank nagyon szívesen adna hitelt, csak mi sajnos bíztunk a fundamentában...

7356. sleewer (válaszként erre: 7353. - LSándor81)
2016. nov. 24. 08:32

Akkor nézzük a tényeket:

1, ma egy ingatlant nem túl nehéz 25-50M forint között találni és vásárolni. A foglaló általában 10%, remélem még annyira meg a matek, hogy ebből megkapd az általam említett összeget.

2, a Fundamenta nem tartja be az ÁSZF-ben és az MNB felé vállalt htaáridőket, sem bírálat, sem kiutalás sem egyéb folyamatban

3, senki nem ad konkrét információt, a betanított segédmunkások a telefon végén csak azt tudják mondani, hogy várjak vagy tegyek panaszt.


Ebbl mi is nem igaz, mi az ami csak hangulatkeltés? Egyik sem. A Fundamenta nagyon szarul kezeli a helyzetet. Nem érdekel, hogy kik és mikor dolgoznak, én nem Marika nénivel szerződtem, hanem egy állítólag stabil pénzintézettel, akinek ezt meg kell tudnia oldani, felkészülni rá előre.

Egyelőre csak a vetítés és a problémák eltusolása megy, de az nagyon.

7355. LSándor81 (válaszként erre: 7346. - Niuka27)
2016. nov. 24. 08:14

Jelzálogbejegyzést a zálogjog jogosultja, tehát a Fundamenta intézheti csak.

Ha esetleg a Földiv. már bejegyzi hamarabb, mint ahogy a F. hivatalból lekérnék a tullapot a takarnetből, akkor te jelezheted, hogy ott van már széljegyben és soron kívül kérsz egy tullap lekérést.

7354. LSándor81 (válaszként erre: 7335. - Érdeklődő1589)
2016. nov. 24. 08:06
3 éves előkészítés előzte meg az átállást, úgyhogy légy nyugodt, megfelelően tesztelve lett minden, már a célegyeneseben van.
7353. LSándor81 (válaszként erre: 7352. - Sleewer)
2016. nov. 24. 07:58

Kedves sleewer!

Tisztázzunk valamit: nincs IT „probléma”, viszont többmillió ügyfél és az elmúlt 20 év adatait kell áthelyezeni egy vadonatúj, Európában is egyedülálló informatikai rendszerre. Az előzetes tervekhez képest sokkal gyorsabban halad egyébként minden.

Szerinted az ilyen és ehhez hasonló, negatív, bomlasztó hozzászólásaiddal mennyiben segíted előre a saját ügyed előmozdítását??

Az meg, hogy egy részben külsőleg finanszírozott (értsd, nem csak rajtad múlik, hogy összeáll-e a teljes vételár) adásvételhez te 5 millió Ft foglalót tettél le, finoman szólva nem a legjobb döntés volt. Furcsállom, hogy az ügyvéded nem hívta fel erre a figyelmedet.

Tisztázzunk még egy dolgot: soha, egyetlen pénzintézet, így a Fundamenta sem vállal és nem is vállalhat! előre kötelezettséget arra, hogy te 100% meg fogod kapni a hitelt (azt most ne is részletezzük, hogy Mo-on a Fundánál a legnagyobb a hitelt megkapók aránya az igénylőkhöz képest), hiszen mivel ő adja a pénzt, ő dönti el, hogy megkapod vagy nem.

Egyébként az ügyfélszolgálaton ülő, általad „cerkóf majmok”-nak nevezett munkatársak mindet megtesznek azért – munkaidőn túl és hétvégén is!!! – hogy pl a te hiteled is rendben menjen, és amint van róla új információ, azt tudathassák veled.

7352. sleewer (válaszként erre: 7351. - Firpo)
2016. nov. 24. 07:01

mi az, hogy egy pénzintézet 2016-ban nem TUD teljesíte?

Mi van, ha nem is IT probléma van a háttérben, hanem most készül összedőlni az egész rendszer?

7351. Firpo
2016. nov. 24. 01:11

Mindamellett teljesen megértem az érintettek felháborodását (inkább elkeseredettségét),írásom csak abba enged beláttatni,hogy nem arról van szó,hogy a cég nem AKAR teljesíteni,hanem nem TUD!

(Valamint hogy ez a helyzet nem jó senkinek. Mégpedig az említett kártérítési felelősség miatt sem,amiből nem tudja kihúzni magát a cég,ha a jogalapja fennáll valakinek. Mivel a csúszások elsősorban adásvételeket érintenek hátrányosan,ahol jogilag elég erős védelem van az ügyvédi szerkesztések miatt.)

7350. Firpo (válaszként erre: 7349. - Érdeklődő1589)
2016. nov. 24. 00:59

Nem mondtam hogy a fundánál dolgozok (és valóban nem is a zrt-nél),az infók viszont helytállók nagyságrendileg.

Írásod alapján nem olvastad figyelmesen az írásom.

(Például írtam,hogy az ügyfél hamarabb jut infóhoz,mint az üzletkötő... Mit kellene tennie?)

A kártérítésről leírt mondatom kiforgatása nyilvánvaló rosszindulatra utal (vagy ismét hibás szövegértésre),nem célom "odamondogatásba" belemenni.

Nem kell sajnálni semmit,senkit,csak nagyjából leírtam tényszerűen,hogy mi történik.

(Mivel többen hiányolták,hogy még az okokat sem tudják/értik.)

❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook