Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fundamenta, tapasztalatok? fórum

Fundamenta, tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯
7439. LSándor81 (válaszként erre: 7438. - Juda84)
2016. nov. 29. 17:18

Nem tudom mivel foglalkozol, hol dolgozol.

De bármennyire is hihetetlen és utópisztikus neked, ahol emberek dolgoznak, ott hibáznak is. Márpedig a Fundamentánál nagyon sok ember dolgozik - szerintem nyugodtan kijelenthetem, hogy az értékesítési hálózattal együtt Magyarországon a pénzintézetek közül a legtöbb - így lehet hogy a hiba is több egy kicsit.

És igen, van még mit javítani a folyamatokon ez tény, de azt akkor is fenntartom, hogy ha csúszik egy kifizetés, az 90%-ban az ügyfél hibája.

Lehet hogy te a maradék 10%-ban vagy, ez pech.

7438. Juda84 (válaszként erre: 7437. - LSándor81)
2016. nov. 29. 17:06
Kíváncsi lennék, hogy te vajon nyugodt lennél-e ilyen szituációban. Jah és kiderült amit pótolnunk kellett dokumentumokat átvették tőlünk csak elvesztek. Ugyanis a referensnél tételesen ki van pipálva mit vettek át. Kitudakoltuk ki a referense az üzletkötőnknek. Elnézést kértek persze de ezzel mi előbbre nem vagyunk. Azaz olyat pótoltunk amit már egyszer leadtunk... Akkor kérdem én a Fundamentánál tényleg minden rendben van?
7437. LSándor81 (válaszként erre: 7435. - Juda84)
2016. nov. 29. 17:00

Ebben a stílusban, ahogy fröcsögsz, mégis mit vársz??

Amúgy olvass vissza, írtam több tanácsot is.

7436. Nenett
2016. nov. 29. 16:58
Gyorsított eljárással kértem a megtakarításom megszüntetését, a 33.napnál tartok telefonon én sem tudom elérni őket. Nekem is a foglaló áll vagy bukik rajta.
7435. Juda84 (válaszként erre: 7433. - LSándor81)
2016. nov. 29. 16:06
Idefigyelj! Nagyon unom az írásaidat. Egy tetves segítségnyújtó írásod nem volt eddig, ellenben Firpoval. Elmondtam leírtam panaszt tettem mit kéne még csinálnom? Az üzletkötőm elérhetetlen mert még mindig előzetesben csücsül. Ő mondta mit és hogyan kell csinálnunk mit kell kitöltenünk milyen papírok kellenek stb. Ne engem nézz már hülyének. Elcseszte becsapott minket. Csak a jutalék a fontos. Ehhez neki kell értenie nem nekem. egy fikarcnyit sem érzem hibásnak magam, csak annyiban, hogy hittem neki. Inkább segíteni kellene hogy holnap ne búcsúzzak el millióktól. De az ügyfélszolgálaton is csak annyit mondanak hogy panaszt tudok tenni 30 napon belül kivizsgálják. attól én elveszítem a pénzemet te szerencsétlen. Ugyanezt kívánom neked is veszíts el milliókat és a házadat emiatt. Semmi mást csak ezt!
7434. LSándor81 (válaszként erre: 7432. - Firpo)
2016. nov. 29. 15:46

Azt azért tegyük hozzá, hogy a legtöbb csúszás nem a CÉG miatt volt eddig sem, hanem az ügyfelek saját figyelmetlensége miatt!!!

Pl. lemaradt aláírások, keltezések, hiányosan vagy nem cégszerűen kitöltött fedezetigazolások, stb, stb, stb!

Aztán persze megy a köpködés a Fundamentára, hogy nem fizet. Nyilván ez könnyebb egy némelyik kedves ügyfélnek, mint elismerni, hogy bocsi én voltam a hülye.

7433. LSándor81 (válaszként erre: 7429. - Juda84)
2016. nov. 29. 15:41

Nincs leállás, bakszünnap volt 3 nap, az pedig jelezve lett az MNB felé, aki jóváhagyta.

Ha problémád van, akkor nem névtelenül kell egy fórumba írogatni, hanem írásban, névvel vállaltan panaszt tenni a cég felé és ki fogják vizsgálni mert kötelességük!

7432. Firpo (válaszként erre: 7428. - Fc05b4bfbb)
2016. nov. 29. 15:36

Jól össze van foglalva a lényeg Cyberpunk leírásában!

Annyit tennék hozzá,hogy már minden halad,folyamatosan jönnek újra válaszok,pozitív bírálatok,kifizetések.

A feltorlódott anyagmennyiség miatt volta hosszabbak sajna a válaszidők,de már megy minden rendben az ismerőseim beszámolói alapján,akik ügyletben vannak a fundával éppen.

7431. Firpo (válaszként erre: 7427. - Érdeklődő1589)
2016. nov. 29. 15:33

A 15 nap a hiánytalanul beérkezett dokumentáció,és azok feldolgozása után (erre is van határideje a cégnek,nem mehet a végtelenségig persze) indul.

Ha módjukban áll és minden rendben,nem tartják vissza a pénzt a tapasztalataim szerint.

7430. Firpo (válaszként erre: 7426. - Picman)
2016. nov. 29. 15:21

Sajnos az az egy van,amire nem lehet sürgetést kérni.

Egy feljegyzést lehet íratni az ügyintézővel,vagy egy kérelmező levélkét a visszaküldendő dokumentumokba,hivatkozva a közelgő fizetési határidőre,hogy ha lehet,minél gyorsabban utaljanak.

Ha módjukban áll,igyekeznek figyelembe venni ezeket a tapasztalataim szerint.

7429. Juda84
2016. nov. 29. 14:48
A fundamentának ezt a komoly leállást jeleznie kellett volna szerintem az ügyfeleknek, illetve a leendő ügyfeleknek. Mert ha jelzi, hogy komoly csúszások és fennakadások lesznek, akkor lehet az ember inkább máshol kezdi el ezt a procedúrát. Nálunk most úgy áll a helyzet, hogy holnap jár le az adás-vételiben szerepeltetett végső dátum. Annyit elértünk az eladóval, hogyha látja hogy el lettünk bírálva akkor nem lép vissza. Mivel a bírálat 35. napján közölték, hogy hiányt kell pótolnunk, (amit rögtön másnap meg is tettünk múlt héten pénteken személyesen) így félek holnapig nem kapunk már semmilyen bírálatot a fundamentától. Azaz holnapi napon veszítünk két és fél millió forintot. Köszönjük, hogy egy ilyen korrekt pénzintézet a Fundamenta és hogy az elején már becsaptak minket.
7428. fc05b4bfbb (válaszként erre: 7427. - Érdeklődő1589)
2016. nov. 29. 13:59

Sajnos most a Fundamenta átállt egy teljesen új rendszerre, és most éppen ezért ilyen nehézkes minden. Minden papír alapon megy, és még csak tesztelik a rendszert, de ahogy befejezik, utána szerintem minden gördülékeny fog menni minden. Tudom,, hogy Téged ez nem vigasztal, mivel egy adás-vételnél határidők vannak.


Ez most tényleg nem a Fundamenta hibája, de sajnos a számítógépes rendszerűket, ellenőrizhetővé, és stabillá kell tenni. Én csak annyit tudok mondani, hogy türelem, ha még van, de szerintem a személyes ügyintéződet kérdezd, és sok sikert hozzá.


Hidd el, ha máshol kötteted volna ez, akkor rosszabbak lennének a feltételek. Tudom, mivel én már megjártam.


..és szép napot neked!

7427. érdeklődő1589 (válaszként erre: 7426. - Picman)
2016. nov. 29. 12:46

..HÁÁÁT mi most tartunk a 31. napnál - várjuk a folyósítást.

A fundamenta 2016.10.27-én igazoltan mindent megkapott tőlünk, ami a folyósításhoz szükséges (2016.10.29-én iktatták az anyagot).

Folyósítást a múlt pénteki telefonálásunk alkalmával 2016.12.14-ig ígértek.

7426. Picman
2016. nov. 29. 11:59

Köszönöm szépen!

Még egy -remélhetőleg utolsó- kérdés! :)

Ha mindent beadtunk és már csak a 15 napos utalásra kell várni, akkor azt a 15 napot meg lehet-e sürgetni.

Valahol olvastam, hogy 5000Ft-ért sürgős utalást lehet kérni. Ez valóban így van? Ha igen, akkor úgy mennyi időn belül utalnak?

Köszönööm! :)

7425. Firpo (válaszként erre: 7424. - Picman)
2016. nov. 29. 00:30

A funda nem tesz különbséget,nem kizáró ok a vályog falazat.

A lényeges az,hogy hol helyezkedik el (ne legyen ártérben,külterületen,stb),és az állapota megfelelő legyen.

Ez az értékbecslésnél kiderül.

Ha ad értéket neki a becslő,akkor mehet a dolog.

(Az alkalmatlan,finanszírozásra nem javasolt ingatlanokat a becslők 0 értékre teszik,vagy 5 millió alá,ami szintén bukó.)

7424. Picman
2016. nov. 28. 19:38

Sziasztok!

Ismét egy kis tanácsra lenne szükségem!

Állítólag, ha bevonunk még egy ingatlant, akkor megadják a hitelt.

Ezzel kapcsolatban kérdezném a hozzáértőket, ha van egy nagyon szép házikó, medencével, beépített terasszal, vadonatúj cseréppel, szigetelve.. stb. Tényleg nagyon szép, de! Vályog! Azt elfogadnák fedezetként szerintetek?

Köszii!

7423. Firpo (válaszként erre: 7422. - Galénosz)
2016. nov. 27. 12:33

Nincs mit. :)

Sok sikert!

7422. galénosz (válaszként erre: 7421. - Firpo)
2016. nov. 27. 07:20
Kedves Firpo! Nagyon köszönjük a hasznos tanácsaidat! Örömmel tölt el bennünket, hogy vannak még olyan emberek, akik értelmet látnak abban, hogy szabadidejükben önzetlen segítséget nyújtsanak szorult helyzetbe került embertársaiknak. Szóval, megemeljük kalapunkat.
7421. Firpo (válaszként erre: 7419. - Firpo)
2016. nov. 27. 00:43

Még annyi,hogy ha az eladótól kell közreműködés/dokumentum benyújtása,akkor azt mindenképpen írásban kérném ügyvéd által,tértivevényes elsőbbségi levélben.

Ha nem teljesíti időben az adat/dokumentum szolgáltatást,az később egyértelmű dolog ha a pénzeteket kell visszaszerezni.

7420. Firpo (válaszként erre: 7418. - Galénosz)
2016. nov. 27. 00:37

Még egy dolog;

A jelzálog bejegyzésnek van gyorsított módja.

+ 5.000,-Ft-ért a Földhivatal azonnal bejegyzi,ott helyben.

Ez akkor működik,ha a bejegyzési dokumentáció ott van nálad,vagy már rendelkezésre áll náluk.

(Tehát már megkapták postán.)

Ha ez megvan,kikéred az eredeti hiteles tullapot,ahol széljegyen van a funda,és már postázod is ajánlva,elsőbbséggel a leírt címre,utána másnaptól telefon minden nap.

7419. Firpo (válaszként erre: 7418. - Galénosz)
2016. nov. 27. 00:32

Megértem a helyzetet,nagyon bosszantó.

A tanácsolt megoldás már nagyon sokszor működött,ezt tudom mondani.

Az eladó viselkedése mindenképp ellentétes az adásvételi szerződésben rögzítettel (tehát hogy ő el kívánja adni),közreműködésének hiánya akadályozza az ügymenetet.

Az ügyvédeteknek biztos van eszköze a megszorongatására,ha "nehézre" fordulna az ügy.

Csináljátok,haladjatok az üggyel,telefonáljatok a központi számra akár minden nap,hivatkozzatok a fizetési határidőre.

Nem köti ugyan a céget az,de nem rosszindulatúak az ügyintézők,ha módjukban áll,igyekeznek segíteni,hidd el. :)

7418. galénosz
2016. nov. 26. 22:09
Nagyon köszönöm a választ! Ha tényleg működik, akkor óriási segítség nekünk. Abban teljesen igazad van, hogy a kialakult probléma miatt az eladónk a hunyó, aki már nem is akarja annyira eladni az ingatlant. Számára tökéletes opció lenne, ha az ingatlant is megtarthatná, és egyben gazdagodna pár millió forinttal. Elképzelhető, hogy az adásvételi szerződésben vállalt fizetési határidő túllépése esetén az eladó akadályozó viselkedése miatt a jog mellettünk állna, és pár éves idegtépő pereskedés után visszakapnánk a pénzünket, de az eladónkat ismerve ez egyáltalán nem biztos. És bizony tudom mit írok... Az igazság az, hogy a Fundamenta eddig egy tökéletes, profi gépezetként működött, akire úgy tekintettünk, mint szövetségesünkre az eladó szemétkedéseivel szemben, aki segít abban, hogy végül az igazság győzzön. Ügyintézőnk maga a két lábon járó jogi szakértelem, aki telefonon bármikor elérhető, minden helyzetben tudott tanácsot adni, pozitív hitelbírálatunk 3 hét után megérkezett. Ez az illúzió tört össze tegnap a Fundamenta levelét olvasva, melyben jelezték, hogy egy 60 napon túl lévő végrehajtási jog törlés miatt áll most az ügyünk, és várnak az eladó közreműködésével hiánypótlást. És sajnos miután telefonon a problémát jeleztük, a minket ért időveszteség miatt kért méltányosság kapcsán megtudtuk, hogy ügyünket "sürgetni nem tudják". Így most már csak gyorsításra adott tanácsodban, és a szerencsénkben bízhatunk. Dühítő szembesülni azzal, hogy hiába tesz meg az ember mindent, számol előre, szalad lélekszakadva a beküldendő dokumentumokkal a postára, elég egy becstelen eladó, egy homokszem a Fundamenta gépezetében, hogy az embernek a biztosnak vélt jövője miatt aggódnia kelljen.
7417. Firpo (válaszként erre: 7414. - Galénosz)
2016. nov. 26. 19:44

Itt azért nem a funda miatt csúszott meg az ügylet,az átolvasva látszik.

(3 hétig nem hajlandó aláírni az Eladó az igazolást,hogy megkapott x összeget... Ez felróható neki,mint akadályoztatás,ha a határidőből kicsúsznátok.)

Gyorsítani úgy lehet,ha végre széljegyre kerül a dolog(érdeklődjetek a földhivatalnál minden nap),akkor gyorsan kikértek egy eredeti hiteles tulajdoni lapot (lekérné a funda is,szóval nem plusz költség,csak ő 4.500,-ért,Ti meg 6.250-ért),és azt elsőbbségi ajánlottan bepostázzátok a központi postacímre.

(Fundamenta-Lakáskassza Zrt.

Budapest

1922)

Nem gyorsabb ha személyesen viszed be,mert azt is másnap viszi be egy futár a központba az ügyfélszolgálatról.

Ha bent a tullap,akkor a központnak ezt jelezni kell,hogy figyeljék,intézzék.

7416. Firpo (válaszként erre: 7415. - Lúdanyó)
2016. nov. 26. 19:32

A rögzítés dátumától indul a 30 nap,vagy egyéb a szerződésben vállalt határidő.

(A beérkezés és a feldolgozás megkezdése között is van vállat határidő,de azt meg nem mondom én hogy mennyi. Tehát nem ülhet a központ bármeddig a beérkezett dokumentumon.)

7415. lúdanyó (válaszként erre: 7408. - Firpo)
2016. nov. 26. 16:16
igen de tudom, h 2-án át vették a fundánál a levelem de csak17!! kezdtél el feldolgozni... na most akkor mikortól számit?..:O
7414. galénosz
2016. nov. 26. 09:40
Üdv mindenkinek! Mi is hasonló cipőben járunk, mint többen, akiknek levelét a fórumon olvastam. Ingatlan vásárláshoz Fundamenta hitelt kértünk, hitel ügyintézésben a Fundamenta jelzálogjogának széljegyre való bejegyzését várjuk, és közeledik az adásvételi szerződésben vállalt fizetési határidő. Mi hiába intéztünk mindent előre, azonnal, késedelem nélkül, mert a tulajdonos húzta az időt, ahol tudta (önerő igazolást pl. 3 hét könyörgés után írta alá). Most, amikor már úgy tűnt fellélegezhetünk, hisz már csak a széljegyre való jelzálog bejegyzés, majd a hitelösszeg folyósítása hiányzik, akkor a Fundamenta hibája miatt ismét az idegösszeomlás szélén táncolhatunk. Történt ugyanis, hogy az ingatlanon lévő végrehajtási jogot az eladónk 09.13-án töröltette. A végrehajtási jog törlésének határozata hiába jelent meg a tulajdonlapon, a Fundamenta a folyósítás feltételeként mégis kérte a teljes tartozás kifizetésének eredeti igazolását. Ennek oka állítólag az, hogy jogilag a végrehajtási jog törlést követő 60 nappal válik az ingatlan jogilag tisztává (senki nem fellebbezhet). Azon már meg sem lepődtünk, amikor eladónk jelezte, erről neki semmilyen igazolás nem áll rendelkezésére. Következett egy elég hosszú ügyintézés a NAV- végrehajtó- földhivatal háromszögben, ahonnan végül nagy nehezen sikerült egy földhivatali igazolást szerezni a végrehajtási jog törléséről, amit Fundamentás személyi bankárunk is megfelelőnek ítélt. 11.16.-án elküldtünk minden szükséges dokumentumot, izgatottan vártuk a jelzálogjog bejegyzést. Tegnap érkezett egy 11.18-án írt válasz, melyben a Fundamenta hiánypótlásként a több, mint 60 napja törölt végrehajtási jog kapcsán továbbra is a kifizetés eredeti igazolását kéri, miután a beszerzett földhivatali igazolást nem fogadta el. Közben jövő héten, 12.02-én lejár a földhivatalba, jelzálog bejegyzéshez fizetett összeg 30 napos határideje is. Természetesen azonnal felhívtuk az üzletkötőnket, a központot. A törlést követő 60 nap letelte miatt indokolatlan volt a hiánypótlás kérése, az így kialakult időveszteség kompenzációjaként sürgetni mégsem tudják ügyünket. Most valószínűleg lekérnek egy új tulajdonlapot, utána következik majd valamikor a széljegyre bejegyzés. Mindeközben mi tűkön ülünk, terhes feleségemnek sem tesz jót a kialakult idegtépő bizonytalanság. Kérdésem az lenne, hogy a széljegyre került jelzálogjog esetén a tulajdonlapot azonnal kikérve, vidékről Budapestre elautózva, központba személyesen beadva nyerhetnénk- e pár napot, hogy ne veszítsük el a foglalónkat? Telefonon érdeklődve egy "talán, de nem biztos" választ kaptunk, viszont a széljegyre kerülés esetén általunk való betelefonálást egyértelműen elvetették. Valakinek van esetleg ezzel kapcsolatban tapasztalata? A válaszokat előre is köszönöm!
7413. Firpo (válaszként erre: 7410. - Juda84)
2016. nov. 25. 18:37

Nem szükséges,mert az MNB és a pénzintézet vizsgálódik,hivatalból feljelentést tesz,ha olyat tapasztal.

Látjátok,egyre több a pozitív visszajelzés,haladnak az ügyek. Kitartást! :)

2016. nov. 25. 16:47
Engem most hivott a személyi bankár...Pozitív a birálat..mégis van remény.kitartást akinek még nem született döntés.
7411. LSándor81 (válaszként erre: 7410. - Juda84)
2016. nov. 25. 15:36
Azért nem mindegy mi miatt van előzetesben...
7410. Juda84 (válaszként erre: 7409. - Firpo)
2016. nov. 25. 15:24
Azt mondták írjak panaszt. Engem döbbentett meg a legjobban a dolog. Mondjuk így már megértettem miért nem mondott nekem igazat az üzletkötő. Lehet érdemes rendőrségen feljelenteni az illetőt ha már úgyis előzetesben van?
❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook