Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fundamenta, tapasztalatok? fórum

Fundamenta, tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯
7289. Firpo (válaszként erre: 7287. - Tweetyke80)
2016. nov. 18. 13:51
Az jó hír! 2 hétig nem engedték...
7288. tweetyke80 (válaszként erre: 7287. - Tweetyke80)
2016. nov. 18. 12:24
mármint ,hogy bemegyek a papírokért..
7287. tweetyke80 (válaszként erre: 7286. - Firpo)
2016. nov. 18. 10:03
Nekem tegnap elfogadták..
7286. Firpo (válaszként erre: 7285. - Tweetyke80)
2016. nov. 18. 08:59

Elvileg a határidőket igyekszik tartani a cég.

Az ügyfélszolgálotos átvétel a megnövekedett igények miatt nem kivitelezhető,jelenleg nem engedélyezik sajna.

7285. tweetyke80 (válaszként erre: 7278. - Picman)
2016. nov. 17. 21:19

Kedves Picman!


Telefonon kérheted, hogy ha lesz bármi birálat ne küldjek postán mert az még pár nap..hanem te bemész az ügyfelszolgálatra a csomagert

2016. nov. 17. 21:16
Én is ugyan abban a cipőben jarok mint a Picman :) 11.20 án jár le a hitelbirálati határidő.nekem azt mondták telefonon, hogy a rendszwr átállás miatt akár heteket is csúszhatnak.nagyon remélem hogy nem mert az eladó nem vár ha nem teljesìtem a határidőt és diktam 1.200.000ft -ot.
7283. Firpo (válaszként erre: 7282. - Picman)
2016. nov. 16. 11:49

Nincs mit. :)

(Ha elakadsz,a központi számot is hívhatod,ott segítenek eligazodni. 411-8181)

7282. Picman (válaszként erre: 7281. - Firpo)
2016. nov. 16. 11:37
Köszönöm!
7281. Firpo (válaszként erre: 7280. - Picman)
2016. nov. 16. 11:34

Pozitív bírálat után kb. 1 héttel jön a hitelcsomag.

Abban lesznek dokumentumok amiket ki kell tölteni,aláírni a hitelügyletben szereplőknek,némelyiket 2 tanúnak is.

Mész közjegyzőhöz,biztosítóhoz,stb.

Ezeket 1-2-3 nap alatt el lehet intézni,és vissza kell küldeni a megfelelő példányokat.

Ebben a visszaküldött levélben jelzed,hogy Te intéznéd a jelzálog bejegyzést sürgősséggel,az 5.000,-Ft díját megfizeted a Földhivatalnak,kéred hogy a jelzálog bejegyzési dokumentációt adják át neked (lehetőleg ne postán,hanem személyesen vehesd át az ügyfélszolgálaton). Te mész a Földhivatalba,elintézed,kikérsz egy eredeti hiteles tulajdoni lapot - amin a funda már széljegyen szerepel - és ha azt is visszaküldted,onnantól 15 napon belül jön az utalás.

7280. Picman
2016. nov. 16. 11:26

Kedves Firpo!


Köszönöm a gyors választ. ... és bocsi, hogy értetlenkedek, de még nem sűrűn voltam hasonló cipőben. Konkrétan egyszer sem! :)

Ha jól értem, akkor a döntés után küldik a hitelcsomagot. (dönteni vasárnapig kell nekik) Akkor elképzelhető, hogy már jövő héten megérkezik a hitelcsomag? Azt azonnal visszaküldöm egy nyilatkozattal együtt és közben intézem a közjegyzőt. A közjegyzőnél folytatott ügyintézés mennyi idő szokott lenni? 1-2 alatt le lehet zavarni?

Amit vele intézek, azt egyből küldöm a Fundának, és ha az beérkezett, onnantól számítva 15 napon belül utalnak?

Most felcsillant a remény, hogy akár meglehet a házikó :)

7279. Firpo (válaszként erre: 7278. - Picman)
2016. nov. 16. 11:06

Kedves Picman!


A maximum 30 napos bírálati időből nem szoktak kicsúszni a befogadástól számítva.

A befogadás előtti vacakolások sajnálatosak,de nem a funda hibája,de megértem hogy feszültséget szült.

A gyorsítás ahogy lejjebb olvastad úgy működik (Te intézed sürgősséggel a jelzálog bejegyzést,amit jelzel a visszaküldendő dokumentumok borítékjában egy nyilatkozattal),a 60 nap az rád vonatkozik,hogy annyi időd van maximum a kapott hitelcsomag visszaküldésére kitöltve,aláírva.

7278. Picman
2016. nov. 16. 10:19

Sziasztok!

Egy kis segítséget, vagyis inkább megnyugtató szavakat szeretnék kérni tőletek! 

Leírom a kis történetemet a lakásvásárlásunkkal kapcsolatban. Próbálom röviden-tömörem, de mindig van egy DE.

No, kiválasztottuk az ingatlant, 16 millió forint. Páromnak és nekem is volt kötve Fundamenta, a személyi bankárunk el is mondta, hogy mikre figyeljünk és mégse az igazi a dolog, valami mindig közbejön.

Először is, hitelt csak ingatlan adás-vételi szerződéssel lehet igényelni, és ha az ingatlan értéke megfelel a felvenni kívánt összegnek.

Ok, először értékbecslőt fogadtunk, mérje fel. Közben már az ügyvéddel megbeszéltünk mindent, ha megvan az értékbecslés eredménye, akkor mehetünk is hozzá megkötni a szerződést!

Pár nap múlva megjött az eredmény, 10 millió! Na az nekünk nem jó, arra nem fogunk 12 hitelt kapni. Kiderült, hogy a térképen nem szerepel csak a ház, ami mellesleg valami régi építésű. Ehelyett viszonylag új házról van szó, garázzsal, melléképületekkel. Az eladó gyorsan intézte a Földhivatalnál, hogy minden látszódjon a térképen és így a következő értékbecslésnél már 16 milliót ért a ház. Remek, akkor köthetjük a szerződést.

Szerződés megkötve, 09.16.-án. Az írtuk alá, hogy 90 napon belül fizetünk és megígértük, hogy kb 2 hét múlva szólunk az eladóknak, hogy hogy bírálták el a hitelkérelmet. Másnap el is kezdtük összeszedni az iratokat a hitelkérelemhez, de 2x visszadobták, ugyanis az én munkahelyem megszűnt és az új helyemen nem volt meg akkor még a 3 hónap jogviszonyom. Azzal persze nem törődve, hogy kormányzati szolgálati jogviszony esetében munkahelyváltásnál nincs próbaidő és ugyanúgy határozatlan időre szólt a szerződésem mint előtte, ergo hátrányos megkülönböztetés nem érhetne. De ért! Több mint 1 hónap ment el a sz*rakodással, hogy elfogadjanak valamilyen jövedelemigazolást, mire kisült, hogy ha édesapámat befogom adóstársnak, akkor az ő jövedelmével már menni fog a dolog. Így sikerült 10.13-án átadni a hiánytalan hitelkérelmet a személyi bankárnak, amit 10.20.-án fogadták be. Azóta nincs hír arról, hogy megkapjuk-e a hitelt vagy sem. Az eladók (teljesen megértem őket) folyamatosan kérdezősködnek, mi meg már hülyét csinálunk magunkból, mert nem tudunk értelmes választ adni. Elvileg 20.-ig meg kell adniuk a választ, ami vasárnap, szóval gondolom péntekig.

A kérdésem az lenne, hogy láttok-e esélyt rá, hogy ha megkapjuk a pozitív elbírását, mondjuk most péntekig, akkor még december 15-ig sikerül valahogy elintézni, hogy utaljanak.

Meg lehet valahogy sürgetni az utalást? Tudnátok esetleg tanácsot adni, hogy mit érdemes tenni, hogy minél gyorsabban menjen az ügyintézés?

Több helyen olvastam itt, (de lehet hogy nem pont ebbe a szakaszba való) hogy elbírálás után jön a hitelcsomag, amivel közjegyzőhöz kell menni illetve biztosítást kötni, majd visszaküldeni és azt követően 15 napon belül utalnak. A hiteltájékoztatóban 60 nap szerepel, ami nagyon elkeserít, főleg ha ennyire betartják a határidőket….


Előre is köszönöm, ha tudtok mondani biztató szavakat! :)

7277. Firpo (válaszként erre: 7276. - Adelleda)
2016. nov. 14. 22:37

Kedves aelleda!

A hitelígérvényt nem egészen értem...

Az minek kellett volna a fundának?

A leírtak alapján már semmi teendő nincs,csak várni a dokumentumok feldolgozását,majd a hitelösszeg kiutalását.

(A korábbi folyamatokban lehetett volna gyorsítani a folyamatokon,már nincs teendő. 11.30-ig várhatóan meglesz amúgy az utalás,a tapasztalataim szerint.)

7276. adelleda
2016. nov. 14. 18:20

Üdv mindenkinek!


Szeretném leírni a kálváriámat, hátha valaki tud segíteni, tanácsot adni, hogy tudok-e tenni ilyen esetben valamit, mert sajnos már ott tartunk, hogy kezd az egész család teljesen kikészülni.

Kezdem az elején, bár kicsit hosszú lesz…

Lakás vásárlásba fogtunk, nagy részét mivel jelzálog volt a lakáson saját tőkéből álltuk, a maradék részt pedig mivel két Fundamenta megtakarításunk is van, mert eddig csak pozitív tapasztalataink voltak velük kapcsolatban a megtakarításokból szerettük volna kifizetni. Megtörtént az adás-vétel szerződés megkötése (2016.07.29) amit nemsokára módosítanunk is kellett, mivel a személyi bankárunk csak a megkötés után olvasta el, és szólt, hogy az egyik pont nem megfelelő. Módosításra is kerűlt a szerződés,(2016.08.19) ezután megkötöttük a hitelszerződést, ahol kértük az allianz-os biztosítást, hogy ezzel is gyorsabban menjen a dolog. A jelzálogot közben törlesztettük, így már csak a fundamentára vártunk.

Kb. két hét után megkaptuk a tájékoztatót, rá két hétre a hitelszerződést, amit minden papírral fel is adtunk 09.26-án. Ezután telefonon érdeklődtünk, mivel semmi hír nem érkezett a kiutalásról, ahol azt mondta a hölgy, hogy ha mindent rendben találnak 15 napon belül utalnak. Kiderült, hogy a személyi bankárunk hibájából nem volt megfelelő a biztosítás, így azután is járhattunk, ezzel is egy hetet csúszott a dolog, pedig fel is hívott minket a fundamenta, hogy ha az meg van, akkor 15 napon belül már jönni fog a pénz. Türelmesen vártunk, majd mikor nem történt semmi ismét felhívtuk őket, amikor is mondták, hogy még kell egy hiteligérvény, kb emiatt is volt egy két hetes csúszás. A hiteligérvényben az szerepel, hogy miután beérkezett a földhivatalban lepecsételt példánya az engedélyezési kérelemnek, 2 munkanap áll rendelkezésükre, hogy lekérjék és elbírálják a tulajdoni lapot, ezután 8 napon belül ki fogják utalni az összeget. Már 10. 24-én feladtam, elsőbbségi ajánlottan, ugye hogy minél elöbb ott legyen. Számításaink szerint így is még az ünnepeket figyelembe véve is 11.04-én ki kellett volna utalniuk az összeget. Igen ám, de arra a hétre a fundamenta banki szünetete rendelt el.

Ezt kisebb bosszankodással, de tudomásul vettük, gondolván, hogy következő hétfőn, mivel a 8 nap letelt arra, muszáj kiutalniuk az összeget. Közben lekértem a tulajdoni lapot, amin az szerepelt, hogy a fundamenta 11.02-án!!! jegyezte be a jelzálogjogát, ami szerintem sehogy sem 2 nap 10. 24-e után! Ezután felhívtuk őket, 11.08-án hogy akkor mégis mikor hajlandóak utalni, ahol azt mondták 11.07-én!!! kérték le a tulajdoni lapot, és most elbírálás alatt van, ha minden rendben 15!!! napon belül kiutalják az összeget, de pontos időpontot nem tudnak mondani. Ma ismét felhívtam őket, és most már azt az infomációt kaptam, hogy 30 nap alatt bírálják el, utána 15 nap, ami csak azért szép, mert 11.30 a határidő az adás-vételi szerződésben, hogy addig kell mindennek elrendeződnie. A személyi bankárunkkal múlt héten beszéltünk, akkor azt mondta minden rendben, pár napon belül érkezik az utalás…

Nagyon örülnék, ha valaki tudna segíteni, ha ő is járt így, hogy mit lehet ilyenkor tenni, mert hiába hívunk bárkit, mindenki mást mond.

Nagyon szépen köszönöm előre is!

7275. Firpo (válaszként erre: 7273. - Viktória_1975)
2016. nov. 13. 19:07

Kedves Viktória_1975!


Neked sem tudok mást tanácsolni,minthogy egyeztess a központtal telefonon.

Az a biztos,amit ott mondanak.

(Hiszen a beérkezett dokumentumokat is ők dolgozzák fel,fogadják el.)

7274. Firpo (válaszként erre: 7272. - Nenett)
2016. nov. 13. 19:06

Meg kell kérdezni a központi számon,hogy elfogadható-e a beküldött dokumentum?

Ott rálátnak a szerződésedre,beérkezett dokumentumokra,minden történésre.

Kis kitartás szükséges,10-15 perc mire kapcsolja a rendszer az ügyintézőt most.

Ott biztosat fognak mondani.

2016. nov. 13. 18:41
Sziasztok! A Fundamenta kiutalta a megtakarításom, s az elszámolással, azaz a számlaösszesítővel vagyok bajban. Van olyan számlám, amely k. 40 tételt tartalma a vízvezeték rendszer kiépítésével kapcsolatban. Azt szeretném kérdezni, hogy az elszámolás összesítőn elég ha tárgyban összefoglaló névvel jelöl, vagy fel kell sorolnom minden egyes apró tétel? pl. Vízszerelési kellékek? Segítségeteket köszönöm!
7272. Nenett (válaszként erre: 7264. - Firpo)
2016. nov. 13. 16:51
Köszönöm szépen a választ. Kb. Két hete bontottam fel levélben a nem túlságosan segítőkész ügyintézöm tanácsára. Mindenképp szeretném felbontani,mert szükségem van a pénzre. Tehát ,hogy ezt a lépést levélben tettem meg olyan mintha nem is bontottam volna fel?
7271. Firpo (válaszként erre: 7270. - Mimoaas)
2016. nov. 13. 14:59
Íptam üzenetet. :)
7270. Mimoaas
2016. nov. 13. 14:55
Kedves Fripo! Még azért bizakodom én is a megoldásban... csak a mostani képviselőnk abszoludt kezdő,minden kérdéssel a felette állóhoz kell fordulnia.. és napok mire valamire választ kap... de szívesen fogadnánk segítséget...
7269. Firpo (válaszként erre: 7268. - Mimoaas)
2016. nov. 13. 14:29

Kedves Mimoaas!

Ha ezt jelzed a központ felé,nagy valószínűséggel visszakapod a számlanyitási díjat.

(Több ilyen esetről tudok.)

Amúgy nem feltétlenül gond,ha a testvéred jövedelme kevés,amennyiben a tiéd megfelelő összegű.

Van erre megoldás.

7268. Mimoaas
2016. nov. 13. 09:45
Mi úgy jártunk,hogy aki nálam volt Fundamenta képviselő,elfelejtette közölni,hogy adóstársra szükség van. 8milliós áthidaló kölcsönre indítottam meg a szerződést,ott helyben be is fozettem 80ezer forintot. Következő alkalommal pedig aki jött az üzletkötővel említette az adóstársat... miután én pontosan tudtam,hogy a környezetembe nem tudok senkit ez mellbe vágott. Aztan azt mondták,hogy megfelel erre a testvérem is(mint közben kiderült mégsem,mert a jövedelme nem éri el a munimalbért,pedig akkor elmondtam mennyi a jovedelme). Ezalatt megrendelték már az értékbecslőt,aki mivel két telkes ingatlant veszek meg dupla annyiba kerül... Szóval,kérdem én,ki fogja megtérìteni nekem a több mint 100ezres kiadásomat,amit megtévesztés és félrevezetés mellett nekem ki kellett adnom?
7267. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 7266. - Firpo)
2016. nov. 13. 07:38
na igen épp ezt nem tudom, hogy a hitel hogy működik és ezért vacillálok azon hogy 1,5-öt veszek e fel majd ha lejár vagy a 3,8-at, mert nem tudom hogy a 3,8 mellett még mit és meddig kell majd fizetnem mert szerintem a 3,8-nál biztos lesz még további fizetnivalónk
7266. Firpo (válaszként erre: 7263. - 35d45e2ed1)
2016. nov. 13. 02:53

Nem szokott gond lenni,főleg a lejárt szerződéseknél.

A feltételekkel kell tisztában lenni.

(Bejelentett jövedelem,adóstárs,stb,hitel esetében.)

7265. Firpo (válaszként erre: 7261. - 35d45e2ed1)
2016. nov. 13. 02:51
Ja,értem. :)
7264. Firpo (válaszként erre: 7260. - Nenett)
2016. nov. 13. 02:50

Kedves Nenett!

A honlapról letölthető nyomtatványon tudod felmondani,vagy személyesen a Tölgyfa utcai ügyfélszolgálaton.

A 4118181-es számon segítenek,ha elakadnál.

7263. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 7262. - Fe80e17aca)
2016. nov. 12. 19:04
köszi utána fogok olvasni. remélem nem járok rosszul a Fundamentával mert azért 4 éve rakom a 15 eft és még 2 évig kell, hát remélem, hogy megkapom azt az összeget amit a szerződésben ígértek
7262. fe80e17aca (válaszként erre: 7261. - 35d45e2ed1)
2016. nov. 12. 13:47

Bocsi, de, nekem sincs kérdésem...ám, aki itt élni akar a bármiféle konstrukcióval, na itt a buktatókat is elolvashatja, ezzel kapcsolatban...

:))

7261. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 7259. - Firpo)
2016. nov. 11. 20:22
bocsi nincs kérdésem csak leírtam, hogy nekem is van Fundamentám és én ezt az időtávot választottam ezzel a részlettel. még 2 évem van a fizetésből utána kell majd eldöntenem hogy 1.5-öt veszek e fel és akkor nem kell részletet fizetnem tovább vagy 3.8-at és akkor még kell részleteket fizetnem. ezt még nem tudom.
7260. Nenett
2016. nov. 11. 19:57
Sziasztok! Nekem a következő lenne a kérdésem a szerződésemet kizárólag formanyomtatványon tudom felbontani? Vagy sima levélben is?
❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook