Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fülzúgás - van segítség? fórum

Fülzúgás - van segítség? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
302. Andesz75 (válaszként erre: 301. - Soldier30)
2014. szept. 30. 12:27
Akkor Te szerencsés vagy. Szerintem ne is foglalkozz vele. :)
301. Soldier30 (válaszként erre: 300. - Andesz75)
2014. szept. 30. 09:37
Nekem nem halkul hanem egyfolytába halk. Nagyon halk. Éjjel hallom csak egy picit ennyi meg lehet hogy majdnem minden embernek van néma csemdben.. nappal meg esélytelen hallanom még ha akarom sem. Csak akkor ha befogom a fülem jó erősen.
300. Andesz75 (válaszként erre: 299. - Soldier30)
2014. szept. 30. 08:44

Non-stop. Nincs megállás, nincs csökkenés. Annyira lefáraszt nappal, hogy tudok aludni 5-7 órát. Tv megy egész éjszaka, hogy ne csak a zúgást halljam.


Nálad nem folyamatos?

Érdekes lenne tudni, hogy ha valakinek néha halkul akkor az mitől van?

299. Soldier30 (válaszként erre: 298. - Andesz75)
2014. szept. 29. 21:44
Egész nap? úgy értem éjjel is? nappa is ? aludni hogy tudsz tőle?
298. Andesz75 (válaszként erre: 297. - Soldier30)
2014. szept. 29. 19:16

Szia!

Ha rosszabb lesz akkor menj szerintem orvoshoz. De addig ne. Addig meg ahogy írtad lehet keresgélni, olvasgatni, okosodni.

Igen, sok embert érint ez és szerencsére már a gyógyszergyárak is felfigyeltek erre problémára és dolgoznak 1-2 új gyógyszeren amelyek ha minden igaz néhány éven belül piacra kerülhetnek. Csak győzzük kivárni.

Nekem nagyon zúg. Nem akarok túlozni de már elviselhetetlen. Fejfájással megspékelve.

297. Soldier30 (válaszként erre: 296. - Andesz75)
2014. szept. 29. 14:37

Szia igen,de ha anélkül is rosszabb lesz? :) amúgy sokat olvasgatok ezen témában és baromi sok embert érint és a 90% -a hangos csengést, zúgást hall.. azt hiszem megfogadom a tanácsod.:)

neked mennyire hangos?

296. Andesz75 (válaszként erre: 295. - Soldier30)
2014. szept. 28. 15:06

Neked kell tudnod mennyire zavar. :) Szerintem ha nem nagyon akkor ne kezdj bele próbálkozásokba. Tuti módszer nincs sajnos.

És még a végén rosszabb lehet és akkor bánhatod, hogy belevágtál az egészbe.

2014. szept. 28. 13:36

SZiasztok

2008 ban történt voltam egy Discoban és annyira tolták a zenét a Dj-k és pont úgy áltam a hangfal előt,hogy a jobb fülem kapta a súlyos decibeleket. Azóta átkozom ezt a napot!


Másnap reggel sípolt a fülem kegyetlenül. Elmentem dokihoz,semmit nem talált. Azt mondta pár nap alatt elmúlik. A pár nap alatt ból lett 1 hónap kőkemény sípolás minden áldott nap. Nem aludtam max 2 órákat,lefogytam a stersztől vagy 20kg-ot..


Teltek múltak a napok, hetek hónapok,és szépen lassan nagyon lassan kezdett halkúlni,és mára már csak ha nagyon csöndbe fekszek, este az ágyamon, hallok apro kis morze jeleket, de nagyon halkan , oda kell figyeljek hogy haljam,. Akkor viszont picit hangosabb,ha befogom a fülem,. Akkor tisztábban hallani, engem ez is zavart,noha napközben esélytelen hogy haljak beőle valamit. Sőt az is érdekes,ha kint vagyok az utcán napközbe is néha befogtam a fülem,nem hallottam., Nem tudom érdemes e ezzel foglalkoznom ujra elmenni dokihoz. Úgy is az lenne a vége hogy a hallásom tökéletes. Ahogy olvasom sok embernek van spontán, zúgása és jóval hangosabb mint az enyém. A doki azt mondta az én esetem annyiban jobb talán, hogy tudjuk az okát:) ti mit tanácsoltok? az életminőségem nem rontja de azért 6 év alat talán valamit fejlődtek ebben a témában?

2014. szept. 19. 13:09
Egyre inkább az a tapasztalatom, hogy nincs segítség :(
2014. szept. 19. 13:02
Én voltam zóta speckó hallásvizsgálaton és hála Istennek teljesen ép a hallásom pedig már 6 éve zúgok és többször volt h úgy képzeltem tompán hallok de ezek szerint csak stresszeltem.
292. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 286. - Ficusbenjamicus)
2014. szept. 19. 13:00
Vegyél bioboltban ezüst kolloid cseppeket nekem ez vált be krónikus gyulladásra mikor már a gyógyszerek sem segítettek,jón lesz hidd el.Napi 3x kell inni egy kanállal víz íze van de a benne lévő ezüst ionok mindenféle vírust bacit gombát elpusztítanak.Nekem sokat segített!
291. bbcz (válaszként erre: 290. - Andesz75)
2014. aug. 29. 13:08
Sok esetben a fülzúgás az a halláscsökkenés velejárója így feltételezem hogy igen.
290. Andesz75 (válaszként erre: 289. - Bbcz)
2014. aug. 29. 12:45

De ez az időskori fülzúgásra lesz megoldás nem? Mert én az "age-related hearing loss"-ot így értelmezem.

Bár a kísérletben meg azt írják, hogy fiatalok és öregek is részt vettek a teszteken.

289. bbcz (válaszként erre: 288. - Andesz75)
2014. aug. 29. 12:25
Igen emlegettek olyat is de azon belül valami KV.3-as csatornák rendellenes működése okozza a fülcsengést az esetek nagy részében. A gyógyszer állítólag kúraszerűen alkalmazható tehát el is múlaszthatja. Várjuk ki a végét de nagyon jó lenne ha így lenne.
288. Andesz75 (válaszként erre: 282. - Bbcz)
2014. aug. 29. 08:54

Az is már valami ha el tudod terelni a figyelmet róla. Néha nekem is megy de ez nem megoldás.


Ha jól hámoztam ki akkor ez a új gyógyszer a kalcium csatornákra szeretne hatni?

Jó lenne ha nálunk is lenne tesztelési lehetőség.

287. Andesz75 (válaszként erre: 286. - Ficusbenjamicus)
2014. aug. 29. 08:50
Ha gyulladás van akkor én arra gondolnék hogy gyulladáscsökkentő kell. OK, hogy átmossák de hát valamiért a szervezeted nem tudja leküzdeni ezt az állandó gyulladást. Nekem is azt mondta a dokim, hogy lehet hogy gyulladás van az arcüregemben vagy valahol és erre kaptam szteroidokat. Hozzáteszem nem segített de hát az sem egy normális állapot, hogy csak romlik az állapotod és a doki nem nagyon segít. Én beszélnék más orvossal is a helyedben.
286. ficusbenjamicus (válaszként erre: 285. - Andesz75)
2014. aug. 29. 08:44
Nem próbáltam még. Milyen gyulladáscsökkentő? A fül-orr-gégész nem lát semmit, "csak" krónikus arcüreg gyulladást - erre ajánlotta az átmosást. Már a bal fülem is állandóan fáj, ill. a fél arcom... Mintha a csontvelőmet rágná valami... 40%-os halláscsökkenésem van, ráadásul recepción dolgozom, sokat kell telefonálnom is. Tök kínos néha, hogy visszakérdezek. Valami nagy baj lehet ott, az orvosomban pedig kezd meginogni a bizalmam.
285. Andesz75 (válaszként erre: 283. - Ficusbenjamicus)
2014. aug. 29. 08:36
Gyulladáscsökentőket gondolom próbáltál már?
2014. aug. 29. 05:07
nem nagyon...
2014. aug. 28. 22:55
Kétszer voltam arcüreg átmosáson (Proetz-kezelés) és a fülem jobban cseng, mint valaha. Most a magas frekvencia mellé bejött egy mélyebb zúgás is. Mintha koncert lenne. Eddig csak az esti lefekvésnél hallottam, de most már nappal is nagyon zavaró. Az arcüregi állandó nyomáson, fájdalmon sem segített. Még adok neki egy esélyt, max. 2 kezelés, de többet nem.
282. bbcz (válaszként erre: 281. - Andesz75)
2014. aug. 22. 14:11
A fülzúgással kapcsolatban csak annyit sikerült elérnem az utobbi hónapkban hogy elterelem a figyelmemet jobban róla mást nem tudtam tenni. Az ígéretes gyógyszert meg szeptemberben kezdik tesztelni úgyhogy november elején már többet fogunk tudni róla remélem. Link: [link]
281. Andesz75 (válaszként erre: 280. - Bbcz)
2014. aug. 22. 13:40

Kávét egyáltalán nem iszok, vizet meg őszintén szólva keveset. Tudom, hogy meg kellene inni 3 litert de ennyi nem nagyon megy le.

Gép előtt se szabadna ennyit ülni de hát dolgozni kell. :(

Én már úgy ébredek, hogy fáj. Kinyitom reggel a szemem és már kezdődik is.

Ezért lenne érdekes, hogy másnak is van-e ilyen akinek zúg a füle?

280. bbcz (válaszként erre: 279. - Andesz75)
2014. aug. 22. 12:27
Nem tudom iszol-e kàvét vagy elég vizet iszol-e napközben. Ha több kàvét (3-4) ittam egész nap akkor rendszeresen fàjt a fejem illetve ha elfàrad a szemem a gép elött ülve akkor jön àltalàban a fejfàjàs.
279. Andesz75 (válaszként erre: 276. - Bbcz)
2014. aug. 21. 19:22
Köszi a választ. Nekem úgy fáj mintha lázas lennék. Nem tudom, hogy ezt most a zúgásra fogjam vagy valami más betegségre.
278. bbcz (válaszként erre: 277. - Bbcz)
2014. aug. 21. 16:50
ahonan = ahonnan
277. bbcz (válaszként erre: 275. - Andesz75)
2014. aug. 21. 16:50
Ha fàj a fejem akkor az azon az oldalon szokott lenni ahonan a zugast hallom...
276. bbcz (válaszként erre: 275. - Andesz75)
2014. aug. 21. 16:21
Szia! Nekem amikor beindult a csengés akkor fàjt elötte hetekig (nem folyamatosan csak a nap végére) de nem ugy ahogy szokott hanem ez teljesen màs fejfàjàs volt, érzetre is màs volt mint azelött ha egyszer-kétszer fàjt. Most màr nem fàj de ezt inkàbb a nyàri idönek tudom be.
2014. aug. 21. 14:24

Aki volt közületek MR vizsgálaton: Ti kontrasztos vizsgálaton voltatok vagy kontraszt nélkülin? Mert most már két különböző megoldást hallok két különböző orvostól.

Illetve a másik kérdésem az lenne, hogy nektek fáj a fejetek a zúgástól? Most már lassan 2 hónapja csak fájdalomcsillapítóval tudok élni és ez nekem nagyon gyanús.

274. Andesz75 (válaszként erre: 273. - Bbcz)
2014. júl. 31. 18:13
Ugye szokták mondani, hogy nem szabad elolvasni a mellékhatásokat de amikor végigmentem rajta azért erősen elgondolkodtam, hogy bevállalnám-e.
273. bbcz (válaszként erre: 272. - Bbcz)
2014. júl. 31. 13:56
A Trobaltnak viszont sok mellékhatása van így lehet hogy nem jó ötlet kipróbálni.
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook