Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyókúrás tévhitek miatt kövérek a magyarok? fórum

Fogyókúrás tévhitek miatt kövérek a magyarok? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Fogyókúrás tévhitek miatt kövérek a magyarok?

1 2 3 4 5 6
26. caravell (válaszként erre: 13. - Krisztinucika)
2016. márc. 18. 17:03

Nyugaton pl. jól működik a mozgólépcső két oldalisága, itthon mostanában alakulgat, de nagyon sokszor rám szólnak, hogy korábban kell felkelni, pedig elnézést kérek, hogy tovább szeretnék menni és meg is köszönöm, ha elengednek és nem sietek, csak lépcsőzöm, Le is, fel is. Ugyanakkor egy-két megállókat gyalog teszek meg. De ez amúgy szerintem nem sok kalória,önmagában kevés.


Viszont ismerősöm körutazott Amerikában, azt mondta, hihetetlenül sok kövér embert látott.

25. Böce (válaszként erre: 15. - Krisztinucika)
2016. márc. 18. 16:36

Bocsánat, tényleg élesebbre sikerült, mint szántam volna.


Abban kétségtelenül egyetértek, hogy az elfogyasztott ételek milyensége nagyban befolyásolja a testsúlyt.


Sajnos, a mi hagyományos ételeink nehezek, zsírosak, kalóriadúsak. Ami a régi időkben kellett a nehéz munkákhoz (pl. aratás, mezőgazdaság).


Ezt is meg kell tanulni, másként főzni, mit mivel lehet ízesíteni, mi mihez illik, stb. Bár már vannak jó receptek az interneten, de van sok olyan is, ami nem jó és nehéz kiválogatni az igazit.


A lépcsőzök-liftezek kérdés max. ülőmunka esetén merül fel, aki egész nap fizikai munkát végez (esetleg még sokat lépcsőzik is közben), az azért mégis inkább a liftet választja:-)

24. caravell (válaszként erre: 17. - Túrógombócka)
2016. márc. 18. 16:32
Az egészséges étkezést tanítani kellene szerintem. Ha az emberek megértenék, hogy teszi tönkre a szervezetüket a sok cukor, a sok feleslegesen bevitt szénhidrát, talán hamarabb meggondolnák. Ha megértenék és észrevennék magukon, hogy a szénhidrátokigenis függőséget okoznak, ami szükséges a fogyasztói társadalomban. Ha megértenék, hogy az egyszerű szénhidrátok (egyáltalán mik azok?) a vércukorszintet megemelik, a szervezet ere védekezésül nyomatja az inzulint, az lecsökkenti a vércukorszintet az eredeti szint alá és az ember éhesebb, mint előtte volt, hogy evett. újra eszik, újra fel és le. Behintáztatja a vércukorszintjét, kimeríti az inzulintermelését,és kialakul az inzulinrezisztencia, amikor a szervezet már nem is reagál az inzulinra. Így lehet cukorbetegséget "szerezni" A cukros üdítők, a nasik, a fehérlisztes fornettik stb. nagyon alkalmasak erre. Nem vagyok híve az összeesküvés elméleteknek, de lássátok be, ez az állandó evési kényszer mekkora üzlet. Míg ezzel szemben, ha reggel facsartok egy kis zöldség/gyümölcs levet, esztek egy kis teljes értékű müzlit (paleoban még azt sem, mondjuk néhány szem olajos magot) akkor tízórai időpontjáig simán el lehet lenni. Maximum az agya lesz éhes az embernek, a tudat, hogy alig evett valamit...
23. caravell (válaszként erre: 20. - Túrógombócka)
2016. márc. 18. 16:12
Így van, egy idő után, ha nem eszünk éllandóan édeset (meg szénhidrátot, amibőlmár a szénkban cukor lesz abból fogunkat tönkremaró savak) akkor érezni fogjuk a természetes édes ízeket. Sütit pl. úgy csinálok, hogy beleteszek turmixgépbe banánt, tojást, összeturmixolom, néha reszelt almát is teszek bele vagy sült sütőtök és tojás az alap és a turmixolt trutyiba teszek kevés zabpehely lisztet, nem sokat, csak, hogy félfolyós legyen és egy kis szódabikarbónát.Ebből remek piskóta lesz,még cukor sem kell hozzá, max egy-két kávéskanál méz. Persze lehet cifrázni, utifűmaghéjjal, ami jó rost és lazítja a tésztát vagy gesztenyelisztet vagy kókuszlisztet (nagyon finomra őrölt gesztenye, kókusz) de ezek már csak extrák, nem is olcsóak. Lehet ízesíteni kakaóval, kókusszal...A lényeg a cukormentesség tisztán természetes édesség.
22. caravell (válaszként erre: 21. - Túrógombócka)
2016. márc. 18. 16:03
A csokit szeretem én is, étcsokit, hozzáadott cukor nélkül max steviával. Igaz, nem olcsó, de beosztom.
21. túrógombócka (válaszként erre: 19. - Krisztinucika)
2016. márc. 18. 14:13

tízóraira még hagyján, este ne egye.

azt se lehet megmagyarázni az embereknek, h reggel egyenek szénhidrátot, mikor kell a napra az energia.

amúgy én szoktam csokit enni (igaz, az étcsokit szeretem), mégis tudok fogyni, ha akarok. a mennyiség a lényeg.

2016. márc. 18. 14:12
az édesítőszerekben én sem hiszek, sztem károsak. akkor már valami természetes, pl stevia. de sztem van az ételeknek természetes cukortartalmuk, és egy idő után már nem vágyik az ember az émelyítő édesre, elég, ami a gyümölcsökben van.
19. krisztinucika (válaszként erre: 17. - Túrógombócka)
2016. márc. 18. 14:12
Na, erről beszélek:) Ha valaki kérdezi tőlem, hogy mit kellene enni, hogy fogyjon, én meg azt mondom, hogy azt a csokis croissant-t ne hozd többet tízóraira, akkor megsértődik:) És megpróbálja elmagyarázni, hogy miért van rá szüksége. Mert mindig, de mindig meg tudjuk magyarázni azt, amit nagyon meg akarunk enni:)
18. krisztinucika (válaszként erre: 16. - Caravell)
2016. márc. 18. 14:10

Biztos, hogy mindenki a saját oldaláról közelíti meg ezt a témát, meg az alapján, amit lát. Te ezek szerint jól ismered is a másik oldalt, de hidd el, hogy én folyton azt az oldalt látom, aki péksütivel, csokival, mogyival, nassolnivalóval a kezében mászkál és siránkozik. És sajnálatos módon a tulajdon szeretett gyerekének is ezt ad! Akiből szintén túlsúlyos felnőtt lesz.

Ismerek én is nagyon nehezen élő családokat, de nem ők jelentik az elhízott emberek nagy százalékát. A nagy százalékot pontosan a "normál" életvitelű családok jelentik.


Továbbra is fenntartom azt az állításomat, hogy minimális változtatások az étrendben nem kerülnek sem plussz pénzbe, sem plussz időbe. Egy gyökeres változtatás csakugyan igen, de néhány egészségesebb variáció nem!


Egyébként igazad van abban, hogy a kevés szénhidrát, sok fehérje és zsír jó megoldás, én is így eszek már évek óta és a családomnak is így főzök.

17. túrógombócka (válaszként erre: 16. - Caravell)
2016. márc. 18. 13:56
veled értek egyet, valóban a sok szénhidrát a ludas. ha meg azt merészelem mondani valakinek, aki kesereg, hogy kövér, hogy este ne egyen szénhidrátot, akkor lehülyéz....
16. caravell (válaszként erre: 13. - Krisztinucika)
2016. márc. 18. 13:54

("Ha mélyebben bele akarnék menni az egészbe, akkor annyit mondanék, hogy talán az idejét nem sportra szánja, de hogy a tábla csokit egyben vágja-e be este, vagy két hétre beossza, az csak egy döntés!")


Azért írtam amit, mert sokaknál nem a tábla csoki meg a kóla, ugyanis nincs rá pénz. Elég hozzá a sok (olcsó) tésztaétel, zsíroskenyér, szalonna, rántottleves, ilyen - olyan kenyér és társai. Tornára meg nincs idő. Ideje pedig NINCS, amit bármire is szánhatna. NINCS prioritási listája, örül, ha a felszínen tud maradni.


(" Simán csak beismerjük, hogy lusták vagyunk és szeretünk egészségtelen, jó zsíros, fűszeres kajákat enni, meg zsíros deszkát este 10-kor, Colát egész nap. És pont. Tudom, hogy ez milyen, mert én is éltem így valamikor:) " )


Igen, van ilyen is, valószínűleg Te azért erről az oldalról közelíted meg, mert élté így, én meg a másikról, mert éltem úgy.


A cukor meg az egyéb szénhidrátok (pékáruk, tésztafélék) nagy csapda, meglepően nagyobb, mint a zsíros ételek. Ezért is van, hogy aki áttér a paleora nem nézi a zsírokat és olvadnak le a kilók mégis.


Amiről szintén nem ír a cikk, ha lassan felszívódó ételeket eszünk, nem leszünk állandóan éhesek. Amíg hagyományosan főztem, a 19 éves fiam állandóan nyitogatta a hűtőt, kaja után 1-2 órával kellett a következő adag, mert éhes volt, éhségérzete volt, zuhant a vércukor szintje, ez megszűnt.

15. krisztinucika (válaszként erre: 14. - Böce)
2016. márc. 18. 13:52

Írhatnék most a Te hangnemeddben választ Neked, de inkább mégsem.

A leglényegesebb dolog, hogy nem a tornáról volt szó, hanem az egészséges életről. Az előző hozzászólásomban is pontosan azt taglaltam, hogy az elhízás nagyon sokszor csak sorozatos döntések kérdése: eszek csokit-nem eszek csokit, lépcsőzök-liftezek, gyümölcsöt eszek-édességet eszek. A kajálás 70%-ban, míg a mozgás csak 30%-ban befolyásolja a fogyást.

És egy családanya attól még nem válik rossz anyává, ha megválogatja, hogy mit eszik meg és mit tesz az asztalra.

Valamiért te kiragadtad ezt az egy mozzanatot, a tornát, a többiről meg nem akarsz tudomást venni.

Egyébként válaszolva a meglehetősen éles hangnemben feltett kérdésedre, én is a való világban élek, napi 9-10 órát dolgozom és van családom. Könnyebben élek a nagy átlagnál, megengedhetem magamnak a sportot, de nem a sporttól vagyok karcsú, hanem attól, amit NEM eszek meg!

14. Böce (válaszként erre: 5. - Krisztinucika)
2016. márc. 18. 13:39

Hogy mi áll a prioritási lista élén egy családanyánál? Szerinted a torna?


Ezt lehet mondani szingliként. Érdekes, volt ilyen kolléganőm, aki ugyanezt szajkózta, meg "arra van ideje mindenkinek, amire akarja".


Aztán férjhez ment, született 2 tervezett + egy becsúszott gyermeke. És már TUDJA, hogy ez azért nem úgy van, ahogyan korábban mondta.


Esti sorozatnézés? Hol élsz te? Este 10-11, mire végzek a tennivalókkal (mert 6-7-ig dolgozom, fő- és mellékállásban, hogy legyen pénz), és örülök, ha utána fürdés, fekvés van.


Mert indul másnap újra a robot...

13. krisztinucika (válaszként erre: 9. - Caravell)
2016. márc. 18. 13:31

Pontosan ezt írtam én is, nem ítélkeztem, hanem simán azt mondtam, hogy vannak, akiknek a prioritási listája élén nem a karcsú alak, vagy az egészséges táplálkozás áll.

Ha mélyebben bele akarnék menni az egészbe, akkor annyit mondanék, hogy talán az idejét nem sportra szánja, de hogy a tábla csokit egyben vágja-e be este, vagy két hétre beossza, az csak egy döntés! Vagy hogy gyümölcsöt csomagol a gyereknek és magának uzsonnára, vagy agyoncukrozott kekszet vagy müzliszeletet, az ismét csak egy döntés. Hogy lifttel megy-e fel az emeletre, vagy lépcsőn - saját döntés.


És akkor még nem is beszéltünk azokról, akinek a gyerekei már nem kisbabák, akik nem tanulnak, nem egyedül nevelik a gyerekeket, nincs másodállásuk, stb. Amivel szintén semmi probléma, csak ne a körülményekre fogja a saját elhízottságát. Simán csak beismerjük, hogy lusták vagyunk és szeretünk egészségtelen, jó zsíros, fűszeres kajákat enni, meg zsíros deszkát este 10-kor, Colát egész nap. És pont. Tudom, hogy ez milyen, mert én is éltem így valamikor:)



Rettenetesen érdekelne amúgy, hogy az olasz, spanyol, francia, stb emberek hogyan oldják meg ezeket a problémákat, mert ezekben az országokban közel sincs annyi elhízott ember, mint Magyarországon.

12. caravell (válaszként erre: 2. - 4b6a2525df)
2016. márc. 18. 13:17
Fogyás akkor indul be, amikor kevesebb a bevitel, mint a felhasználás. Vagy növeld a felhasználást vagy csökkentsd a bevitelt. próbáld meg összeírni, miket eszel, írj fel becsülettel mindent és látni fogod, hol a hiba. Ha meg nem tudsz lemondani róla, akkor próbáld meg ugyanazt diétásan elkészíteni. Tudtad pl., hogy avokádóból, egy kiskanálmézzel és kakaóporral tökéletes csokikrémet keverhetsz? Feleannyi kalória mint a vajas és ráadásul egészsége is. Persze sajnos, az egészségesebb étkezés drágább, akárki akármit mond is. De akik vagyonokat költenek fogyasztószerre, azok gondolják át inkább.
11. caravell (válaszként erre: 3. - Böce)
2016. márc. 18. 13:11

Egyetértek.

Nagyon sok szemetet megetetnek velünk.A megoldásnem a chia magban van. Ráadásul ne gondoljuk már, hogy a legtöbb embernek annyi pénze van, hogy azt vásárol, amit akar. Amiről meg később kiderül, hogy nemisolyan jó, sőt... de elhitették velünk,mert kellett a piac...


Amit meg hiányolok, az a folyadékfogyasztás... kár, hogy nem említi a cikk írója.

10. caravell (válaszként erre: 6. - 388b941089)
2016. márc. 18. 13:07
Lásd előző hozzászólásom
9. caravell (válaszként erre: 5. - Krisztinucika)
2016. márc. 18. 13:04

Azért azt ne felejtsük el, hogy az általad - nagyon helyesen! - emlegetett prioritási listát sem minden esetben mi írjuk! A kinek gyermeke van, annak már is van egy tuti listavezetője, akinek gondoskodásra szoruló családtagja van, az bizony nem rendelkezik az idejével annyira szabadon. Akinek megélhetési gondok miatt másodállása van, az megint nem tud úgy hozzáállni, ahogy szükséges lenne, szintúgy, aki egyedül nevel 2 gyermeket és vezeti a háztartást, dolgozik és esetleg még tanul is mellette. Ne vessünk követ rájuk, ha napi tizenix óra után már nincs erejük, lelkesedésük a tornázni. Érdeke egyébként, ahogy mindenki erre a prioritási listára hivatkozik, a pszichológus és a gyermeknevelési tanácsadó is, aki azt mondja, ülj le vele rajzolni, mesélni beszélgetni, legyen ez az első a listán, a táplálkozási tanácsadó is,aki azt mondja, mindent magad készíts, az egészség a legfontosabb, házi májpástétom és hézilekvárstb. a kertész aki szerint igenis legyen időd megtermelni a kertben a biozöldségeket,ne légy lusta, az időhiány csak kifogás... és így tovább. Kár, hogy egy nap csak 24 órából áll.


Félreértés ne essék, nem kifogásokat keresek, de ezekben benne voltam, megtapasztaltam és a kényszer szabta életben az ember nem dönt szabadon csak úgy prioritási alapon... (amúgy a gyermekeim felnőttek, anyagi helyzetem stabilizálódott, a tanulást befejeztem - lediplomáztam- és paleo étkezéssel oldottam meg a súly és az egészségi kérdésem. De nem felejtettem el, hogy ez nem mindig volt így, és igyekszem nem ítélkezni.

8. Panna.33 (válaszként erre: 6. - 388b941089)
2016. márc. 18. 12:55

Ebben igazad lehet:))

Magamon is megfigyeltem...

2016. márc. 18. 12:36
A mozgásról annyit, hogy én életemben egyszer fogyóztam, de azonkívül, hogy az étrendemből, teljes mértékben kihagytam 3 dolgot, semmit sem csináltam másképp. Sőt, meg is fogadtam, hogy semmit sem fogok mozogni, vagy sportolni. Így 4 hét alatt 8 kiló ment le, amit azóta is tarok, úgy, hogy most már nem érdekel, hogy mit eszek. Bármit megehetek, amit csak megkívánok.
2016. márc. 18. 12:18
Nem a tevhitek, hanem a lustaság es a kifogasok miatt.
2016. márc. 18. 12:06

Sok-sok kifogást lehet keresni mindenre, de az igazság attól még az, hogy mindig arra van időnk és energiánk, ami a prioritási listánk élén áll.

Ha a mozgás prioritás, akkor arra mindig lesz időnk. Ha valóban fontos nekünk, akkor esti sorozatnézé közben is a szobabiciklin fogunk tekerni, vagy ingyenesen letölthető videókra tornázunk. Ha a gyerek azt szokja meg például, hogy a hétvégéken a család nem a kertben grillezi a húsokat, hanem biciklitúrára megy, akkor az ő életében már teljesen természetes lesz a mozgásigény.

A kajákról meg annyit, hogy fehér kenyérből szendvicset csomagolni ugyanannyi idő és energia, mint mondjuk egy doboznyi zöldséget összevágni salátának.

A cukros dolgokat szerintem sem kell édesítővel helyettesíteni, főleg nem mesterséges édesítővel. Egyszerűen mást kell enni helyette. Süti helyett almát, vagy akár aszalt gyümölcsöt, az édes is, meg egészséges is.

Nem az a lényeg, hogy mindenki felelőtlen, aki nem így élelmezi a családját, ebből pontosan annyi szűrhető le, hogy az illetőnek más dolog áll a prioritási listája élén.

4. Böce (válaszként erre: 2. - 4b6a2525df)
2016. márc. 18. 09:51
Ezek szerint kevés a napi 1 km séta :-) Intenzívebb mozgás kell.
3. Böce (válaszként erre: 1. - Sajtó)
2016. márc. 18. 09:49

"- Naponta 5-6 alkalommal étkezzünk. Fogyasszunk naponta legalább három alkalommal zöldséget és két alkalommal gyümölcsöt, az ételeket próbáljuk meg kevesebb zsírral elkészíteni például sütőzacskóban, párolva vagy főzve."


Az a baj ezekkel a tippekkel, hogy szép szólamok, de a mindennapos taposómalom (8-9 óra munka, 1,5 óra/nap utazás, család, háztartás, stb.) mellett a fenének sincs ideje arra, hogy még másnapra össze is készítsen magának és a családnak 4-5 étkezésre való, munkába, suliba vihető ételt, gyümölcsöt, zöldséget.


Szóval ez csak bla-bla-bla, egy egyedülálló fiatal meg tudja valósítani esetleg, de gyerekekkel, férjjel kitartóan, éveken át nem. Szerintem.


A kevesebb zsír, sütőzacskó rendben, az megvalósítható.


"- Az édesítéshez használjunk energiamentes édesítőszereket."


Én ezt is fenntartással fogadom. Mert az édesítőszerek ártalmasabbak, mint a módjával használt cukor, hiába kiáltják ki manapság ellenségnek.


"- A fehér lisztes élelmiszerek helyett válasszunk teljes őrlésű liszteket, ételeinket dúsítsuk korpafélékkel, fehér rizs helyett használjunk barnarizst, fehér kenyér helyett teljes kiőrlésű pékárut, burgonya helyett próbáljuk ki a csicsókát, fedezzük fel az egzotikus gabonákat: chia magot, kölest, quinoát."


Erről pedig az a véleményem, hogy az tudott, hogy a magok héjában gyűlnek fel a káros anyagok, rovarirtók, műtrágyák kemikáliái, szóval a fene se tudja, hogy annyira egészséges-e a teljes kiőrlésű, mint amennyire divat lett.


Régen a korpával pl. kiválóan hízlalták a disznókat, ma meg fogyókúrás :-)


A többi, nálunk nem honos (chia mag, quincha, stb,) dolgot meg annyira divatba hozták és nyomulnak vele, hogy szerintem itt is vigyázni kell, mert ki tudja, hogy mit etetnek meg velünk, mennyire hamisítják, mennyi káros anyagot kevernek hozzá.

Ugye a gyógynövény teákról is kiderült, hogy nagyon sok forgalomban lévőben több a káros cucc, mint amennyi a gyógynövény...


Sport: otthon nagyon nehezen szánja rá magát az ember, eljárni meg se idő, se pénz...


Persze lehet mondani, hogy ez kifogás, de a hétköznapokban állandóan rohan az ember, mégis elmarad némi tennivalóval, amit nem győz hét végén bepótolni...

2016. márc. 18. 09:30
hát a tippekből mind megcsináltam, igaz a mozgás napi 1 km séta, mégsem fogyok
2016. márc. 18. 09:08
Kutatás a magyarok fogyókúrával kapcsolatos ismereteiről
Hazánkban a felnőttek 97%-a fogyókúrázik vagy rendelkezik valamilyen fogyókúrás tapasztalattal– derült ki az Kutatócentrum reprezentatív kutatásából, ami a fogyasztószerektől kezdve a sporton keresztül a diétáig számtalan tényezőre kitért. Bár sokan fogyókúráznak, a felnőtt lakosság 67%-a mégis túlsúlyos vagy kórosan elhízott az Egészségügyi Világszervezet adatai szerint. Vajon a fogyókúrás tévhiteink miatt nem sikerül fogyni?

Ugrás a teljes írásra: Fogyókúrás tévhitek miatt kövérek a magyarok?
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook