Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyókúrás tévhitek miatt kövérek a magyarok? fórum

Fogyókúrás tévhitek miatt kövérek a magyarok? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Fogyókúrás tévhitek miatt kövérek a magyarok?

1 2 3 4 5 6
116. globus
2016. júl. 16. 11:23

Tegnap előttem fizetett a boltban egy középkorú házaspár. Mindketten jó kondiban voltak, értsd: kb. 15-20 kg súlyfelesleggel. 23 ezer ft-ért pakoltak fel csupa diétás cuccot a szalagra, light joghurt, Gullon cukormentes keksz, diabetikus lekvár, korpás péksütik, szívbarát margarin stb.

Nem vagyok biztos benne, hogy a diétás termékek azt nyújtják, amit elképzelünk. Ha kevés benne a zsír, akkor sok cukorral (ki tudja mivel??) pótolják, vagy fordítva. Kevesen tudják, hogy bizonyos édesítőszerek ugyanannyi ch-t tartalmaznak, esetleg lassabban szívódnak fel. Gyümölcsök full tele vannak fruktóz nevű cukorral, akinek ilyen problémája van, inkább minőségre, mint mennyiségre hajtson. Diétásból könnyen lehet ám kétszer annyit betolni, hiszen kevésbé laktat és lelkiismeretünket is elaltatja. Amióta annyira egészségtudatosak vagyunk, annál több kövér embert látunk. Akik állítják, hogy "pedig alig eszek".

115. 7d58c633dd (válaszként erre: 114. - Fit-Timi)
2016. júl. 2. 19:18
Ez így van, ahogy írod! De mégsem fog változni semmi - erről szélhámos cégek ezrei gondoskodnak a csodaszereikkel és -receptjeikkel, nap mint nap. Amúgy épp ma döbbentem rá Balcsin, milyen tragikus a helyzet: 10-ből 9 strandoló finoman szólva túlsúlyos volt, és alig minden tiediken látszott, hogy komolyan foglalkozik a testével. Döbbenetes.
2016. jún. 24. 11:43

Sziasztok!

Nekem az egész fogyókúra témáról az a véleményem, hogy akár a fogyókúra, akár a diéta tökéletesen felesleges és akár még kártékony is lehet. Gondoljatok bele: mi értelme annak, hogy megváltoztatsz valamit az étkezéseddel kapcsolatban 1 hónapra, 3 hónapra vagy akár fél évre, utána meg visszaállsz a régi szokásaidra, mintha misem történt volna??? Egyértelmű, hogy a tested is vissza fog állni a kiindulópontra, pontosabban még rosszabb állapotra, hiszen megvontál tőle valamit, amit megjegyzett és ez miatt csak tartalékol, csak raktároz ezerrel, mert fél hogy akármikor megvonhatod tőle megint. Tehát szerintem el kell dönteni, hogy mi az, amit az elkövetkezendő éveidben tartani tudsz (pl. nem eszel fehér lisztes dolgokat, de még a főzelék rántását se csinálod búzalisztből, meg a palacsintát se, stb., sztem ez manapság abszolút vállalható, de még ezer módja van), mert csak az életmódod megváltoztatásával lesz maradandóaz elért eredmény.

A sportolás pedig szerintem mindenkinek alap kéne legyen, annak is aki nem fogyni akar, mert azért ne felejtsük el, hogy elsősorban az egészségedhez járul hozzá, amit nem kellene háttérbe szorítani a gondolkodásunkban, ha sokáig akarunk élni.

A cikkben pedig volt egy pont, aminél neki álltam a fejemet a falba verni! Hogy az emberek a patikai fogyókúrás szerekben hisznek és a cikk írója (vagy a tanulmány készítője) jó szívvel ajánlja is hogy mindenki használja ezeket. Nahát aki ezt megfogadja, az meg is érdemli! Nem tudom ki hiszi el, hogy a kémiai (mű)anyagokból, azaz mesterségesen előállított anyagok jótékonyan hathatnak a szervezetre??? Amikor már mindenki egyetért abban, hogy a génkezelt paradicsom sem erősíti a testünket, akkor azt hiszem egyszerű ezt a gondolatmenetet átültetni a fogyókúrás készítményekre is...

113. 388b941089 (válaszként erre: 108. - Lajos39)
2016. máj. 15. 06:25
Kifogas, kifogas, blabla!!
112. Cidanoi (válaszként erre: 18. - Krisztinucika)
2016. máj. 15. 01:12
Kaptál egy nagy Like-t a hozzászólásodra ;)
111. krisztinucika (válaszként erre: 110. - Túrógombócka)
2016. ápr. 27. 20:40
Like:)
110. túrógombócka (válaszként erre: 109. - Krisztinucika)
2016. ápr. 27. 19:43
ez pontosan így van :)
109. krisztinucika (válaszként erre: 108. - Lajos39)
2016. ápr. 27. 19:39
Már miért kerülne többe a kevesebb kaja, mint a több kaja? Lefogyni nem csak drága ételekkel lehet, krumplifőzelékből is lehet kevesebbet enni. Fekvőtámaszokat nyomni meg ugyancsak ingyen lehet.
108. Lajos39
2016. ápr. 14. 23:04
Szó esik sok mindenről ami a fogyáshoz kell, a legfontosabbat kivéve. Előtte meghízlalt pénztárca...
107. Cucicsillag (válaszként erre: 96. - Drusyl24)
2016. márc. 29. 22:17

A gyombert hgy nyomod?

Az en ferjemnek nincs ilyen makja, imadja az edessegeket, mar attol emelygek,amiket megeszik :) es haaaat,latszik is rajta.

Stressz a munkakore miatt van rendesen :/

106. Cucicsillag (válaszként erre: 89. - Krisztinucika)
2016. márc. 29. 22:13
Egyik barinom is ez a par kg (zavaro) pluszos kategoria, de elkezd vmit, aztan alabbhagy a lelkesedes, pedig sztem fontos, hgy mar huszonevesen alapozzunk :)
105. Cucicsillag (válaszként erre: 88. - Unom)
2016. márc. 29. 22:11

Jogos a megkozelites...!


Nekem sok ember van az ismerettsegi koromben, aki pl.akkor, ugy "jol erzezte" magat. Vagy nem volt motivacio, nem "vette eszre" es a tobbi.

Aztan,miutan ledobtak a kilokat elfelejtik honnan jottek es fikazzak a nepet. Ilyen is van, olyan is.

De pl.olyat ismerek, aki az utobbi kategoria, aztan erte egy baleset es eselye sem volt tornazgatni = el is hizott, aztan onnan mar megen' nem akkora az arc.

En azt mondom,igenis fontos a lelki hatter :)

104. 388b941089 (válaszként erre: 100. - Chelsey)
2016. márc. 29. 09:23

Látom szereted az agymosodát 😂 a gyakorlatban is ilyen jó vagy? :)

Majd a korhazban belenezek ha lesz kedvem

103. Nyul80
2016. márc. 28. 23:34
Egzotikus gabona: köles....jót nevettem.
102. vicus8708 (válaszként erre: 92. - Aniella77)
2016. márc. 23. 08:17
Szia, szeretném kérdezni, hogy pontosan ezt hogy csinálod, nem vagyok én se megbolondulva, de gyorsan hétvégéig le kéne folyjon rólam pár kg, másképp eszek, én is elhagytam a kenyeret, de most kéne egy kis gyorsító, meg hát azért is, hogy a motivációm megmaradjon, egy hónapja tornázom is, nagy a súlyfeleslegem, de a mérleg két hete semmit nem mutat, -2,5 kg-nál megállt. (150cm-mel, most 59,5 kg vagyok, egy éve szültem, sok van a hasamon, császár miatt elég csúnya , mert lóg) ez az ananászos megoldás érdekelne. ma még nem ettem, ha péntekig tudnám csinálni, mert utána hazamegyünk Mo-ra, akkor talán kiürülne a szervezetem is kicsit, talán lenne -2 kg, szerinted? :)
101. Nikice (válaszként erre: 77. - Krisztinucika)
2016. márc. 23. 07:06
Ebben benne volt minden. Ennyi :)
100. Chelsey (válaszként erre: 97. - 388b941089)
2016. márc. 22. 10:03
Pedig pont számítana a babádnak (is), ha megnéznéd. Ha csak 20 percet szánnál rá, akkor 18 percttől kezdeném. Szó van benne az emberi agy fejlődéséről, aminek azért van jelentősége, mert születés után évekig tart és nem mindegy, hogy azt, mivel, hogyan befolyásolod (akár tudatosan), illetve miként hat rá a környezet.
99. Chelsey (válaszként erre: 98. - Pomponlány)
2016. márc. 22. 06:58
Nem vagy egyedül! :) Nagyon érdekesnek találtam Máté Gábor könyveit én is. Azon túl, hogy könnyen olvasható és mégis nagyon informatív, különösen emberi, ahogy a saját dolgaira is reflektál, nemcsak külső szemlélőként ír a betegeiről.
98. pomponlány (válaszként erre: 90. - Nonnemo)
2016. márc. 21. 23:38

"Nem biztos, hogy az az igaz, amit igaznak látunk. "

Én inkább így fogalmaznék: Nem biztos, hogy az az igaz, amit igaznak hiszünk, vagy vélünk.:D


Köszi a linket, szuper a film. Máté Gábort, eddig is nagyon nagyra tartottam, de most már egyenesen rajongok érte. Nagyon érdekes, és elgondolkodtató az, amiket mond. Én is csak ajánlani tudom.

97. 388b941089 (válaszként erre: 90. - Nonnemo)
2016. márc. 21. 18:19
Nem tudom mi ez, nem nèzem meg, nekem elèg a sajat magabiztossagom, kitartasom, akaraterom. A hokuszpokuszok nem nekem valok es sztem senkinek nem segitenek, de a kifogasok koze persze be lehet rakni a polcra, elfer.
2016. márc. 21. 12:41

Szemelyes tapasztalatom, hogy a gyomber, a sok rostos etel, a gyogyteak (zoldtea es a csalantea leginkabb), es a sok folyadek gyorsitjak az anyagcseret. Na meg a frissen fogott hal is jol jon a szervezetnek, na mar, aki szokott horgaszni az tudja! :-) Ugyanis a fagyasztott hal mar nem olyan hatekony, sot van benne az E330 is!

Illetve a repacukor es feher liszt mellozese az egyik legfontosabb lenne, mert szerintem ezek okozzak leginkabb a vercukorszint ingadozasat es az utobbi az anyagcsere lelassulasat, de megfigyeltem, hogy ebben a stressz is kozrejatszik.

Aki pedig ehet glutent, annak meg ott a teljes kiorlesu liszt, persze sajnos dragabb, de sokkal konnyebb emeszteni, szoval megeri.

Gyomoregesre, aki esetleg nasikent kicsit sok gyumit eszik, arra meg jo pl. a borsmenta tea, citromfu, vagy kalcium tabletta, nekem bevaltak.

Es en amiota nem eszek hozzaadott cukorral keszult tartositoszeres sz.rokat, vagyis keszeteleket, pekarukat, csomagolt nasikat, se pizzat, azota nincs haspuffadasom, hirtelen ehsegerzetem, sot pattanasom is csak ritkan van, es eleg sok energiam van meg este is, szoval a testmozgassal igy nincs problemam.

Nem tudom, hogy legtobben hogy vannak vele, de en mar ugy megundorodtam ezektol az E-betus vegyi masszaktol, hogy rajuk se birok nezni, csak otthon elkeszitett eteleket eszek, es en meg olajat se hasznalok, csak kulon a ferjemnek.

Sajnos a parom meg nem birt teljesen leallni az agyoncukrozott, zsiros, olajos, zacskos nasikrol, es meg ha tele van, akkor is erolteti pl. a tejcsoki vagy chips fogyasztasat a TV elott. Viszont o egy mazlista, mert genetikailag sovany, mint az apja es a batyja. Es bizony sokszor irigyelem oket, pedig tudom, hogy senki se tesz jot magaval, ha bolti zacskos nasit eszik.

Es sajnos sok olyan embert ismerek, akik tomik magukat az emulgelaloszeres kajakkal, mert fincsik es konnyen elerhetoek, es, mikor ezek az emberek genetikailag vekonyak igy megengedik maguknak, es egyszeruen nem hiszik el, hogy mennyire karosak. Szoval nem csak az van megtevesztve es veszelyben, aki tulsulyos!

Es hat ez van kulfoldon is, en a vilag masik felen elek, es hat latom, amiket vesznek az emberek, kulonosen azt a borzalmasan sok kesz etelt, pedig nem tunnek szegenyeknek!

Persze azert a zoldsegesnek-gyumolcsosnek is van forgalma, kozben meg eleg sok kertben lattam mar gyumolcsfakat rogyasig gyumolccsel meg vetemenyeseket is.

Nekunk is van egy par beloluk, es en teljesen ujjaszulettem a sajat dietamtol, 10 eve meg ocsmanyan pattanasos, karikas szemu, puffadt hasu es kisse tulsulyos voltam, es meg a bulimiahoz is volt szerencsem, mikor az etelallergiaimmal szembesultem, szoval en hulye lennek visszaterni a hagyomanyos es kaloriadus etelek fogyasztasara, meg a bolti nasikra.

Amugy mar evek ota 53-55 kg, 170 cm vagyok, 20 evesen pedig 60 kg felett voltam, pedig rengeteget mozogtam, viszont az egeszsegtelen kajakat is benasiztam az egeszseges, vitaminos etelek mellett. Most leszek 30 eves, es komolyan, de fiatalabbnak tunok, mint 10 eve.

Fo az egeszseg!

95. caravell (válaszként erre: 87. - Chelsey)
2016. márc. 21. 11:06
Van. akit csak az eredmény érdekel, van, akit a működés is :)
94. J.Sys (válaszként erre: 93. - Vberni01)
2016. márc. 21. 09:05
igen, az a baj, hogy a legtöbb fogyókúrázónak kitűzött célja van, és addig tervezi az egészséges táplálkozást, amíg az meg van. aztán a jutalom egy szelet süti...mert ügyi volt. aztán vissza a gödörbe. meg az is baj, hogy ilyen divatdiátékat nyomatnak, ami NEM TARTHATÓ. pl káposztaleves kúra. hát nyilván nem fog káposztalevesen élni a kövi 50 évben. ő is tudja, tehát már az elején bukott az egész mutatvány
2016. márc. 21. 08:17

Szerintem inkább a legnagyobb probléma, hogy mindenki fogyókúrázik.. ideig-óráig, majd visszatér a korábbi étrendjéhez.... Persze hogy vissza is szedjük rögtön az egészet.

Pont fordítva kellene: néha-néha belefér a zsíros, a lisztes, a cukros, és az állandó menü kellene hogy legyen a zöldség, gyümölcs, sovány hús.

2016. márc. 21. 00:42
Ha fogyni akarok pl egy ruha miatt akkor egy hetig csak ananaszt eszek iszok meg kaooooposztat. De eszem agaba mar ikyet tenni. Persze olyankir egy het alatt -5 kg :) amugy kiskorom ota nm eszek kenyeret se en se a hugom. Es nem is hizunk max ha szandekosan nint pl miost
2016. márc. 21. 00:37
Dejo nektek.. En meg azzal szenvedek h hizzak.. Most sikerukt11 kg ot felszedni..de sajna pikpak lefigyok. 40 kg voltam egy honapja es 168 cm magas. Most 50 vagyok
90. nonnemo (válaszként erre: 86. - 388b941089)
2016. márc. 21. 00:33

"...felesleges tovább ragozni, meg pszichologiai oldalrol megközeliteni..."


Biztos vagy te ebben?


[link]


A 20.perctő nézd...(De az egész film nagyon tanulságos)


Nem biztos, hogy az az igaz, amit igaznak látunk. Mert az ami igazán fontos, az az emberi szemnek láthatatlan.:)

89. krisztinucika (válaszként erre: 88. - Unom)
2016. márc. 20. 21:25

En pl tudom, miert nem tettem semmit: lusta voltam!

Nem kellett sokat fogyni, 58-rol fogytam 53-ra, de meg ehhez is lusta voltam. Vartam, hogy majd maguktol eltunnek a kilok, aztan egyszer csak felismertem, hogy nem fogjak nekem ezt a szivesseget megtenni:) ugyhogy megtettem en.

88. unom (válaszként erre: 86. - 388b941089)
2016. márc. 20. 17:55
te nem vagy kíváncsi, miért nem tettél évekig semmit a kövérséged ellen?
87. Chelsey (válaszként erre: 86. - 388b941089)
2016. márc. 20. 17:52
Az embert sosem felesleges pszichológiai oldalról megközelíteni.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook