Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyókúrás tévhitek miatt kövérek a magyarok? fórum

Fogyókúrás tévhitek miatt kövérek a magyarok? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Fogyókúrás tévhitek miatt kövérek a magyarok?

1 2 3 4 5 6
2016. aug. 17. 11:53
Én zellert is szoktam használni krumpli helyett. Sütőben megsütöm, finomabb, mint a krumpli, pedig én krumpli imádó vagyok!
145. gribedli*** (válaszként erre: 143. - Mézes-Krémes)
2016. aug. 17. 11:53

Igen, a rizs helyett szoktak karfiolt egy kicsit turmixolni, hogy ilyen pici bogyós legyen mint a rizs.


A karalábé is mehet rakottasan, miért ne mehetne? Zöldség. A megadott zöldségmennyiségekkel, amiket kaptál, megcsinálhatod a rakott karalábét vagy brassóit, vagy más "krumplis" ételt, használd a fantáziádat!:)

144. 300c83c7b2 (válaszként erre: 141. - Mézes-Krémes)
2016. aug. 17. 11:52

Segíthet rajtad az útifű maghéjból készült "tészta".

Egyszerű az elkészítése, teljesen ehető, bár én még édesen nem próbáltam, általában túrós csuszának eszem.

[link]

143. Mézes-Krémes (válaszként erre: 142. - Gribedli***)
2016. aug. 17. 11:45

Jajjjj, én imádom a krumplit... Rakottan, sütve, főzve, mindenhogyan. Sajnos. Ne is beszéljünk róla. :D


Szóval karalábéval lehet helyettesíteni? pl. rakott karalábé? Ez jól hangzik, szerintem ki fogom próbálni. :) Köszi az ötletet!


Hát most ezeket a helyettesítő cuccokat is kérték, hogy kerüljem. Cukkini tésztát lehet, hallottam is már róla, de még nem mertem kiprbóálni. Meg állítólag a rizs pirított karfiollal helyettesíthető.

142. gribedli*** (válaszként erre: 141. - Mézes-Krémes)
2016. aug. 17. 11:35

Krumpli ès tészta:)


A családban rajtam kívül senki sem szereti a krumplit, én meg csak magam nem tudok annyit megenni, hogy ne rohadjon rám a többi (krumplis ételt fagyasztani se lehet mert szar lesz), egy kis adagért nem vagyok hajlandó pepecselni, ezért szép lassan leszoktam róla, pedig gyerekként gyakran azt ettem. Nem is értem, hogy az enyémek még kicsinek sem akarták megenni, miért?


Mindegy, ch szempontjából is ugye elég gáz, ezért én elkezdtem karalábéval helyettesíteni évekkel ezelőtt, pl brassóit ezzel (sőt, ma már azt is tofuval csinálom szóval se krumpli se husi:D).


A tészta viszont ha nagyon hiányzik és mégsem fér bele a megadott étrendedbe, létezik olyan (elég drága, de ritkán ennéd gondolom), hogy szójatészta vagy edamam tészta (edamam=zöld szója). Ebben fehérje 42g, ch 28g (100g-ban). Egy csomagban csak 8deka van, eloszthatod 2 részre, így 1 adagban(40g) lesz 16g fehérje és 11g ch.


De ott a cukkinitészta is, az meg zöldség ugye, szóval még ennyi ch sincs.

141. Mézes-Krémes (válaszként erre: 140. - Gribedli***)
2016. aug. 17. 10:44

Köszi. :) Hát igen, fürdőruhában botrányos látvány voltam már idén. :( Pont a nyaralásról készített fotók voltak azok, amelyek szíven ütöttek. 84 kiló mondjuk még nem olyan brutális, tehát nem vagyok full kövér, de már az elhízott kategória, és sajnos ez látszik is. Hát ez van. Visszont innen még nagyon könnyű visszafordulni. Legalábbis sokkal könnyebb, mint esetleg 100 kilóról pl.


Ne is mond, én nagyon édesség kedvelő ember vagyok. :) Viszont délelőttönként szoktam gyümit enni, 3 félét is.

Az édesítővel nálam mondjuk az a nagy helyzet, hogy egyszerűen nem bírom lenyelni azt, amiben benne van. Próbáltam régebben, nem ment. Sőt, még az édesítővel készített savanyúságot se eszem meg. Nem bírom az ízét. Inkább lemondok róla. Szóval ilyen szempontból nekem mindegy is, mert ha lehetne, akkor se használnám emiatt.


Engem a sós dolgok viselnek meg, pl. hogy nem ehetek chipset, nem ihatok sört. :D Illetve a krumpli és a tészta, azok nagyon hiányoznak időnként. Ellenben rengeteg zöldet kell egyek. A mázlim az, hogy imádom a zöldségeket. :) Viszont nehéz változatosan étkezni így, meg kell tanulni azt is.


Ha elértem a célt, akkor biztosan ilyesmiket IS lehet enni majd, de nyilván nem olyan formában, mint korábban, mert akkor megint vissza fogok hízni, nem vagyok szerencsés alkat.


Egyébként heti 2 bűnözés engedélyezett, amikor bünetetlenül ihatok egy sört, vagy ehetek egy db sütit, amit választok, stb. De ezzel nem célom élni.

140. gribedli*** (válaszként erre: 139. - Mézes-Krémes)
2016. aug. 17. 09:59

Lényeg, hogy a cél jó: jól kinézni bikiniben, kidobni a mérleget!:)


Egyébként ha tényleg úgy lenne, hogy nem ehetünk édesítőt, de a túl sok szénhidrát meg ugye hízlal, vagyis csak sós kajákat ehetnénk (esetleg azt sószegényen, de édességet nem), akkor az emberek nagy része sutba vágná a diétát, hiszen szükségünk van az édes ízre is, de a gyümölcs sem mindig jó, vagy ha túl sok, nem jó.


Így csak azok ehetnének jól, akik a sósat szeretik? Nem hinném. Engem rengetegszer kisegített egy édesítős limonádé vagy snack és sikerült elkerülni, hogy valami olyat egyek, ami hazavágta volna azt a konkrét célt, ami miatt korlátoztam a gyümölcsöt is.


Nem mindenki sós-szájú. Erre ad alternatívát az édesítőszer, nem ördögtől való.


De az étrendedbe nem szeretnék beleszólni, van egy célod, van egy személyreszóló diétád, azt kell szem előtt tartanod, amíg a célodat megvalósítod.


Általánosságban mondom, hogy nem gáz az édesítő, kivéve, ha valakinek egy kifejezetten leszárított állapot kell valamilyen esemény miatt mert az édesítő is vízvisszatartó.

139. Mézes-Krémes (válaszként erre: 138. - Gribedli***)
2016. aug. 17. 09:38

Igazad lehet, én sajnos nem értek hozzá mélyebben.

A sót nem korlátozták be, használhatom szabadon, a fűszereket is. Igaz, az étrendem olyan, hogy valójában napjában kb. egy alkalommal használok sót és eszek fűszeresen.

138. gribedli*** (válaszként erre: 133. - Mézes-Krémes)
2016. aug. 17. 09:35
Lehet, hogy a vízvisszatartásra gondolt (de ez nem azzal van kapcsolatban, hogy az édesítő ad egy impulzust az agynak). A legtöbb édesítőszer annyi vizet tart vissza mint a só, úgyhogy ezért szokták korlátozni, ha számít az a kicsi súlyveszteség is, ami az a víz.
2016. aug. 17. 09:08

Köszi! :) Csak kitartás kérdése, én még nagyon az elején vagyok... Majd meglátjuk.


Hááát, nincsenek kitűzött céljaim. Se centiben, se kilóban. Ennek ellenére azért mérlegelek, centizek, fotózok, hogy nyomon tudjam követni az eredményeket. :) Mert magán soha nem látja úgy az ember.


A célom az, hogy ha készítenek rólam egy fürdőruhás vagy bármilyen fotót, akkor azt érezzem, hogy egy csinos nő vagyok, és ne azt, hogy legszívesebben eldugnám és senkinek nem mutatnám meg, amin én vagyok rajta. Illetve van 1-2 "majd belefogyok" ruhadarabom, na azokat szeretném idővel hordani! :)


Szóval minden nőnek azt kéne megérteni, hogy ezek a 90 napos és ilyen-olyan diéták nagyon ártalmasak, és csak rontani fognak a saját helyzetükön.

136. globus (válaszként erre: 135. - Mézes-Krémes)
2016. aug. 17. 08:59

Ügyes vagy!

Van még további célod? Centiben, formában?

135. Mézes-Krémes (válaszként erre: 134. - Globus)
2016. aug. 17. 08:58

Igen, de nem is az a cél, hogy valaki 55 kg legyen. Én 84 kilóról indultam, és még most is annyi vagyok, de mindeközben 7,5 centit veszítettem derékból, 2,5 centit hasból! :) A súlyom viszont ugyan annyi maradt. Ez azért van így, mert nem éheztetem magamat, hanem egy szabott és egészséges étrendet követek, és mellette a mindannapok része lett a sport. Az izom pedig kissebb és súlyosabb, mint a zsír. :)


Nem az a cél, hogy valaki keszeg sovány legyen. Legalábbis nálam nem. Szeretnék egy erős, sportos, tónusos, szép testet. Amiben jól érzem magamat. Nem érdekel, hogy hány kiló leszek. Az már mit számít, ha a látvány és a közérzet jó? :)

Egyébként minél több izom van a testeden annál több kalóriát fogyaszthatsz el büntetlenül.

134. globus (válaszként erre: 131. - Mézes-Krémes)
2016. aug. 17. 08:52
Ezt sosem értettem, ha jól meggondolom, egy kb. 75-80 kg-s embernek sosem lehet esélye, hogy 55 kg legyen, mert vagy recege puhányan veszít súlyból, vagy éppen gyarapszik, ám izmosodik :D
133. Mézes-Krémes (válaszként erre: 132. - Ironizáló)
2016. aug. 17. 08:46
Nem tudom, nem értek hozzá, ezt mondta az edzőm, én meg elhittem neki. :) Mondjuk nem is nagy baj ez számomra, mert alapvetően iszonyom van az édesítő ízétől, így ha tehetném se használnám. Cukor nélkül iszom a kávét, édességet meg nasit pedig eleve egyáltalán nem ehetek.
132. ironizáló (válaszként erre: 130. - Mézes-Krémes)
2016. aug. 16. 22:34
Hogy válthatna ki hasonló reakciót, mint a cukor? Valami vagy vált ki inzulinválaszt, vagy nem.
131. Mézes-Krémes (válaszként erre: 102. - Vicus8708)
2016. aug. 16. 16:36

Szia!

Ha tornázol, akkor jó esélyed van arra, hogy izmot is építessz magadra, ami nehezebb mint a zsír! Így a mérleget kis időre jobb eldobni, viszont figyeld magadat a tükörben, illetve vedd elő a mérőszalagot.

2016. aug. 16. 16:34

Sziasztok! Én 3 hete vágtam bele a nagy változásba, szakértői segítséggel. :)

Én édesítőt se használhatok, mert állítólag hasonló reakciót vált ki az agyban, mint a cukor, így az sem jó.

129. túrógombócka (válaszként erre: 128. - Gribedli***)
2016. júl. 17. 18:42
nem kösz, inkább kevesebb cukrot fogyasztok. az édesítőknek számomra szar ízük van. a stevia jó volt, de drága.
128. gribedli*** (válaszként erre: 127. - Túrógombócka)
2016. júl. 17. 18:35
Akkor használd azt, amit elérhető áron találsz! Amikor még azt sem tudták, mi az a stevia, akkor sem haltak bele az emberek, hogy más édesítőt használtak, pl a cukorbetegek akkor is használtak szacharint és társait és van cukorbeteg, aki 80 évig él.
127. túrógombócka (válaszként erre: 125. - Gribedli***)
2016. júl. 17. 18:25

hát itt nem annyi.

többfélét próbáltam, amelyik ért is valamit, az ennyi volt.

126. gribedli*** (válaszként erre: 119. - Globus)
2016. júl. 17. 18:24

Ez így van, és a diétásan elkészített kajákba olyan kevés dolog kell meg egyszerű megfőzni őket, hamar készen vannak, nem tudom, hogy mégis miért ragaszkodnak ennyire az emberek a készhez. Ennyire csak nem félnek a konyhától?! :D


Meg őszintén, melyik az a doki, aki úgy állít össze egy étrendet, hogy készételeket javasol és nem otthoni elkészítést? Mert nekik aztán ki kell mindent számolniuk és alapanyagokban gondolkodniuk.

125. gribedli*** (válaszként erre: 123. - Túrógombócka)
2016. júl. 17. 18:15
Én misura truviá-t (sztevia) használok, ebből egy kis doboz 3€ (900ft?) és nekem elég egy hónapig is, én is csak müzlibe/zabkásába teszem, te egy teáskanálnyi sem kell a reggelimhez. Mondjuk teába cseppeket szoktam, az talán aceszulfám-K, és 3 hónapig is elég, szintén 3€ körül van. Több vizet iszom inkább, nem teát. Egyértelműen ez a cseppentős az olcsóbb, de még ebből is nagyon nagyon kevés kell.
2016. júl. 17. 18:08

Pl egy napszakban a cukor is jó, de kis mennyiségben, ez lehet szőlőcukor vagy glukóz is, mégpedig a kora reggeli órákban, ha valaki éhgyomorra edz rögtön felkelés után, akkor az edzés utáni reggelijében jól jön az a kis mennyiségű cukor mert fel tud szívódni az izmokba.


Ilyenkor a gyümölcsök közül is a magasabb dextróz tartalmúakat részesíthetjük előnyben, pl szőlő.


Persze cukorbetegekre ez nem vonatkozik mert nekik az orvos utasításait kell követnie, a cukorbetegek szervezete máshogy reagálna. Pl ők azt hiszem, nem is edzhetnek éhgyomorra.

123. túrógombócka (válaszként erre: 122. - Gribedli***)
2016. júl. 17. 18:05
én használtam Steviát, csak kávéba és egy kis muzlibe tettem, mégis úgy 3 hétig tartott egy 3000 Ft-os adag. nekem ez drága.
122. gribedli*** (válaszként erre: 120. - Túrógombócka)
2016. júl. 17. 18:03

Nem, nem károsabbak de nyilván sem a cukorból, sem az édesítőszerből nem kell eltúlozni.


Egy normális étrendben, ahol valaki édesítőt használ, nagy valószínűséggel csak a reggeli kávéjában/teában meg napközben egy kis desszertben lesz édesítő hiszen a többi kaja az mondjuk főtt étel vagy saláta, vagy gyümölcs, nem okvetlenül édességek, úgyhogy azokba nem kell. Ilyen kicsi mennyiségben a mesterséges édesítő is abszolút biztonságos, a természetesekből (stevia, stb) pedig nem kell annyit venni hozzá, hogy a kajapénz annyira megnövekedjen.


Persze ha valaki a napi 2 liter kólát édesítős kólával váltja ki, az nem jó, de ugye az nem is diétás kajálás:)

121. globus (válaszként erre: 120. - Túrógombócka)
2016. júl. 17. 17:58
Pont ezt írtam a 23 ezres bevásárlókosár kapcsán :)
120. túrógombócka (válaszként erre: 118. - Gribedli***)
2016. júl. 17. 17:56

amúgy szerintem a mesterséges édesítőszerek károsabbak, mint a cukor. a természetes édesítőszer, pl a stevia meg nagyon drága.

inkább egyen valaki kevesebb cukros dolgot, azzal jobban jár. különben is le lehet szokni a nagyon édes dolgokról.

119. globus (válaszként erre: 118. - Gribedli***)
2016. júl. 17. 17:53

Valami hasonlóra gondoltam.

Elképzelhető, hogy betegség miatt szorulnak diétára, de adott esetben még az is célravezetőbb, ha normál minőségi ételt fogyasztanak csökkentett mennyiségben. Tápanyagban gazdagabb, jobban hasznosul. Diétás ételek forgalmazása egy külön üzletág, hasonló a fogyókúrás üzletághoz, némi anyagi ráfordítással, ám új ötlettel milliárdossá válhat egy befektető.

Emlékeztek a fülbe helyezhető, akupunktúrás ponton ható golyócskákra? Pár napja olvastam róla, atyaég... na meg a méregtelenítő lábvíz, a mágneses lepedő stb. Ilyen típusú kábítás élelmiszerek esetén fokozottan árt az egészségnek, mert nem kelt gyanút.

118. gribedli*** (válaszként erre: 116. - Globus)
2016. júl. 17. 17:41

Ez tök igaz, ráadásul ha természetes alapanyagokból süt valaki diétás kekszet, megközelítően ugyanolyan light mint a bolti de olcsóbb ès egészségesebb. És biztos jobban lehet fogyni tőle, mint a másiktól, mert a boltiakba muszáj tartósítószereket tenni, hogy elálljanak a raktàrakban, ez rendszerint valamilyen só, ami a szervezetben vízvisszatartást okoz. A sok teljes kiőrlésű keksz pedig kb 20%ban tartalmaz tk lisztet, a többi fehér, ezt is olyan rendeletek szabályozzák, ami a kereskedelemben fontos, nem a fogyásban. Ha jól tudom, már 5-10% tk lisztet tartalmazó termékre is rá lehet írni, hogy "integrale" vagyis hogy tk péksüti vagy keksz, holott hol van az attól?


Semeddig se tart összedobni egy tepsi házi zabos kekszet és akkor tudjuk mit eszünk.


Vonatkozik ez minden másra, minek a foszfátos, szójás zsírszegény felvágott? Ha szója kell, ott a tofu, látom, mit eszek, nem kell dúsítani többféle színezékkel, tejporral, stb.


Tényleg még a tejpor az, amit szinte mindenhova beleraknak csak úgy, diétás cuccokba is, és az ember nem érti, hogy mi a franctól kiütéses a család.

117. túrógombócka (válaszként erre: 116. - Globus)
2016. júl. 17. 16:31

lehetséges, h cukorbetegek, azért vettek ilyen termékeket.

ezektől fogyni nemigen lehet.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook