Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyókúrás tévhitek miatt kövérek a magyarok? fórum

Fogyókúrás tévhitek miatt kövérek a magyarok? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Fogyókúrás tévhitek miatt kövérek a magyarok?

1 2 3 4 5 6
86. 388b941089 (válaszként erre: 82. - Krisztinucika)
2016. márc. 20. 12:41

👍👌

Ebben a kèt hozzászólásodban összefoglaltál mindent, felesleges tovább ragozni, meg pszichologiai oldalrol megközeliteni a kifogásgyártást ès a z elbukások sorozatát.

85. Chelsey (válaszként erre: 83. - Caravell)
2016. márc. 19. 21:47
Nem kifejezetten pszichológia a szakterületem, de tanulmányaim és munkám során többször bele kellett ásni magam a pszichológia alapjaiba és számunkra releváns részterületeibe. Az addikció valamilyen szinten érint manapság mindenkit. Annyi a különbség, hogy mivel engem kifejezetten érdekel, ezért egy picit többet olvasok ilyen témában, illetve beszélgetünk erről kollégákkal, tanárokkal (akik pszichológusok, pszichiáterek, vagyis még több a rálátásuk).
84. Chelsey (válaszként erre: 82. - Krisztinucika)
2016. márc. 19. 21:29

De miért hagyod, hogy ez idegesítsen? :)

Ha zavar, akkor nem olvasod az ilyen bejegyzéseket. Ha pedig szemtől szembe vagy az emberkével, akkor témát váltasz ügyesen.

83. caravell (válaszként erre: 76. - Chelsey)
2016. márc. 19. 20:53

Tetszenek a hozzászólásaid. Nagyon jól látod és úgy tűnik komoly pszichológiai ismerteid is vannak. (talán addiktológiai gyakorlat, tapasztalat?)


Tulajdonképpen az egész kérdés 3 részre bontható

1: hogy került bele valaki (nagyevő család, lelki probléma, más függőségtől szabadulva, betegség)

2.: mennyi a túlsúlya, mennyire van benne, mennyire függő, felismeri-e a függőségét

3.: akar-e ténylegesen tenni valamit, ehhez mennyi ismerete, akaratereje, lehetősége támogatottsága van

82. krisztinucika (válaszként erre: 78. - Chelsey)
2016. márc. 19. 20:17

Igy van, erre irtam, hogy minden celhoz akarat es kovetkezetes, kemeny munka kell, ami nem konnyu.

Semmi bajom igazabol azokkal sem, akik tulsulyosan is jol erzik magukat, engem egyedul csak az tud idegesiteni, ha valaki panaszkodik azert, mert nem fogy le, mikozben semmit sem hajlando valtoztatni a szokasain.

81. krisztinucika (válaszként erre: 80. - Böce)
2016. márc. 19. 20:13
Ez igaz:) Tulajdonkeppen en nem is akarok senkit meggyozni, en csak annyit allitottam, hogy mindenkinek van lehetosege alakitani a sajat eletet, az viszont tenyleg a sajat dontese, hogy ebbe mennyi erot es energiat fektet.
80. Böce (válaszként erre: 77. - Krisztinucika)
2016. márc. 19. 19:53

Hát így is lehet fogalmazni, csak nem biztos, hogy pontosan ebben a formában igaz.


Kényszerítő külső körülményeket is lehet kifogásnak nevezni, de attól még nem biztos, hogy valóban kifogás.


Viszont egy biztos, úgysem tudja meggyőzni a másikat/egymást/ senki, ha mindkét fél kellőképpen eltökélten igaznak tartja a maga véleményét.

79. túrógombócka (válaszként erre: 78. - Chelsey)
2016. márc. 19. 19:52
nálam ez ott kezdődik, hogy az emberek nem egy hét alatt híznak meg annyira, hogy legyen 30 kiló felesleg. bőven időbe telik, és már az elején lehetne tenni ellene.
78. Chelsey (válaszként erre: 77. - Krisztinucika)
2016. márc. 19. 19:51

De ne feletsd el, hogy nem mindegy, hogy mekkora akaratot és kitartást igényel, mert ez egyénileg változó!!!!


Meg aztán akarat és kitartás az élet más területeihez is szükséges és az ember ereje, ideje véges :(

2016. márc. 19. 18:43

Vegul is ugyanaz a vegkovetkeztetes, amit az elejen is irtam: kifogast rengeteget lehet gyartani, lehet hivatkozni idohianyra, alacsony eletszinvonalra, rengeteg sok dologra, de maradjunk annyiban, hogy aki igazan, tenyleg le akart fogyni, az lefogyott, aki meg nem akar, nem tud, nem kepes valtoztatni az evesi szokasain, az nem fog lefogyni, viszont mindig es minden korulmenyek kozott lesz tokeletes magyarazata arra, hogy miert nem sikerul neki.

Megfigyelesem amugy, hogy ez mindenben igy van, csak eros akarattal es kitarto munkaval lehet eredmenyeket produkalni barmely teruleten az eletnek.

76. Chelsey (válaszként erre: 71. - Böce)
2016. márc. 19. 18:32

Persze, hogy nem egyszerű, mivel sokak számára addiktív. Márpedig a függőség nem fog csak úgy elmúlni, mert valaki megérti, hogy ez számára káros és változtat rajta. Sok esetben ez egyszerűen nem elég. Különben bárki leszokna drogról, alkoholról bármiről még könnyebben is, mint a túlevésről, hiszen az alkoholt, drogot és még jó pár dolgot meg lehet vonni teljsen mértékben. Senki nem is ajánlja száraz függők esetében, hogy fogyasszon kis mértékben, mert az az esetek közel száz százalékában visszaesést okozna. Ezzel szemben az evést nem lehet mellőzni, na ezért baromira nehéz beállítani a széndhidrátot függők esetében, ugyanis minden evés a visszaesés lehetőségét rejti magában. Az sem véletlen, hogy olyan evészavarok mint a bulímia vagy anorexia nervosa nagyon elterjedtek - hiszen így kontrollálva van a bevitt, vagy bent maradt étel mennyisége. Más kérdés, hogy abnormális módon.


Éppen a fentiek miatt szerintem nagyon káros lehet erős kritikát megfogalmazni túlevőkkel szemben. Aki tényleg segíteni akar, az meg tudja tenni negatív megnyilvánulások - durva, vulgáris kifejezések használata, becsmérlés, lenézés stb. - nélkül is. Ha ez mégsem sikerül, akkor érdemes önvizsgálatot tartani, mert valójában mégsem a segítőszándék vezérli a hozzászólásokat, ami sajnos kárt okozhat mindkét félben (hozzászólóban és megszólítottban is).

75. túrógombócka (válaszként erre: 74. - Caravell)
2016. márc. 19. 18:12
meg csokis kekszet, cukros üdítőt, stb, stb.
74. caravell (válaszként erre: 72. - Böce)
2016. márc. 19. 18:07
Szerintem ez nem konkrétum, jelenthet gumicukrot vagy fornettit stb.
73. túrógombócka (válaszként erre: 72. - Böce)
2016. márc. 19. 17:47
akiket én ismerek, azok esznek.
72. Böce (válaszként erre: 69. - Túrógombócka)
2016. márc. 19. 17:45

Ez egy olyan populista duma, hogy "chips meg kóla".


Nagyon sok kövér egyáltalán nem eszik chips-et, és nem iszik kólát.


.

71. Böce (válaszként erre: 67. - Caravell)
2016. márc. 19. 17:43

Rendben, akkor vegyük úgy, hogy az a pont nem pont a listádon :-)


Igen, tudom, sokan mondják, de bele sem gondolnak szerintem.

De nem is ez a fórum témája, a kövérség, az elhízés pedig meglehetősen összetett probléma, nem véletlenül folynak rá mindenféle orvosi kutatások.


Az biztos, hogy a legjobb a mindenből (még szénhidrátból is!) a megfelelő mértékű és mennyiségű fogyasztás és a rendszeres mozgás. Csak éppen e kettőt nem a legegyszerűbb betartani:-)

70. 388b941089 (válaszként erre: 69. - Túrógombócka)
2016. márc. 19. 17:42
Sőt, a sok mocsok mèg többe is kerül.
2016. márc. 19. 17:39

én a pénzhiányt nem tartom kifogásnak, mint mondtam. aki szegény, az kevesebbet eszik.

amúgy meg az idényzöldségek, gyümölcsök, a KEVESEBB étel nem kerül többe, mint a kóla, a chips és társaik.

68. 388b941089 (válaszként erre: 66. - Caravell)
2016. márc. 19. 17:38
Nem kell másokat megmenteni, csak azt lehet segiteni, aki hagyja es akarja is. Aki csak harit es kiter a bukasai elol, azzal nem kell foglalkozni.
67. caravell (válaszként erre: 65. - Böce)
2016. márc. 19. 17:35
Nem én voltam az első és egyetlen, sem itt a topikban sem az életben, ez egy gyakran elhangzó párhuzam, bár valóban kemény. De javítanám, ha lehetne, ha ennyire bántó. Sajnos nem lehet.
66. caravell (válaszként erre: 63. - 388b941089)
2016. márc. 19. 17:34
Jaja, meg cikket írni is felesleges, meg a szánkat tépni és itt fecserészni is. Azért a remény hal meg utoljára.
65. Böce (válaszként erre: 59. - Caravell)
2016. márc. 19. 16:47

Azért a koncentrációs táborokkal példálózni itt nagyon durva, és ronda csúsztatás.


Azért ott olyan minőségű és mennyiségű dolgokat (szándékosan nem ételt írok pl. a takarmányrépa lére például) kaptak enni, hogy nagyon sokan egyszerűen éhenhaltak!


Akik meg nem, lehet, hogy éppen a hormonzavar miatt voltak "vastagabbak" és megúszták... nem tudhatod.

2016. márc. 19. 16:34
Annak meg aki már èletmodot váltott, nincs szüksège a tudományos okfejtèsre.:))))
63. 388b941089 (válaszként erre: 61. - Globus)
2016. márc. 19. 16:33
Persze, de felesleges ilyen tudományosan megközeliteni, mert akit èrint, az tènyleg telibef.ssa, el se olvassa, nem is foglalkozik vele, csak atpörgeti, es a kifogasokat keresi, mert buta indokokkal magyarázza a bukásait.
62. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 59. - Caravell)
2016. márc. 19. 16:28
Dióhéjban: étkezzünk változatosan-mértékletesen, mozogjunk többet rendszeresen.
61. globus (válaszként erre: 60. - 388b941089)
2016. márc. 19. 16:20
Szerintem tökéletes összefoglaló, megjutalmaztam :)
60. 388b941089 (válaszként erre: 59. - Caravell)
2016. márc. 19. 16:19
Teljesen felesleges ennyit körmölnöd, mert akit èrint, az úgysem olvassa el ès le se sz.rja.
2016. márc. 19. 16:16

Akkor talán kezdjük el összeszedni,hogy miért is kövérek a magyarok. Kollektíven helyesbítsünk. NEM teszek különbséget, hogy ki az aki, anyagi vagy időhiányból vagy életmódkényszerből stb. Nem szeretnék bírálni senkit. Mindenki maga tudja


1. Az első helyen a túl sok kalória bevitele áll, akik nem is tesznek semmit azért, hogy ne legyenek kövérek, viszont mindent megtesznek azért, hogy igen ( nagy adag kaják, zsírosak, szénhidrát dúsak,esti evések, napközbeni nassolások, cukros üdítők, zöldségek hiánya, nyers saláták hiánya) Felismerik a problémát, de elhessegetik, a mi családunkban mindenki ilyen.


2. A mozgáshiány - akár lustaságból, akár életmódból, időhiányból, akár egészségi kényszerből (vannak betegek, betegségek, amikor valaki nem tud érdemben kalóriát égetni)


3. Van diéta (bármilyen fokú) van mozgás (bármennyi) tehát a hajlandóság megvolna, de magasabb a bevitel, mint a felhasználás, illetve az ismeretek hiányában nem megfelelő sem a mozgás sem a megválasztott ételek.


4. Lustaság, kényelem, evés szeretet és a csodaszerektől várja a megoldást. Az ilyen ember eljut a felismerésig, de tenni nemigen akar.


5. Kampányszerű diéta, fogyókúra, jojó effektus - utána vagy többet eszik, mint eddig, vagy csak egyszerűen visszatér az egészségtelen táplálkozásra, életmódra és később nagy hangon hangoztatják legtöbben, hiába na, mindent megpróbáltam de nem megy, ilyen alkatú vagyok. Vagy egyszerűen csak csendesen belefárad.


6. Függőség, evési kényszer, lelki zavarok, pótcselekvés. A dohányzásról leszokástól a magányon át a szerelmi bánatig... gyakran ördögi kör és gyakran már gyermekkorban elkezdődik. A kövér családok kövér gyerekeit is ide sorolnám, akik kirekesztettségükben belemenekülnek az evésbe, hiszen úgyis kövér vagyok, anya s megmondta, nálunk mindenki ilyen.


7. Betegségekben - ezt előttem jól kifejtették, durva, de igaz, Buchenwaldban nem voltak hormonproblémás kövérek. Szerény véleményem, hogy egyik betegség nem indokolja, hogy összeszedd a másikat (meg a sokadikat), ha nem lehet mozogni, akkor bizony csökkenteni kell a kalóriát,akár milyen nehéz is.


8. Anyagi problémák. Abban egyetértettünk, hogy sok egészséges étel drága. De azért azt is mondjuk ki, hogy sok egészségtelen étel, ital is. A lehetőségekhez mérten igyekezni kell. Csak zárójelben: a tapasztalatom az, hogy szénhidrátdús olcsó kajából több fogy, gyakrabban eszik az ember, rostdús egészségesebb zöldségsalátával meglepően sokáig el lehet lenni éhségérzet nélkül, szóval van, amikor az olcsóbb a drága. Ja, és a gyógyszer is drága, ha megbetegszünk,nem beszélve a táppénzről, a rokkant nyugdíjról... próbáljuk meg megelőzni.


9. Ismerethiány. Szomorúan ide kell írnom, hogy az étkezési kultúránk rémes, a magyaros konyha egészségtelenségén túllépni nem nagyon tudunk, bár megindult egy folyamat.Több támogatás kellene, főleg a fiatalokat lehetne megnyerni, mert az idősebbek ebből a szempontból rugalmatlanok. És nem ártana, ha megfelelő ismeretekkel rendelkeznének az emberek a betegségekről, azok kialakulásáról, szövődményeiről. Az már majdnem utópia, hogy ráébrednek a tömegek, hogy a multik hogy használják ki a függőséget... de tény, hogy tanítani, tanítani, tanítani kell(ene)! Otthon is, az iskolában is, a médiában is...


10. A végére azért ideírom az alacsony életszínvonalat, mert az anyagi problémákon túl a túlhajszoltság, az időhiány a másod és harmadállás, a korlátozott munkahelyi lehetőségek, munkakörülmények (sok munkahelyen nincs lehetőség rendes étkezésre) és egyéb ilyen negatívumok, amikkel kicsit nyugatabbra nem kell küzdeni.


Ennyit tudtam összeszedni első nekifutásra. Aki ki tudja egészíteni, ne fogja vissza magát :)

58. 388b941089 (válaszként erre: 57. - J.Sys)
2016. márc. 19. 13:50
O, mindenfèle verzioval talalkozik az ember igen
57. J.Sys (válaszként erre: 56. - 388b941089)
2016. márc. 19. 13:49

tudod, anyukám mindig azt szokta mondani, hogyha mindenki hormonbajos, meg nem tud fogyni, akkor miért nem látunk a munkatáborokról készült képen egy csomó kövér embert... hát, jó kérdés ;)


sok olyat ismerek, hogy ő aztán csak egy almát eszik egész nap, aztán mégis 100 kg. komolyan hinnem kéne neki? lehet, hogy kéthavonta megutálja magát és 3 napig csak napi 1 almát eszik, de hogy utána megy a pótolás két hónapig, mert hogy jajj, ő nem tud fogyni, az tuti

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook