Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyókúra mostantól.... fórum

Fogyókúra mostantól.... (beszélgetős fórum)


78. Newsy (válaszként erre: 73. - Nagyir)
2009. jún. 30. 12:27

én mindenkiben találok valami hasonlót...9

annyira nehéz hozzáfogni a mozgáshoz, utána pedig annyira jó érzés... de aerobik közben s folyton alkudozni kell magammal: na még öt perc, nem mintha annyira fáradt lennék, hanem nem is tudom, jobb lenne ha nem kéne...:S

77. 91675d4a35 (válaszként erre: 72. - Newsy)
2009. jún. 30. 12:26
Ójaj!!! :(( Az nagyon sok! Mondjuk egész napra is elég lenne, ha nem sok!:(((
76. Newsy (válaszként erre: 70. - A6d5a14c21)
2009. jún. 30. 12:26
erről beszélek, dettó ilyen vagyok én is ...:) csak a kőkemény vasszigor
75. Nagyir (válaszként erre: 73. - Nagyir)
2009. jún. 30. 12:25
*szokott (sietek, sietek de minek?)
74. Newsy (válaszként erre: 71. - Kiss Mária)
2009. jún. 30. 12:24
nekem is mindig a kőkemény szabályok segítettek, azokat be tudtam tartani, a mindent lehet de mértékkel sajnos nálam nem működik...:S
73. Nagyir (válaszként erre: 60. - 91675d4a35)
2009. jún. 30. 12:23
Szia! Valami hasonlóan állok a fogyózással, mint te. Nem követek semmilyen konkrét módszert, még az elején (április közepe) megcsináltam a 13 napos kávés diétát, aztán próbáltam egy másikat kis módosítással. Május óta mondhatni módosított update szerint kajálok :), vagyis arra próbálok figyelni, hogy napközben mit ehetek és mikor. Nekem nem is igazán az evéssel van gondom, a lelkierőm nem itt szokot kevés lenni, hanem amikor mozogni kell. :) Szeretek aerobic-ozni, szobabicajozni, de irtó nehéz elkezdenem. Törekszem rá, hogy hetente többször legalább 45 percet tekerjek, de nálam az első tíz percen dől el minden. :)
72. Newsy (válaszként erre: 69. - 91675d4a35)
2009. jún. 30. 12:23
hihi, ezt jól elírtam 1300 akart lenni...:(
2009. jún. 30. 12:15
Nálam működött a vasszigor 10 hónapig, aztán jött a karácsony és hiába sütöttem diétás sütiket is azóta nem tudok visszatérni a helyes útra. Visszaállok és egy bizonyos súly elérése után nem megy tovább akármit is csinálok. Már azon gondolkodom, hogy újra nekiállok a 90 naposnak hátha az újra segít
70. a6d5a14c21 (válaszként erre: 65. - Fef600b7b6)
2009. jún. 30. 12:11

Mindenkinek más a megoldás.Én pszichológusnál nem jártam mondjuk,mert én azt gondolom mindent egyes egyedül csak maga tud az ember igazából megoldani,minden önmagunkon múlik.Lehet ezért nem marad meg mellettem egy normális pasi sem?:)na mindegy:)

Ami a lényeg,hogy próbáld meghatározni és belátni önmagadnak milyen személyiséég vagy.Én pl a végletek embere vagyok.Így nekem a nagyon nagy vas szigor hozta meg a megoldást.Kalória és szénhidrát számolás,amit minden nap megtettem a naplómban,előtte meg egy füzetben.A számok nem hazudnak azokat ha látod egyértleműen mutatják mennyit ettél és mennyi a határ ameddig szabad enned.Mert én pl próbáltam a mértékkel evést is.Na az nekem nem működött,mert egyre többször jött az "ó ez még nem olyan sok" "áh ez még simán belefér" felkiáltás és szépen lassan észrevétlenül csúsztam vissza a zabálásba.De ha szigorúan megszabod mikor miből mennyit,akkor már nem tudnak elhangzani ezek a mondatok...

2009. jún. 30. 12:09

Javasoft: 165 cm vagyok.

Newsy: mit ettél 133 kalória értékben a Mekiben? Agyban dől el amúgy, ez tuti, és akkor fogod ezt legjobban érezni, amikor beállsz a Mekinél a sorba, és ki is fordulsz, hogy "nem, ez szemét"! Csak tudom, ez meleg, laktató, ez vonzó, kevés az olyan hely, ahol 3 perc alatt elég rakják a meleg, laktató ételt. Kevés az egészséges meleg ételt árusító hely. Én a görög kajáldába szoktam járni, ott van leves, főzelék is, párolt zöldség, bár sokszor túl sok a vaj ebben is, és ha kihül, összeáll a vaj vagy margarin egybe. Ezért jobb otthon főzni, csak ez meg idő, de megéri!!!

68. cb82b220ce (válaszként erre: 66. - Newsy)
2009. jún. 30. 12:04

Igen,ez a legfontosabb!

Nem tudom mit tanácsoljak,magadnak kell erre rájönni szerintem h miért NE!

Lehet kell neked is mint nekem egy holtpont,amikor azt mondod úgy Isten igazából h elég!

67. fef600b7b6 (válaszként erre: 66. - Newsy)
2009. jún. 30. 12:03
Ismerős:(
66. Newsy
2009. jún. 30. 12:01

persze már is jól "indul" az egész... s azt hiszem az "én nem akartam" felkiáltás nem sokat ér... a mekiben voltam... igaz előtt nem sokat ettem még ma, így eddig kb 133 kcal-nál tarok...de gáz... s délután még megyek egy fogadásra, muszáj lesz este tornázni...

hogy lehetek ennyire akarat-gyenge?????

jaj, jaj

mind esetre a vacsikat mától próbálom kihagyni

most az a legfontosabb, hogy "már úgyis mindegy!!!" felkiáltással ne zabáljam végleg tele magam...:S

2009. jún. 30. 11:59

Közben dolgozom azért maradtam el...


Nagyon kedvesek vagytok... Van valami jó tippetek arra, hogy hogyan küzdjem le???


Amúgy tavaly jártam pszichológushoz, de nem sok értelmét láttam. Tudom jól, hogy a lelki okra kellene rájönni... Tipp???

64. Newsy
2009. jún. 30. 11:58
szia mindenkinek!:)
63. Newsy (válaszként erre: 53. - Fef600b7b6)
2009. jún. 30. 11:55
ismerős sajnos...:(
62. cb82b220ce (válaszként erre: 60. - 91675d4a35)
2009. jún. 30. 11:41

Pótvacsi,második pótvácsi :-) ez aranyos.

Hát nem lehet könnyű neked de nagyon ügyes vagy h már 13 kg-ot leadtál,hány cm vagy?Remélem nekem is sikerülni fog.Nekem viszont csak az update működik mert így nem vonok el magamtól semmit sem.

Vacsi: én olyan 5 körül szoktam vacsizni,hát... virsli,felvágott,különféle salik ilyesmi és tornázok,sokat iszok,az elveszi az éhségem... Én reggelizek rendesen,kb mint te,meg bent eszek,nem vagyok oda az édességért.Nálam pótvacsi nincs,volt,sokáig,hát már nincs.Az egész az agyban dől el,én is csináltam egy ideig aztán semmi.Pedig tényleg ott dől el!Hajrá!!! Hurrá,egyre többen vagyunk itt :-D

2009. jún. 30. 11:39
Ja és a folyadékot se felejtsétek el, nassis zacskó keresése helyett kulacs, üveg, pohár, ki miben tartja a folyadékját. Víz, valamint mértékkel cukormentes kávé, tea.
2009. jún. 30. 11:34

Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni. Én folyamatosan fogyózó vagyok, néha feladom, vagy simán befejezem és abbahagyom. Jelenleg 2008. december 29-én kezdtem, 85 kilóval, lementem eddig 72 kilóra. Ebben az évben volt kalóriaszámolás, ez volt a legjobb, de meguntam, aztán Update, azt még gyorsabban meguntam. Most a 90 napost csináltam, erre untam rá a legjobban. 4 napja nem csinálom, keresem az utamat, azt hiszem, ma találtam rá éppen. Nem kell módszer. Nálam a nassi a legnagyobb gond, így időpont korlátokat szabok elsősorban. Kenyeret, lisztet, tésztát, krumplit, cukrot nagyon rég nem eszek, tehát tkp. majdnem egészségesen is táplálkozok, kivéve a néha sütizéseket. Ha nem ennék étkezések között és este, semmi baj nem lenné, rég csinibaba lennék. :))


Ma eldöntöttem, hogy az időpontokban viszek be egy újabb reformot az életemben. Reggeli 8-kor (ekkor érek be az irodába), tk. kenyér, felvágott, sajt, zöldség. Aztán két óra szünet, kávézok. Másfél óra szünet, könnyű ebéd (leves, főzelék, saláta, párolt zöldség, esetleg valami zöldséges egytálétel). Ez kb. 12.30 körülre esik. Itt szokott elszabadulni a pokol. Kívánok valami desszertet. Aztán nassit, aztán megint éhes vagyok. Most szigorítok a dolgon, és 3-ig abszolút nem eszek semmit. Akkor egy kis nyers zöldség és gyümölcs jöhet. Vacsoraidő ált. 6-7 között van otthon, ezzel kell még valamit kitalálnom, azt még csak-csak megoldom, hogy 6 körül megegyem, de hogy mit, ezen még gondolkodom. Elvileg ahhoz, hogy ne hízzak tőle, fehérjét kellene. Megtervezem még, hogy mik férnek bele vacsorára. Szerintetek?


Ja, és testmoozgás. Szobabicaj, laza futás naponta 35-45 perc hosszan. Legalább hetente 4-5x!!!


A pótvacsiról és a második pótvacsiról most nem ejtek szót, ezeket kellene elsősorban elfelejteni. Kár, hogy nincs ajtó a konyhámon!!!:))))

59. cb82b220ce (válaszként erre: 58. - Gyöngyi)
2009. jún. 30. 11:09
végül is,ez is igaz :-D
2009. jún. 30. 11:07
Én tudom mitől és miért hízom, de sajna ezzel nem mentem túl sokra az elmúlt 20 évben..Hacsak az nem eredmény, hogy nem vagyok 150 kiló!
2009. jún. 30. 10:48
Nem azt mondom irigykedek vagy ilyesmi de ez olyan izé.... nem eszem édességet,nem eszem ha ideges vagyok,csak rendesen táplálkozom.Igaz volt h esténkéént olyanokat ettem amit nem kellett volna.Én szerintem olyan vagyok h ránézek a kajára és már hízom is...
56. cb82b220ce (válaszként erre: 53. - Fef600b7b6)
2009. jún. 30. 10:46

Szia!Nem fog senki se kinevetni.Én attól szoktam kiakadni h na tessék,te legalább tudod az okát h mitől híznál meg ha nem mozognál...én viszon ha egy kicsit többet eszek mint kéne már meglászik...pedig nem is eszem sokat,nem ettem sokat!Évekkel ezelőtt a kenyérről lemondtam,minden főtt kajához ettem kenyeret.Nem vagyok édességfüggő,sütit szoktam enni kb havonta 2-szer.Talán a kenyér miatt híztam meg és azért nem híztam tovább mert leszoktam róla,fogalmam sincs...

Neked nem lehet így könnyű.nekem szerencsére sose voltak ilyen evés problémáim.

Most te ne nevess ki,de annyi műsort láttam már erről meg annyit olvastam...azon nem gondolkodtál még h egy szakember segítségét kérd h vissza tudd vezettetni h miért is van ilyen problémád?Ez ált lelki probléma okozza.Na nem tudom,csak tipp,viszont gondolom h nem lehet könnyű,sőt...

2009. jún. 30. 10:46

Javasoft köszi kedves vagy!:)


Anna én egyáltalán nem nevetlek ki és szerintem más sem.Főleg,hogy én ugyanilyen problémákkal küzdöttem,csak én ráadásul mozogni sem szeretek.Én így értem el annó a 85kg-mat,és bár lefogytam,azt kell mondjam aki kényszer evő az élete végiéig az is marad.Meggyógyulni nem lehet belőle,csak mindig nagyon erős kontroll alatt lehet tartani,de ha majd látod az eredményeit,nem is lesz ez olyan nehéz!

54. gyöngyi (válaszként erre: 52. - Cb82b220ce)
2009. jún. 30. 10:43
Köszi, remélem sikerül.Sajnos eddig sem a fogyással volt baj, az össze szokott jönni. Utána nem bírom megtartani. Ha ideges vagy fáradt vagyok, akkor tömöm magamba az édességet....sőt bármit.Persze utáőna megbánom, de többnyire addigra + 5-10 kiló rajtam van!
53. fef600b7b6 (válaszként erre: 51. - Cb82b220ce)
2009. jún. 30. 10:36

Lehet, hogy kinevettek, vagy nem is tudom, de kényszeres evés a problémám már legalább 2 éve, amikor rám jön addig eszem amíg meg nem fájdul a gyomrom, pedig nem is vagyok éhes!!! Néha éjszaka is felszakítom a hűtőt...:( Ha nem mozognék már 100 kg lennék, ahogy már írtam:( Talán már látom az alagút végét, tudom, hogy hatalmas akaraterő kell, most kezdem össze szedni magam!!!

Amúgy a WW diétával próbálkozom, kerülöm az édességet, és 5 után igyekszem nem enni...

52. cb82b220ce (válaszként erre: 50. - Gyöngyi)
2009. jún. 30. 10:34
Üdv köztünk.Sok sikert kívánok!Én sose hittem a kőkemény fogyókúrákban mert ismerem magam h nem tudnám ahoz tartani magam,ezért inkább életmódot változtatok.Eddig sikeresen,szerencsére beválik az új életmód.Olyan szintem h a munkahelyemen mindig van friss,fincsi tea,persze tele cukorral.Hát már azt sem iszom meg,este nem eszek semmi olyat amit nem lenne szabad,és megbírom állni.Naplót is vezetek,használ.Én tínédzser korom óta fogyózom,most megelégeltem,marad ez az életmód azután is miután lefogytam,mert ilyen vagyok...hízékony...na meg persze sok sok mozgás is megvan.Neked is sok sikert!
2009. jún. 30. 10:31

Szia Anna,szia Bunny! Örülök,hogy ti is csatlakoztok! Bunny hajrá,te már nagyon sokat dolgozál és nem teheted meg h eltunyulsz.Csak így tovább!Nagyon ügyes vagy és gratulálok az eddig elért eredményeidhez.

Anna!Akkor a mozgás számodra nem ismeretlen.Hogy érted h a kaja a baj,mit csinálsz?

2009. jún. 30. 10:31
sziasztok! 49 éves vagyok. Lassan 20 éve, hol fogyok, hol visszahzom.Életemben már fogytam vagy 80 kilót(összesen) de most is 84 kiló vagyok.Amikor lelkileg nem vagyok rendben, akkor szoktam meghízni. Most megint a fogyós elhatározásnál tartok.Egy 3 napos léböjttel kezdek, hogy megtisztuljon a szervezetem. Utána majd meglátom Az hiszem Atkins lesz a folytatás.
2009. jún. 30. 10:28
Sziasztok, ha nem bánjátok én is csatlakoznék. Most kezdek átlendülni a holtponton, most úgy érzem, hogy sikerül majd lefogynom. Jelenleg 85 kg körüli vagyok (175 cm magas) és 70 kg szeretnék lenni. Nálam a mozgás meg van mindennap valamilyen formában, stepper, callanetics, séta... A kajával vannak gondjaim, illetve azzal, hogy nem tudok parancsolni magamnak időnként, amivel aztán elrontom a diétát. Ha nem tornáznék már 100 kg lennék az tuti, viszont nem fogyok semmit:( Én is iszom zöldteát már 2 hete, imádom...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook