Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Fogamzásgátló tabletta abbahagyása után jelentkezik-e valamilyen mellékhatás? fórum

Fogamzásgátló tabletta abbahagyása után jelentkezik-e valamilyen mellékhatás? (tudásbázis kérdés)


62. vviki2
2007. dec. 22. 17:45
Kis hormontartalom ide, vagy oda, eléggé megviseli a szervezetet! Nekem az abbahagyás után zsírosodott a hajam, pattanásos lett a bőröm (arcom, hátam, fejbőröm!)...és emiatt ideges is voltam! Most nem szedem mert babát szereténk, de azt hiszem ha megszülöm a harmadikat csak a spirál vagy az óvszer jöhet szóba!
2007. dec. 22. 13:25

Sziaszok!

Én a Cilest nevű készítményt "fogyasztom".

Nekem teljesen bevált. Ismerek egy csajszit, aki ezt szedte és semmi baja nem volt, miután abbahagyta, sőt azóta van neki egy kétéves fia.

A tablettáról való leszokás nekem még szerintem egy 1,5 év, de már közel 6 éve szedem.

Nem tudok elképzelni másfajta védekezési formát! :-(

makonya

60. Nicki
2007. dec. 21. 14:51

Sziasztok!

Végig olvastam mindent és el fogott a félsz. Most hagytam abba a héten a bogyókat és azért netezek,hogy többet meg tudjak a várható utóhatásokról. Már 6 éve szedtem a Meliane-t, hamar megszoktam,nem volt gondom, látszólag. De a fogínyem már egy jó ideje állandóan gyulladt, a fogdoki rögtön azt kérdezet, hogy szedek e fogamzásgátlót. A lábaim vizesednek, különösen a térdemnél, mivel nekem térd problémáim vannak voltam ortopédián és a doki nem volt oda a bogyó hallatán. Ja és nem tudok lefogyni, igaz, hogy mind össze 5 kiló körül kellene, de ez semmivel nem indul el, az orvos szerint a bogyó tartja vissza a vizet a szervezetembe, ez okozza a vizesedést és az állandó láb fájásomat, mert a vénákat is nyomja. Így a bogyó szüneteltetése mellett döntöttünk a férjemmel. Most arra lennék kíváncsi, hogy a régi, bogyó előtti tünetek mind visszatérhetnek? Mert én pont azért kaptam gyógyszert 6 éve, mert elviselhetetlen volt az első menses napom. A görcsökön kívűl volt hányás, hasmenés, fejfájás, és olyan erősen fájt a derekamtól a térdemig minden, hogy ott ahol megjött onnan nem tudtam elvonszolni magam, de valószínüleg ez a folyamatos hányásnak is köszönhető volt. Lányok szerintetek ez most megint visszatér? Előre rettegek. Egyébként kivizsgáltak annak idején, hátra hajló méhem van, de ezen kívül más gond nincs. Válaszokat előre i köszi

59. Pirosalma (válaszként erre: 54. - Kikki)
2007. dec. 10. 21:38

Szia!

Talán inkább a megváltozott androgén (pl. tesztoszteron)-ösztrogén arány, vagyi relatíve sok az androgén; de szerintem akár az is lehet, hogy az androgén is elkezd nőni.

58. liv17
2007. dec. 10. 21:25
2 évig szedtem yadinet,azelőtt is voltak pattanásaim de nem hagytak heget.abbahagytam és teljesen megborult a rendszerem,össze-vissza menstruáltam az arcom pattanásos lett és hagytak heget!!!a nőgyógyász meg azt mondta h szedjem újra mert anélkül úgysem áll vissza...most megint szedem,egyébként még csak 18-éves vagyok....
2007. dec. 2. 20:14
Én 8 hónapig szedtem a fogamzásgátló tablettát. A nőgyógyászom írta fel, miután elvégzett minden szükséges vizsgálatot. Azért kezdtem el szedni, mert komoly kapcsolatom lett, és mert a menzeszem elviselhetetlen volt. 7-8 napig tartott, az első pár napban annyira erős volt, mintha csak a vízcsapot engedték volna meg, 2-3 napig szenvedtem, mint egy kutya, annyira görcsölt az alhasam, és a ciklusom nagyon rendszertelen volt. Amíg szedtem, az élet sokkal egyszerűbb volt. 4-5 napig tartott, nem volt olyan erős a vérzés, a görcsök teljesen abbamaradtak, és rendszeres lett a ciklusom. Aztán történt valami. Senki nem tudja, mi okozhatta, állítólag a rengeteg stressz is kiválthatta, de a hormonháztartásom annyira felbotult, hogy amikor az endokrinológus meglátta a véreredményeimet, csak hápogott nagyokat. Azzal kezdődött minden, hogy minden nap hánytam a suliban. Mindenki azt hitte, terhes vagyok. Én is megijedtem. Mi van, ha én pont az a 0.01% vagyok, aki teherbe esik a tabletta mellett? Csináltattam tesztet, negatív lett. Fáradékony voltam, a pulzusszámom nyugalmi állapotban a normális 70-80 helyett 120-130 körül volt, és láthatóan megnövekedett a pajzsmirígyem. Az anyagcserém is felgyorsult, 3 hét allatt 8 kilót fogytam, pedig rendesen ettem, sőt, még talán többet is, mint azelőtt. Ha ez mind nem lenne elég, pszichikailag annyira magam alatt voltam, hogy az öngyilkosság szélén álltam. Hihetetlen mértékű hangulatváltozásaim voltak. Apu mesélt 1 viccet. Jót röhögtem rajta, aztán viszont úgy elkezdtem bőgni, hogy 2 óra alatt sem tudtam abbahagyni. Az orvos megnézte a véreredményeket, és megállapította, hogy hatalmas mértékben felborult a hormonháztartásom, és erre a gyógyszereket legalább 5-6 évig kell majd szednem. Akkor is elbőgtem magam. A doki csak magyarázott, én meg szipogva bólogattam mindenre. Immár 2 éve szedem a hormoncsökkentő gyógyszereket, és szerencsére már a startban olyan jól reagáltam a különféle bogyókra, hogy úgy tűnik, még fél év, és megszabadulok tőlük. :) A fogamzásgátló tabletta szedését persze abba kellett hagynom, de mostmár jól érzem magam a bőrömben. Bár visszaszedtem azt a 8 kilót (meg még plusz 4-et azóta...), sokkal jobban vagyok. Csak azt sajnálom, hogy a párommal megint nagyon kell vigyáznunk (és ha esetleg kiszakad a gumi, vagy bármi más probléma áll fenn), nem rohanhatok a patikába egy 72órás tablettáért, mert hormonokat tartalmaz. Jah, és gondolom, mondanom sem kell, hogy a menzeszem ugyanolyan, mint régen. Sokáig, sok, fáj, rendszertelen. De inkább ezzel élek együtt, minthogy pszichikailag megint odáig jussak, hogy a vasút mellett sétálgatva megint azt várjam, hogy jöjjön az a rohadt pesti vonat...
2007. nov. 20. 16:47

Sziasztok!

2003-ban, ahogy abbahagytam a bogyó szedését iszonyatosan elkezdett hullani a hajam. A másik problémám pedig az volt, hogy 2005 dec.-ben műteni kellett (laparoszkópiás cisztaeltávolításom volt), a fogamzásgátló abbahagyása miatt keletkezett cisztát kellett a petefészkemről eltávolítani. Legalábbis nekem a dokim azt mondta, hogy amiatt keletkezett a cisztám.

Most megint abba szeretném hagyni a tabletta szedést, rettegek, hogy újból ezekkel a problémákkal kell szembesülnöm.

2007. nov. 20. 16:22

Még egy tünet fogamzásgátló abbahagyása utánra:

Múlt héten voltam szemészeten, és sajna romlott a szemem, kb. 2 év óta nem romlott semmit, erre most majd egy egész dioptriát a bal szemem és egy negyed dioptriát a jobb szemem. Januárban voltam szemvizsgálaton ezelőtt, és akkor még minden rendben volt. Kérdezte is a szemész, hogy történt e valami hormonális változás a szervezetemben, erre mondtam, hogy négy hónapja abbahagytam a gyógyszert, erre ő, hogy akkor ez az ok. Ugyanis fog.gátló abbahagyása, elkezdése, másikra való áttérés, terhesség, magas vérnyomás, valamint pajzsmirigy betegség miatt romolhat hirtelen a szem. Na, hát ez nálam bejött.

Viszont van pozitív oldala is, simán megy a fogyikúra, nem zabálok, nincsenek falási rohamaim. Végre elértem az 53 kilót :-))

Ja, és a mesim is rendszeres, beállt 27-28 napra, de most mondjuk 6 napig tart, míg amíg szedtem csak 3 nap volt, és most görcsölök is az első nap. Nálam eddig ennyi a változás, a szememet sajnálom, de hát ez legyen a legnagyobb bajom :-)

54. kikki
2007. okt. 28. 17:46

Sziasztok!

Én áprilisban hagytam abbba a gyógyszert. Augusztus elejétől elkezdett hullani a hajam. Elmentem dokihoz, aki Forcapil vitamint adott. A hajhullás elmúlt..., most hízni kezdtem :( Hát nem tudom, pedig nem eszem többet! Egy másik doki most azt mondta menjek csináltassak hormon, pajzsmirigy és általános vérvizsgálatot is. Állítólag a gyógyszer után elképzelhető, hogy a tesztoszteron szint kezd el növekedni. ???

2007. okt. 27. 00:27
Én ugy hallottam és már többen is panaszolták, hogy meghiztak
2007. okt. 12. 19:14

rossz:rendszertelen ciklus

jó:jóbban kívánom a sexet, megszüntek a rosszulléteim, sűrűbb a hajam.

eddig ennyi 2hónap alatt

51. age11
2007. okt. 4. 18:21
Pattanás csak a mensi előtt szokott lenni, de nem vészes, pedig zsíros, szar bőröm van.
50. age11
2007. okt. 4. 18:20
Nálam miután abbahagytam, 3 hónapig minden ok, utána rendetlenkedett a mensim, kétszer jött meg, meg összevissza, de után helyre állt.
49. e3e8ab07a5 (válaszként erre: 47. - Vnori)
2007. okt. 4. 08:48

Barátnőm most kezdte el szedni ugyanezt a gyógyszert. Neki a nődoki egy hónapot javasolt, vagyis addig még más módon is védekezzenek.

Szerintem nektek is érdemes az első hónapot megvárnotok. Bár ahogy látom már letelt... :-))

48. Huncutka84 (válaszként erre: 47. - Vnori)
2007. okt. 3. 01:12

Magyarországon lévő fogamzásgátlók 98%át a Richter gyártja. Nem tudom, h a tiédet is.. Anyum ott dolgozik, és a múltkor hazahozott erről egy rakás anyagot. Már az első szem fogamzásgátló is hat, ugyh 1 hónap után már teljes a védelem (már amennyire lehet :-) )

...

Egyébként meg ha abbahagyod a fogamzásgátló szedését, semmi mellékhatás nem lép fel. Ez akkor macerás csak, ha abbahagyod-elkezded-abbahagyod-elkezded és még gyógyszert is váltasz, mert akkor esetleg megborulhat a hormonháztartásod.

Másik téves közhiedelem --> A mostani fogamzásgátlókkal már nem kell szünetet tartani, sem 4 év után, sem semmikor! Folyamatosan lehet szedni.

47. vnori
2007. okt. 2. 22:50
sziasztok! Kéne egy kis segítség, ha esetleg vki tudna: 1 hónapja szedem a Yadine tablettát és nem tudom mikortól kezd hatni. Mindenki mást ír róla a nőgyógyász nem mondott erről semmit és a papírján sem találtam ilyet. Előre is köszönöm.
2007. szept. 27. 12:31

Mondjuk én azért is mertem abba hagyni, mert szerettünk volna babát.

De azért meglepődtünk, hogy máris??!! :D

2007. szept. 19. 19:23
Igen, jobban kívántam a szexet.:)
2007. szept. 19. 14:47
aha könnyen teherbe eshetsz :P
2007. szept. 16. 19:52
hát igen. az hogy legalább 1 hónap míg kiürül az nem azt jelenti hogy véd a teherbe eséstől, bár tényleg kicsi az esélye,de amint látjuk van rá ellenpélda
2007. szept. 14. 21:09
Én 8 évig szedtem a Tri-Regolt. Közben egyszer kipróbáltam a Lyndinette-t, merthogy a Tri-regolnak magas a hormontartalma. Szédültem, hányingerem volt. Visszatértem a Tri-Regolra. Elkezdtem hízni (1 hónap alatt 6 kiló) és kiderült, hogy a fogitablettától. Leállítottak, mondván LEGALÁBB 1 hónap, mire kiürül a szervezetemből. Három hét múlva volt egy pozitív terhességi tesztem. (egyszer nem voltunk elég óvatosak) Az eredmény itt alszik mellettem! :D
2007. szept. 13. 14:06
ja és mihelyt abbahagytam a bogyót ujra nagyon rendszertelen lett,és csak a gond volt vele
2007. szept. 13. 14:05
mikor egy hosszabb kapcsolatomnak lett vége akkor tartottam 5 hónapos szünetet,de annyira fura volt hogy megint görcsölök,nagyon vérzek és sok van.de ez igazából nem is mellékhatás hanem csak a gyógyszer jótékony hatásai szűntek meg.
39. Panna1 (válaszként erre: 37. - E3e8ab07a5)
2007. szept. 12. 18:23
Velem is ugyanez van! Én még most is észbe kapok esténként, hogy húúú, nem vettem be a gyógyszert. Pedig már 4 hónapja nem szedem. Mondjuk előtte én 10 évig szedtem a Marvelont. Egyszer álltam le egy évre. Akkor nem akart megjönni, valami bogyót írt fel a doki, amitől megjött, és utána rendesen beállt. Most áprilisban abbahagytam, mert babát szeretnénk, és egyből beállt a 29 napos ciklus. Én csak mensizés előtt-alatt pattanásosodok az arcomon, de nem olyan vészes. Azért Thimoty egy kicsit megijesztett a májfolttal, de remélem nekem ezután sem jelentkezik semmi.
2007. szept. 6. 14:18

Én két hónapja nem szedem a Tri-regolt, és jövő hótól szedni fogom újra. Ugyanis másik dokinőhöz mentem, aki azt mondta, sem a korom, sem a súlyom nem idnokolja, hogy abbahagyatták velem.

Jó, mi? Két doki, két totál ellentétes vélemény. Viszon már csak olyan vagyok, hogy nyilván a rám nézve kényelmesebb variációt fogadom el:)

2007. szept. 6. 12:52
Hát velem minden oké, jól vagyok, de néha este még eszembe jut, hogy: a gyóygszer! és utána gondolok csak bele, hogy már nem kell bevennem. Voltam a nődokimnál, aki megvizsgált és mindent rendben talált, már csak a rákszűrés eredményét várom, ami egy kicsit várat magára, mert szeptember 5-ig szabin volt a cytológus. De remélem ott sem lesz gond. A pozitív - lehet, hogy már írtam -, hoyg nem eszem olyan sokat, nincsennek édesség és egyéb falási rohamaim. De az bizti, hogy a gyógyszer a legkényelmesebb fogamzásgátló módszer:-)), :-(( !!!
2007. szept. 5. 10:46
Én Tri Regolt szedtem, volt amikor abbahagytam, és is ronda pattanásos lettem, de nem az arcomon, hanem a hátamon. Újra szedni kezdtem, de állandó fejfájásom volt tőle, a nődoki mindenféle enyhítő bogyót szedetett volna velem. Idén úgy döntöttem nem szedem tovább, csináltam is egy kéthónapos méregtelenítő kúrát, ennek hatására nem voltam pattanásos. A fefájásom is megszünt, nincsenek mellékhatások.
2007. aug. 27. 11:23

Sziasztok!

Egy hónapja nem szedem már a bogyót. Pontosan 28 napra megjött a mesim. Hát, nem valami frankó. Teljesen másabb,mint akkor, amikor szedtem, mennyiség tekintetében több és jobban is görcsöltem,mint gyógyszer szedésénél, és hát az is tuti most már, hogy ez nem 3-4 napig fog tartani, mint eddig. Voltam vérvételen és az eredmény jó lett.

Pattanással küzdőknek: nekem is iszonyú gennyes pattijaim lettek, ami miatt elmentem a házidokimhoz (aki mellesleg bőrgyógyász) és írt fel Differon 0,1%-os gélt, ami szerintem nagyon jó. Már másnapra lehetett látni az eredményt, jóval kevesebb pattim van és szépen húzódnak vissza. A gond csak az ennél a gélnélé, hogy fényérzékenységet okozhat, így csak este lehet használni. Remélem a továbbiakban is beválik. És tök tuti, mert nem szárítja ki a bőrömet, nem hámlok tőle, mint a recept nélkül kapható leszárító hatású kenceficéktől. Ja, és én is úgy éreztem magam, mint Zitamita: tinédzser vagyok újra, mármint pattanás tekintetében...

34. edb6c38cef (válaszként erre: 32. - Törpike)
2007. aug. 24. 18:41
6 hete hagytam abba én is, és ugyanez a tünetem: ronda pattanások jönnek a dekoltázsomon, és az arcomon, homlokomon. Be is jelentkeztem jövő hétre a nődokihoz, nehogy már második kamaszkoromat éljem 41 évesen :(
33. Pirosalma (válaszként erre: 32. - Törpike)
2007. aug. 24. 12:59

Szia!

Bár nem vagyok szakember, de lehet androgéntúlsúly (relatíve sok férfi-nemihormon), ez azonban nagy valószínűséggel csak átmeneti, úgyhogy nen aggódj;-)

Ennek ellenére érdemes lenne a kezelőorvosodat megkérdezni erről.


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook