Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Fogamzásgátló tabletta abbahagyása után jelentkezik-e valamilyen mellékhatás? fórum

Fogamzásgátló tabletta abbahagyása után jelentkezik-e valamilyen mellékhatás? (tudásbázis kérdés)


152. 2ab728965c (válaszként erre: 151. - 07zsu14)
2008. júl. 17. 19:21
Milyenkor?
151. 07zsu14
2008. júl. 17. 15:57
És ilyenkor vajon teherbe lehet esni?
150. 2ab728965c (válaszként erre: 149. - Noarashi)
2008. júl. 16. 20:23
Szia, nagyon szívesen!
149. Noarashi (válaszként erre: 148. - 2ab728965c)
2008. júl. 16. 09:52
Köszi a választ!
148. 2ab728965c (válaszként erre: 145. - Noarashi)
2008. júl. 16. 07:55
A mindössze egyetlen hónapig szedett fogigátló után több idő kell a szervezetnek mire visszaáll a saját hormontermelés, ártani nem árt, csak kicsit több türelem kell elviselni míg visszarendeződnek az eredeti hormonállapotok.
2008. júl. 15. 21:04
Hát én terhes talán nem lehetek,ahhoz pasi is kellen,de nekem is feszül a mellem!Majd meglátom.Köszi a választ!
146. 07zsu14
2008. júl. 15. 16:03
Szia! Nálam ugyanez a szitu és már több mint egy honapja késik fájnak a melleim meg ilyesmi. Szerintem a gyogyszertöl lehet mert még eddig ilyen problémám nem volt. Terhes nem lehetek mert negatív lett kéttesztem. Csak arra tudok gondolni, hogy felboritotta egy kicsit a hormon háztartásomat. Nem tudom, hogy neked mit fog a szervezetd reagálni szerintem ez embertöl is függ.
2008. júl. 15. 15:20

Sziasztok!Én egy hónapig szedtem a lindinettet,aztán mikorra el kellett volna kezdenem a második levél bogyót addigra nem volt miért szednem,szakítás lett a kapcsoaltból!

Kérdésem nem baj,hogy nem folytattam a szedést?Nem árt a szervezetemnek,hogy így ukmukfukk abbahagytam?

144. d4ae7d0bb0 (válaszként erre: 143. - 2ab728965c)
2008. júl. 15. 10:25

na...talán neki van igaza.

igaz, én hosszabb (néhány hónapnyi )szünetet javasoltam volna.szerintem kérdezd meg a nőgyógyászod...az a tuti.

143. 2ab728965c (válaszként erre: 140. - 2250724d1a)
2008. júl. 15. 07:35

Szia, előrebocsájtom hogy nem vagyok nőgyógyász, úgyhogy csak magánvéleményt tudok írni, de azt javaslom, ne tarts szünetet!

Ha ugyanis csak egy hónapig akarnád felfüggeszteni a tabit, sokkal rosszabbat teszel a szervezeteddel ( hormonjaiddal), mert még fel se ocsúdnak a gátoltság alól, máris kezdesz valami új hormontartalmú szert. Ez logikusan átgondolva is ésszerűtlen megoldás-- ha megnézed más fórumokon a nőgyógyász válaszol rovatot, ott is leginkább óva intenek az ilyen "rapid" jellegű szünetektől.

Jelzem ismételten, nincs nőgyógyászatból diplomám, és véleményem is csupán "amatőr-szintű"-nek kezelendő!

2008. júl. 14. 10:43
Nekem nem lehet ezt már tudom, mert 7 hétig nem jött meg mikor tartottam plusz már az elején azért kaptam mert majdnem elvéreztem. Csak most ez az egy hónap a kérdés? De hátha nem leszek pattanásos pont esküvőmre...nagyon....
141. d4ae7d0bb0 (válaszként erre: 140. - 2250724d1a)
2008. júl. 14. 09:31

szerintem nem ártana szünetet tartanod...de ez csak az én véleményem.

Én annó (van vagy 10 éve )szedtem fogamzásgátlót és mint Te, én is folyton a dokinál csücsültem és panaszkodtam a folyamatos gombásodás miatt, írtó kellemetlen volt. Végül a doki mondta, hogy valószínűleg az én immunrendszerem nehezen bírkózik meg a hormontartalmú szerekkel és így reagál rá. Jobb lenne abbahagyni és más módszerekkel próbálkozni.

Abbahagytam, azóta nincsenek ilyen gondjaim. És azóta sem szedek semmit...nem merek...és ezek hiába alacsony hormontartalmú szerek,akkor is hormomtartalmúak!

Szóval engem nehéz lenne meggyőzni arról, hogy ez nem árt a szervezetnek.

De ez - hangsúlyozom - csak az én egyéni tapasztalatom és véleményem.

2008. júl. 13. 23:10

Sziasztok!


Örülnék ha valaki nekem is segítene. Nekem ezelőtt 2 évvel kellett elkezdenem a fogtab szedését, mert nem akart elállni a vérzésem. Akkor a nődokim azt mondta hogy mivel patim is van kezdjem el szedni. Igazából PCOt diagnosztizált. A tabletta nagyon jó volt kb 1,5 évig. Akkor az első jele annak hogy nem jó az volt hogy begombásodtam tőle. Elmentem a dokihoz felirt canestent és azt mondta hogy lehet hogy a tablettától van. Ha újra begombásodok jöjjek vissza. 3 hónap után újra éreztem a viszkető érzést duzzadást. Mivel a doktornénim épp szülésin van önkényesen eldöntöttem hogy abbahagyom a tablettákat mert úgyis lassan jöhetne a baba. Így abbahagytam.


A mensim hét hét után jött meg. Na akkor megijjedtem, főleg hogy közben áttárgyaltuk a párommal a babaügyet és elhalasztottuk.Elhatároztam hogy újra szedem. Nagy örömmel kezdtem el szedni, gondoltam jajj de jó megint nem kell vigyázni. Három nap után barnás folyadék jött belőlem. Ez tartott amig be nem szedtem a tablettákat, néha kifejezetten vér folyt belőlem ez idő alatt. Tehát 2,5 hétig véreztem. Voltam nődokinál. Azt mondta nem jó amit most szedek ezért tartsak egy hónap szünetet és mikor elmúlik a következő mensi után kezdjem el szedni a másikat. Csak nekem a jövő hónapban lesz az eskövőm. Így is mindig pattanásos vagyok soha nem múlt el, most nem szeretném ha bepattanásosodnék. Mit gondoltok nagyon megkavarná a szervezetemet ha a hónap kihagyása nélkül váltanák?

139. d9d8721118 (válaszként erre: 134. - Kyramoon)
2008. júl. 13. 16:05

Kezet foghatunk, nekem is alul működik a pajzsmirigyem. Én is Letroxot szedek.


Munkatársam is ebben szenved, és most terhes. Ha a laborjaid rendben vannak akkor elvileg jöhet a baba.

2008. júl. 13. 16:02

Én hypothyreosist " kaptam " a fogamzásgátló abbahagyása után. Most az miatt szedhetek gyógyszert mindennap. :(


Ráadásul amióta abbahagytam ( tavaly május ) kb. 3x jött meg.


A Diane 35 a legveszélyesebb fogmazásgátló. Sok rosszat hallok róla és most bizonyosodik be a rossz.

137. 07zsu14
2008. júl. 13. 14:45
Sziasztok! Én egy honapig szedtem csak gyogyszert mert nem birtam a mellékhatásokat. Kimaradt az elöző honapban a mesim és hányinger, fejfájás, mell feszülés jelentkezett ami nem mindennapos. Ezek még lehetnek a mellékhatások?
2008. jún. 30. 12:24
Lindynette20at hagytatok abba? mi következett utána? :s
135. 2ab728965c (válaszként erre: 134. - Kyramoon)
2008. jún. 30. 07:12

Szia, ha fel is borulna esetleg a ciklusod--ami egyáltalán nem törvényszerű egyébként--többféle megoldás létezik arra, hogy visszaállítsák.

Ha nem most rögtön szeretnél babát, legjobban teszed ha türelmesen kivárod, mi lesz, és csak akkor kérsz segítséget ha 6 hónap alatt sem akar rendeződni a helyzet.

2008. jún. 29. 21:05

Az előző kommentből kihagytam, hogy pajzsmirigy-alulműködésem van. 17 évesen kivették a pajzsmirigyem 3/4-ét és azóta (12 éve) Letrox tablettát szedek,ami a hormonműködésem tartja egyensúlyban, és szerencsére valóban nem híztam, csupán a Mercilon elkezdése után 2-3 kilót. Most viszont izgulok, hogy mi lesz, ha felborul a hormonháztartásom.Tud erről valaki valamit? Kb. másfél-2 év múlva szeretnék babát, s tudom, hogy nekem még külön a pajzsmirigyemre is ügyelnem kell majd folyamatosan s kontrollra járnom.

Tinédzser korom óta tartok attól,hogy egyszer elhízok.........Vajon a fogamzásgátló tabletta elhagyása okozhat problémát?

133. MelisUK
2008. jún. 29. 20:44
Én Harmonet drazsét szedek/szedtem, mostanában kihagyok 1-1 hónapot, most is épp kihagyok, de köv hónapban újra fogom kezdeni. 5 éve szedem és összesen kb 3-4 hónapot hagytam ki, mindig csak 1 hónapról volt szó. Soha semmilyen mellékhatást nem érzékeltem, csupán annyit, h amikor megjött, akkor újra iszonyatosan görcsölt a hasam, úgy, mint mikor még nem szedtem gyógyszert. Ez nem mellékhatás, hanem újra a szokásos gyógyszer nélküli menstruációs görcsöm. Tabletta szedése alatt se volt mellékhatásom.
2008. jún. 29. 20:37

Húúúúú...én pont most hagytam abba tabletta szedését (Mercilont szedtem 4 évig) és eléggé megijesztettek az alábbi vélemények,ezért egyből felhívtam a szüleimet,akik mindketten egészségügyi dolgozók. Szerintük, a tabletta abbahagyása után az esetek kis százalékában lesz csak pattanásos az ember bőre, a hízásra meg még kisebb az esély. A közti vérzés viszont előfordul, míg helyre nem áll rendesen a hormonháztartás.

Én egyébként 2-3 kilót szedtem fel a tabletta elkezdése után,amit azóta sem adtam le.Remélem,hogy az abbahagyásával nem jönnek rám plusz kilók.

131. tücsimücsi (válaszként erre: 15. - E3e8ab07a5)
2008. jún. 29. 16:49
Nekem a Marvelontól a libidóm 0-ra csökkent!!!
130. 69e55f65eb (válaszként erre: 119. - Lillenet)
2008. jún. 29. 14:49

Egyetértek, szerintem sem jó ha mindenféle hormonokkal tömjük magunkat. Egy évig szedtem tabit és mikor abbahagytam rettenetesen kipattogtam és vagy fél évig nem jött meg a menzeszem.

Az aloe vera tényleg csodákra képes. Nekünk is van itthon, és akár megégetem magam, vagy gyantázom, rákenek egy keveset és másnapra eltűnik a folt.

129. 2ab728965c (válaszként erre: 128. - Makonya)
2008. jún. 18. 06:08

Én nem vagyok orvos, sőt, bevallom, magam sem próbáltam, csak a barátnőm dícséri, meg a neten utána olvasgattam, és elég pozitív visszajelzéseket hallani róla.

Nem tudom hogy kinek vélik be s kinek nem, de amondó vagyok, egy próbát megér a dolog, azt hiszem lehet kapni egyhavi változatát is, és ez nem olyan mint a tabletta, hogy nem annyira ildomos váltogatni egy hónap után ha nem jön be.

A döntés joga persze a Tied, illetve kérd ki az orvos véleményét is, hisz receptköteles.

128. makonya (válaszként erre: 125. - 2ab728965c)
2008. jún. 17. 21:13
Akkor szerinted ez jobb?
127. lillenet (válaszként erre: 122. - Anonym001)
2008. jún. 4. 21:18
Nincs mit, szívesen. Remélem a doki nem mondott rosszabb híreket, és hogy mielőbb rendbejössz!
126. 2ab728965c (válaszként erre: 125. - 2ab728965c)
2008. jún. 4. 19:54
Én úgy tudom hogy nem annyira észveszejtően drága, bár a pontos összeget nem tudom.
125. 2ab728965c (válaszként erre: 123. - Makonya)
2008. jún. 4. 19:52
Szia, nem egészen pontos az info: az eszköz neve Nuvaring, hüvelygyűrű, és bizony tartalmaz hormont, különben nem tudná kivédeni a tüszőrepedést...annyi az előnye, hogy a benne lévő hormon helyben szívódik fel, s így kisebb mennyiség is elég, továbbá nem a májat terheli a lebontás.
2008. jún. 4. 12:20

Nekem valószínűleg attól maradt el a peteérésem.

Hormonokkal kellett visszahozni.

123. makonya
2008. jún. 1. 16:55

Sziasztok!


Én is lehet, hogy abba szeretném ahgyni a szedését! De a gumit nem szeretem..nagyon nem és a barátnőm volt orvosnál és neki ajánlott az orvosa egy új szert.

Menstruáció után fel kell helyezni és 3 hétre rá meg el kell távolítani.

Semmiféle hormont nem tartalmaz.

Úgy hallottam nagyon drága. A neve most nem ugrik be!


Valaki hallott már róla?

Egyébként Én cilestet szedek és teljesen meg vagyok vele elégedve!


makonya


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook