Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Fogamzásgátló tabletta abbahagyása után jelentkezik-e valamilyen mellékhatás? fórum

Fogamzásgátló tabletta abbahagyása után jelentkezik-e valamilyen mellékhatás? (tudásbázis kérdés)


2008. ápr. 22. 12:05

Sziasztok!


Én kb. két évvel ezelőtt szedtem egy olyan fogamzásgátlót, amit már be is tiltottak. Csak egy évig szedtem, de mikor abbahagytam iszonyatosan kipattogtam. A hátamon, az arcomon. Kétségbe estem, ezért újra elkezdtem a bogyók szedését, hogy szép legyek. A yadine nevezetű gyógyszert szedem, immár másfél éve. Teljesen rendbejött tőle a bőröm. Csak az az én problémám, hogy nem akarok tablettákon élni, mert nem egészséges. A tesóm 7 évig szedett fogitabit és miután abbahagyta becisztásodott a méhe, és meg kellett műteni. Szóval nem tartom egészséges dolognak. A baj csak az, hogy ha megint abbahagyom, akkor megint ki fogok pattogni, a nőgyógyász meg széttárja a kezét és csak annyit mond, hogy: látja, látja, minek hagyta abba! Kezdje el előről szedni.

Van köztetek olyan, aki leállt a fogamzásgátlókról? Mindenkinek ugyanezt a tanácsot adta a nőgyógyásza, vagy vannak még értelmes orvosok is. Inkább bőrgyógyászhoz menjek? Vagy törődjek bele az elkerülhetetlenbe? Mik a tapasztalataitok?

2008. ápr. 9. 15:02
Köszönöm szépen a segítséget!!nem tudtam elképzelni hogy mi lehet a hiba:D
90. M_Marcsa (válaszként erre: 87. - Anonym001)
2008. ápr. 9. 08:00

Normális dolog, majd rendszereződik.

Azért védekezzél.:)

89. 2ab728965c (válaszként erre: 86. - Scarlett ohara)
2008. ápr. 9. 07:54
Szia, én a helyedben abbahagynám a fog. gátlót és elmennék endokrinológushoz, vagy egy olyan nőgyógyászhoz, aki nagyon ért a hormonális ügyekhez---a pattik az esetek igen nagy %-ban magas tesztoszteron-szint következményei, amire van speciális antiandrogén gyógyszer,( ciproteron acetát), nem éppen a fog. gátló mindig a legjobb választás.
88. 2ab728965c (válaszként erre: 87. - Anonym001)
2008. ápr. 9. 07:47

Szia, ez a "post pill amenorrhea", elég gyakran előforduló, nem kóros folyamat. Annyi az egész hogy idő kell míg a szervezet "feltápászkodik" a mesterséges hormonok által fenntartott folyamatból és elkezdi ciklikusan termelni a saját hormonjaidat.

Nőgyógyász azt javasolná hogy egyelőre szedj Cetebét és E vitamint, de ha kettő hónapnál több idő kimarad, menj orvoshoz, mert gyógyszerre lesz szükség amivel meghozzák a vérzésedet.

2008. ápr. 8. 23:38
Sziasztok!Lenne egy kis problémám remélem tud valaki segiteni.Március 5-én kezdtem el szüneteltetni a fogamzásgátlómat(Milligest),és 9-én meg is jött a menzeszem ahogy szokott.azota nem szedem a gyogyszerem és nem jött meg a szokott idöpontban..tudna valaki segiteni hogy ez miért van?köszönöm
2008. ápr. 3. 00:07

Sziasztok!

Gondoltam leírom én is hátha valakinek segíthetek vele.

Nekem tinikoromban nagyon csúnya, zavaróan patis volt a bőröm. Egyetem elsőben, olyan 18évesen elkezdtem szedni a Gracialt, az arcom 2-3 hónap után teljesen kitisztult.


NEM túlzok egy darab patim sem volt soha, még menstruáció előtt sem!!! Aztán abbahagytam, a patik 2-3 hónap és visszajöttek, igaz nem annyira intenzíven. Rögtön elkezdtem szedni újra, most szedtem be a 2. levéllel, javulás még nincs, de nagyon reménykedek hogy lesz és megint hatásosan elmulasztja.

Nincs valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata? Hogy mennyi idő kell ahhoz hogy javulás történjen? Mert engem teljesen elkeserítenek a patik, irtózom tőle, magamtól, és amugy semmi problémám nem lenne magammal de ez teljesen elcsúfít. A Roacutant meg nem merem elkezdeni, azt mondják 2-3hónapig az elején csak romlik a helyzet, én pedig egy patival többet se bírok ki egy napig sem!


Amugy meg van egy csomó tonikom, bőrradír, krém, paszta minden, de semmi:( Olyan elkeserítő!

Alapozót azt kenem, hogy ne látsszon, de jön a tavasz a nyár és olyankor csunya is és utálom is.


Ha van vmi infótok írjatok lécci!!

2008. ápr. 2. 23:06
sziasztok... én most febr 5én tettem le. Utoljára tavaly dec 24én kellett volna megjönnie, aztán dec 31én jött meg kb fél órácskára... aztán semmi. Egyszerűen nem jött meg. Doki azt mondta, h ez a tabletta miatt van és le kéne tenni. Tök jó:-(. Ugye 5én letettem, aztán most márc elején jött meg először 3 napra, de borzasztóan görcsöltem. Aztán most rá 21 napra megint megjött. Most már 4. napja van meg, de borzasztóan fáj és nagyon erős. Ráadásul tiszta pati vagyok mindenhol, főleg dekoltázs környékén:-(... viszont mint kiderült a gumira meg allergiás vagyok:-). Erre mondják h elég ciki szitu:-)
84. 2ab728965c (válaszként erre: 83. - 6c91d15a46)
2008. ápr. 2. 19:48
Szia, sajnos tény hogy ilyen is van, hogy valakire ennyire rosszul hat a gyógyszer....kár hogy mindez csak utólag derül ki, nagyon nagy hiányossága ez mindenféle "műhormonnak", hogy a difi sokszor csak az abbahagyás után jön elő, és ráadásul nem is egyértelmű formában, kinél ez, kinél az, kinél meg semmi. :(
2008. ápr. 2. 14:41

Sziasztok!

Nem remiteni szeretnek senkit, csak elmondani mi tortent miota nem szedem a gyogyszert. Kb. 5-6 evig szedtem a Triregolt. Utanna valtottam es Gracialt kezdtem szedni. Azzal mar voltak gondok, mert az atallas nem volt zokkenomentes. Fel evig szedtem es abbahagytam, mert nem volt semmi komoly kapcsolatom es nem akartam feleslegesen terhelni a szervezetem. Ennek kb. 3 eve. Azota 15 kilot hiztam. Tele vagyok allandoan pattanassal. Soha nem tudom pontosan, h mikor jon meg. Van hogy 21 napos a ciklusom, van, hogy 30. Raadasul erosen gorcsol is a hasam elotte es nagyon eros a verzesem is, ami 6 napig tart. Es ha ez meg nem lenne eleg minden mensi elott 4-5 napig barnas folyasom van. Olyan eros, mintha rendes verzes lenne, csak epp barna szinu. Doki megvizsgalt. Pajzsmirigyem rendben, mehnylakahartya rendben. Ciszta v. ilyesmi nincs. Nagyon banom mar, hogy valaha is elkezdtem fogamzasgatlot szedni mert mindenfele bajom lett tole es most azert kell jarnom a dokihoz, h rendbe tegyek, amit a gyogyszer elrontott. Soha tobbet fogamzasgatlot nem fogok szedni es senkinek nem tanacsolom, h elkezdje.

82. redi (válaszként erre: 81. - Törpike)
2008. márc. 6. 11:02
szia Törpike!Nekem detto ugyanez.Remélem hamarosan rendeződnek a dolgok nálad is és nálam is... :-(
81. törpike (válaszként erre: 32. - Törpike)
2008. febr. 29. 13:53
Már több, mint egy éve, hogy abbahagytam és még mindig csúnya az arcom, pedig elötte nem volt vele probléma.:(A ciklust meg inkább hagyjuk...Nödoki azt javasolta kezdjem újra, akkor rendbe jön, de nem azért hagytam abba, hogy újra elkezdjem.
80. supin (válaszként erre: 73. - 7e7acc4fbb)
2008. febr. 15. 08:07
Természetesen muszály,, Hisz vizsgálattal döntik el mit szedhetsz Érdemes.....
79. 2ab728965c (válaszként erre: 78. - Huncutka84)
2008. febr. 15. 07:06
Szívesen!!! :)
78. Huncutka84 (válaszként erre: 77. - 2ab728965c)
2008. febr. 15. 00:36
Köszi!!
77. 2ab728965c (válaszként erre: 76. - Huncutka84)
2008. febr. 14. 18:53

Ilyenkor át szoktak állni egy másik szerre, mert annyira elvékonyodott a méhnyálkahártya ,hogy nincs mi vérezzen.

Nem probléma egyébként. Ha a nődoki a vállát rángatja, akkor Őt is lecserélném, mert bunkó!

76. Huncutka84 (válaszként erre: 74. - 2ab728965c)
2008. febr. 14. 18:07
Addig engem sem zavart, de pl most már meg sem jött... pfff... terhes nem vagyok... Ugyh most abbahagytam a tabit... nődokim meg rángatta a vállát, aszem váltanom kéne:-(
75. 2ab728965c (válaszként erre: 73. - 7e7acc4fbb)
2008. febr. 14. 13:39

Szia, nagyon ildomos lenne, ugyanis sok mindentől függhet, hogy milyen tipusú szert lát a Te esetedben jónak a doki.

És egy citológia is jó ha megelőzi a rendszeres szedést!

74. 2ab728965c (válaszként erre: 72. - Huncutka84)
2008. febr. 14. 13:37
Szia, nem probléma.
2008. febr. 12. 20:55
Az lenne a kérdésem.Hogy sosem szedtem fogamzásgátló tablettát és, hogy most szeretnék és muszály elmennem nőgyogyászhoz?Válaszotokat előre is köszönöm
2008. jan. 27. 20:46
Járt már úgy vki h a fogamzásgátlója annyira kitolta a menszesz időpontját, h már kb csak pár órát menstruál?
71. zselé
2008. jan. 27. 19:33
Miután abbahagytam a bogyót rettenetesen el kezdett hullani a hajam és baromira zsírosodik. Persze a szedése előtt is ez volt a jellemző, de ennyire kopasz még sosem voltam! Most minden sz.rt a hajamra(fejbőrömre) kenek csak hogy javulást tapasztaljak. Nekem is totál pattanásos újra az arcom, mellkasom, hátam. Tisztára mint a serdülők, pedig már igen csak elmúltam 30. Nekem viszont furcsa mód lerövidült a 7-8 napos ciklusom kb.5 napra! Ennak nagyon örülök, de a hajhullás....
70. zselé (válaszként erre: 68. - Cbdaac3bc2)
2008. jan. 27. 19:29
Szia Jazmin!:) Van egy kolléganőm akinél vékonyabb teremtést még nem láttam! Olyan a combja, mint az én felkarom...Mindegy! Szóval ő is próbálkozott már mindennel, hogy hízzon. Persze eszik rendesen, de mégsem hízott. A múltkor mesélte, hogy ráállt a vércsoport diétára. Igaz, hogy havonta ez neki naggggyon sokba van, de teljesen bevált. Még mindig nagyon vékony, de sokkal jobban érzi magat. Próba, szerencse!:)
69. f290b382c2 (válaszként erre: 64. - Balbaha)
2008. jan. 27. 12:34
Én is gyógyszer abbahagyás után pajzsmirigy gondokkal küszködtem,amire csak legyintettem.De te ne hagyd annyiban,mert nekem a pajzsmirigy gond előhozott egy szép kis depressziót!!!!!Sajnos erre egy év múltán jöttek rá,és addig megjártam a poklok poklát!Menj el,és vizsgáltasd ki magad,mert nem gyerekjáték!Nem szeretném,ha más is végigjárná ezt az utat!Hanna
2008. jan. 16. 16:37
Jó volna, ha az úgy menne!!!! ;-) De minden megoldás érdekel.....
67. Csibehusi83 (válaszként erre: 66. - Cbdaac3bc2)
2008. jan. 16. 09:00
Szívesen átadok pár kilót ha szeretnéd! :-)
2008. jan. 15. 20:04
.... ez nekem volna jó..hízni szeretnék!!!!
2008. jan. 15. 20:02

Sziasztok!


Én 7 évig szedtem fogamzásgátlót szünet nélkül (az utolsó 4 évben Lindynette 20at). Szeptemberben abbahagytam, hogy pihenjen a szervezetem, az első két hónapban nem is vettem észre semmit. De már karácsony előtt feltűnt, hogy 2-3 kg feljött rám. Most már ott tartok, hogy kb. 7 kg felesleg van rajtam a "normál" súlyomhoz képest. És ami a legborzasztóbb az egészben, hogy nem akar lemenni rólam. Nem eszem többet, mint eddig, sőt... Azon kívül rendszeresen mozgok, bár nem olyan rég óta, de én ismerem magam és tudom, hogy ilyen "megszorításokkal" már le szoktam dobni 1 kg-ot, most meg szinte minden nappal többet mutat a mérleg, és ezmiatt teljesen el vagyok keseredve. Másfél hete megint szedem a gyógyszert, remélve, hogy ez változik. Jövő héten hétfőn megyek nőgyógyászhoz és remélem, hogy választ is és megoldást is fog tudni adni számomra, mert ha belegondolok, hogy nemsokára szeretném gyereket és akkor elég sok ideig nem fogom tudni szedni a gyógyszer... Még egy dolog, eddig nem tudtam miért romlott meg egy-két hónap alatt ennyire a szemem, míg el nem olvastam ezt a fórumot.

64. Balbaha (válaszként erre: 63. - Zsuzsa88)
2008. jan. 12. 17:39
én már egy éve abba hagytam a gyógyszert és kb egy évig szettem előtte szota mindig ful ideges vagyok pattanások pajzs m horomon duplaja a belgyogyasz azt mondta nincs semmi de nemtudom kétségbe vagyok esve mndig szerinted/tek el fog ez mulni? vagy nőgyogyaszhjoz forduljak?
63. Zsuzsa88 (válaszként erre: 60. - Nicki)
2007. dec. 23. 14:07
Nem biztos, hogy visszatérnek a 6 évvel ezelőtti problémák, elvégre a szervezeted már sokban változott azóta, de megtörténhet, hogy pár hónap múlva ugyanúgy fogsz szenvedni. Én 8 hónapig szedtem, és amikor abbahagytam, 2 hónapra rá már ugyanúgy fetrengtem otthon a jó meleg ágyikóban, annyira erősen folyt, mintha csak megnyitottak volna egy vízcsapot. A görcsök, és a többi "tünet" (amit te is írtál), engem is kínoztak, és kínoznak azóta is. De mivel a hormonháztartás felborulása miatt lettem depressziós, és majdnem öngyilkos is, inkább szenvedek havonta 2 napot, de boldog vagyok, hogy élek, és egészséges vagyok. Vagyis majdnem... Még néhány hónapig kell szednem a hormoncsökkentő tablettákat. De én jól érzem magam a bőrömben.

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook