Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Fogamzásgátló tabletta abbahagyása után jelentkezik-e valamilyen mellékhatás? fórum

Fogamzásgátló tabletta abbahagyása után jelentkezik-e valamilyen mellékhatás? (tudásbázis kérdés)


122. anonym001 (válaszként erre: 121. - Lillenet)
2008. máj. 31. 23:50
köszönöm a választ..remélem h erröl van szo.hétfön már megyek is a dokihoz!
121. lillenet (válaszként erre: 120. - Anonym001)
2008. máj. 31. 23:40

Szia!


A helyedben mindenképp elmennék orvoshoz, fertőzésveszély áll fenn, ha már több, mint két hónap kimaradt!

A doki valószínűleg ad majd egy bogyót, amit pár napig kell szedni, és mikor abbahagyod, megjön, de ennek mihamarabb meg kéne történnie!

2008. máj. 31. 21:50
Sziasztok..én a milligest tablettát szedtem.március közepén abbahagytam és azóta nem jött meg.azon kivül semmi tünetem hogy fáj a mellbimbom és szeretkezés közben a méhnyakam és ugy érzem a méhem.ez csak ezen a héten jelentkezett.ha tudja valaki h ez miért lehet akkor légyszives irja meg.köszönöm.
2008. máj. 31. 18:39

Sziasztok újra!


Hát lányok, tudom mennyire kegyetlen nehéz küzdeni a pattanásokkal és kilókkal, de ez is mind annak a jele, hogy mennyire borzasztóan belezavar az egészségünkbe ez a sok bogyó... Az, hogy mennyi idő, míg kitisztul a szervezetből, teljesen egyén és életforma függő. Sokat számít a folyadékbevitel (min.2 liter/nap) és a rendszeres mozgás.

Én semmiképpen sem szedném újra a helyetekben.


Ami eszeme jutott, hogy sok olyan véleményt olvastam egy "életerő"-nek is nevezett multivitaminról, hogy a szedése után kitisztult a bőr, és a helyreállt anyagcsere miatt eltűntek a felesleges kilók is... Persze ez nem a reklám helye, de hátha segítene nektek is.

Ezen kívül egy dolgot ismerek, ami csodát tesz a sérült-gyulladt-sebes bőrrel, mégpedig az (orvosi) aloe vera levelének a "kocsonyáját". Fertőtlenít, regenerálja a sejteket, méghozzá elképesztő gyorsan.

118. Huncutka84 (válaszként erre: 117. - Adriii75)
2008. máj. 31. 13:01
Rám kb 2 kiló ugrott, de az nem biztos h a tablettától... viszont amiől nagyon szenvedek még, az az, h mióta nem szedem olyan menstruációs görcseim vannk és úgy fáj mindenem... nem bírtam bemenni az egyetemre:(
2008. máj. 29. 21:10

Sziasztok!


...azt még elfelejtettem írni, hogy Nekem nem csak a pattanásaim jöttek ki újra a tabletta elhagyásával, hanem röpke 2,5 hónap alatt fölugrott rám 11kg. :(

Íg a kettő eléggé elkeserítő, ezért lehet, hogy mégiscsak úra szedni fogom, addig amíg majd gyereket nem szeretnék. Persze..most per-pill azért edzem+ diétázom, de ha 1 hónap múltán nem megy le legalább 5kg..akkor inkább szedem a tablettát, mert akko 50kg-ot nyomtam?!:D...ez tudom furi hallani/olvasni, de Én akkor kezdtem hízni amikor abbahagytam és nem akkor amikor elkezdtem szedni.

Szivesen vennék egy-két hozzászólást..ha valaki hasonlóképpen van/volt mint Én.

116. Virág3
2008. máj. 29. 17:41
Lehet tényleg én is szedjem inkább tovább? Szerintetek?
115. Adriii75 (válaszként erre: 114. - Huncutka84)
2008. máj. 29. 14:02

Hááááttt..esküszöm Én már lassan azon kezdek gondolkodni, hogy mégiscsak elkezdem újra szedni, mert így...nemigazán van kedvem elmenni pl. hétvégete akár egy buliba vagy akárhová, mert igenis zavar, hogy mindenki a pofizacskómat nézegeti?! :D

...és sajna tényleg semmilyen kencefice nem használ.. :( A legrosszabb az..amikor épp hogy elmúlik eg hatalmas dudor az államról...már ott is a másik a homlokomon?! :(

114. Huncutka84 (válaszként erre: 113. - Adriii75)
2008. máj. 28. 23:04
Nekem ilyen 14 évesen kezdődtek a problémák a bőrömmel, de aztán letisztult az arcom már a tabletta elkezdése előtt... Viszont most tényleg nagyon borzasztó, és semmi nem használ:( Anno ha kenegettem, meg radíroztam és a napocska valamennyire helyredobta, de most semmi:(
2008. máj. 28. 20:54

Szia Mindenkinek!

:)

Huncutka84 és Antea Nektek a tabletta szedése előtt voltak ilyen jellegű nagyobb gyulladt pattanásaitok?


Nekem voltak pattik, de nem ekkoorráákk?!:(

2008. máj. 28. 19:42

En is abbahagytam, kezdem magam ujra tinedzsernek erezni. :D

Gondolom ez igy is marad addig, amig a szervezet nem tisztul ki es all helyre a hormonhaztartas.

111. Virág3
2008. máj. 28. 19:32

Ajjaj, én elvileg holnap nem kezdek tovább szedni.

Nagyon mgijedtem az oolvasottak alapján....

Inkább szedjem tovább? Bár nekem azelőtt sem voltak nagyon pattanásaim, de most ki tudja?!

110. Huncutka84 (válaszként erre: 109. - Adriii75)
2008. máj. 28. 16:35
5 hónapja hagytam abba, és csak egyre rosszabb... Most h ráadásul ebben a melegben még izzadunk is vááááá... rosszabbul nézek ki mint öcsém pubertás haverjai...
2008. máj. 27. 21:40

Sziasztok!

Huhh..nagyon áldom az agyamat, mert felléptem ide, ugyanis így látom nem vagyok egyedűl a problémámmal.

Én is most hagytam abba a tabletták szedését pár hónapja(kb:3-4), és úgyanúgy előjöttek a pattanásaim, mint azelőtt, hogy elkezdtem volna szedni őket.:( A szervezet "tisztulása" vajon meddig tart? Vannak akik azt mondják, hogy 1-2 hónap és helyre rázódik a szervezeted...,NADE már 4. hónapja vagyok olyaaaannn, hogy jajjj:)

Ráadásúl tök hülye érzés, ert azt gondolom, hogy biztosan nem tisztítom meg kellóen az arcom és ezért jönnek ki ezek az írdatlad pattanások.

Szivesen vennék hozzászólást, hogy mennyi idő amíg kitisztúl a szervezet??

A:)

108. alyce
2008. máj. 14. 13:40

Sziasztok!

Én amióta nem szedem a fogamzásgátlót, azóta sokkal több pattanásom és mitesszerem van...:( Az arcomon soha nem volt egy ilyen sem, most meg...Viszont nem bántam meg, hogy abbahagytam, mert a szedés alatt több gondom volt.

2008. máj. 13. 21:47

Amikor szedtem a tablettát,középidőben volt pecsételgetésem,mióta nem szedem/10 éve/közvetlen vérzés előtt 3-4 napig van ez a tünetem.Melyik a jobb?A doki szerint ez hormonális dolog.

Ja és mikor szedtem,a libidóm a béka feneke alatt volt.Azóta sokkal jobb a helyzet ilyen téren.:))

106. agshk
2008. máj. 12. 09:39

Én abba hagytam nálam nem volt különösebb gond.

Igaz hogy a mai napig nem rendszeres de az nem a gyógyszer hibája hanem az enyém.

Ha megoldom a gondom akkor rendbe jön a vérzésem.

2008. máj. 11. 07:28
JA!Persze pattanásaim,mindig is voltak,vannak és lesznek is,mikor szedtem gyógyszert nem volt ennyi,de ez nem csak ettől függ nálam.
2008. máj. 11. 07:27
Sziasztok!Nekem nem volt gond,sem a szedéssel,sem az abbahagyással.De a barátnőm mikor abbahagyta erős szivdobogások jelentkeztek nála.A dokija szerint,nem függ össze.
2008. máj. 10. 23:03

Hoppá....

Elnézést kérek, a 101-est nem ide szántam, figyelmetlen voltam:(

2008. máj. 10. 23:02

Talán közhasznú infó:

ma vettem fel először a visszér megelőzésre vett kompressziós combfixet, és le a kalappal a kitalálója előtt:)) Természetesen nem múlt el egy csúnya ér sem ennyi idő alatt, de a lábaim már most sokkal "könnyebbek", össze sem hasonlítható az érzés az elmúlt hetekkel:)

És még csak nem is kényelmetlen viselet, az első fél óra is csak fura inkább, de utána jön a "megváltás":)

Szóval csak javasolni tudom mindenkinek, akinek hajlama van a visszérre, dagadásra:)

2008. máj. 10. 22:58

Sziasztok!


Valamennyit olvasgattam vissza, és úgy látom nagyon kevesünknek volt problémamentes a szedés vagy abbahagyás:(

Az én tapasztalatom a tri-regolhoz fűződik, kb 2 évig szedtem, közben semmilyen gondom nem volt, utána viszont kb fél évvel méhszájseb alakult ki. A dokim szerint addigra ürült ki teljesen a felhalmozódott hormon, amiktől ezek után teljesen eltiltott (egy ultrahang azt mutatta, hogy nagyon lelassult a peteérésem...). Majdnem egy év volt, mire ki tudtak kezelni a méhszájsebből.

Én is azt mondtam, soha többet. Senki sem tudhatja, hogyan viseli a szervezete, én abszolút egészségtelennek tartom ezeket a bogyókat, nem csak a saját példám miatt.

Fentiek ellenére hál' Istennek próbálkozástól számítva 1 éven belül megfogant az első babám, aug.elejére várom:) Ahogy elnézem a fórumindító is hasonló cipőben jár már, gratula!:)


Remélem mindenki megtalálja a legjobb és legegészségesebb megoldást a gondjaira, minden jót kívánok hozzá!

100. sodrak (válaszként erre: 97. - 2ab728965c)
2008. máj. 2. 11:28
Szia! Nem tartozom a szerencsések közé. De csak a szedése alatt tapasztaltam mellékhatást, bekeményewdett a mellem és fájt. De miután abbahagytam elmúlt.
99. Huncutka84 (válaszként erre: 98. - Törpike)
2008. ápr. 30. 16:31
Nekem ugyanez volt... viszont kiderült,h a pastik nem a tabletta abbahagyása miatt jöttek ki, hanem mert nem zár rendesen a gyomorszájam... Ilyenkor kifejezetten ezen a nyak-álkapocs környékén jönnek ki a patik. Lehet meg kéne nézetned!
2008. ápr. 30. 14:39

sziasztok.

mostmár kb 1,5éve nem szedem a fogamásgátlót.fél évig nem is volt semmi gondom, aztán kijöttek az arcomon mindenféle csomók, pattanások.föleg az állkapcsom alatt két oldalt.voltam börgyógyásznál krémet irt fel, ami erösen szárította volna a böröm, ha kiváltottam volna...nem küldött el semmilyen vizsgálatra.no comment...a nögyógyász szerint, pedig minden rendben a hormonjaimmal...vicces.mostanra kezdett el javulgatni, de megszenvedte a böröm nagyon.kozmetikus kezelgette, de amik csunyábbak voltak azoknak a nyoma még most is látszik:(

nem tudom mikorra lesz olyan, mint régen, de most kezdek el bizakodni, hogy rendbe jöhet még.soha többet nem szedek be semmilyen fogamzásgátlót, még akkor se ,ha rám eröszakolja a nögyógyász...

97. 2ab728965c (válaszként erre: 95. - Sodrak)
2008. ápr. 24. 21:22
Szia, teljesen egyéni hogy kinek mennyire tolerálja a szervezete, szerencsés vagy hogy Te abba a hányadba esel, akinek minden gond nélkül lehet szedni a fog. gátlót.
96. 2ab728965c (válaszként erre: 94. - 69e55f65eb)
2008. ápr. 24. 21:21
Szívesen, örülök hogy tetszik a javaslatom. :)
95. sodrak
2008. ápr. 24. 11:01
Én nem vettem észre semmilyen mellékhatást. Igaz, nem szedtem sokáig, kb 3 évet.
94. 69e55f65eb (válaszként erre: 93. - 2ab728965c)
2008. ápr. 23. 22:13

Köszi szépen a jótanácsot!

Megfogadom, ez tényleg jobban hangzik, mint amit a dokim mondott.

93. 2ab728965c (válaszként erre: 92. - 69e55f65eb)
2008. ápr. 23. 21:52

Szia, én inkább endokrinológushoz mennék a helyedben, és kérnék egy teljes körű hormonvizsgálatot. Abból jó esetben kiderül hogy hol a bibi nálad,azaz hogy melyik hormon lóg ki a sorból.

Pattanások esetén sokszor a tesztoszteron-túltengés az alap probléma, amire van gyógyszer, amivel még mindig jobban jársz ha szeded, mint a fog. gátlóval, vagy mint ha hagysz mindent így. Természetesen ez csak egy amatőr magánvélemény, nem vagyok orvos sem és szakember sem!!!!!!


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook