Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Fogamzásgátló tabletta abbahagyása után jelentkezik-e valamilyen mellékhatás? fórum

Fogamzásgátló tabletta abbahagyása után jelentkezik-e valamilyen mellékhatás? (tudásbázis kérdés)


2007. aug. 24. 12:33
Novemberben hagytam abba, és kb két hónapja nagyon csúnya pattanás szerüségek kezdtek kijönni az arcocskámon:(:(:(Állítólag ez a tisztulási folyamat és elfog múlni...
2007. aug. 17. 07:02
A nők többségénél nem jelentkezik mellékhatás, de ez nem törvényszerü.
30. Naomagic85 (válaszként erre: 29. - D606bc0fd7)
2007. aug. 16. 21:38
én laikus vagyok a témában, de ha egy szakember mondja... neki ez a foglalkozása, remélem, nem tanácsol rosszat.
29. d606bc0fd7 (válaszként erre: 28. - Naomagic85)
2007. aug. 16. 19:26
Akkor jó...te tudod végülis.
28. Naomagic85 (válaszként erre: 27. - D606bc0fd7)
2007. aug. 16. 18:07
Miért? Méhnyálkahártya-túltengésem volt,ezt távolították el, de semmi komoly, az orvos is azt mondta, szedjem nyugodtan továbbra is.
27. d606bc0fd7 (válaszként erre: 26. - Naomagic85)
2007. aug. 16. 08:36
Szerintem, ha nőgyógyászati műtéted volt, akkor inkább hagyd el a fogamzásgátló tablettákat.
2007. aug. 15. 21:26
Én Lindynette 20-at szedtem, ezt a fajtát ismeri valaki? Vélemény róla? Négy évig szedtem, semmi panaszom nem volt, az orvos is azt mondta, hogy nem érdemes váltani, ha jól "megvagyok vele". De nemrég volt egy nőgyógyászati műtétem, és így 2 hónapja nem volt menzeszem, úgyhogy a fogamzásgátlót sem tudom szedni, még újra meg nem jön, de akkor ismét visszatérek hozzá.
25. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 23. - Rosewood)
2007. aug. 15. 17:51
Mondhatni pihentettem es kivancsi is voltam, milyen lesz nelkule. De ujra kezdtem, mert annyira fajdalmasak voltak a piros napjaim, hogy szinte nem tudtam napokig semmit se csinalni olyankor. :((
24. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 15. - E3e8ab07a5)
2007. aug. 15. 17:45
Dehogy bántottál meg, én vagyok ilyen nehéz felfogású.
23. rosewood (válaszként erre: 22. - 1a50c86bb0)
2007. aug. 15. 16:50
Miért hagytad ki? Pihentetted a szervezetedet?
22. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 20. - Rosewood)
2007. aug. 15. 16:12

Gratulalok a kis legozohoz! :)

Amugy nekem sem volt elotte jo semmi sem, ezt pedig evekig szedtem. Annyi volt, hogy amikor szunetet tartottam, gondom volt a borommel, ami ilyen esetben termeszetes, hiszen a hormonhaztartasnak ujra magara kell talalni a muhormonok utan, viszont a ciklusom azonnal normalis volt. 4 honapot hagytam ki, mind a 4 honapban ugyanolyan volt a ciklusom az elsotol kezdve, tehat abba nem szolt bele egyaltalan mar az abbahagyasatol fogva.

2007. aug. 15. 16:05
És most Yadine-t szedek, szép a bőröm, karcsú vagyok, nem fáj tőle a fejem.
20. rosewood (válaszként erre: 17. - 1a50c86bb0)
2007. aug. 15. 16:04
Pl nekem sem volt jó semmi, és miután abbahagytam a Loette-t, legutoljára (azóta meg is szüntetteték), másfél évig nem volt mensim, de amikor pár hónap után kitisztultam, már nem védekeztünk sehogy, vártam, hogy teherbe essek. Ami meg is történt egy év múlva, csak nem vettem észre. 18 hét 4 napos kismama voltam..én akkor már semmiben sem hittem, hogy segít. De itt legózik mellettem az Eredmény :)
19. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 18. - Edb6c38cef)
2007. aug. 15. 16:00

Az a Yadine kistestvere. Amikor a nogyogyaszomnal jartam, azert nem ajanlotta, mert tapasztalatai szerint a ciklussal gondok lehetnek mellette. Ennyit ertettem sajnos csak a szaknyelvbol akkor meg. De o tenyleg lelkiismeretes volt, mert csak ugy ad tablettat, ha elotte komplex vervizsgalatot csinalnak, veralvadasi faktoroktol a majfunkcioig mindenre.

Kicsit mas itt az egeszsegugy.

2007. aug. 15. 15:46
Nekem a nődokim a Tri Regol abbahagyása után a hormontartalmú spirál mellett még egy alternatívát mondott: Yasminelle nevű tabletta. (Gondolom, ha túlsúllyal, magas vérnyomással, 41 évesen ajánlotta, akkor tényleg ártalmatlan lehet az is.) Még lehet, hogy mellette döntök, mert sokkal kényelmesebb szerintem tablettával élni.
17. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 14. - 031d5c7fc0)
2007. aug. 15. 15:40
Ha tablettat akarsz szedni, a Yadine-t probald meg, termeszetesen elotte kerd ki az orvosod tanacsat. Ettol nem lesz mellekhatasod, olyanok is szedik, akinek elotte semmi sem volt jo.
2007. aug. 15. 15:24

Én három hete hagytam abba, előtte 11 évig szedtem (lányom születése óta). Ami az első tünet: sokkal jobban kívánom a szexet :)) Ez komoly, és sokat olvastam anno arról, hogy a fogitabletták csökkentik a vágyat, de nem hittem el. Pedig igaz.

Amúgy most jött meg tegnap, abbahagyás után három héttel a menzeszem, fura ez a mennyiség, fogitabletta mellett csak minimális volt.

Amitől tartok, hogy nem lesznek olyan tervezhetők a nyaralások, egyebek, mint tabletta mellett. Viszont 41 vagyok, és túlsúlyom is van, dokim a hormonos spirálra (Mirena) akar ráállítani, ezért hagytam abba.

15. e3e8ab07a5 (válaszként erre: 14. - 031d5c7fc0)
2007. aug. 15. 13:19

Szia!

Én arra gondoltam, hogy azért vagy kivétel mert egyik fogamzásgátló sem lett teljesen jó Neked. írtad, hogy a Marvelon volt az ötödik, amit kipróbáltál. Ezért írtam, hogy kivétel vagy, aki erősíti a szabályt, mert hogy állítólag mindenki megtalálja a neki megfelelő bogyót, aminek nem lesz melleékhatása ránézve. Bocsika, ha értelmetlenül fogalmaztam. Remélem nem bántottalak meg! :-)))

14. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 13. - E3e8ab07a5)
2007. aug. 14. 15:11

Kivétel? Nem értelek.

A Marvelontól vannak az alább leírt májfoltjaim.

13. e3e8ab07a5 (válaszként erre: 10. - 031d5c7fc0)
2007. aug. 14. 13:13
Úgy látszik Te vagy a kivétel, aki erősiti a szabályt. Állítólag mindenkinek van megfelelő fog.gátló, nálam csak több év szedés után jelentkeztek ezek a fránya tünetek, a kezdeti kellemetlenségek után. Jó módszer ez a terhesség ellen, talán a legkényelmesebb is, de az bizti mostmár, hogy nem a legjobb. Itt mégiscsak hormont juttatunk a szervezetbe,mégha minimálisat is, és hát lássuk be, ez már nem természetes.
12. e3e8ab07a5 (válaszként erre: 9. - Claudien)
2007. aug. 14. 13:10
Hát akkor egy cipőben járunk. Bár végre már kevesebbet vagyok ingerült, csak néha tör rám a depi, remélem ennek is hamarosan vége lesz. Ami pozitív: kevesebbet eszek és nincsennek csillapíthatatlan édesség utáni vágyaim :-))! Lehet, hogy ez is annak köszönhető, hogy nem szedem??? De örülök, hogy már nem szedem, van más mód is a védekezésre, csak meg kell találni a legjobbat, na most ezen dolgozunk :-))).
2007. aug. 14. 09:40
Én 3,5 évig szedtem fogigátlót és 2006.januárban hagytam abba.Aug-ban az arcomon hatalmas pattanások lettek, lefogytam a gyógyszer előtti súlyomra és a vérzésem is rendszertelen lett. Én nagyon megbántam, hogy elkezdtem szedni-sok női problémám lett, ami azóta is tart! Soha többet nem szeretnék fogigyógyszert szedni!!!!!!!!!!
10. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 6. - E3e8ab07a5)
2007. aug. 14. 08:59

ja, azt még nemis írtam le, hogy ez volt az ötödik, amitől végre azt hittem, hogy rám nézve nincs mellékhatása. Ja, mert később jelentkezett.

Az előzőektől nekem is rendszertelenül jött meg, a másiktól állandó migrénem volt, kb. heti 2-szer, rettentő erős, a harmadiktól idegbeteg lettem, már a párom gondolkodott, mit tehetne, hogy ne én védekezzek. Mígnem rátaláltunk erre a csodálatos Marvelonra.

2007. aug. 14. 08:05

Sziasztok!

Én két hete hagytam abba a fogigátló szedést, és tök ugyanazok a tüneteim voltak/vannak, mint amikor elkezdtem szedni. A leggyötrőbb a feszültség, idegesség, türelmetlenség. Alig ismerek magamra, tiszta idegbeteg lettem. Szóval ugyanilyen tüneteim voltak az elkezdésnél is, úgyhogy bízom benne, hogy ahogy azok is elmúltak idővel, most is megszűnnek hamarosan. A férjem nagyon türelmes velem...egyelőre:))

2007. aug. 9. 15:35

Én is most fogom abbahagyni a fogamzásgátló szedését,na nem,mert babát szeretnék..1.5 évig szedtem.

Remélem nem lesz semmi gond.A rendszertelen mensitől én is félek,de talán nem lesz gond.

7. e3e8ab07a5 (válaszként erre: 3. - Kormi1985)
2007. aug. 9. 15:27

Én 3 hónapot tudok, annyi kell állítólag, hogy a hormonok kiürüljenek a szervezetből. 20-ka után visszajön a nődokim szabiról és megyek hozzá, akkor pontosan megtudom, hogy mennyi időt kell várni.

Állítólag a teherbeesés esélyét nem csökkenti. Nekem viszont azért kellett abbahagynom, mert nem jött meg a 7 napos szünet alatt, és első alkalomkor amikor nem jött (ez volt februárban) meg a dokim azt mondta, ha mégegyszer ilyen előfordul abba kell hagynom a fogamzásgátló szedését, és most újra nem jött meg így abbahagytam - nem kockáztatok. Amíg szeded nincs peteérésed, és így nem termelődik nyálkahártya sem, ami mesi alatt lelökődik (mert ugyebár nincs megtermékenyített petesejt, ami beágyazódna) és vérzést okoz. Na szóval az orvosom azt mondat, hogy be kell "indítani" újra a petefészek működést. Hát, nem tudom ez meddig tart majd. Kicsit tartok az egésztől, idáig mindig tudtam, hogy kedden délelőtt esetleg legkésőbb estig megjön! Na, de most mire számítsak? Amíg nem szedtem gyógyszert sosem volt pontos, kicsit tartok az egésztől, de hát majd kiderül!

6. e3e8ab07a5 (válaszként erre: 5. - 031d5c7fc0)
2007. aug. 9. 15:18
Hát ez nem túl biztató! Nővéremnek is van májfoltja, neki a terhesség hozta ki. Kenőcsök sokat javítanak rajta, és vigyáznia kell a napsütéssel.
5. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 2. - E3e8ab07a5)
2007. aug. 9. 13:10

Nem tudom, az abbahagyás miatt -e, de 4 évig szedtem a Marvelont, majd amikor letettem, és semmit nem szedtem kb. fél év múlva kialakult a Cloasmám, ami az arcon lévő szimmetrikus májfolt. Így most bajusz alakú (és sok egyéb májfoltom van).

Később 2 bőrgyógyász is rögtön azt kérdezte, szedtem -e, és milyen fog. gátlót. Igazolták, hogy a M.-tól alakult ki.

2007. aug. 9. 13:09

Sziasztok!

Hát én is 6 éve szedem a Meliane-t, picit hízogattam, de inkább attól, hogy elhagytam magam (ejnyje-bejnyje nekem!) de az augusztus az utolsó hónap, aztán leállok vele. (hurá-hurá)

Hátha belevágunk a babaprojektbe is, megbeszéltük, hogy nem kezdem újra már.

Szóval szívesen venném, ha valaki tudna erről írni komolyan tapasztalatokat!


Kormi!

Állítólag 3 hónap, de ez csak elővigyázatosságból van, ha gyengét szedtél, akkor 1-2 nap, max egy hétre szokták mondani...(remélem, így is van(:-)

2007. aug. 9. 13:02

Ez a kérdés engem is érdekel...

Meg az is, hogy vajon a tabi szedése után mennyi szünet kell hogy kitisztuljon a szervezetből, meg hogy csökkenti-e a teherbeesét, hogy tabit szedtem!


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook