Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Fogamzásgátló tabletta abbahagyása után jelentkezik-e valamilyen mellékhatás? fórum

Fogamzásgátló tabletta abbahagyása után jelentkezik-e valamilyen mellékhatás? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
182. Style86
2008. okt. 4. 14:33

Sziasztok.

Olvasgattam a Gynex cseppekről, valaki használt már ilyet és milyen eredménnyel? Esetleges mellékhatást tapasztalt? Köszönöm válaszát előre is.

Csáó.

181. 2ab728965c (válaszként erre: 180. - Style86)
2008. okt. 2. 19:21

Szia, véleményem szerint egy nagyon hozzáértő nőgyógyászt kellene találni, aki sorozatos hormonszint mérésekkel és ultrahangokkal hajlandó nyomon követi a párod egy ciklusát elejétől a végéig.

Attól függően lehet utána gyógyszert választani, hogy egyáltalán megindult-e valamiféle peteérés, és ha igen, akkor az mennyire volt tökéletes, látott-e domináns tüszőt, esetleg ovulációt vagy sárgatestet, mennyi volt ciklus közben a méhnyálkahártya vastagsága és szerkezete, milyenek voltak a hormonszintek.

Nagyon "szőrözős", időigényes és gondolom anyagilag se semmi megterhelés egy ilyen cikluskövetés, de úgy hiszem mindent megérne ha kiderülne hogy pontosan hol a hiba és azt célzottan lehetne kezelni.

180. Style86
2008. okt. 2. 15:30

Szisztok.

Párom (38 éves)közel 10 évig szedte a anteovin nevű fog.gátlót, de jöttem én ;) és 2 éve már nem szedi. A tabik abbahagyása után 3 hónapon belül 2x is megjött, utána kb. 3 hónapig semmi:(. Utána Norcolut szedése , eredmény semmi. Utána Duphaston-t szedett ettől úgy nézett ki a dolog h. renedződik minden de ahogy abbahagyta a szedését, megint semmi. Ezek után hosszabb időközönként jelentkezik, hát igazából mensesnek nemmondható vérzés. Ha valaki tud valami érdekességet, vagy ami mégjobb lenne, megoldást hogy rendeződjön ez a probléma,(babát szeretnénk) kérem jelezze. Előre is örök hálám.

Sziasztok!

2008. szept. 29. 15:17

Sziasztok!


Én májusban hagytam abba a fogigátlót. 5 évig szedtem, s már éreztem, hogy elég lesz. Kb. június óta tiszta pattanás a fejem, néha már az életkedvem is elmegy. Amúgy a vérzés megjött - ahogy szedés előtt kb. - de ezekkel a ragyákkal nem vagyok kibékülve. Elmúlik ez valamikor??? Mikoooor?

178. királylány89 (válaszként erre: 177. - 2ab728965c)
2008. szept. 26. 15:58

Hma..zt kaptam!!ez a 3.napja.....4x1et szedek,így irta fel...és már fáj az alhasam,derekam...ez jó?!ha abbahagyom utána2héten belül kell megjönnie ezt mondta a doki.Épp az a bajom,h nem szeretnek tabin élni,meg ez a candida.Szóval az újat kihagynám,elég volt a yasminelle...félek,h soha nem fog rendejönni,nem lesz a régi a ciklusom:S:S

Vkinek egyéb tapasztalata??

177. 2ab728965c (válaszként erre: 175. - Királylány89)
2008. szept. 25. 05:56

Szia, mit írtak fel, Norcolutot?

Én a helyedben beszedném, nem várnék vele, és hátha a ciklusod is helyrebillenne utána---ha nem, ezt a kúrát szokták megismételni, vagy valami másféle tabit elkezdeni szedni.

2008. szept. 24. 13:38

jah,ha jófej dokid van,akkr igen,Én amikor előálltam,h nem jött meg és nem vérzek ,fájnak a melleim és ha terhes lennék,akkr 7hetes lennék,azt meg igazán kimutatná a teszt....erre annyit mondott,h: "nah,kár volt abbahagyni,szedje ameddig gyereket nem akar!Olyanok manapság ezek a készítmények....."

Köszönöm,egész életemben nem akarok gyógyszert szedni,mert sztem az sem vmi egészséges,szóval ha van rá módod,akkr inkább szakirányú dokihoz menj el..sztem

2008. szept. 24. 13:35

Voltam dokinál,írt fel egy hormonális készítményt,2héten belül véreznem kell.Szerintetek kezdjem el?Vagy ne terheljem tovább??Azért félek,még ma is úgy fájtak a melleim...hm,olyan,mintha sohasem akarnának elmúlni:S:S

Kiváncsi lennék,hogy ha nem kezdem el egyáltalán meg fog jönni és el fognak múlni a fájdamaim?

174. 2ab728965c (válaszként erre: 172. - Barbikkka)
2008. szept. 24. 06:22

Szia, egy ismerősőm ugyanígy volt mint Te, de az orvosa azt mondta, nem bizonyított tény hogy az asztmája a gyógyszer szedésétől múlt el.

Úgyhogy nem tudom ez hogy van, de ha ismét fulladsz és menses problémád is van, érdemes lenne elmenni orvoshoz és megkérdezni hogy véleménye szerint hogy van ez, illetve a segítségét kérni.

Nagyon rossz lehet fulladni, sajnállak.

173. 2ab728965c (válaszként erre: 171. - Királylány89)
2008. szept. 24. 06:20
Nagyon szívesen, örülök hogy meg tudtalak nyugtatni. :)
2008. szept. 23. 22:50
Hello...hát én is szedtem a lindinette-t..én azt szeretném tudni, h lehetséges e amit tapasztaltam..szerintetek...asthmas voltam, de már nem volt vészes, de azért mégis előfordult, hogy fulladtam. miközben szedtem a gyógyszert, kb két évig, egyáltalán nem volt ilyen probléma..most abbahagytam, egy hónap alatt, elég sűrűn előfordult, hogy nehezen ment a légzés..és nem is menstruálok..és most szerintem újrakezdem..lehetséges h hatással volt az asthma-ra?:S..ha valaki tudna válaszolni az jólesne:)
171. királylány89 (válaszként erre: 170. - 2ab728965c)
2008. szept. 22. 17:51

Szia!

Köszönöm válaszod,megnyugtattál:)

170. 2ab728965c (válaszként erre: 169. - Királylány89)
2008. szept. 22. 06:15

Szia, sajnos létezik ilyen....

A szervezetnek idő kell míg magára talál, ha a tesztek negatívak, akkor terhes nem lehetsz.

A mellbimbó fájdalma is amiatt lehet, hogy kicsit megzavarodtak a hormonok.

Ha mész Dokihoz, Ő tudni fogja mi legyen, nem egyedi eset hogy ez történik a gyógyszer elhagyása után, de jó hír hogy viszonylag egyszerűen orvosolható, s idővel a petefészkek is magukhoz térnek és akkor minden oké lesz.

2008. szept. 21. 17:32

Sziasztok!!Én abbahagytam a tablettát(yasminelle) már augusztusban,Július óta nincs barátom.Július óta 2x is rendesen,pontosan megjött...most lett vna az első tabletta-mentes vérzés és hát nem jött meg...nagyon feszülnek a melleim,fájnak a mellbimbóim...terhes nem igazan lehetek,mert az akció után rendes volt minden,most h abbahagytam most semmi....:s:'( Minden hónapban csinálok tesztet a biztonság kedvéért.Negatívak.Ebben a hónapban csupán 7et csináltam felváltva..a legérzékenyebb teszteket...NEGATÍV MIND!!!Létezik ilyen mellékhatás???Hisz csak 1évig szedtem!És ez a mellbimbó fájdaloöm elviselhetetlen....Szerintetek??

Ui.:a héten tutira megyek dokihoz,azt mondta megvizsgál és ír fel gyógyszert,ami elinditja a vérzést.....majd meglátjuk

168. szabk
2008. szept. 10. 22:38
ahogy elnézem a hsz-okat, lassan javulnia kell a "helyzetemnek", az arcom tisztul az tény, másról nem tudok beszámolni. de majd remélem fogok!!! de ez a hangulatingadozás..., ezt is erre lehet fogni? :o)
2008. szept. 1. 11:45
Sziasztok! Ingerlékenység, hisztizés normális, 3 hónapja csak nehezen uralkodom magamon, dühromamok napi szinten kerülgetnek..hangulatingadozás..stb.Hajhullás nekem is brutális, de ha ez vigasz, akkor belegondolva 3-4 hónap után alábbhagyott egy kicsit. Bőr fokozatosan romlik, de tényleg segit a szoli, az aloe vera és a 3-4 liter viz fogyasztás napi szinten csak kitartónak és türelmesnek kell lenni. Bennem többek közt ti tarjátok-igy ismeretlenül is-a lelket, h tudom vannak sorstársaim.SOHA nem fogok bogyót szedni az tuti!!!!
2008. szept. 1. 10:29
Nekem kipatoggzott a bőröm, nagyon. Kb fél év alatt állt vissza az eredeti állapotára.
2008. szept. 1. 01:58

Sziasztok,

9 evig szedtem Mercilont, egy honapja hagytam abba. Most nem jott meg a menszeszem (eselytelen hogy terhes legyek) es nagyon hullik a hajam! Gondolom a bogyo hianya miatt van... ragyak egyenlore nincsenek. Viszont azt hiszem nagyon hisztis es ingerlekeny lettem.. Meddig tart ez vajon?!

164. adri25
2008. aug. 31. 20:41
Én is most hagytam abba a gyógyszer szedését,már több éve szedem. Még semmi hatást nem tapasztaltam,mondjuk még csak 2 nap telt el.
163. szabk
2008. aug. 31. 20:23
2 évig??? az botrány... mondjuk nekem már kezd javulni... :-)
2008. aug. 31. 13:44

Sziasztok!Nekem 11 évre nyúlik vissza a problémám a fog. gátló tabi abbahagyással kapcsolatban. Abbahagyom, ragyák, kiborulás, ujrakezdés, aztán megint abbahagyás, megint ragyák, mélyhámlasztás, roaccutan, megint abbahagy, ujra ragyák. kb 3 évente ezt eljátszom, mindig mikor hallok, olvasok a tablettában lévő ártalmatlannak kikiáltott hormonok hatásáról. Konkrétan nincs olyan nő a környezetemben aki ne sinylette volna meg ezt az időszakot. Van olyan ismerősöm aki 3 évig nem menstruált, pedig már minden nőgyógyászt kipróbált.Áprilisban úgy döntöttem , lesz ami lesz, sosem szedek gyógyszert többet.A szokásos forgatóköny: 2-3 hónapra rá, pattanások előjöttek, hajam hullik, nyirokcsomók megduzzadva. Ezek nem normális pattanások, hanem olyan, h nem sima az ember bőre, hanem minden egyes tüsző helyén egy rücsök, dudor, amikor végigsimítom érződik hogy telistele az egész arcom, a nyakam, a hátam, a mellkasom velük.

amikkel szerintem érdemes próbálkozni: szoli, nap, aloe vera gél, külsőleg és belsőleg is, differin gél, ilcsi néni AHA biológiai mélyhámlasztó pakolása. Testvéremnek amugy 2 évig volt ilyen és magától elmúlt. Őt annyira nem zavarta...

161. szabk
2008. aug. 9. 11:36
persze-persze, de az belefér. én már sajnálom, hogy olyan sokáig szedtem a tablettákat, máshogy is meg lehetett volna oldani... dehát most kitisztulok, aztán jó darabig hallani sem akarok semmilyen hormonális cuccról!!!
2008. aug. 8. 17:27
gondolom a vérzés visszatér majd a régi kerékvágásba azaz nekem is erősebb lesz meg fájni fogom a hasam megint,remélem nagyobb gond nélkül átvészelem majd. :)
159. szabk
2008. aug. 8. 17:06
jaj ne gondold, hogy mindenkinél ugyanazok a hatások lépnek fel!!! én egyébként is hajlamos vagyok a pattisodásra, olyan gyógyszert is szedtem, ami külön hatással volt rá. de jut eszembe, a vérzésem pl. erősebb lett (nem vészesen). lehet, hogy te minden "jel" nélkül átvészeled...
2008. aug. 8. 12:34
11hónapig szedtem a gyógyszert (lindynette20) tegnap vettem be az utolsót. nem igazán vált be a gyógyszer (libidó ügy miatt). Most tele leszek pattanásokkal? és még mi várható? a ciklusok is totál föl borulnak majd? egyéb mellékhatás? mi várható?
157. szabk
2008. aug. 8. 12:13
ha szőrősödsz tőle, akkor nem jó neked ez a tabletta. ha szükséged van rá, irass másikat. ha nem kell, és abbahagyod, akkor is számíthatsz néhány mellékhatásra, amíg a hormonháztartásod helyreáll. én ugyan nem ilyen rövid idő után hagytam abba, de teljesen kipattogtam, mert nem szedem a hormonokat, meg tisztulok. nekem egyébként a mellem lett talán nagyobb és híztam kicsit a fogamzásgátlótól.
2008. aug. 7. 11:22
Én 3 hónapja szedek fogamzásgátlót viszont most abba szeretném hagyni,mert elkezdtem szörösödni töle és fel szedtem pár kilot is!viszont félek h milyen következménye lesz annak ha abba hagyom a tabletta szedését.valaki adjon tanácsot
2008. aug. 5. 23:34
Nekem is mondta a nőgyógyim hogy az ikertehességek száma megnő. De azok az ikerterhességek duplán veszélyeztetettek és nem a gyermekek száma miatt hanem a tabletták miatt.
154. G.
2008. júl. 21. 13:22

Én azonnal terhes lettem.Abbahagytam a bogyókat,egyszer megjött a menzeszem és aztán....8 hónap múlva jött a kislányom.:-)

A barátnőm ikreket szült,ugyanigy...

2008. júl. 21. 08:47
Ahogy én tudom,bőven teherbe lehet esni,ha abbahagyod a fogamzásgátlót,és utána nem védekezel máshogy.
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook