Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Fogamzásgátló tabletta abbahagyása után jelentkezik-e valamilyen mellékhatás? fórum

Fogamzásgátló tabletta abbahagyása után jelentkezik-e valamilyen mellékhatás? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
2010. jún. 19. 19:58
Orvos tanácsára abba hagytam a Yasminelle-t, mert az utóbbi hónapokban nem igazán jött meg és mást ajánlott. Csak két hete nem szedem és ma már barnázok. Volt már így valaki?
241. harmatka850 (válaszként erre: 211. - Lilla222)
2010. jún. 18. 22:24
Ahogy abbahagytam a diane-t, 8 kg-ot szedtem fel,és további 10-et a násik fogitól.a 47 kg os lány így most 64:(((((((és nem akar lemenni sajna
240. Aniko19
2010. jún. 18. 21:30
Sziasztok! En 1,5 ev utan hagytam abba a heten yasminelle-t eltelt par honap mire rajottem hogy a bogyo mellekhatasai jelentkezhettek nalam 1evig nem volt semmi baj utana kezdodott az allando fejfajas+nyaki fajdalom szedules ingerult voltam es hangulatom is igen valtozekony volt. Eloszor azt hittem hogy a fejfajas szemem miatt vagy a vashianyom jott elo. Jovo heten megyek a dokimhoz kivancsi leszek mit mond. En is tartok attol hogy hogy fog megjonni mikor es mennyi? ja es nalam forditva volt bogyo szedese elott nem gorcsoltem most+szet szakadok...
239. M_Marcsa (válaszként erre: 238. - Beatrix 1)
2010. máj. 13. 17:02
2 ciklust kell kivárni.
2010. máj. 13. 17:02
Sziasztok!Én milligest nevű tablettát szedtem fél évig. Most hagytam abba.Nekem már van egy lányom.Mennyi ideig kell még védekezni más módon,hogy ha babát szeretnénk?Vagy egyből lehet próbálkozni?Aki tud kérem segítsen!Köszönöm!
237. e48ab364a9 (válaszként erre: 236. - Orsolya93)
2009. szept. 2. 22:14

Szia, ha nincs semmi bajod vele, akkor szerintem ne hagyd abba a szedését.

Úgy hallottam ez egy újfajta bogyó, de ahogy elnézem tiszta Lyndinette 20 koppinzás.

Az, hogy nálad milyen mellékhatások lépnek fel ha abbahagyod, csak akkor derül ki ha már nem szeded.

Sajna igen gyakori a mensi kimaradása , ilyen esetben érdemes elmenni dokihoz (2-3 ciklus kimaradása után) és beszélni vele.

2009. aug. 30. 15:20

Sziasztok.

15 évesen kezdtem el szedni a Stodette nevű fogamzásgátló tablettát.Most már 16 éves vagyok. 5 hónapja szedem és most abba szeretném hagyni. Ez milyen következményekkel jár? Milyen változásokat fogok észlelni? Aki ilyen tabletta szedését hagyta abba, az kérem írjon a tapasztalatairól. Olvastam a vérzés kimaradásáról. Minden esetben nőgyógyászhoz kell fordulni?

Mihamarabbi választ várok. Előre is köszönöm!

2009. aug. 24. 15:17

Sziasztok!

Van köztetek olyan, aki yadinet hagyott abba? Én 15 éves korom óta szedem folyamatosan, most 20 éves vagyok. Ma voltam nőgyógyászaton, és megkérdeztem, hogy kellene-e szünetet tartanom. Azt mondta, nem kell, hisz rendszeres a menstruációm, és semmi gond sincs az eredményeimmel. Meg hogy nem számít hogy hány évesen kezdtem el, ha szeretném, hagyjam abba, de nem kötelező, ő mindekinek azt mondja, hogy közvetlenül a babakísérlet előtt kell leállni. Elmondása szerint akkor okozhat gondot a fogantatásnál, ha valami más is húzódik a háttérben.

Most végül írattam fel még 3 hónapi adagot... azt mondta, ha a szünet mellett döntenék, vigyázzak, be ne kapjam a legyet... :) (kicsit vicces volt, mert nem magyar :))

Szóval ha valaki yadineról állt le, légyszí írja meg mik a tapasztalatai! Köszi. :)

234. e48ab364a9 (válaszként erre: 231. - 7fe580bdd8)
2009. aug. 1. 21:50

Ha jól tudom 3 hónap a türelmi idő, ha nem jön meg ennyi idő alatt akkor adnak valami bogyót és attól megindul a vérzésed, de azt hiszem, nem akarok hülyeséget mondani fél év mire normálisan visszaállnak a hormonjaid.

Nézz után neten: post pill amenorrhoae (tablettaszedést követő vérzéshiány), vagy nézesd meg magad dokival.

2009. aug. 1. 17:45
Én is 2 hoja hagytam abba,sokkal töbet eszek,csunyább a böröm. Ugyhogy ujra kezdem szedni.
232. makonya
2009. aug. 1. 17:09

Sziasztok!


Nem tudom, hogy Ti hány évesek voltatok, mikor elkezdtétek szedni a gyógyszert, de azt mondják, hogy az is számít, hogy már akkor kezdd el szedni, mikor már nem fejlődik a szervezeted...szóval 18-19 éves kor után.

Én egyébként 19 múltam, mikor elkezdtem szedni. Most 7 év után jött el az ideje annak, hogy abbahagyjam.

Még ugyan nem késik, mert még csak egy hete nem szedem, de pozitívan állok a dolgokhoz, nem lesz baj és különben is miért lenne...

Egészséges, fiatal nő vagyok és gyereket akarok!


Mindenkinek fel a fejjel!


Egyébként szedte valaki cilest nevű tablettát?

231. 7fe580bdd8 (válaszként erre: 230. - 39ea613192)
2009. aug. 1. 13:00

SZia!

Én is hasonló cipőben járok.Két hónapja hagytam abba a fogamzásgátló az első hónapba megjött akkor is jó sokat késett,most pedig nem jön meg,terhes nem lehetek mert védekezünk,de nem értem kicsit aggódok azért ...:S

2009. ápr. 22. 18:34

Sziasztok!

Ket honapja hagytam abba a fogamzasgatlot ( yadine)4evig szedtem es nem jott meg azota, es terhes se vagyok csinaltam tesztet. Ez normalis, ha igen meddig az?

2009. márc. 24. 18:40

Sziasztok!


Nekem lenne egy kérdésem...2 hete szedem a tablettákat,és pénteken valamit észrevettem a hüvelyembe....valami "kör" alakú redőt,ami eddig nem volt ott...volt már ilyen valakinek?Ha igen,akkor mi volt az?Kérlek,válaszoljatok!Előre is köszi!Puszi

2009. márc. 15. 21:31
Jajj ez a másikba ment volna :) De azért köszönöm a segítséget! :) Puszi
2009. márc. 15. 21:30

Szia!


Köszönöm szépen!Most elkezdtem olyan naptárat is vezetni,abból már azért tudok kicsit következtetni :)


Köszönöm az eddigi segítségeket!

Puszi

226. moncsicsi83 (válaszként erre: 224. - Sacarnes)
2009. márc. 12. 19:00
Ha csak tegnap előtt kezdted el szedni, akkor korai is bármit a gyógyszerra fogni. Lehet csak zsírosat, vagy fűszereset ettél és ez a baj... De ha tovább fennáll a dolog, lehet hogy nem jó hormontartalmú gyógyszert írtak fel...
225. cicabababa (válaszként erre: 223. - Mmirci)
2009. márc. 12. 18:19

Sziasztok!


Nem SZTK szinten, hanem magánrendelésen jártam, nem kis összegé, de nem is ez a lényeg, vett kenetet, cisztát nem talált, magamon nem vettem észre semmilyen változást. Érdeklődtem egy internetes "doktor válaszol" lapon, ahol ismételten azt a választ kaptam, hogy normális, hogy a gyógyszer szedése mellett nincs vérzés....

Sajnos mást nem tudok, gyógyszerszünetet iktatok be pár hónapra...

Mint írtam annó szedtem több mint 2 évig, és akkor nem volt semmi ilyen.

Lehet, hogy már erre is hatással van a gazdasági világválság:D

Válaszotokat köszönöm!:)


További szép napot!

2009. márc. 12. 12:44

Sziasztok!Most,hogy elolvastam a hozzászólásokat,kezdek beparázni,és barátom is...tegnap előtt kezdtem el szedni (Lindynette20) a bogyót,és egészen addig szeretném szedni,amíg nem akarunk babát (2-3év)...szerintetek lesz bármi mellékhatás a gyógyszer szedése alatt? Most is nagyon sok a pattim,nem akarok még többet...kicsit nagy a hasam,és már ez is zavar...rendszeresen edzek,de nem megy le...nem akarok nagy hasat és pattit!Szerintetek lehet közbe is ilyen mellékhatás?Kérlek,válaszoljatok!

Előre is köszönöm!

Puszi

223. mmirci (válaszként erre: 218. - Cicabababa)
2009. márc. 12. 09:13
Ja és még hozzátartozik, hogy én is ezt a tablettát szedem, igaz csak 3 hónapja, de nekem eddig jó. Most egy kicsit elbizonytalanítottál. Lehet, hogy ez okozott nálad is valamit?
222. mmirci (válaszként erre: 218. - Cicabababa)
2009. márc. 12. 09:11
Szerintem nagyon gyorsan keress másik orvost, aki megvizsgál alaposan. Lehet hormonális oka is, de azt már rendbe kellett volna, hogy tegye a tabletta. Nehogy valami szervi elváltozásod legyen. Az a biztos nézesd meg magad valamelyik magánrendelőben, ott alaposabban elmagyarázzák és van rád jobban idő. Aztán ha kell valami kivizsgálás úgyis beküld a kórházba. Ne halogasd!
221. Marjann
2009. márc. 12. 09:10

Sziasztok!

Beleolvastam a kommentekbe, ezek szerint én szerencsés vagyok. 10hónapig szedtem Lyndinette 20ast, utána abbahagytam, de abszolút semmit nem vettem észre belőle. Most másfél éve szedem, feljött kb 3 kiló és napra pontosan tudom, mikor fog megjönni.

220. liki28
2009. márc. 12. 09:01
én 6-évig szedtem minulett-fogamzás gátlot én nagyon lefogytam töle ami szülés után nem is volt nagy baj..de abba kellet hagy nom mert azt mondta a dokim hogy csak 5-évig lehet szedni miután abbahagytam nagyon csunya pattanások jöttek ki rám és azota sem mulik el azt mondta a börgyogyasz hogy igy jött ki a hormon.nem tudom már azota sem mit kenjek az arcomra hogy elmuljon ...
219. moncsicsi83 (válaszként erre: 218. - Cicabababa)
2009. márc. 12. 08:01
Hát nem tudom... Ha gyógyszer mellett nem jön meg akkor már gáz van... Nem kerestél másik dokit? Ez szerintem nem normális... Épp az a lényeg, hogy fogamzásgátlónál jöjjön meg, vagy nem? Én épp ezért szedtem, mert rendszertelen volt a menstruációm. Én a helyedben keresnék másik dokit és attól is kikérnék egy véleményt... Vagy abbahagynám.
2009. márc. 11. 20:33

Sziasztok!


Már 2 éve szedem a mercilon tablettát, az előtte is szedtem, csak volt egy év szünet. Elég nagy gondom van a tablettával, mivel már lassan 5. hónapja nem jön meg a mensesem. Dokinál is voltam már többször is, vizsgálatok, ultrahang, terhességet nem állapított meg. Azt ajánlotta, hogy szedjem tovább a tablettát, mert szerinte normális ezeknél, hogy nem jön meg.

A tünetek megvannak, mert mikor meg kell jönnie akkor rendesen görcsöl a hasam...

A doki nem ajánlotta, hogy tartsak szünetet.

Viszont én már igencsak rendellenesnek tartom, hogy ilyen sokáig nem jön meg, és vacilálok, hogy tartsak szünetet vagy ne...

Akinek volt már hasonló gondja az légyszi írjon!


A segítő választ előre is köszönöm!

2009. márc. 10. 19:55
Én 1 hónapja hagytam abba -igaz én Harmonettet szedtem- a gyógyszert. Régen azért írták fel, mert nagyon görcsöltem, meg sokszor kimaradt.... Most percre pontosan megjött, mintha szedném a gyógyszert, viszont a görcsök visszatértek. Amit tapasztaltam magamon, hogy a hajam már nem hullik annyira, sokkal kiegyensúlyozottabb és vidámabb vagyok. Aztán majd kiderül pár hónap múlva, hogy miben változik még a közérzetem, a szervezetem...
2009. márc. 10. 10:59
semmi.Kivéve,hogy extra fogákony a szervezet a teherbeesésre!!!
2009. márc. 10. 09:29
Persze, soha nem fog normálisan visszaállni a hormonrendszered, ha nem teszel érte.
214. 8565183eb5 (válaszként erre: 211. - Lilla222)
2008. dec. 13. 18:00
Ha hormonális problémákra szeded akkor újra előjönnek a tünetek pár hét után. Esetleg nem jön meg hosszú ideig csak gyógyszer hatására.
213. 4c35511f0b (válaszként erre: 211. - Lilla222)
2008. dec. 13. 17:30
" Diane35 hatása" -ebben a fórumban olvashatsz róla.
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook