Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fél óránként vagy óránként ébred a baba fórum

Fél óránként vagy óránként ébred a baba (beszélgetős fórum)


1 2 3
18. e369fc680d (válaszként erre: 14. - Tamtamano)
2014. okt. 16. 20:57
Fhu,az nagyon jó lenne,ha mellettem alhatna! :) Mikor hazahoztuk,az első hétenaludt mellettem 2 napot,aztán a párom kiutasította,illetve megkért,hogy ne szoktassam oda,mert akkor sose szokik ki belőle...Munkatársa gyermeke 10 éves,és még sosem aludt külön,ezért félt a dologtól,szóval babó azóta nem alszik velünk.De egyébként ez nem volt rá szerintem hatással,mert akkorse aludt rendesen mellettünk se...csak nem kellett kikelnem az ágyból..Ami persze tökjó volt...dehát.. Meg én szerettem hallgatni a szuszogását...De valójában az sem volt segítség neki... :( Ott is óránként felkelt..
17. M0ncsa (válaszként erre: 11. - E369fc680d)
2014. okt. 16. 20:56

Ne stresszeld magad ezen. Minden gyerek mas.

A fiam (o a "nagyobbik", most lesz ket eves hamarosan), 3 honapos koraig 1-masfel orankent ebredt enni, es a mai napig ritka, hogy ataludna az ejszakat, bar mostanra mar alakul a dolog.

A kiscsaj meg szuletese ota jo alvo, este, mikor elalszik, egyben lehuz 5-6 orat, aztan kel 2-3 orankent, persze kivetelek vannak.

Ez nem ugyesseg, hanem gyerek kerdese.

2014. okt. 16. 20:55
Házimunka legyen az utolsó..
15. e369fc680d (válaszként erre: 10. - ZéGyé)
2014. okt. 16. 20:54

Kedves ZéGyé!

Az én fiam is csak egyetlen egy éjszakán volt hozzánk ilyen kegyes.És azóta sem! :) Pedig akkor kezdtünk reménykedni,hogy szokja a babó,de valószínűleg csak "elfelejtett" felébredni. :)

14. tamtamano (válaszként erre: 11. - E369fc680d)
2014. okt. 16. 20:54

Nem kell külön kaja, csak kerüld a k betűs puffasztós ételeket! / karalábé, karfiol, kelkáposzta stb /

Elméletben 3 hónapig szokott fájni az a fránya pocak, egy -két hét plusz, mínusz.. Lassan elmúlik az a fránya hasfájás...


Egyébként a 3 gyerekemből egyik sem volt jó alvó, az egyikről már írtam, a másik pl-ul acsak a babakocsiban aludt el...így néha néha éjszaka is beraktam kicsit, de a harmadik meg köztünk aludt éjjel. A másik kettő is aludt köztünk egyébként!


A legkisebbnél már nem is vesződtem a kisággyal, egyből magam mellé vettem! :D

2014. okt. 16. 20:53
Akkor marad a várakozás és a reménykedés...Szóval nincs is nagy átlag vagy valami,amit azért tartani kell?Ez akkor valahol megnyugtat...De a kimerültség nagy probléma.. :( Így nehéz helyt állni anyaként,társként,háziasszonyként..Remélem,mégsem kell 3 éves koráig várnunk... :) Köszönöm a biztatást.Most eléggé be vagyok rezelve egyébként,hogy mégis meddig lesz nyügi szegénykém...
12. Fishyke (válaszként erre: 5. - E369fc680d)
2014. okt. 16. 20:52
2,5 éves a fiam és nem alussza át, néha tápit is kér éjjel...kitartás :D
11. e369fc680d (válaszként erre: 8. - 408020f45e)
2014. okt. 16. 20:50
Igen.. :( Próbálok erre is figyelni,de nálunk a pénztárca nem annyira engedi,hogy magamnak külön főzzek.Azt meg nem kívánhatom az egész nap dolgozó páromtól,hogy a kedvünkért csak főzeléket egyen vagy lightos dolgokat. :(Szóval néha biztos belefutok,de minden nap azért.. :( Egyébként kajálás után szinte azonnal büfizik,felénél 2-3-at,aztán a végén is 4-et.De így is nagyon sok a puki... :(
10. ZéGyé (válaszként erre: 5. - E369fc680d)
2014. okt. 16. 20:49
Ha az enyém ennyi idősen aludt volna egyben 4 órát, összetettem volna a két kezem. :) Azt meg, hogy a gyerekem két hónaposan átalussza az éjszakát, mindenkinek mondhatnám, aki nem él velem egy háztartásban. Az idő fogja megoldani. Ettől nem vagy ügyetlen. A babádnak Te vagy a legjobb, és ez a lényeg.
9. Borsi :-) (válaszként erre: 5. - E369fc680d)
2014. okt. 16. 20:48

Ne butáskodj,nem vagy ügyetlen!A babák nem egyformák!Nekem 3 gyerkőcöm van,mind3 másképpen csinálta (ezt is)! Neked kell elfogadnod,hogy Ő ilyen,és sokkal könnyebb lesz Neked is.Ha Ő nem alszik,nem tudod ráerőltetni sehogy sem.Csinálj mindent ahogy az érzéseid mondják és próbálj pihenni napközben.Vannak felszínesen alvó babák és vannak mélyebben alvók,akik hamar átalusszák az éjjeleket,napközben is alszanak...a mieink nem ide tartoznak! :D

És ami nagyon fontos,soha ne hasonlítsd más babákkal össze,semmi értelme!

2014. okt. 16. 20:45
Amikor a kislányom megszületett egyszerűen az esti fürdetés után rendszeresen felébredt...Szóval már teljesen odáig voltam. Aztán anyukám azt tanácsolta, fürdessem reggel vagy kora délelőtt, mert lehet, hogy az a baja.Attól fogva a délelőtti szopizás előtt fürdettem meg. Napközben felébredt rendesen, mert megéhezett. De az éjszakákat végigaludta. Tulajdonképpen olyan kicsi korban még nem képes napközben úgy "összekoszolni" magát ezért gyakorlatilag mindegy mikor fürdik. Ez kb addig ment, amíg megtanult járni, akkor már indokolt volt az esti fürdetés. Ha gondolod, próbáld meg a délelőtti fürdetést.:) A sok bélgáz abból is adódhat, hogy az evés után nem büfizik eleget és a lenyelt levegő a bélrendszerbe kerül. Szopós babánál az sem mindegy, hogy az anya mit eszik. Vizsgáld meg ezt is. Remélem javulni fog a helyzet.
7. tamtamano (válaszként erre: 5. - E369fc680d)
2014. okt. 16. 20:43
Ha ez " vigasztal" nem vagy ügyetlen, az én lányom 3 évesen aludta át az első éjszakát... Csinálhattam én bármit... semmi nem vált be, aztán lőn csoda, egyik napról a másikra ...
6. 6b006fc769 (válaszként erre: 5. - E369fc680d)
2014. okt. 16. 20:41

Ez nem ügyetlenség kérdése, nincs két egyforma baba, szóval nem a te hibád. Ő lassan áll át a kinti dolgokra.

Sajnos okosat nem tudok mondani, csak biztatni, hogy kitartás.

5. e369fc680d (válaszként erre: 3. - Borsi :-))
2014. okt. 16. 20:33
De engem tökre elszomorít,amikor olvasom,hogy sok anyuka kisbabája 2 hónap után teljesen átalussza az éjszakákat..Én meg ügyetlen vagyok,és még ezt sem tudom megtanítani neki.Pedig ugyanúgy csináljuk 7-kor fürdés,evés,alvás...
4. e369fc680d (válaszként erre: 2. - Miss Sárika)
2014. okt. 16. 20:30
Ha éhes,akkor enne...mindig cicit kap,de 1-2 szívás után visszaalszik.. :(
2014. okt. 16. 20:29

Szia,

Én is kerestem a megoldást,mert az én kisfiam sem aludt sokat egyben éjjel sem és nappal sem.Nekünk az idő oldotta meg,kellett 23hónap,mire átaludta az éjjelt..Ezt kb 5x ismételte azóta,2-3x még mindig felébred,iszik.Tudom nehéz elhinni,de túl lehet élni,igaz nem túl könnyű fáradtan.Kitartást! :)

2. Miss Sárika (válaszként erre: 1. - E369fc680d)
2014. okt. 16. 20:26
Szerintem csak éhes lehet...
2014. okt. 16. 20:21

Sziasztok!

Kerestem hasonló témát,nem találtam.4 hónapos kisfiam még sosem aludta át az éjszakát.Legjobb éjszakánkon is 4 órát aludt egyben.Amikor felébred,összevissza forgatja a fejét,hánykolódik.Hason alszik,mert máshogy nem alszik el.Espumisan cseppeket adunk neki evéskor,mert sokszor sír,mielőtt pukizik...hátha az a baj,és már tudjuk,hogy a foga is jön,de ez így megy már nagyon régóta.... Meddig tart ez még?Vagy mit lehet még tenni a cseppeken kívül?Ha felébred,cicin alszik vissza,szinte egyből...csak felébred a pukikra...ha nem veszem ki,sír,amíg meg nem teszem...Én meg egész éjjel nem alszom...nappal meg esélytelen...Ez így egyikünknek se jó.. :(

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook