Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mitől ébredhet 8 hós babóm óránként éjszaka? Keservesen sír fel mindig. Többit kifejtem... fórum

Mitől ébredhet 8 hós babóm óránként éjszaka? Keservesen sír fel mindig. Többit kifejtem... (tudásbázis kérdés)


2012. febr. 17. 22:45

Sziasztok!

Nem akarok okoskodni, mert az előttem szólók írták, hogy milyen "problémák" állhatnak fent. Én írtam egy cikket, mi is ebben szenvedtünk. Persze ezt te tudod mint a babó édesanyja h "régóta" áll fent ez a jelenség vagy mindig ilyen volt. Ha van kedved az adatlapomnál elolvashatod a cikkemet. Sok sikert és jobbulást Kívánok,

Niki

2012. febr. 17. 22:26

Az én kisfiam front és szélérzékeny.

Ilyenkor ő is óránként félálomban van csak, nem alszik mélyen, és felsír. Főként a nagyobb széllökésnél van ez. Kb. fél órája elkezdett iszonyatosan fújni a szél. Felsírt. Azóta nem alszik mélyen. A frontnál általában sokat forgolódik és felébred. A szélnél a fájdalmas felsírás a jellemző.

Ma éjjel sem lesz nyugodt éjszakánk. Nagyon erősek a széllökések.

20. andesz80 (válaszként erre: 18. - Ee1dc9ba06)
2012. febr. 17. 22:09

Köszi:)

Mintha tudnám mi az a maltodextrin.

Most sikít:(( megyek, sziasztok!

19. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 17. - Andesz80)
2012. febr. 17. 22:06

Ja bocsi, most látom, hogy már kóstoltatod.

Az én kisfiam 6,5 hónapos, ő is leöblíti tápszerrel a főzeléket:)

18. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 17. - Andesz80)
2012. febr. 17. 22:05

Ideírom, itt van a kezemben:

Összetevők:

laktóz, maltodextrin, citromfű-kivonat, mályvavirág-kivonat, hársfavirág-kivonat, kakukkfű.

Ez egyébként egy granulátum, felforralt, és lehűtött vízbe, vagy babavízbe /100 ml/ kell tenni egy kávéskanállal. 4 hónapos kortól adható.

Én egy másik, gyümölcsízű teával szoktam ízesíteni, de egy kis gyümilevet is nyugodtan tehetsz bele.

A Te babádnak is már nyugodtan adhatsz gyümölcslevet, és már többféle zöldségpürét is.

17. andesz80 (válaszként erre: 11. - Ee1dc9ba06)
2012. febr. 17. 21:58

Abban nincs cukor?

És azt hogyan, mikor, mennyit? Már ha én is kérdezhetek?

Az én kisfiam nem iszik semmit, csak cicizik. Most kezdtük a gyümiket, meg a főzelékeket kóstolgatni, de azt is mindig leöblíti még egy kis cicivel. Védőnő azt mondta, nem kell külön itatni.

2012. febr. 17. 21:58
A Nurofen szirup, az ugyan az, mint a Nurofen szuszpenzió? Mert az van itthon.
15. cumma1 (válaszként erre: 1. - 33dff29ef7)
2012. febr. 17. 21:58

Az én kisfiam ugyanezt csinálta 11 hós koráig. Aztán egyik napról a másikra elmaradt és azóta este 20 órától alszik reggel 8 vagy 9-ig.

Lehet a foga, attól hogy nem látod még nem kell kizárni. Az is lehet hogy gyors ütemben nő és ettől enyhe végtagfájdalmai vannak. Még azt is olvastam anno hogy ha sokat mozog napközben, vagy rájön egy új mozgásformára pl térdelni, állni, mászni azt fel kell neki dolgozni és ez ebben az életkorban nehezen megy.

Van neki a kiságyban alvókendő, maci vagy valami szőrös puha figura amihez ragaszkodik??

Szegénykém... ez neked sem lehet könnyű, az hogy éjjel az ember nem alszik az kegyetlen tud lenni.

2012. febr. 17. 21:58
Ja és a Viburcol homeós kúp sem hatott.
2012. febr. 17. 21:57

Egy ágyban alszunk, és mindig fogom a kezét.

Minden felkelésnél itatom, iszik is sokat mindig, de ő nagyon sokat ivó baba amúgy is. Több, mint egy litert iszik egy nap. Idáig csak homeopátiás Dologélt kentem az ínyére, de nem változott semmi. A Panadol babyt kipróbálom majd, köszönöm!

2012. febr. 17. 21:56
Szerintem is a fog inkább, mi is nagyon megszenvedtünk értük...Viburcol homeos kúp és Nurofen szirup még sokat segít!
2012. febr. 17. 21:54

Még az jutott eszembe, hogy esetleg nincs-e túl meleg a szobában, ahol alszik? Kiságyban alszik, vagy melletted?

Próbáld ki a Humana Jó éjszakát teáját, nekünk ez is sokat segített.

10. Trécsi (válaszként erre: 3. - 33dff29ef7)
2012. febr. 17. 21:53
Sziasztok!Az én kisfiam 10 hónapos és nemrég derült ki h laktóz érzékeny...ami számára iszonyatos hasi görcsökkel járt és hasonlóan óránként kelt fel , ordított , dobálta magát...És e közbe jött a foga is..Mára már van 2 fogacskája és laktózmentesen eszik, így a probléma megszűnt...Hogy melyik volt a bibi, nem tudom, de hátha segít...
2012. febr. 17. 21:53
Pedig hidd el, hogy a foga lesz. Csak még nincsenek látható tünetek. Egy fél Panadol Baby-t adj neki az első felébredésnél. Ha ezután alszik pár órát, akkor a fájdalom miatt ébredezget föl. A fogzás az egy nagyon érdekes jelenség. Vannak más tünetek is? Sokat kakil? Nem piros a kis feneke? Nem pattogzott ki a pofija a nyáltól? Étvágya milyen?
2012. febr. 17. 21:51

Szia lehet a foga is, ő már érzi, hogy fejlődik neki - kend be neki valami géllel, mi a Dentinox-ot hasznaljuk. Vagy próbálj neki inni adni, lehet szomjas :-D

Én lányom 5,5 hós és kel éjjel 3 körül enni és vissza alszik :-D Kint van neki egy negyed foga.

2012. febr. 17. 21:50
Ha bemész hozzá,megsimogatod,felveszed akkor megnyugszik?
6. youlcsi (válaszként erre: 3. - 33dff29ef7)
2012. febr. 17. 21:47

szia!

nálunk nagyon sokáig probléma volt, hogy álmában nem tudott megfordulni... fordult volna hasról hátra, de a karját (jobb karjával voltak gondjaink) elhagyta, így lényegében "beszorult" alá... olyankor nagyon sírt. semmit nem kellett vele csinálni, csak segíteni megfordulni.


az más kérdés, hogy azóta is nagyon rossz alvó...

2012. febr. 17. 21:44
Azért köszönöm! :)
2012. febr. 17. 21:43

Sajnos nem tudok segíteni.

Az én kisfiam van olyan, hogy eszik is, de inkább csak visszaaltatja magát a cicin. Mondjuk neki kint van már 6 foga, nem tudom, hogy az fájhat-e még, de nem úgy tűnik.

Remélem valaki ír vmi okosat!

2012. febr. 17. 21:41

Néha olyan, mintha elfeküdné a karjait, és a kényelmetlenség miatt ébredne fel. Gyanakodtam a fogára is, de már több hónapja fenn áll ez a jelenség, és a fognak még nyoma sincs, de még az ínye sincs bedabadva. Igaz, egy foga sincs még kint, és lassan ideje, de tényleg nem látszik.

Éhesnek sem éhes, mert már nem akar szopizni éjjel.

2012. febr. 17. 21:40

Szia!

Az én babám 7 hós, és állandóan kel:S

Fogakkal hogy álltok?

2012. febr. 17. 21:39
Mitől ébredhet 8 hós babóm óránként éjszaka? Keservesen sír fel mindig. Többit kifejtem...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook