Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 6 hónapos kislányom kb. egy hete szinte óránként ébred! Mi lehet az oka? fórum

6 hónapos kislányom kb. egy hete szinte óránként ébred! Mi lehet az oka? (tudásbázis kérdés)


2009. júl. 5. 11:13
Caryna, próbáld ki, hogy Dentinox-szal átmaszírozod kis ínyét a metszőfogaknál. Ha ennek a nyugtató masszázsnak a következménye egy nyugodtabb alvás, biztos lehetsz benne, hogy az áttörni készülő fogacskák ébresztik fel a babád. Nálunk sem látszott fehérség a kislányom ínyén, de pár nyugtalan este után megláttuk a kis fehér csipkét és utólag konstatáltuk, hogy ez lehetett az oka a sok felébredésnek...
2009. jún. 2. 15:32

Nem akartam okoskodni! De szerintem a suttogó tényleg tud valamit! Érdemes rá hallgatni!

Pussz! Sok sikert!

2009. jún. 2. 15:25
javítok: semmit nem mer anyuka nélkül
2009. jún. 2. 15:25

Nekem bevállt! Rájöttem, hogy minden az evéstől függ! Ha rendszeresen és eleget eszik, akkor rendesen fog aludni is! És sokkal jobb kedélyű lesz, amikor ébren van! A sok cicicumizástól pedig túl nagy lesz a kötődés anyukához és ez később megnehezíti a pici dolgát, mert nehezebben fog egyedül boldogulni, semmit nem mert majd anyuka nélkül!

Én csak jót szeretnék!

Pussz!

2009. jún. 2. 15:21

Ha attól félsz, hogy kevesebb lesz a tejed, attól nem kell tartanod, csak arra kéne rávenni a picit, hogy igya meg az adagját, amikor itt az ideje. Így a tejtermelés is át fog alakulni, hozzáigazodik a négyóránkénti etetéshez és így fogja termelni a tejet is!

Nem lesz könnyű átszoktatni a picit, először csak legalább két órát húzz ki az etetések közt, aztán minél többet!

Muszály kitartónak lenni, mert ez elfajulhat! És tényleg halgass a suttogóra szerintem!

Pussz!

25. Caryna
2009. jún. 2. 15:21
Akkor a megoldás a ritkább etetés lenne? Nem fog ettől csökkeni a tejcim? Sokáig szeretném még szoptatni!
24. Töttike (válaszként erre: 21. - Caryna)
2009. jún. 2. 15:16
Látod!? Pont ezzel van a baj! Hogy megszokta, hogy óránként kaphat enni és mindíg csak kis adagokat szopizik! Az lenne a normális, ha ritkábban enne rendes adagokat! És mivel most már hat hónapos nagyon rászokott arra, hogy a cicin nyugszik meg, ez eredményezheti az éjjeli felkeléseket! Ha nem akarod, hogy ez így menjen egy éves koráig, akkor válts! Jobb lesz neki is, mert jobb lesz az alvásritmusa is! Sokkal kiegyensúlyozottabb baba lesz! De ezt neked kell eldönteni, hogy így is jó e neked, ahogy most van, vagy változtatni szeretnél e rajta!
23. Caryna (válaszként erre: 20. - Töttike)
2009. jún. 2. 15:15

Szia,valószínű az is közrejátszik amit írsz, hogy sokat van cicin, ami megnyugtatja, s éjjel nem tud enélkül visszaaludni! "sajnos" mindig is én altattam, szopi közben aludt el mindig, önállóan csak nagyon ritkán sikerült neki elaludnia, ez lehet az oka, hogy éjjel is kell neki a cici, ha ébred!

A 4 óránkénti etetést nem lesz könnyű betartanom,mivel félek, ha ritkábban szopizik, csökkeni fog a tejcim, mait viszont nem szeretnék, ezért van az, hogy sűrn teszem mellre, mindig, ha úgy érzem, szüksége van rá!

Láncetetéssel is próbálkoztam már, de eddig még egyetlen átaludt éjszakánk sem volt, min.1 de leginkább 2 ébredés mindig van, az elmúlt 1-2 hétben meg ugye mégtöbb!

Szilárd ételt nem kap még, sőt, eddig csak pár korty vizet adtam még neki a szopin kívül. A védőnő szerint 7-8 hónapos koráig kihúzható a hozzátápi, ha van/lesz elég tejci! Ebben bízok!

A Suttogót olvasgatom, próbálgatom! Több - de inkább kevesebb sikerrel alkalmazom!:-(

22. koppanya (válaszként erre: 21. - Caryna)
2009. jún. 2. 15:10

én is így csináltam, nem is volt gondom:)


nálunk a nagyobb lányom a szelet érezte meg nagyon mindig, olyankor nem tudott aludni, és most van benne részünk rendesen

21. Caryna (válaszként erre: 15. - Koppanya)
2009. jún. 2. 15:07

Ja, akkor ezzel biztosan nincs baj, mivel 3850 grammal született, pénteken lesz 6 hónapos, s két hete volt a védőnőnél a súlya 7900 gramm! Úgyhogy nem valószínű, hogy ez a gond, hisz a slygyarapodása megfelelő sőt, még ilyen sokat nem is gyrapaodott egy hónap alatt mint most!

Megaztán maximálisan igény szerint szoptatom, van, hogy óránként is cicire teszem, ha nyugtalan, ott mindig megnyugszik!

2009. jún. 2. 15:07

Szióka! Szerintem azért kel fel ilyen sűrűn, mert lehet hogy nincs elég tápértéke már a tejcidnek és nappal is azért alszik kevesebbet. Ugynis hat hónapos korban van egy fejlődési ugrás, amikor megugrik a babák tápanyagigénye és szerintem nem elég neki. Plussz még lehet, hogy a foga is ki fog bújni hamarosan.

Ha a tápanyaghiányt ki lehet zárni, akkor csak nagyon rászokott a cicicumizásra és amikor felébred csak úgy tud megnyugodni ha ráteszed a cicidre. Erről le kellene szoktatni, mert ez így mehet egészen 1-2 éves koráig is!

Napközben tartsd be a 4 óránkénti etetést és próbáld meg leellenőrizni (mérleggel), hogy megitta e egy evésre az adagját (kb. 180 gr) és este csinálhatsz egy láncetetést is ( az utolsó két etetés között csak két óra legyen) és akkor jobban át fogja aludni az éjszakát!

Egyébként kap már "szilárd" ételt is?

Nagyon ajánlanám: Tracy Hogg: A suttogó mindent megold című könyvét!

Pussz!

19. drlili
2009. jún. 2. 15:02
Én azt mondanám, hogy a fogzás. De egy hirtelen változás, vagy körülötte történt váratlan dolog(konfliktus) éppúgy kiválthatja.
2009. jún. 2. 14:53
Nálunk is ez volt,mig ki nem jöttek a fogai.Ez gyerek függö,eltarthat 2-3 hétig is,minden fogával.
17. Ritkó
2009. jún. 2. 14:51
Az én kisfiam is ezt csinálta 8 hónapos koráig, óránként-kétóránként kelt éjszaka. De ez nem befolyásolja a fejlődését. Aztán miután nem szopizott, elmaradtak az éjszakai kelések. Azóta átaludja az éjszakákat. És most 2 éves már elmúlt. Mind a mai napig nem tudom, hogy miért kelt fel éjszakánként oly sokszor. És ez 3 hós korától tartott 8 hós koráig. Jöttek a fogacskái ugyan közben, de nem sírt éjszaka mikor felkelt, tehát a nem a foga miatt kelt fel.
16. koppanya (válaszként erre: 14. - Caryna)
2009. jún. 2. 14:50
de igen:)
15. koppanya (válaszként erre: 10. - Caryna)
2009. jún. 2. 14:49

ha van otthon mérleged otthon is tudod ellenőrizni, ha nincs a doki leméri és megtudja mondani eleget fejlődött-e, ha keveset akkor nem elég a tejcsid


homeopátiás kúp: viburcol- mi kimondottan fogzásos nyugtalanságra kaptuk

14. Caryna (válaszként erre: 8. - Koppanya)
2009. jún. 2. 14:47
Mi volt a neve a kúpnak? Nem Viburcol?
13. Krisztina3 (válaszként erre: 12. - Caryna)
2009. jún. 2. 14:46
Nem,csak ha fáradt nyűgösebb lehet.
12. Caryna (válaszként erre: 7. - Lego)
2009. jún. 2. 14:44
A kevesebb alvás nem befolyásolja a fejlődését?
11. Krisztina3 (válaszként erre: 6. - Caryna)
2009. jún. 2. 14:44
Nem tudom cumit használtok e de lehet,hogy nem kellene mindig azonnal mellre tenni elég lenne a cumit a szájába tenned.Megszokásból is kérheti utána sűrűbben a cicit.Valószínű,hogy a fogai is bántják.
10. Caryna (válaszként erre: 5. - Koppanya)
2009. jún. 2. 14:44
Én azt gondolom, hogy elég a tejcsi neki,mivel éjszakánként alapvetően nem szopizni kel fl - szerintem! dokinál hogy ellenőrizhetem, hogy elegendő-e a tejcsi?
2009. jún. 2. 14:42

A fogacskákra használta valaki a Dentinox gélt vagy ecsetelőt? Esetleg homeoptátiát? Mi segített? Én is a fogaira gyanakszom, a hasa nem valószínű hogy fáj, hisz arra 2 hónapos kora óta homoopátiás szert szed!

Mikorra várható a fogak kibújása az ilyen jellegű tünetek után? VAgy ez is teljesen egyéni?

2009. jún. 2. 14:42
mi annak idején kaptunk homeopátiás kúpot és nagyon jól bevált, pont erre
7. lego
2009. jún. 2. 14:42

attól,hogy nem alszik még fejlődik a babád.

biztos a foga miatt.

2009. jún. 2. 14:40

Csak anyatejet kap a kicsi lányom, általában este 8 körül alszik el, utána valami oknál fogva egy órán belül ébred - ez úgy két hete tart - majd éjfél körül s ezt követően óránként szintén ébred. Ilyenkor cicire teszem, ott megnyugszik mindog - viszont nem szopizik csak épp cumizgat pár percig, visszateszem az ágyába ahol alszik tovább s egy óra múlva kezdődik minden előről. Lehet, hogy a fogacskái jönnek? Mindent a szájába gyömöszöl és egyfolytában folyik a nyála, de duzzanatot, fehéredést nem látok a kis ínyén!

Mit tehetnék? Félek, hogy az éjszakai rossz, kevés alvás miatt nem fejlődik megfelelően, amit nem szeretnék!

Az elmúlt napokban már a nappali alvásai is csak nagyon rövidek voltak, pedig eddig kb. 4-6 órát aludt napközben!

2009. jún. 2. 14:39

ha szopizik akkor lehet, hogy megnőtt az étvágy és már nem elég a tejcsi- ezt dokinál lehet ellenőrizni


de a szél is lehet oka


na... válogathatsz a lehetőségek között:)

2009. jún. 2. 14:37
Nem a fogacskája jön véletlenül? NEkem ugyanezt akkor csinálta a gyerköc amikor egyszerre elkezdtek kijönni a fogai.
2009. jún. 2. 14:37
nálunk a lányomnak viszketett az ínye, akkor ébredt fel sűrűn
2009. jún. 2. 14:36
szopizik vagy tápszeres?
2009. jún. 2. 14:35
6 hónapos kislánym kb. egy hete szinte óránként ébred! Mi lehet az oka?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook